Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

25 km hızla giderken düşmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    sweetblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Arkadaşlar merhaba ibret olsun diye bir de lastik önerisi almak için konuyu açtım belki scooterı bile değiştireyim diyorum ama ne alıcam vitesli motor hiç pratik gelmiyor bana neyse anlatayım

Dün İzmir yağışsızdı yerler kuru, eve dönerken büyük bir site inşaatı önünden geçtik 200 metre sonra ne bir viraj, ne ön fren sıkmak, ne ani bir hareket, 25 km civarı hızla ilerliyorduk, scooter altımızdan fırladı böyle bir şey ne yaşadım ne gördüm, ne olduğunu anladığımda yerde sürükleniyordum motor bir yana eşim bir yana ben bir yana, sürüklendikten sonra kalktım kendime bile bakmadan eşimin yanına gittim, kaskı başındaydı, üzeri toz toprak olmuş sıyrıkları vardı, kendime sonra baktım kaskım başımdaydı, sağ dizimde pantolon yırtılmış kanıyor 5 cm çapında bir kanama scooterı kaldırdım, eve yakındık sürerek eve gittik, eve vardığımızda sol göğsümde nefes alırken, eğilip doğrulurken bir ağrı hissettim ve şiddetliydi, korkmadım değil ama kendim için değil eşim için, üzerimi değişeyim sonra hastaneye gidelim dedim eşim kendinde birşey olmadığını ama seni mutlaka hastaneye götürelim dedi. Olay 8 buçuk sıralarında oldu olayın sıcağında böyle olmuştur hem başımı da vurmadım biraz bekleyelim dedim, birşeyler yedik oydu buydu derken saat 12 buçuk oldu oturduğum yerden doğrulurken göğsümün sol tarafından çok şiddetli ağrılar hissettim neyse kardeşimle Ege üniversitesine gittik. Acile kapıdan giren herkese yapıldığı gibi tansiyonuma baktılar (niyeyse) motosikletten düşme deyince hemen formları getirdiler doldurdu hemşire hanım travma bölümüne aldılar içerisi aman Allahım trafik kazaları, bıçaklananlar, kafasında şişe kırılanlar, alkollüyken düşenler neler neler doktor geldi muayene etti böyle ağrı var mı şöyle ağrı var mı röntgen olmadan birşey demek zor dedi, sol ayak bileği, sol diz, sağ ayak bileği, sağ diz, göğüs röntgen çekildi, kırık çıkık yok dedi, göğüs kafesinde yumuşak doku zedelenmesi olabilir dedi, tabi kan almadan anlamak zor deyince 4 tüp kan aldılar tahlile gitti o arada serum bağladılar, bir yandan da tetanoz aşını yapalım dediler, saat oldu 3 civarı kan tahlilleri çıktı 4 gibi tahliller baktı temiz çıktı doktor ağrı kesici verip taburcu edicem dedi 4 buçuk oldu ne damar yolu sondasını çıkardılar ne dizime pansuman yaptılar, bekle babam bekle sürekli yeni vaka geliyor hepsinin durumu da acil kimseye de esip gürleyemiyoruz neyse 4 buçuk gibi damar yolu sondasını çıkarttırdık, pansuman yapacak ilgili bulmak imkansız, pansuman yaptırmadan çıkalım dedim, iş için sağlık raporu alalım dedik, yarın 11 gibi gelin dediler öyle kaldı
    velhasıl kelam 90 lı yıllardan beridir farklı debriyajlı motosikletler haricinde moped, cub, scooterlarla 40.000 km üzeri deneyimim var. 60 km hız üzerine çıkmam. Virajlarda değil motoru yatırmak temkinli olmak adına virajlara olabilecek en yavaş hızlarda giren ben tam otomatik olmasından dolayı scooterdan başka bir motor da kullanmak istemiyorum ama gelin görün ki bu şekilde bir kaza yapınca scooterdan korkmaya başladım açıkçası, bundan sonra artçı bindireceğim sanmam. Benim Honda spacy 2011 model orjinal lastikler var üzerinde, öncelikle yağmur, çamur, kuru performansı gayet iyi olan lastik ne alayım, sonrasında işim gereği korumalı pantalon ile tüm gün gezebilme ihtimalim yok diz koruma için dizlik ne tavsiye edersiniz, arkadaşlar yazı biraz uzun oldu kusura bakmayın sizden her konuda tavsiye bekliyorum, ilgilinen herkese teşekkürler, aman dikkatli kullanın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    michelin city grip ten herkes memnun imkanınız varsa bir bakın derim.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Bir arkadaşım ful koruma ile scooter kullanıyordu. Çoğu insan dalga geçiyordu yarışamı gideceksin scooterla diye.
    Eminim şu anda bütün korumalara ödenen paranın bir parmak ağrısı kadar etmeyeceğini daha iyi anlamışsınızdır. Geçmiş olsun. Motosikletten korkmayın bence. Kendinize öz güveni kaybederseniz hiç bir lastik ve koruma ekipmanları işinize yaramayacaktır. Keyifle sürün. Tekeriniz düz bassın.
    Şeytanİcadı ve hakikiteker bunu beğendiler.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Cok gecmis olsun.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Teşekkürler arkadaşlar
    michelin city grip
    90/90-12 ön lastik
    100/90-10 arka lastik yok ki

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Merhabalar,
    Geçmiş olsun allah beterinden saklasın.
    Bende daha 1200 km tecrubesı olan bir scooter surucusu olarak,Scooter (kucuk jantlı olanları özellikle) viteslilerden daha dengesiz ve en ufak bı hatayı kabul etmıyolar.Hele birde artçınız varsa düşük hızlarda hakimiyet o kadar zorlaşıyoki.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Merhaba
    teşekkürler
    küçük jantlar scooterdan soğutuyor insanı, düz yolda bile giderken insan frenlere dokunmaya korkuyor
    Allah kimseye kaza bela vermesin
    dikkatli sürün
    serkanabbas bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125
    Scooterler normal vitesli motordan daha kolay görünür ama gerçekte öyle degil.

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Bence iki iyi yanı kullanım kolaylıgı (kumanda olarak) ve bütün dikkatini trafiğe vermek (yeni başlayan birisi için).

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterler normal vitesli motordan daha kolay görünür ama gerçekte öyle degil.
    aynen scooter kullanmakta ne var der çoğunluk ama küçük tekerler dik direksiyon açısı tehlike yaratıyor çoğu zaman

Alıntı serkanabbas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence iki iyi yanı kullanım kolaylıgı (kumanda olarak) ve bütün dikkatini trafiğe vermek (yeni başlayan birisi için).
    debriyajla, vitesle, ayak freni ile uğraşmıyorsun dikkatini trafiğe verebiliyorsun evet fakat ne olduğunu anlamadan fukara sümüğü gibi yere de yapışabiliyorsun ne olduğunu bile anlamadan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)