Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaz tatili için hazırlıklar

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Merhabalar, yazın iki kişi marmaris' e tatile gideceğiz. otobüsle çile çekmektense, birde yüksekten korkuma uçağa bineceğime motorumla giderim dedim. tabi ki burada büyük tavsiyesine ihtiyaç duyuyorum. Rezervasyonu ocak ayı itibari ile yapıyorum nasipse, motosiklette 'de hep uzun yol hayalimdi diyebilirim.

CBR 125R 2011 Model yeni kasa limited edition ile, gitmeden bir gün önce detayli bakımlarını yaptırıp yaklaşık 800 KM yol gidilir mi?
    motor su soğutmalı olduğu için sıkıntı yaşamazsınız dediler, birde buradan saygı duyduğum abilerimin tavsiyelerini dinlemek isterim.

birde,
    yaz tatili için arkadaşlar ile memleketlerimizin turunu yapmayı planladık,
    sivas,amasya,giresun,muş olmak üzere 5 arkadaşız ve 4 farklı memleket bulunmakta.
    Arkadaşlarımızda
    Ninja 300 2014 sıfır
    cbr 250 r 2012
    fazer 8
    MZ 251
    CBR 125R ( bende )

yaklaşık git gel 5000 km yi geçer gibime geliyor. burada da sıkıntı yaşar mıyız ? bunun planlaması sözde olarak yapıldı, eken olur mu bilmiyorum ama hepsi çocukluk arkadaşım. geçen sene arabalar ile yapmıştık karadeniz turu. bu senede motorlarla yapacağız nasipse, sizlerin düşüncesi nedir? uygun olur mu, yoksa bu motor ile yapılmaz mı.

saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    dinlenerek gittiğin sürece bir problem yaşamazsın. hatta yol üstünde bir şehirde bir dostun varsa onu da ayarla önceden bir gece misafir ol. hem arkadaşını görmüş olursun hem de tek seferde o kadar yol yapıp yorulmaktansa yolu ikiye bölerek daha keyifli hale getirirsin hocam.
    atillatopal9 bunu beğendi.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    800 km değil 8.000 km de gidilir bahsettiğin motor çin malı ne yapacağı belli olmayan veya sürekli depoya yapışık gitmeni gerektiren vücut olarak çok yoracak bir SS değil onun için makinadan yana bence hiçbir sıkıntın olmaz. Tek yapman gereken pilotajına dikkat etmen uzun yolda bir süre sonra sabit hızla gitmekten sıkılıp gaza gelmemen, limitlerini zorlamaya kalkışmaman ek olarak ekipmanlarını sana en uygun olarak seçmen kask, mont, eldiven seni sıkmayan eziyet olmayan türden olmanı yol uzun süreceği için önemli. Birde kendine şu saatte şu dakikada orda olmam gerek diye zorlama maximum 40 dakka da molanı ver dinlen. Benim tevsiyelerim bunlardan ibaret ALLAH yolunu açık etsin kazasız belasız..
    "The Ultimate Riding Machine"

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı ///MPOWER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800 km değil 8.000 km de gidilir bahsettiğin motor çin malı ne yapacağı belli olmayan veya sürekli depoya yapışık gitmeni gerektiren vücut olarak çok yoracak bir SS değil onun için makinadan yana bence hiçbir sıkıntın olmaz. Tek yapman gereken pilotajına dikkat etmen uzun yolda bir süre sonra sabit hızla gitmekten sıkılıp gaza gelmemen, limitlerini zorlamaya kalkışmaman ek olarak ekipmanlarını sana en uygun olarak seçmen kask, mont, eldiven seni sıkmayan eziyet olmayan türden olmanı yol uzun süreceği için önemli. Birde kendine şu saatte şu dakikada orda olmam gerek diye zorlama maximum 40 dakka da molanı ver dinlen. Benim tevsiyelerim bunlardan ibaret ALLAH yolunu açık etsin kazasız belasız..

Alıntı iduzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dinlenerek gittiğin sürece bir problem yaşamazsın. hatta yol üstünde bir şehirde bir dostun varsa onu da ayarla önceden bir gece misafir ol. hem arkadaşını görmüş olursun hem de tek seferde o kadar yol yapıp yorulmaktansa yolu ikiye bölerek daha keyifli hale getirirsin hocam.

Allah razı olsun, bu forumda böyle yardımımıza koşan insanlar oldukça bizim tekerimiz nasipse hep düz basar
    hem kız arkadaşıma hemde kendime 4 mevsim full korumalı tulum aldım. ekipmanlarla ilgili sadece bayan kaskı pek iyi değil, yola çıkmadan önce değiştiricem İnşallah. ekipmanlarımızı tamamladık sayılır. Yazın güzel günler bizi bekleyecek inşallah

Tekrar tekrar teşekkürler.
    bursa da tanıdığım var fakat oraya feribotla geçeceğim feribotta 30dk sürdüğü için dinlenirim gibime geliyor, en kötü hem izmirde hemde aydında da tanıdık var onlarda bir gece misafir olabiliriz

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    ALLAH sendende razı olsun
    Fikir edindirebildiysek ne mutlu bize
    "The Ultimate Riding Machine"

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Olmaz birşey yardır istediğin yere.

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    yolun Denizli den geçecek gibi bende bir çay ısmarlarım

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    soft yan çanta alabilirsin. ya da almayabilirsin ama mutlaka arkadan görünmeni artıracak 3M reflektörlerden al. kasmazsan kendini, sık mola verirsen, tatilin eziyet değil müthiş keyifli olur.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    teşekkürler tavsiyeler için, reflektör mü deniyordu ne deniyordu unuttum adını, o yeleklerden aldım ışık görünce parlayanlardan ikimizde de var ayrıca sırt çantası olacak, eşyalarımızı az almaya gayret edeceğiz, havluyu orada alıp orada bırakacağız örneğin. yan çanta düşündüm epey çünki o olmazsa olmazımız olacak..

