Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor hayatım başlamadan bitti (Eskişehir'de kaza)

Motovento
    REKLAM ALANI

(konuyu yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın cenaze evine gideceğim acele ettim.)
    Ben Onur, 17 yaşındayım.

Motorumu almama 1 seneden az kalmıştı.Daha dün annemle yamaha bayine gidip wr125x modeline bakmıştık.Her şey çok güzeldi.Babamın çoğu arkadaşının ve yakın akrabalarımızın (3) motor kazasında can vermesinden dolayı babam motor almayı istemese de çok küçük yaşlardan beri olan bu merak ve isteğimle beni de kıramıyordu.Nisanda ehliyetimi alıp mayıs gibi motoruma sahip olacaktım taki bu sabaha kadar.
    Sabah kalktığımda komşumuzun oğlunun yaptığı kaza ile motor hayatım başlamadan bitti.Motor sevdam geçmişte olduğu üzere sanal ortamlardan devam edecek.Sabah haberini aldım ve haber sitesinden bulduğum haberi sizlerle paylaşmak istedim.
    Allah rahmet eylesin , başı sağolsun.

Eskişehir'de otomobille motosikletin çarpışması sonucu 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre kaza Bahçelievler Mahallesi Plevne Sokak ile Coşkuner Sokak kesişiminde meydana geldi. Gökhan K. yönetimindeki 26 UE 686 plakalı otomobil, Ahmet Tüfekci (22) idaresindeki 26 E 9567 plakalı motosiklet ile çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü, otomobilde yolcu bulunan İlker Muharrem G., motosiklet sürücüsü Ahmet Tüfekci ile motosikletteki yolcu Olcay C. (20) yaralandı. Yaralılar, çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.
    Ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Ahmet Tüfekci, tedavi altına alınmak üzere kaldırıldığı Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
    Kazada yaralanan diğer şahısların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, olayla alakalı soruşturma başlatıldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Haberi seyrettim, motosiklet araca sag kapidan dalmis ve cok hizli dort yola girmis, burada aracin sucu yok, rahmetli risk bolgesine hizli girerek risk almis ve sonucu agir olmus...Bende ailenizin yerinde olsam bu olayin ardindan motor isini bitirirdim..Ancak siz bu ise gonullu iseniz, tum trafik hiz ve kurallara uyacaginizi, aklinizi kullanarak motor sureceginizi, tumbguvenlik onlemlerini alacaginizi, bu isin sakasinin olmadiginin farkinda olacaginizi, belli zamanlarda egitim icin butce ayirabileceginizi dusunuyorsaniz bunu zamanla ailenizede inandirabilirsiniz...

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bende eskişehirliyim, geçtiğimiz sezon bir ağabeyimizi kazada kurban verdik.Bundan kısa bir süre öncede yine beraber çay içip sohbet ettiğimiz bir arkadaşımız şehir içinde hız yüzünden hayata gözlerini yumdu.Geçen senede en yakın arkadaşımı trafik kazasında kaybettim.Evimin yakınında park halindeki kamyonete arkadan çarma sonucu yanındaki arkadaşıyla beraber ikisininde direk kafaları kopmuştu.

Tek diyeceğim şu arkadaşlar 600 cc ve üstü makineler ile şehir içinde macera aramayın .Hava yapıcam gaz açıcam diye sevenlerinizi üzmeyin .Bir saniye şu son cümlemi düşünün .

Annenizi, babanızı ve eşinizi düşünün siz kazada hayata gözlerinizi kapamışken .Kaza yerine gelen yakınlarınızın kopmuş yada parçalanmış kafanızı veyahut kol bacaklarınızı görmesi ne kadar büyük bir acıdır.Allah herkese hayırlı ölüm versin.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı StickBurner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (konuyu yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın cenaze evine gideceğim acele ettim.)
    Ben Onur, 17 yaşındayım.

Motorumu almama 1 seneden az kalmıştı.Daha dün annemle yamaha bayine gidip wr125x modeline bakmıştık.Her şey çok güzeldi.Babamın çoğu arkadaşının ve yakın akrabalarımızın (3) motor kazasında can vermesinden dolayı babam motor almayı istemese de çok küçük yaşlardan beri olan bu merak ve isteğimle beni de kıramıyordu.Nisanda ehliyetimi alıp mayıs gibi motoruma sahip olacaktım taki bu sabaha kadar.
    Sabah kalktığımda komşumuzun oğlunun yaptığı kaza ile motor hayatım başlamadan bitti.Motor sevdam geçmişte olduğu üzere sanal ortamlardan devam edecek.Sabah haberini aldım ve haber sitesinden bulduğum haberi sizlerle paylaşmak istedim.
    Allah rahmet eylesin , başı sağolsun.

