Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorla ilk kaza tecrübem

Motovento
    REKLAM ALANI
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    herkese hayırlı akşamlar kazasız sürüşler arkadaşlar.dün akşam benzinliğe giderken sığırın biri sol taraftan kontrolsüz bir şekilde yola çıktı ne far ne sinyal hiç bir şey yok. renault 12 marka bir araç. o kadar kornaya basmama rağmen tınlamadı ve yola çıktı bende çarpmamak için hafif frene dokundum ancak yolun ıslak olması sebebiyle motorum kaydı ve yolun ortasında düştüm kaldım. işin tuhaf tarafı ne renault sürücüsü durdu adam kaçıp gitti nede yoldan geçen diğer araçlar durdular. yolun ortasında öylece kalakaldım baktım duran yok bende kollarımı yukarı doğru kaldırdım en azından farkederlerde beni ezmezler diye. sağolsunlar sağdan soldan geçen insanlar yardıma geldiler hemen, ambulans filan çağırdılar ama ben yolun ortasında kafamı kaldıramıyorum başım dönüyor kaldırdıkça geri düşüyor kafam. Allah'a şükür ne bende nede motorumda bir şey yok boyunda et ezilmesi var dedi doktor birde kalçamda ağrı var hepsi o. zaten kayma esnasında motor iyice yan yatınca devrileceğini anladım ayağımı motorun altında kalmayacak şekilde çektim yoksa kırılabilirdi de ayağım. hastanede ifade vs. araç sürücüsünden şikayetçi oldum bakalım sonuç ne olacak. Allah belasını versin inşallah böyle sürücülerin. bu arada manisa'nın akhisar ilçesinde oturanlar varsa diye aracın plakasını buradan paylaşıyorum.

45 Y 2643 yeşil renkte bir renault 12 marka araç.sağolsun orada kenarda bekleyen bir adam almış aracın plakasını verdi bana. Allah'tan kasksız ve montsuz çıkmıyorum çünkü kafamı çok sert çarptım yere birazda sürüklendim tabi.

Allah hepimizi böyle kasaplardan korusun. Herkese hayırlı kazasız sürüşler dilerim.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun.Daha dün bostanlı'da bayan bir katil almış altına bmw 1. fırladı çıktı yola, uzunca kornaya bastım yanında panikledi camı falan kapadı, dedim dur tamam Allah aşkına şimdi de durağa giricen bıraktım kornayı :D

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    manyak çok ne yazık ki canım ülkemde. Allah yardımcımız olsun

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Gecmis olsun hakikaten umursamiyorlar ne kornayi ne selektoru birseyi

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aaa o zaman sey yapalim su hic bir ise yaramayan "Motosikletleri farkedin!" stickerlari yapistiralim motorlarin her yerine! Gormeyen arac kalmaz.

O anlamsiz stickler bir yana, ben kendimin de kullandigi biraz illegal ama mutlaka farkedilmemi saglayan yontemleri siraliyorum:
    1- Gece gunduz uzunlar acik gezin.
    2- Yasak ancak motora yuksek guclu power ledlerden olusan cakar lamba uygulayin, beyaz. Polis gorurseniz kapatin
    3- Maddi imkaniniz elveriyorsa sesi cikan bir egzos.

Varsin apaci desinler, serseri, kanun tanimaz desinler. Hala hayatta olan bir apaci, serseri, kanun tanimaz olursunuz en azindan.
    klasik, TEMBEL, anaconda84 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaa o zaman sey yapalim su hic bir ise yaramayan "Motosikletleri farkedin!" stickerlari yapistiralim motorlarin her yerine! Gormeyen arac kalmaz.

O anlamsiz stickler bir yana, ben kendimin de kullandigi biraz illegal ama mutlaka farkedilmemi saglayan yontemleri siraliyorum:
    1- Gece gunduz uzunlar acik gezin.
    2- Yasak ancak motora yuksek guclu power ledlerden olusan cakar lamba uygulayin, beyaz. Polis gorurseniz kapatin
    3- Maddi imkaniniz elveriyorsa sesi cikan bir egzos.

