Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorum Çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Arkadaşlar motorum çalışmıyor benzini ve aküsü var ama jikleyi çekip marşa basınca hiç bir şey olmuyor yani devirlenmiyor bile( devir 1 e bile gelmiyor)rölanti ayarı veya başka bir sebebi olabilir mi ? motor garajda duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

motoru soğuklardan dolayı az kullanıyorum ve en son 3-4 hafta önce binmiştim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Akünün bitmediğne voltajı baktırıp ölçtünmü kontağı çevirsen elektrik gelir ama voltaj düşükse marş vermez yakıt pompasında bi sorun olabilir öbür türlü az benZinle bırakıyosan motorunu

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Alıntı egekrgz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünün bitmediğne voltajı baktırıp ölçtünmü kontağı çevirsen elektrik gelir ama voltaj düşükse marş vermez yakıt pompasında bi sorun olabilir öbür türlü az benZinle bırakıyosan motorunu
    evet benzin az yazında böyle kullanıyordum sorun olmuyordu ama sıkıntı bence benzinden çok akü veya ateşlemeyle ilgili yani motro hiç çalışmıyor çalışıp stop etme değil sorun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    motoru çalıştırırken eğer gıv gıv yapıyorsa akü dolu demektir güzel. motorun çalışması için elektrik hava benzin lazım ilk olarak elektrik varmı ona bak buji kafasından elektrik de var oda güzel.Sonra benzin varmı ona bak karbüratör'den benzin de var oda güzel.O zaman hava gelmiyor demektir onun içinde hava filtresine bakacaksın...

benzin geliyor hava geliyor ateşleme var o zaman pamuk eller cebe motorda çok büyük sorun var demektir o motor senin imanını gevretecek
    leokaplann bunu beğendi.

ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    Bende şu motor calısmıyor dıyenlere hastaym. Nıye calısmıyomus dıye bakıyosun foruma. 4 haftadr bınmıyodum calısmıyo neden acaba dıyolar sen kendın 4 hafta aynı koltukta otur. Sonra ayaga kalkmaya calıs bakalım kalkabilecekmısn. Ben bınmesemde 3 gune bır olduğu yerde 10 dakıka calıstrrırm.
    mehmet188 bunu beğendi.

Karbüratör tasında benzin bırakmamaya çalışın, şahsen herdaim, eve gelip döneriekn son 1 kilometre kadar kalası musluğu kapıyorum, çıkar iken musluğu açıp az bekleyip marşa basıyorum, muhtemelen tas'ta biriken benzin, kirlenmiş, tortulaşmış, sonucu çıkıyor.

Karbüratör'ü temizletin.

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör tasında benzin bırakmamaya çalışın, şahsen herdaim, eve gelip döneriekn son 1 kilometre kadar kalası musluğu kapıyorum, çıkar iken musluğu açıp az bekleyip marşa basıyorum, muhtemelen tas'ta biriken benzin, kirlenmiş, tortulaşmış, sonucu çıkıyor.

Karbüratör'ü temizletin.
    Dediginiz çok mantıklı ve sorunumun cevabı olabilir ben bırakın musluğu kapatmayı üstüne jikleyi açık unutmuşum. Karbüratördeki fazla benzini nasıl bosaltabilirim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Karbüratördeki fazla benzini nasıl boşaltırım ?

Benzin musluğunu kapatıp motoru o şekilde çalıştırın , rölantide çalışssın hava soğuk zaten siz extra gaz vermeyin ve benzin musluğunuz kapalı olsun.

Kendi boşaltma prosedürüm, beni karbüratörün alt tasında, somun mevcut, açabilecek lokma takımına sahib olduğum için, kendim açıp benzini boşaltıyorum, siz lütfen dediğim şekilde deneyin, karbüratörünüzün altında tahliye vidası cıvatası olup olmadığını bilmiyoruz, bu yüzden en garanti yöntem benzin musluğunuz kapalı iken, çalıştırıp benzini bitirmek.

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin musluğunu kapatıp motoru o şekilde çalıştırın , rölantide çalışssın hava soğuk zaten siz extra gaz vermeyin ve benzin musluğunuz kapalı olsun.

Kendi boşaltma prosedürüm, beni karbüratörün alt tasında, somun mevcut, açabilecek lokma takımına sahib olduğum için, kendim açıp benzini boşaltıyorum, siz lütfen dediğim şekilde deneyin, karbüratörünüzün altında tahliye vidası cıvatası olup olmadığını bilmiyoruz, bu yüzden en garanti yöntem benzin musluğunuz kapalı iken, çalıştırıp benzini bitirmek.
    Sorun da oya abicim motorsiklet çalışmıyor

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bir hafta kullanmadığım zamanlarda bile tek marşta çalıştırabiliyorum. karbüratörde benzin olması/olmamasında dolayı olduğuna emin misiniz? karbüratör hava ayarına bi baktırın veya konrol edin eliniz yatkınsa. forumda bunlar ile ilgili başlıklar mevcut