Eskişehir'de otomobille motosikletin çarpışması sonucu 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre kaza Bahçelievler Mahallesi Plevne Sokak ile Coşkuner Sokak kesişiminde meydana geldi. Gökhan K. yönetimindeki 26 UE 686 plakalı otomobil, Ahmet Tüfekci (22) idaresindeki 26 E 9567 plakalı motosiklet ile çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü, otomobilde yolcu bulunan İlker Muharrem G., motosiklet sürücüsü Ahmet Tüfekci ile motosikletteki yolcu Olcay C. (20) yaralandı. Yaralılar, çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.
    Ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Ahmet Tüfekci, tedavi altına alınmak üzere kaldırıldığı Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
    Kazada yaralanan diğer şahısların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, olayla alakalı soruşturma başlatıldı.
    Çok uzuldum kardeşim. Durumu bilmiyorum ama motorda direksiyon hakimiyeti çok önemli. Bende yeni motor aldım boş yer buldummu hemen direksiyonuma alışmaya çalışıyorum özellikle hız yapmamak lazım. Bende basmak istiyorum ama yapıcak bişi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende eskişehirliyim, geçtiğimiz sezon bir ağabeyimizi kazada kurban verdik.Bundan kısa bir süre öncede yine beraber çay içip sohbet ettiğimiz bir arkadaşımız şehir içinde hız yüzünden hayata gözlerini yumdu.Geçen senede en yakın arkadaşımı trafik kazasında kaybettim.Evimin yakınında park halindeki kamyonete arkadan çarma sonucu yanındaki arkadaşıyla beraber ikisininde direk kafaları kopmuştu.

Tek diyeceğim şu arkadaşlar 600 cc ve üstü makineler ile şehir içinde macera aramayın .Hava yapıcam gaz açıcam diye sevenlerinizi üzmeyin .Bir saniye şu son cümlemi düşünün .

Annenizi, babanızı ve eşinizi düşünün siz kazada hayata gözlerinizi kapamışken .Kaza yerine gelen yakınlarınızın kopmuş yada parçalanmış kafanızı veyahut kol bacaklarınızı görmesi ne kadar büyük bir acıdır.Allah herkese hayırlı ölüm versin.
    Çok kotu şeyler yaşamışsın dilerim ki bir daha yaşamazsın. Dostlar dikkatli olun. Belki yüz yüze görüşemiyoruz hatta belki yüz yüze görüşsekte anlaşamayız aramıza ayrımlar girer ama ortak yönümüz var ve bir birimizi anlama konusunda zorluk çekmemeliyiz. Empati kurmaya çalıştım ama tamamlamak istemedim. Çok zor.
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

Geçmiş olsun diyelim birde eğer gerçekten motosikleti istiyorsan ve kendine güveniyorsan vazgeçme derim.Biraz tepki toplayabilir dediklerim ama motosiklet kazalarının geneli motorcunun aşırı hızı yada korumasız çıkmasından dolayı oluyor ama istisnalarda elbette var.Bence bütün korumalarını al motoruna bin gez ama motorun amacını aşmaya başlarsan oradan sonrası Allah ile senin aranda ne olur bilinmez..

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Hayırlı olsun, senin için isabet olmuş.

Hiç uçağa binmemiştim, uçak ile seyahat etmek beni büyülüyordu. THY uçuş aramaları ile gitmediğim şehir, ayak basmadığım ülke kalmadı. Tabii ki bu 8 mart 2014 günü Malezya uçağının düşmesi ile başlamadan bitti.

23 ekim 1957 tren kazası sonrası trene de binmiyorum. Zaten tren seferleri durdu Trakyada.

28 ocak 1986 Challenger uzay mekiği infilak ettiği için astronot olmaktan vazgeçtim.

Tabii bunun gibi bir çok senaryo mevcut. Araç kullanman, Vapura binmen, iş makinesi kullanman bile tehlikeli. Sanal alemde henüz bedensel bir zarar verecek tehlike şimdilik yok. Bilgisayarın vs kablolalarında çıplak yer olmasın yeter.
    eren1903 ve Onurhan D bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim senin adına üzüldüm ama günde o kadar çok araba kazası ve bunun sonucunda o kadar çok ölüm oluyor ki sadece motorda değil o zaman hayatın boyunca arabada sürme.Darkfriairs in dediklerine aynen katılıyorum.Motorun mahareti kullanan dadır.Eğer sen şehir içinde hız yaparsan kavşağa dört yola gerektiğinden fazla hızlı girersen kırmızı ışıkta geçersen hız limitinin 80 olduğu yerde 130 la gidersen kurallara uymazsan dikkatli kullanmazsan motor affetmiyor işte.Bunları senin arkadaşın yapmış ve hayatına mal olmuş demiyorum kesinlikle.Tek suçlu motosiklet kullananda mı peki tabi ki de hayır araç sürücülerinin de etkisi göz ardı edilemez ama sen sınırlarını bilirsen ekipmanların tam olursa reflekslerini geliştirirsen eğitimini alırsan ve kendini de bilirsen riskleri minimal düzeye indirmiş olursun.Hem canını riske atmazsın hemde hayalini isteğini yaşarsın.Bu dünyada hele ki Türkiye de hayallerimizin kaçını gerçekleştirebiliyoruz ki motor sevdamızı da es geçelim!

