Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Harley Davidson V Rod

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Merhaba arkadaşlar daha önce bu konuda konu açılmış ama bende genel bir bilgi almak istiyorum. Ben daha önce SS motorlar kullanmış birisi olarak yaşım itibarı ile daha ağırbaşlı bir motor düşünüyorum ve bu konuda yumuşak bir geçiş yapmak için Harley davidson V rod Muscle - Nightrod special daha az bir oranlada breakout modelleri arasından birini seçmeyi düşünüyorum.
    Benim sorularım şunlar ki bunu bir iki kere yapılacak test sürüşleri ile anlaşılamayacak sorular.
    1) Bu motorlarda eşim ile birlikte şehir içinde (İstanbul) kullanımında konforu nasıldır.
    2) Olası yapılacak gezilerde örnek İstanbul-Çanakkale-izmir vs gibi bir tur düşünüldüğünde bu motorlar çok sorun çıkarır mı.
    3)SS den sonra bu motorlara geçiş yapmak sizce uygun olurmu (yaş 38 odu artık ve göbekde aldı başını gitti )
    Bu motorları kullanan arkadaşlar kullanımlardaki artılarını ve eksilerini yazarlarsa çok memnun olurum. Şimdiden herkese teşekkürler.
    hepinize iyi ve güvenli sürüşler dilerim
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bindiğim için konusuyorum çok rahatsız hele 2 kişi , fatboy , streetbob , softail bakabılırsın .

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    iron 883 den başkasına bakmam.
    Fena bir motor , abartılı değil.

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    Fikrim yok.

Motosikleti
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bindiğim için konusuyorum çok rahatsız hele 2 kişi , fatboy , streetbob , softail bakabılırsın .
    yorumunuz için çok teşekkürler. Daha önce bu motoru kullanmış kişilerin tecrübeleri benim için gerçekten çok önemli. Vrod hakkında birçok kişiden olumsuz görüş aldım. Bugün birazdaha harley kanı daha yüksek motorlara bakmaya başladım wide glide fat boy gibi. Ama daha tasarım oarak kafamda çok alışamadığım için onun orası böyle burası böyle birsürü kusur buluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkürler fakat iron 883 düşünmediğim bir motor. Sebebi ise ben daha iri ve oturaklı bir motor düşünüyorum. Eşim ile birlikte uzun yola çıktığımızda konforlu olması da aradığım özelliklerden birisi. Sanırım yaşım Iron 883 için geçti
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    v-rod bende gelecekte düşündüğüm motorlardan birisi belkide ilk sırada olanı.
    harley davidson marka olarak motorlarının costum yapılabilmesi için ansiklopedi gibi aksesuar katalokları olan bir motosiklet firması.
    mterayes26 arkadaşımızın dediği gibi rahatsız olabilir.
    Ama hakkaten motosikletin gücü ve tipi olarak insan fikrini değiştiremiyor.
    zaten altın elbiseli admın dediği gibi v-rod işletimi maliyeti biraz fazla olan bir motor.
    bu sebepten dolayı 26k£ öedikten sonra :D ekonomik yeterliğiniz varsa bunları aksesuarlar ile kapatabilirsiniz.
    evladiyelik olacakbir motor için harcama yapılabilir gibi geliyor bana ya da v-rod sevgim ve hevesim mantıklı olmamı engelliyor.
    harley davidson bayii sinden aksesuar bilgisi almanızı öneririm.

Motosikleti
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v-rod bende gelecekte düşündüğüm motorlardan birisi belkide ilk sırada olanı.
    harley davidson marka olarak motorlarının costum yapılabilmesi için ansiklopedi gibi aksesuar katalokları olan bir motosiklet firması.
    mterayes26 arkadaşımızın dediği gibi rahatsız olabilir.
    Ama hakkaten motosikletin gücü ve tipi olarak insan fikrini değiştiremiyor.
    zaten altın elbiseli admın dediği gibi v-rod işletimi maliyeti biraz fazla olan bir motor.
    bu sebepten dolayı 26k£ öedikten sonra :D ekonomik yeterliğiniz varsa bunları aksesuarlar ile kapatabilirsiniz.
    evladiyelik olacakbir motor için harcama yapılabilir gibi geliyor bana ya da v-rod sevgim ve hevesim mantıklı olmamı engelliyor.
    harley davidson bayii sinden aksesuar bilgisi almanızı öneririm.
    Yorumunuz için teşekkürler. Şu an araştırma safhasında olduğum için çok derin detaya inmedim ama Vrod u araştırırken karşıma çıkan customizations genellikle hep daha fazla sportifleştirme yönünde. Örnek vericek olursam daha bugüne kadar internet yada gerçek yaşantıda sisibarlı 1 tane vrod gördüm. Belki buradan birisi Vrod a konfor arttırıcı bir aksesuar kullanmıştır ve bu konuda olumlu yorum alabilirim. Çünkü SS kullanmış birisi için bence Vrod dizayn olarak mükemmel derecede ki bu fikrime de birçok HD kullanıcısı katılmıyor.

