Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motorsiklet alıcam sizce MARANTA sıkıntı cıkarırmı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Özgürr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS RTR 150 + Yamaha R25
    Yeni motorsiklet alıcam sizce MARANTA sıkıntı cıkarırmı ? , MOTORSIKLET 27 BG HONDA CBR 250 İle aynı gücte honda cbr 250 13.500 benim bütçemi oldukça aşıyor maranta thunter ise sadece 9000 TL çok almak istiyorum fakat korkuyorum 9000 TL verip bir hiç olmak istemıyorum mahallede arkadas kullanıyor gayet iyi 167 Km/H hızada rahat cıkıyor fakat eksi yönlerini hiç söylemiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Verdiğim linkteki mesajları bir oku sonra kafanda bir fikir oluşur zaten.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...cikarirmi.html

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    9.000 tl az değil eldeki parayıda mundar etme üzerine biraz daha ekle z250 al evladiyelik bin
    telike bunu beğendi.

Valla bende merak ediyorum bu motoru.Sonuçta cbr'de ilk çıktığında 9 binden satılıyordu diye bir tesellim var ama hala kafamda soru işaretleri var.Motoru sorduğumda şu cevabı aldım:
    Megelli videomuzu izledin mi? Megelli, BuMoto, Daelim. Hepsi bu tarz motorlar. Megelli 250 incelememizi izlemelisin.

AEA Ekibi

Ama kullanıcı bilgisi en önemlisidir.Merakla bekliyorum yazacaklarını...

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı imtarky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğim linkteki mesajları bir oku sonra kafanda bir fikir oluşur zaten.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...cikarirmi.html
    Linkteki bağlantı mevcut konuyu veriyor Paradoks yaratmışsın resmen :D

Bu arada 9.000 TL az para değil, bence biraz daha bekle Fuara bakarsın ve belki biraz daha para biriktirme şansın olur

Forumda bahsettiğin modelle ilgili bir konu var ;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...50-motoru.html

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    9000'e alırsın 4000'e satamazsın.

9000'e 2. Elde CBR 250 bulunur.
    bilginozi bunu beğendi.

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Alıntı Cuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linkteki bağlantı mevcut konuyu veriyor Paradoks yaratmışsın resmen :D

Bu arada 9.000 TL az para değil, bence biraz daha bekle Fuara bakarsın ve belki biraz daha para biriktirme şansın olur

Forumda bahsettiğin modelle ilgili bir konu var ;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...50-motoru.html
    Şimdi dikkat ettim bende Uyarın için sağol. 9.000 tl'ye 2.el temiz CBR250 alınır, bence maceraya hiç gerek yok.
    Cuhara bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Yemin ediyorum bazılarına para fazla geliyor abi

megelliyle aralarında çok fark var. megelli motorunu symden alıyodu. o yüzden sağlam bi modeldi.tek sıkıntısı titreşim ve enjeksyon beyniydi. bu model ise bu moto calibrenin bi üstü. kullanan çoğu kişi mutsuz. acayip kolay bi şekilde motor bitiyo. motor ömrü yok denecek kadar az.bu moto gibi 1 2 sene üretip kaççak bi firmaya benziyo bence.almayın derim.. saygılar

Alıntı sezerh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    megelliyle aralarında çok fark var. megelli motorunu symden alıyodu. o yüzden sağlam bi modeldi.tek sıkıntısı titreşim ve enjeksyon beyniydi. bu model ise bu moto calibrenin bi üstü. kullanan çoğu kişi mutsuz. acayip kolay bi şekilde motor bitiyo. motor ömrü yok denecek kadar az.bu moto gibi 1 2 sene üretip kaççak bi firmaya benziyo bence.almayın derim.. saygılar
    Bence şuanda ortada firma kalmamıştır.Bir ara seri üretimle üretilip satmış sonrada ortadan kaybolmuşlardır.Çünkü aradığımda pek bir bilgi bulamıyorum yeni modeli ile ilgili ama yanılıyorda olabilirim

megelli fabrika kapanmasından dolayı üretime bisüre ara verdi.2015 de tekrar üretime devam etcek.ama bu motor çinde üretilip üzerine sadecefirma adı yazılıp satılan motorlardan.tasarım vs hiçbir şeye karışmıyolar. sadeceadı yazıpburaya yolluyolar

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Bu tip motorlarda son kullanıcı olma riski var malesef.Yani elbette satarsınız ama ciddi zarar ettirebilir.Motoru fuarda görmek lazım pek bir bilgi mevcut değil malesef.Ön 110 arka 150 demiş lastiklere öncelikle o lastikler çöptür lastik masrafınız olur.Önde çift disk demiş iyi gibi duruyor ancak tutan bir fren olucak mı meçhul?Ama tabi şöylede bir gerçek var bence fuar zamanı fiyatlar yükselmiş olucak gene yani zam gelir ve bu motor 9 bin lirada kalırsa rakipleri 14-15 lira civarında olucak ve alan kişiye de sıfır motor almak istiyor ise saygı duymak gerekir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı sezerh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelli motorunu SYM'den almıyor, eğer öyle olsaydı o kadar titreşimli olmazdı. Megelli'nin motoru komple Zongshen üretimi.

Motor acaba gerekli bakımları gerekli zamanda yapmayla sağlam ayakta kalır mı ki?

9000 tl verip riske gireceğinize ikinci el cbr 250 almak daha mantikli en azından kullanıcı yorumları belli servis ağı geniş yedek parça sıkıntısı yok 2.eli canlı. Ne gerek var kumar oynamaya

Ama 2. el motorda hemen hemen kumar sayılır adamın ne şekilde kullandığı bilinmez.Birde Hondalarda ne varsa 2. eli sıfırı kadar pahalı oluyor.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    iki teker arası hurda yığını
    mehmet188 bunu beğendi.

Ustaniza yada servise göstereceksiniz alırken cbr 250 sayfasına bir göz atın 77000 km gören kişiler var halen biniyor. Maranta denilen marka ne idüğü belirsiz bir motor fantazi aramaya gerek yok bence gene tercih alacak olanların

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kendi âli menfaatlerim için diyorum ki;
    alma!

böyle motorlar zırt bırt arıza verir, seni strese sokar, sen de bu stresi eşine dostuna çevrene yüklersin, sonra trafikte onlardan biriyle kapışırım, kafamı gözümü yararlar, alma!

böyle motorlar seni zarar ettirir, o zararı çıkaracam diye sağa sola kazık atarsın, o kazıklar döner dolaşır ille beni bulur, alma!

böyle motorlar 9000 liraya seni olduğundan daha karizmatik hissettirir, bide çakma akıllı telefon alırsın, havandan geçilmez, gerçek değerlerin yerini çakma değerler alır, benim asaplarım bozulur, alma!
    mehmet188 ve Ros1n2 bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    9 bin tl buna verene kadar , 7900 tl ver bajaj pulsar 200 ns al daha iyi . Veya 12200 tl ver Kawasaki Ninja 250 Sl al . Cbr almaya maddiyatınız yetmiyor ise .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)