Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

seyir eden araçların kapalı aynaları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    merhaba forumdan beni bilen birkaç kişi çıkar bakırköy de domino's pizzada kuryeyim normalde haftada 5-6 aracın seyir halindeyken yanlarına yanaşıp aynalarını açıyodum ama dün gün içerisinde 8-9 aracın aynasını kapalı gördüm yanlarına yanaşıp açıyorum ama bu kadar fazla olması beni korkuttu özellikle bayan sürücülerin ki böyle kapalı oluyor park halindeyken kapatıp sonra açmayı unutuyorlar araçları genelde sağ stop lambasından takip ettiğim için çok denk geliyor öyle o yüzden burdan durumu paylaşmak istediğim kendinize iyi bakın hayırlı akşamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Açarken biri amacını anlamaz üzerine falan sürer seni düşürür. Ya da bayan sürücülerden biri beni taciz etti diye şikayet edebilir uğraşırsın sonra.
    Aynayı kullanacak kapasitede olsalar zaten araca binmeden önce aynaların kontrol ederlerdi. Hiç bulaşmadan uzaklaşmak en iyisi...

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açarken biri amacını anlamaz üzerine falan sürer seni düşürür. Ya da bayan sürücülerden biri beni taciz etti diye şikayet edebilir uğraşırsın sonra.
    Aynayı kullanacak kapasitede olsalar zaten araca binmeden önce aynaların kontrol ederlerdi. Hiç bulaşmadan uzaklaşmak en iyisi...
    Aynen öyle, hatta birisi bana şöyle bir durum anlattı bir kaç yıl önce olmuş gerçek bir olaydır.

Abimiz trafikte giderken yan araçtaki çocuk, bunlara el sallayıp gülücük filan atıyor. Araçtakilerde çocuğa el filan sallıyor.

Buraya kadar ne kadar şeker ve sevimli değil mi?

Ama çoğun genetik ayısı, kanunen babası olan varlık. Aracı önlerine kırıyor, ve inip silah çekiyor.

Çocukla olan iletişimi taciz olarak algılıyor, şuursuz davar.

Maalesef böyle tiplerde var.
    abeciMotoru bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Yav o değilde bir abimiz yolda giderken Motosiklet ile arabanın aynasını kapalı görüyor duzelteyim diyor ayna elinde kaliyor dikkat et elinde kalmasın ayna başına iş alma

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Açık olanların bile çoğu kullanmıyor aynaları. Sonradan öğretebileceğiniz bir şey değil uğraşmaya değmez. Sen açıyorsun aynayı, sanma ki "Aa ne düşünceli adam kapalı aynamı unutmuştum benim için açtı" diyor. Kim bilir ne laflar sallıyorlar arkandan.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    adamı 10 km boyunca takip ettim hiç aynaya bakmadı. ışıklarda yaklaştım yanına açtım aynasını teşekkür ediyodu ki ağzına tıkmak zorunda kaldım lafı. bi insan hiç mi aynasına bakmaz kullanın şu aynalarınızı diye.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Birgün bindim arabaya, sinyali verdim, yola doğrulttum arabayı. Birde baktım aha benim sağ ayna kapalı ne alakaysa. Durdum, inip aynayı açtım. Binip devam ettim. 5-10 dk sonra o sağ ayna sağa sinyalim açıkken sağlamaya çalışan manyak paketçinin hayatını kurtardı. Anlamıyorum ya çokmu zor sinyal vermek yada şu aynaya bakmak. Ne asalak şöförlerimiz var bizim. Geçen adamın solundayım. Sola çıkmaya başladı. Korna çalınca bana döndü, gördüm ki elinde de cep telefonu, konuşuyor. Pardon diye işaret etti, şeridine döndü. Esasen ehliyet işini zorlaştırmaları lazım.

Bayan sürücü dediğin zaman film kopuyor zaten. Daha geçen gün zifiri karanlıkta farı kapalı seyir eden bayana el işareti yapıyorum farini aç diye elinde biber gazı ile inip sıkmaya kalktı ara sokakta derdimi anlatana kadar kıyameti kopardı bayan. Tabi anlayınca Özür dileyip yoluna devam etti