Vitus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Yüksek konfor ve oturaklı yapı için Electra Glide, Road Glide veya Road King modellerine bakabilirsiniz. Ayrıca 'Softail' serisinin de genel olarak konforlu olduğunu duymuştum.

Motosikleti
    Sportster Iron883
    iron 883 kullanıyorum ben. v-rod serisi biraz seri motorlar. biraz dediğim 120 beygir civarı güçleri olan motorlar yani. uzun yol düşünüyorsanız dyna switchback tavsiye edebilirim. eğer size pek hitap etmediyse street glide, road glide ve road king modellerine bakmanızı tavsiye ederim. night rod ve ya muscle size şehir içinde sıkıntı çıkarmaz. zaten sıvı soğutmalı motorlar. sadece ısıyı hissedebilirsiniz ama motora herhangi bi problemi olmaz. her iki model de artçı için pek rahat değil. uzun yolda artçıyı yorabilir. kesinlikle sportster bakmayın 2 kişi için uygun değiller. uzun yolda hiç bir sorun çıkarmazlar. emin olabilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı Vitus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek konfor ve oturaklı yapı için Electra Glide, Road Glide veya Road King modellerine bakabilirsiniz. Ayrıca 'Softail' serisinin de genel olarak konforlu olduğunu duymuştum.
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Electra Glide veya Road King modellerinin uzun yolarda son derece konforlu olduğunu duydum. Ama bu irilikteki bir motoru hafta sonu İstanbulda kullanmak ne kadar mümkün olabilir bilemiyorum. Bu yüzden ben optimum bir çözüm arıyorum. Eşimin de Honda Goldwing taraftarı oduğunu düşünürsem bu araçlar bana biraz uzak gibi görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Alıntı Burak Süyün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iron 883 kullanıyorum ben. v-rod serisi biraz seri motorlar. biraz dediğim 120 beygir civarı güçleri olan motorlar yani. uzun yol düşünüyorsanız dyna switchback tavsiye edebilirim. eğer size pek hitap etmediyse street glide, road glide ve road king modellerine bakmanızı tavsiye ederim. night rod ve ya muscle size şehir içinde sıkıntı çıkarmaz. zaten sıvı soğutmalı motorlar. sadece ısıyı hissedebilirsiniz ama motora herhangi bi problemi olmaz. her iki model de artçı için pek rahat değil. uzun yolda artçıyı yorabilir. kesinlikle sportster bakmayın 2 kişi için uygun değiller. uzun yolda hiç bir sorun çıkarmazlar. emin olabilirsiniz.
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Vrod gerçekten son derece beğeni duyduğum bir motor. Daha genç olsaydım bu tarza geçişte hiç düşünmeden alacağım bir araç olacaktır. Şu anda gönlüm Vrod muscle diyor mantığım daha optimum bir motor olan fatboy diyor. Ama bunun için siz kullanıcı arkadaşlardan daha fazla yoruma ihtiyacım var. Malum satıcılardan sadece ne satmak istediği yönünde bilgiler alınabiliyor. hiçbirşey kullanıcı tecrübesinin yerini tutmaz sonuçta.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    biraz kurcalama ile 2013 yılının katoloğı çıktı karşıma
    https://www.harley-davidson.com/en_U.../2013-Vrod.pdf
    comfort seatlerde mevcut ve yeni yılların kataloglarında çeşitlilik daha fazla olabilir.
    harley markası adı altında olmayıp başka markalarında v-rod için ürettiği ebay üzeriniden alabileceğiniz dev tv koltuğu gibi tarzlarada denk gelmiştim
    ama orjinlik ve tarz olarak zevkineze uyarmı sizin karar vereceğiniz birşey
    bu videoda 3:20 sn yede bir örnek gösteriyor fikir edinmek amacıyla bakabilrisiniz.