Varsin apaci desinler, serseri, kanun tanimaz desinler. Hala hayatta olan bir apaci, serseri, kanun tanimaz olursunuz en azindan.
    Bunlar çoğu kazayı önleyecek şeyler olabilir bunun yanında en iyisi eğitimlere gitmeye çalışmak, nereden ne fırlayacağını önceden görmek çok şey sağlıyor, bugün bunun bilincinde olmayıp da o viraja hızlı girseydim kadın şuanda helvamı yerdi herhalde, ben düzgün hızda kontrollü kaçtım ondan ancak sokaktan çıkıp üç şeritli yolda üçüncü şeritte arabayı toparlamakta ne biliyim... Allah korusun...

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Çok büyük geçmiş olsun eğer başında kask olmasaydı su an aramızda olmayabilirdin umarım odun herifi yakalayıp kulağına küpe takarlar..
    Merak ettiğim bir husus var lastiklerin ne durumdaydı ? Kayıp dusmende etkisi var mi?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Daha dün gördüm gecennin bi yarısı şahin Doğanlı arkadaş ön farlar yanmıyor sis farı gibi loş bi ışık ışığın kendine bile hayrı yok arkadada hiç bir şey yanmıyor şöför son anda fark etti birde yavaş yavaş gidiyorlar aşağı indirip zopalıyacan bir güzel

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Akhisar'ın öküz Reno 12'cileri bilirim onları
    anaconda84 bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Sağ salim olalımda ufak tefek şeyleri yazmaya devam edelim buralara.
    anaconda84 bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Geçmiş olsun

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    motosikletlere çakar bence şart.malum etrafımızda gözleri gören ama algıda problem yaşayan sürücü ve yayalar var.çakar tabi mavi kırmızı değil BEYAZ.
    Lütfen dikkat hep ileri bakalım..
    anaconda84 bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Arkadasim cok gecmis olsun, daha dikkatli surmelisin, benim dikkatimi ceken o kadar kornaya bastim kismi oldu, birseyleri yanlis yapmissin dostum... boyundan mr cektirdinmi? uzun vadede problemler cikabilir dikkat..
    anaconda84 bunu beğendi.

Geçmiş olsun. Allah korumuş. Allah hepimizi kazadan beladan esirgesin.
    anaconda84 bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Geçmiş Olsun Hocam
    anaconda84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    geçmiş olsun
    gene benzinlik...

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Uyuyan olabilir de, ülkemizdeki sürücülerin çoğu eğitimsiz gerçekten. Şu haberi gördüm telefonu cebime koydum. Üniversite içinde karşıdan karşıya gececem, burada bile sinyal vermeden dibimde ani hareketle dönüş yaptı malum okuzun biri. Az daha okulun içinde ezdiriyoduk kendimizi, söve söve bitmiyor arkadaş ya...
    anaconda84 bunu beğendi.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    geçmiş olsun izmirde yaşiyorum bir bayan sürücü birde 45 plakalı araç gördüm mü hemen sivrisinek gibi kaçıyorum yanlarından düşman başinaaaaa
    anaconda84 bunu beğendi.

egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Çok geçmiş olsun kaçanın zaten allah belasını versinde durmayanlara ne demeli çokmu acil tabakhaneyemi yetişceksiniz yani malesef insan sayısı azalmakta memlekette ciddi bişeyinizin olmamasına sevindim geçmiş olsun tekrardan
    anaconda84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok büyük geçmiş olsun eğer başında kask olmasaydı su an aramızda olmayabilirdin umarım odun herifi yakalayıp kulağına küpe takarlar..
    Merak ettiğim bir husus var lastiklerin ne durumdaydı ? Kayıp dusmende etkisi var mi?
    motorum daha sıfır 2500 km de lastik durumları iyi yol ıslaktı çok hafif dokundum frene ve teker kitlendi bıraksam arabaya arkadan vuracam bu seferde ben suçlu konuma düşeceğim düz kayan motor bu sefer birden yan döndü kısa bir süre yan kaydıktan sonra devrileceğini anladım ve sol ayağımı motordan kestim yoksa belki de bacağım kırılacaktı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)