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Ehliyeti almanyadaki gibi ızdıraba dönüştürseler pek çok hayatı kurtarırlar.bayanların zaten büyük bi kısmı alamaz.benim valide direksiyon sınavında kursun arabasını çarptı yine aldı ehliyeti.(kesinlikle kullandırmıyorum) bu ülkede bir şeylerin değiştiğini daha 25 yaşımdayım acaba görebilecekmiyim diye düşünüyorum...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ayna konusu çok önemli değil, boşver ne halleri varsa görsünler de ben yine öndeki araçları sağ stop hizasından takip etmene takıldım. Bugünlerde sürekli yazıyorum ama özellikle İstanbul'da yaşayan arakadaşların araçları sağdan geçme ve yolun sürekli sağında kalma gibi kötü bir alışkanlıkları var. Bu şekilde sürdüğünüz sürece hem diğer araçları rahatsız edersiniz, hem de sizi sıkıştırırlar. Ben her zaman sol stop lambasını takip eder ve soldan geçerim. Şimdi yine bir sürü itiraz gelecek biliyorum ama yanlış yapıyorsunuz, bir kez de diğerini deneyin.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    ayna konusu nasıl önemli değil abi zaten ayna ve sinyal kullanımı ülkede sıkıntı arasıra kullanan çıkıyor benim kapalı aynası açmadığım bir sürücü 2 km sonra bir motorcuya çarparsa ben çarpmışım gibi suçlu hissederim kendimi

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    bayan sürücüler aynaya baksa park sorunu yasamazlardı

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Bi keresinde Bende Yolda ilerleken Baktım Yavaş akan trafikte önümde giden arabanın sağ aynası kapalı Yanaştım açmaya çalıştım aynayı yapıştırıcımı bantmı bişeyle gizli sabitlemiş biraz sert çekince AYNA elimde kaldı meğer ayna arızalıymış adamdan küfür yedik üstüne küfür edince aynasını camdan içeri kucağına doğru atıp topuklamıştım. O gün bu gündür Kimsenin Aynasına Karışmaktan çekiniyorum. ya buda arızalıysa diyorum geçiyorum

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi keresinde Bende Yolda ilerleken Baktım Yavaş akan trafikte önümde giden arabanın sağ aynası kapalı Yanaştım açmaya çalıştım aynayı yapıştırıcımı bantmı bişeyle gizli sabitlemiş biraz sert çekince AYNA elimde kaldı meğer ayna arızalıymış adamdan küfür yedik üstüne küfür edince aynasını camdan içeri kucağına doğru atıp topuklamıştım. O gün bu gündür Kimsenin Aynasına Karışmaktan çekiniyorum. ya buda arızalıysa diyorum geçiyorum
    kullanmıyosan elinde dursun deseydin bağırarak
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Gecenin 02:00'ında scooter ile gidiyorum, önümde giden öküzün 2 aynasıda kapalı, sağında boşluk bulunca aradan kaçtım korna çalarak aynanı aç aynanı diye bağırdım; 1 dakika sonra bastı gaza yanımda belirdi ve camı açtı, ne diyorsun lan sen tarzında bir şey dedi, arabada 4 tane öküzden bozma tip; normalde bir şey olsa o dördü inip dövmeden bırakmaz. Aynasına baktı bana baktı, bir şey diyemeden bastı gitti. Yanımda da düzeltmedi aynayı, o kadar gururlu öküz, 40 metre sonra arkadaşı açtı aynayı.

Henüz kendi motorumu almadım, ama alır almaz ekipman listemde SJ4000'in de olacak, direk her şeyi kayıt edeceğim. Temiz.

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendilerini çok medeniymişcesine tanıtan kadınlar, trafikte adeta maganda kesiliyor milletin başına. Bide haklı yere hareket etseler neyse diyecem. Hem cahiller,hem ukalalar. Bir gün bir kamu kuruluşunda işimiz vardı, işimiz bitti arabamıza bindik bahçeden çıkacaz, o sırada bi kadın geldi bahçenin kapısının önüne dayadı arabayı ne çıkıyor,ne giriyor bide cahil cahil el,kol hareketi yapıyor, ağzıma geleni saydım ben buna,baş edemeyince çıktı güvenliğe çocuksu çocuksu şikayet etmeye başlayınca binanın öbür tarafında bir çıkış yolu buldukta ordan çıktık. Arkadaş ya gir,ya çık durduk yere neden ortalığı geriyosun ? Bunlara taviz vermemek lazım. Erkeklerden az güçlü olsalar ortalığı duman ederler.

abi bunların kafası harbi basmıyor dahası yok işte.işte zorunluluktan trafikte aynı yolu paylaşıyoruz.valla ben kendi adıma ne zanman bayıan sürücü görsem en az 10 mt uzağından geçmeye çalışıyorum.saksağan lar iştebugün bi uno önümde sebebsiz frene basmalar falan.dedim tamam buda bayan uzak dur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Burası Türkiye çok normal

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    ayna mi ?
    o ne ki ?
    araba ureticileri ankaraya gonderdikleri arabalara ayna koymayi uzun sure once biraktilar...

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    bir gün hiç uğruna birimizin canını yakıcaklar diye korkuyorum yoksa lunaparktaki çarpışan arabalar gibi vursunlar sağ sola

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)