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    İki senedir yaz tatiline motorla çıkıyorum.Hatta bu sene iki defa İstanbul bodrum yaptım, normalde tek seferde İstanbul'dan - bodruma gidebiliyorum ama en son sefer İzmir de bir gece konaklama yaparak gittim ve çok daha rahat olduğunu söyleye bilirim , tek seferde 700-800 km yol yapmak biraz yorucu oluyor , birde benim motorumun seninkinden büyük olduğu düşünürsek, benim tavsiyem rahat bir yolculuk için günlük 350-400 km den fazla yol yapmamaya bak , he yapılmaz demiyorum ama yol bitsin diye sürmektense o yoldan keyif alarak sürmek benim tercihimdir.Şimdiden hayırlı yolculuklar , radarlara dikkat et
    Sinan Aksu ve atillatopal9 bunu beğendiler.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Hiç bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum, ancak listede'ki tek acaba dedirtecek motosiklet MZ 251.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İlk yapacağımm şey 250 cc almak olurdu

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    CBR 125R bir sıkıtı çıkarmazda dostum o makine ile uzun yol çile dolu olacak... ilk motorum cbr12r dı 2012 güzel motor ama bırak 800km yi 80km den sonra her yerim ağrımaya başlıyordu birde tomalarak süreceksin yüksek hızlarda ybr gibide kullanamazsın, tomalınca ileri bakarken boynun sürekli bakmaktan tutulacak vs vs .. cbr ile uzun yol zor iş ...

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    yolun açık olsun fakat sağlam irade lazım, motor gider ama sen ve artçın dayanabilecek mi asıl soru bu.
    korkarım epey yorucu bir yol olacak, çünkü bu işin rüzgarı, fırtınası, yokuşu, otobanı var, hele otobanlar tam kabus gibi, eziyet haline geleceği yerler göreceksin, 125 cc motosiklet ile günde 300 km bile epey yorucu oluyo.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

mudix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250 l
    yola sabaha karsı çıkmanı öneririm.marmaris yalancı boğaz mevkiinde günesin batısını izlemeni ayrıyeten öneririm..hava sıcak olacağı için kask camını açmak isteyeceksin ..onun için kenerı kapalı güneş gözlugu kullanmanı ayrıca yüz maskesi, sese karsı kulak tıkacı, hgs -ogs kartını, ehliyetini, ruhsatın, aracının muayenesini ve sigorta tarihlerini kontrol etmeni, kaza rapor tutanağını yanında bulundurmanı öneririm.. koruyucu ekipmanlarınından bahsetmiyorum çünkü onlar olmazsa Marmaris in güzel virajlarının tadına varamazsın içme suyun yanında olsun, durakladığın yerlerde kısaa molalar verirken bir yudum cay içmen için termosta sıcak suyun olursa manzaranın keyfi daha güzel olabilir.motorun için yag, ve buji , patlak lastik olayına karsı köpük bulundurursan için rahat eder..aklıma gelenler şimdilik bunlar.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    çok güzel bir plan bende böyle bir geziye katılmak isterdim 125 te artçılı senin için yorucu olacak buna hazırlıklı ol bence seleye yumuşak bişiler koy bi yerden sonra tahta gibi hissetmeye başlıcaksın molalar böyle hissetmene engel olmucak yada bende olmadı 600 fle ankaraya gittim tekirdağdan boluyu geçince başladı ağrılar hele ankaraya 100-150 km kala artık ayaklarımı yere salıyordum ortalamaa 140 km sürat ile gittim sabah 7 de çıktım öğlenden sonra 2 de ankaradaydım yavaş gittim biraz yakmasın diye tabi senn böyle bir derdin yok hızını biraz daha arttırmak adına otobanda rahat ilerlemek için ön dişlini büyütebilirsin 10 km fark ettireccek sana bu arada eşyalar önemli ikinizde sırt çantası olursa artçı rahatsız olur snein takmaman lazım bence yan çanta olursa güzel olur

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    bende cbr 125 varken artçı ile sapanca'ya gitmiştim. o günden sonra küçük hacimli motor ile uzun yol yapmamaya yemin ettim.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    yorumlar için teşekkürler 1 çanta ile idare etmeye çalışacağım yada cbf deki çanta olursa bende onu çıkarıp kendiminkine takacağım daha rahat ederim. çok güzel tavsiyeler var özellikle içme suyu konusu gerçekten aklıma gelmemişti böyle tavsiyelere hep açıyım, çok eğlenceli olacakmiş gibime geliyor şimdiden birde, rahatlık sorunu malesefki epey var. 100 km yol yapıyorum ciddi belim ağrıyor. o konu içinde birşeyler düşünüyorm bakalım hayırlısı inş.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bel ağrısı sıkıntılı ben ankaradan dönüş yolunda ufak bir çözüm aslında çözümde sayılmazda işte yağmurda döndüm yine bolunun o tarafladayım sağnak yağmur var sol elimi deponun üstüne koydum hızımı 150-160 a çıkardım bulutları cabuk gecmek için çenemide sol elimin üstüne dayadım ohh miss sakladım kafamıda camın altına böylece vizörün kirlenmesinide önledim ha yoruluncada aynşeyi yapıyorum salıyorum kendimi bir iki dakka sonra devam (not: çözüm değildir çözümü yok )

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Motosikletten dolayı bir sıkıntı olacağini zannetmiyorum.
    Lakin alışık değilsen çok ağrılı ve ızdıraplı bir yol olacak haberin olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)