Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Israrla Garaj Önü Park yapan arabalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arayin trafigi cektirin hocam kavga gurultu ne gerek var ugrasmaya
    Sen hiç trafiği aramadın sanırım, o işler öyle olmuyor maalesef, çekici gelip çekene kadar en 1 saat geçiyor.

Trafik 15 dk olmuş artık çekici yollayıp çekelim demiyor.

En az 45 dk ve o arada sürücüde çıkıp geliyor zaten, sen 1 saat beklediğine yanıyorsun.

Ve bu her gün oluyor.

Daha sonrasında küfrün bini bir para.
    mehmetenis bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yasadiginiz olay can sikici. ama burada ki cehalet iceren yorumlara uyup kesinlikle arabaya zarar vermeyin.

1 vatandas ile yuz yuze gorusun.
    2 araba park edilen yere arkadasin onerdigi gibi duba koyun yonetici ile gorusup.
    3 cikar yok kalmiyorsa araci cektirin.

araca zarar verip hakliyken haksiz duruma dusmeyin.

siz araca zarar verin, o sizin motoru yaksin, siz onu dovun, o sizi vursun. boyle bir mantik yok.

lutfen sag duyunuzu kaybetmeyin. iyi aksamlar.
    mehmetenis, telike, ellaksakir ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Duke200
    Alıntı nikelenjelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasadiginiz olay can sikici. ama burada ki cehalet iceren yorumlara uyup kesinlikle arabaya zarar vermeyin.

1 vatandas ile yuz yuze gorusun.
    2 araba park edilen yere arkadasin onerdigi gibi duba koyun yonetici ile gorusup.
    3 cikar yok kalmiyorsa araci cektirin.

araca zarar verip hakliyken haksiz duruma dusmeyin.

siz araca zarar verin, o sizin motoru yaksin, siz onu dovun, o sizi vursun. boyle bir mantik yok.

lutfen sag duyunuzu kaybetmeyin. iyi aksamlar.
    Su baslikta gordugum en sagduyulu cevap sizinki oldu.toplum olarak gercekten hastalikli bir dusunce yapimiz var.yanlisi baska bir yanlisla duzeltmeye calisiyoruz karsi taraftan hicbir farkimiz kalmiyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    hidroliği kaputa ve tavanına dök kalırsa kapılara da dök. ama park etmek yasak yazma ki sen olduğunu anlamasın!..

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Motorun çıkabileceği genişlikte bir alan çiz ve arasına " BU ALAN GEYLERE AİTTİR " yaz.
    Sonra otur ve sigaranı yak
    mehmetenis bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Bu tip durumlarda yapılacaklar.

1-) Silecek kaldırılır anlamadıysa,
    2-) Not bırakılır anlamadıysa,
    3-) Lastiğin havası indirilir anlamadıysa,
    4-) 1 lastik kesilir anlamadıysa,
    5-) 4 lastik kesilir anlamadıysa,
    6-) Sol dikiz aynası kırılır kaputun üstüne bırakılır.

Ailemizin otomobili'de var her zaman dikkat ederiz böyle garaj önüne vs. araba koymamaya ama insanlar dikkat etmiyorlar ahanda boş yer deyip giriyor.

Sabah'ın 7'sinde kalkacağım arabama bineceğim garaj kapısını açacağım bi bakacağım çıkacağım yerde araba ? Bak mevzuya acelem varsa önemli bir işim varsa takarım vitese gelir dayanırım yan tarafına sürükler yolun ortasına bırakırım çıkar giderim, çizilirse çizilsin tampon.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    espirili yorumlar güzel de diğer zarar verme temalılar saçma.. çekici 1 saate gelir diyorsunuz da zaten dükkan önü değil evin önü ara gelsin.
    laftan anlamıyorsa maddi zarara sokmayın. maşa varken niye elinizi ateşe sokuyosunuz. polis var arayın
    geçenlerde öküzün biri solllama yaparken şeritte sıkıştırdı beni. 200 mt ilerde polisin sürekli beklediği yeri biliyordum bastım gittim çektirdim bunu kenara. polis beni gönderdi sonra naptı bilmiyorum. ama o korku yeter o adama. ha şimdi polis rüşvet aldıysa falan. banane bu durumdan adamı zarara soktum mu? soktum. akıllı olacak herkes! :D

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Aynı sorunu bende yaşıyordum ama kıyıdan köşeden bir şekilde motorumu çıkarıyordum çokta sorun etmiyordum.Ta ki alt kattaki yaşlı diyaliz hastası amcamız bir sabah apartmandan çıkamayana kadar.Kendisi yaşlı olduğu için tekerlekli sandalyeyle ambulansa koyup götürürler kendisini.O sabah 3 kişi zar zor diyaliz hastası amcayı 3 kişi tekerlekli sandalyeyle kaldırarak dışarı çıkardık,ambulansa koyduk ama ben fena sinir yaptım tam o ara aracın sahibi geldi bizim caminin müezzini.İlk önce sabırlı olup konuşarak anlatmaya çalıştım din adamı nede olsa saygımız var ama maalesef laftan anlamadı ufak bir darp sonrası kendisini elimden aldılar.İşin kötü tarafı imam olmayınca bu vatandaş cuma günleri vaaz ediyor namaz kıldırıyor çok zor arkadaş içinde bulunduğum durum.
    ellaksakir bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Garaj önündeki alanı belediye'den kiralamadığınız sürece isterseniz obama'yı çağırın hiç bir işlem yapamaz çünkü oraya park konusunda her hangi bir yasak yoktur. Yani evinizde garaj olunca onun önündeki yolda sizin olmuyor
    Mamba09 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zarar vermeniz lazım, ama insafsızca değil, boya çizmek, lastik patlatmak,kavga etmek bize yakışmaz.
    Kibrit çöpünü lastik sibobuba sıkıştırıyoruz, lastik iniyor. Hasar yok, zarar yok,adamın arabasında pompası yoksa pompa arayacak deli gibi pompası varsa bile bir ton uğraşacak.
    En güzel yöntem. Adam sizi şikayet etse bile mala zarar vermek söz konusu değil. suç değil yani, kabahatler kanununa giriyor
    hiç kimsenin canını yakmayın, hiçbirşeye zarar vermeden lastiği indirin yeter.
    orada beklemenizede gerek yok, sıkıştırın çöpü uzaklaşın.