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim senin adına üzüldüm ama günde o kadar çok araba kazası ve bunun sonucunda o kadar çok ölüm oluyor ki sadece motorda değil o zaman hayatın boyunca arabada sürme.Darkfriairs in dediklerine aynen katılıyorum.Motorun mahareti kullanan dadır.Eğer sen şehir içinde hız yaparsan kavşağa dört yola gerektiğinden fazla hızlı girersen kırmızı ışıkta geçersen hız limitinin 80 olduğu yerde 130 la gidersen kurallara uymazsan dikkatli kullanmazsan motor affetmiyor işte.Bunları senin arkadaşın yapmış ve hayatına mal olmuş demiyorum kesinlikle.Tek suçlu motosiklet kullananda mı peki tabi ki de hayır araç sürücülerinin de etkisi göz ardı edilemez ama sen sınırlarını bilirsen ekipmanların tam olursa reflekslerini geliştirirsen eğitimini alırsan ve kendini de bilirsen riskleri minimal düzeye indirmiş olursun.Hem canını riske atmazsın hemde hayalini isteğini yaşarsın.Bu dünyada hele ki Türkiye de hayallerimizin kaçını gerçekleştirebiliyoruz ki motor sevdamızı da es geçelim!
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, senin için isabet olmuş.

Hiç uçağa binmemiştim, uçak ile seyahat etmek beni büyülüyordu. THY uçuş aramaları ile gitmediğim şehir, ayak basmadığım ülke kalmadı. Tabii ki bu 8 mart 2014 günü Malezya uçağının düşmesi ile başlamadan bitti.

23 ekim 1957 tren kazası sonrası trene de binmiyorum. Zaten tren seferleri durdu Trakyada.

28 ocak 1986 Challenger uzay mekiği infilak ettiği için astronot olmaktan vazgeçtim.

Tabii bunun gibi bir çok senaryo mevcut. Araç kullanman, Vapura binmen, iş makinesi kullanman bile tehlikeli. Sanal alemde henüz bedensel bir zarar verecek tehlike şimdilik yok. Bilgisayarın vs kablolalarında çıplak yer olmasın yeter.

Sizlerin de dediği gibi her işin bir tehlikesi vardır. Tabi ki hayatta böyle şeyler de olacak.Bunu sadece motosiklet anlamında söylemiyorum zaten.Ölüm bizi her yerde bulur.Bu yolda yürürken de olabilir,gece uyurken de,televizyon seyrederken de.Ben zaten her şeyin bilincindeyim.Küçük yaştan beri motosikletler hakkında birçok yazı,kitap,dergi okudum.Birçok video seyrettim.Ayrıca aktif olarak bisiklet sürerim ve Türkiye trafiğinin ne durumda olduğunu da bilirim.Sinyal;ayna kullanmayan, iki tekere saygısı olmayan,ticari amaçlarla kendini ön planda tutan araçlar,motorcuları serseri olarak gören insanlar.Tabi ki tek bu tarz olaylarda tek suçlu sizlerin de dediği gibi araç sürücüleri değildir.Ekipmanları giymeden son hız giden motosiklet sürücüleri,motosikletleri de bisiklet zannederek kırmızı ışıklarda geçen,plakalarını gizleyen,gereksiz sollamalar yapan,hız sınırını aşan bir çok motosiklet sürücüsü de var. Kendime her anlamda da güveniyorum zaten.Birçok arkadaşımız gibi kasksız montsuz kısacası ekipmansız bir şekilde, eğitim almadan motosiklet sürecek birisi de değilim.Burada söylemek istediğim şey bu hayalimi henüz gerçekleştiremeyeceğim idi. Henüz liseye gidiyorum ve bir yerde çalışmıyorum.Kısacası kendi paramı kendim kazanmıyorum.Yani motorumu ailem alacaktı.Fakat yukarıda da bahsettiğim gibi çoğu akrabamızın motosiklet kazasında vefat etmesi sebebiyle ailemin motosikletlere karşı olan nefreti bugün komşumuzun motosiklet kazasında vefat etmesi üzerine daha da alevlendi.Ve bu durumda bana motosiklet almaları daha da zorlaştı.Ve bu olaydan sonra ben de bu hobimi meslek sahibi olduğumda devam ettirmek üzere kapandığını düşündüm ve sizlerle paylaşmak istedim.
    Kazasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)