Motosikleti
    zhoren : Evet web sitesini de ziyaret ettiğimde bu ürünleri gördüm. Ama eğer yanlış anlamadıysam kullanıcı arkadaşlar uzun süreli sürüşlerde problem seat sertliği yada conforsuzluğu değilde. V şeklindeki oturuş pozisyonu belli bir süreden sonra rahatsızlık veriyor. VRod kullanmış arkadaşlar biraz daha detaylı bilgi verebilirlerse sevinirim asıl conforsuz olan etkenleri şimdiden teşekkürler

cewdeath311 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner 2015
    Bu konunun sıkı takipçisiyim bundan sonra çünkü bende SS motor kullanıcısıyım ve bundan sonra ya Nightrod yada Vrod Muscle almayı düşünüyorum benim de yaş 35 oldu . VROD artçılı daha rahat demişti VROD kullanıcısıı bir arkadaşım Night Rod artçılı biraz daha rahatsızmış fakat V oturuştan dolayı uzun yolda ikiside biraz çileli ama eğer şehiriçi diyorsan ikiside birbirinden güzel bence tabi... Bence git harley mağazasına otur üstüne ver kararını ama şu konuda haklısın SS kullanmış kiminle konuşsam hepsinin gözü bu iki motorda çünkü Street bob,Fat boy tarzı motorlar fazla klasik kalıyor bu ikisine göre. Hayırlı tercihler bakalım sonunda neye karar vereceksiniz...

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    abı hayırdır yahu 30 lu yaslarda yaslı muhabetıne gırmıssınız durun yahu esas sımdı o kullandıgınız ss lerı apacılık yapmadan akıllı uslu gazlama yasına gelmıssınız hele bı 50 falan olunda ondan sonra alırsınız harleylerı daha gencsınız genc. trıbe gırmeyın hemen

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    selenin yanında gidonda değişikliğe gitmeden (oturuş pozisyonu buna bağlı nihayetinde) sadece sele ile konfor elde etmek mümkün olmayacaktır.

güzel bir zbar estetik kaygı yaşatmaksızın işe yarıyor gibi duruyor.

http://s25.photobucket.com/user/turb0_t0m/media/43ed0517.jpg.html
    http://s25.photobucket.com/user/turb0_t0m/media/803cfb02.jpg.html

öte yandan yine biraz klasik kaçacak zannediyorum ama FXDF STREET BOB'a bakılabilir keza.

http://www.motorcycle.com/blog/wp-content/uploads/2013/09/091913-2014-harley-davidson-fat-bob-1923.jpg

Motosikleti
    SUPERDUKER
    hamburgda 2012 model (sarı renkete) uzun yol kullanma şansım olmadı ama 50-60 km kullandım.
    boyum 1.85 ayaklarım 30-40 derece kırk ellerim ise dirseklerime kadar yere paralel idi.
    türkiye ile asfaltı kıyasladığımızda amortisör olarak tr de nasıl randıman alınır bilmiyorum.
    ozaman ları cbr250 kullanıyordum.buna bindiğimde ağır geldi.ve tecrübesizlikle beraber çok hızlı geldi.
    boyun önemli olduğunu düşünüyorum

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkürler. Şu an araştırma safhasında olduğum için çok derin detaya inmedim ama Vrod u araştırırken karşıma çıkan customizations genellikle hep daha fazla sportifleştirme yönünde. Örnek vericek olursam daha bugüne kadar internet yada gerçek yaşantıda sisibarlı 1 tane vrod gördüm. Belki buradan birisi Vrod a konfor arttırıcı bir aksesuar kullanmıştır ve bu konuda olumlu yorum alabilirim. Çünkü SS kullanmış birisi için bence Vrod dizayn olarak mükemmel derecede ki bu fikrime de birçok HD kullanıcısı katılmıyor.
    streetbob ile gücünü kıyasla derim . 700 km yol yaptım bel ağrısından başka birşey yok . Birde harley at koşacak ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    883 hele iron , vn 800 daha fena ondan .
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Az önce eşim ile yaptığım nfikir alışverişinde eşim HD modellerinde 1 numaraya Electra Glide Ultra Classic modelini koydu. Açıkçası bu motordan benim ciddi anlamda gözüm korkuyor bu irilikte bir motora hükmedebilirmiyim bilemiyorum yunusla yüzdükten sonra balinayla yüzmeyi denemek gibi geliyor bana. 2 numarada ise Fat Boy modelini koyduki daha makul bir seçenek. Vrodlarda ise yise SS gibi olduğu düşüncesinde olduğundan pek sıcak bakmadı maalesef. Ama siz Vrod destekçileri ile bakalım neler olacak