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garaj önündeki alanı belediye'den kiralamadığınız sürece isterseniz obama'yı çağırın hiç bir işlem yapamaz çünkü oraya park konusunda her hangi bir yasak yoktur. Yani evinizde garaj olunca onun önündeki yolda sizin olmuyor
    dostum normalde hiç bir yol kenarı belediyeden kiralanmadan park yeri olarak kullanılamaz yani kimseye zararın yokken park yasak tabelası yokken bile belediye keyfe keder arabanı çetirebilir bu yüzden binaların otoparkları olmak zorunda (artık yeni imar planları na göre) ve otopark giriş çıkışları özellikle yasak

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaliforniya da yaşamıyoruz. Yaşam alanimizda hakkımız olanı savaşarak alabiliyoruz. Burası bir ortadoğu ülkesi bunu unutmayın. Adam tek tek yazmış yaptığı şeyleri. İse yaramış mi? Hayır. Ne yapıyorsanız mala zarar verme suçundan yargilanmayacak şekilde yapın.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    anahtaru alıp boydan boya çiziyoruz mesajı alır zaten.. bende uğraşıyorum bu garaj işleriyle böyle çok insan var

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 tane 19 lt lik yağ tenekesi buluyorsun içine beton atıp koy kapının önüne o tenekeyi kaldırmak her kişinin de harcı değil

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    yaratıcı bi fikir gelsin

Bizde de böyle bi sıkıntı var sürekli aynı sorun..

Önerim çok temiz ve maddi zararsız, tatmin olucağınızı ve adamın uyuz olucağını garanti ederim.. Tuvalete gidip hemen tuvalet kağıdı alıyosunuz 3-5 parça bunu suyla ıslatıp top yapıyorsunuz, sonra hedefinize balkondan-camdan uygun neresi varsa ordan atıyosunuz

Yaptığınız yanınıza kar kalıyor, tarafımca denendi uygulandı.. Hadi hayırlı atışlar
    Cuhara bunu beğendi.

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi Ahmet'in dediği en faydalı yöntem gibi Ayrıca diğer apartman sakinleri için de yararlı olur. Bazen hasta biri oluyor veya eşya taşımak gerekiyor, adamlar kapının dibine kadar soktukları için sıkıntı çekiyorum. Böyle bir şey çok işe yarar

Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaratıcı bi fikir gelsin

Bizde de böyle bi sıkıntı var sürekli aynı sorun..

Önerim çok temiz ve maddi zararsız, tatmin olucağınızı ve adamın uyuz olucağını garanti ederim.. Tuvalete gidip hemen tuvalet kağıdı alıyosunuz 3-5 parça bunu suyla ıslatıp top yapıyorsunuz, sonra hedefinize balkondan-camdan uygun neresi varsa ordan atıyosunuz

Yaptığınız yanınıza kar kalıyor, tarafımca denendi uygulandı.. Hadi hayırlı atışlar
    Bu da tam stres atmalık olmuş :D

Motosikleti
    pulsar 200ns
    aynı olayı bende yasadım baktım olucak gibi degil önce tamponu hafif cizildi sonra silecegini kırdım artık park etmiyor
    ellaksakir bunu beğendi.

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    egzosuna patates sıkıştır :D sonra canımı kır bekle :D etrafta güvenlik kamerayı olmasın dikkat et adam geldiğinde abi buralarda bi sürü tinerci var bütün arabalara böyle yapıyolar dersin :D

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    garajımızın önüne park edilmiyor ama apartman gırısımızın tam onune 3 gundur aynı arac bılerek yada ınatla oraya park edıyordu. sahıbıne 3 kere söylendi lütfen buraya cekmeyın ( gece bırısı hastalansa sedye ile cıkartılamaz ) ayı oğlu ayı anlamadı en sonunda karşı komşu 2 aynasını kırdı birdahada park etmedi :D heralde 500 tl lik zararı oldu adamın 3 gunluk park ve laftan anlamadıgı ıcın ))
    mehmetenis bunu beğendi.

Aynı sorun benimde başıma geldi günlerce ısrarla arabasını garaj girişine koyan şahısa laf anlatamadım. Alt komşumuz rahatsızlandığında oğlu arabasını çıkartıp hastaneye götüremedi allahtan birileri akıl edip ambulansı aramış adam sinirden o muhterem şahsın arabasına elinde pense ile camlarına ve kaportasina zarar verdi. Bir daha da arabayi oraya koymayı bırak mahallede arabasını göremedik. Ne yazık ki millet olarak bu konuda çok düşüncesisiz. Guzellikten laftan anlamıyorsa 4 lastigine bıçağı sokun bakın bir daha koyuyor mu arabasını
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)