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir hafta kullanmadığım zamanlarda bile tek marşta çalıştırabiliyorum. karbüratörde benzin olması/olmamasında dolayı olduğuna emin misiniz? karbüratör hava ayarına bi baktırın veya konrol edin eliniz yatkınsa. forumda bunlar ile ilgili başlıklar mevcut

Emin değilim ne yazıkki ama ihtimal diye söyledim elim de pek yatkın değil 18 yaşındayım ve vitesli motorsiklet tecrubem yeni i yüzden hiç karıştırmayın artık bi gün okulu asıp servise gideceğim başka çare yok sanım

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Sen motoru boğmuşdundur şimdi çok bastısan marşa. Şimdi dedikleri gibi karbüratör tahliye vidasından pis benzini boşalt(temiz benzin gelene kadar) Sonra bujiyi sök(büyük ihtimal buji ıslanmıştır çok marşa bastısan) elinde yeni buji varsa onu tak. Yoksa bujiyi demir fırçayla temizle. Ateşlemende sorun yoksa çalışması lazım. Bujiyi takmadan önce bi denersin ateşleme varmı diye. Sağ kumandada stop düğmesi varsa onada bak belki kapalıdır. Sürekli jikle açık basma. İlk önce normal bas çalışmazsa jikle açarsın. Hadi kolay gelsin.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Ayak marşına bastığın zaman piston dönüyor değil mi normal olarak

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Arkadaşlar götürdüm servise şimdi tek bi sıkıntım var her gün çalıştırıyorum tek marşta da çalışıyor.ancak jikleyi çekiyorum basıyorum marşa motor rölantide çalışıyor ancak gaz vermezsem ya da fazla gaz verirsem hemen stop ediyor bi daha marşa bastığımda da çalışmıyor 10 ek sonra basıyorum ilk marşta çalışıyor. Bunun sebebi nedir ?

Motosikleti
    Kuba CR1
    soğuk olduğundan kaynaklanıyor gayet normal bunu yaşamanız

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Soğukdan kaynaklı bir sorun kardeşim takma kafana. Bende de aynı sıkıntı var jikle çek en üste çalıştır motoru kendi rolantisinde bırakma çok hafif gaz ver 3-4 bin devirde sabit kalsın hafif hafif zaten kendine gelir devir yükselir bırak yükselsin yaklaşık 1 dk böyle devam et sonra cikleyi kapat en alt'a getir. Gazı yine sabitle 3-4-5 nasıl uygun görürsen motor biraz çalışsınki ısınsın ısındıktan sonra zaten sönmez. Gaz vermezsen arada söner ama sıkıntı etmez o ama gazı bir anda da verirsen yine söner HAVA-Yakıt karışımında sıkıntı oluyor o da motor ısınınca geçiyor. Şimdilik bunları kafana takma olağan şeyler umarım derdine de derman olmuştur burdaki herkez

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğukdan kaynaklı bir sorun kardeşim takma kafana. Bende de aynı sıkıntı var jikle çek en üste çalıştır motoru kendi rolantisinde bırakma çok hafif gaz ver 3-4 bin devirde sabit kalsın hafif hafif zaten kendine gelir devir yükselir bırak yükselsin yaklaşık 1 dk böyle devam et sonra cikleyi kapat en alt'a getir. Gazı yine sabitle 3-4-5 nasıl uygun görürsen motor biraz çalışsınki ısınsın ısındıktan sonra zaten sönmez. Gaz vermezsen arada söner ama sıkıntı etmez o ama gazı bir anda da verirsen yine söner HAVA-Yakıt karışımında sıkıntı oluyor o da motor ısınınca geçiyor. Şimdilik bunları kafana takma olağan şeyler umarım derdine de derman olmuştur burdaki herkez
    Teşekkür ederim evet çok yardımı oldu hepinizin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı erensipahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soğuk olduğundan kaynaklanıyor gayet normal bunu yaşamanız
    Cevap için teşekkürler peki bu bi süre çalışmayıp sonra tekrar çalışmasının sebebi de mi soğuk

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    herkez bişeyler söylemiş, bende farklı bir konuya değineyim. motosikletin marşına basarken devir göstergesi hareket etmez. ne zaman motor çalışır devirdaim başlar o zaman devir saati hareketlenir. yani marşa basıp devir göstergesine bakarak bir tespit yapamazsın

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Dostlarım yine ben yine aynı sorun ama bu sefer motoru düzenli olarak çalıştırdığım hâlde sorun tekrarladı en az iki günde bir çalıştırıp(bu çalıştırmada vurdurmadan çalışmıyor) bi tur atıp yerini koyuyordum bugün hiç çalışmadı daha 1200 im de acaba bu sibob,rölanti yada hava ayarlarında mi bi sıkıntı var olmadı hepsini yaptırayım ?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    1200 km de supap ayarların bozulmaz..
    vurdurarak çalıştırdığına göre senin aküde sıkıntı var bence,
    belkide dinamo şarj etmiyor yeterince ve soğuğunda etkisiyle bekleyince akün boşalıyor..

ayrıca bir tur atıyorum derken,en az yarım saat çalışması lazım akünün tam dolu hale gelmesi için
    yani demem şu ki sokağın başına gidip dönüyorsan akü full şarj olmamıştır..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)