Alıntı cewdeath311 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konunun sıkı takipçisiyim bundan sonra çünkü bende SS motor kullanıcısıyım ve bundan sonra ya Nightrod yada Vrod Muscle almayı düşünüyorum benim de yaş 35 oldu . VROD artçılı daha rahat demişti VROD kullanıcısıı bir arkadaşım Night Rod artçılı biraz daha rahatsızmış fakat V oturuştan dolayı uzun yolda ikiside biraz çileli ama eğer şehiriçi diyorsan ikiside birbirinden güzel bence tabi... Bence git harley mağazasına otur üstüne ver kararını ama şu konuda haklısın SS kullanmış kiminle konuşsam hepsinin gözü bu iki motorda çünkü Street bob,Fat boy tarzı motorlar fazla klasik kalıyor bu ikisine göre. Hayırlı tercihler bakalım sonunda neye karar vereceksiniz...
    Aynı şekilde VRod ların haricindeki HD modellerinde sürekli orasında bu var burası şöyle hep bir kusur buluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abı hayırdır yahu 30 lu yaslarda yaslı muhabetıne gırmıssınız durun yahu esas sımdı o kullandıgınız ss lerı apacılık yapmadan akıllı uslu gazlama yasına gelmıssınız hele bı 50 falan olunda ondan sonra alırsınız harleylerı daha gencsınız genc. trıbe gırmeyın hemen
    Asıl sorun yaştan değil gönül yine al bir s1000rr diyo. Fakat evde iki çocuk her motora binişimde hanım bak gazı açarken çocukları düşün aklına onlar gelsin vs baskısı ile insanın motora binesi gelmiyor. Sırf bu yüzden 3 tekerlekli motor bile aldım ama maalesef o araca ben motor diyemiyorum o bir araç ama ne olduğunu eminim kendiside bilmiyodur

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hamburgda 2012 model (sarı renkete) uzun yol kullanma şansım olmadı ama 50-60 km kullandım.
    boyum 1.85 ayaklarım 30-40 derece kırk ellerim ise dirseklerime kadar yere paralel idi.
    türkiye ile asfaltı kıyasladığımızda amortisör olarak tr de nasıl randıman alınır bilmiyorum.
    ozaman ları cbr250 kullanıyordum.buna bindiğimde ağır geldi.ve tecrübesizlikle beraber çok hızlı geldi.
    boyun önemli olduğunu düşünüyorum
    bu kısa kullanımına göre konfor olarak sizce nasıldı 60 kilometrelik bir kullanımda sizi rahatsız edici bir durum oldumu? gerçi almanyanın 60 kilometresi bizim türkiyede 20 km lik süre anca eder

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selenin yanında gidonda değişikliğe gitmeden (oturuş pozisyonu buna bağlı nihayetinde) sadece sele ile konfor elde etmek mümkün olmayacaktır.

güzel bir zbar estetik kaygı yaşatmaksızın işe yarıyor gibi duruyor.

http://s25.photobucket.com/user/turb0_t0m/media/43ed0517.jpg.html
    http://s25.photobucket.com/user/turb0_t0m/media/803cfb02.jpg.html

öte yandan yine biraz klasik kaçacak zannediyorum ama FXDF STREET BOB'a bakılabilir keza.

http://www.motorcycle.com/blog/wp-content/uploads/2013/09/091913-2014-harley-davidson-fat-bob-1923.jpg
    resimler için teşekkürler. Fatbob un arka tasarımını hiç beğenemedim. o stoplar filan 90 lı yılların japon SS lerini andırıyor

Motosikleti
    SUPERDUKER
    chooper/cruıser motorları arasında kıyaslama yapamam ama .sahip olduğum cbr250 ve cb600f hornet'e göre kıyaslaması garip olsada , kontrası ve motor ağırdı ve kullandığım zaman da rahatsız olabilceğini düşündüğüm durum girdili çıktılı sıkışık manevra isteyen zamanlarda yorucu olabileceğidir.

Motosikleti
    Bugün Maslak HD ye gitim ordaki arkadaş benimle çok ilgilendi açıladı.Burdan kendisine birkez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Uzunca bir süre fikir alışverişleri ve benim ihtiyaçlarım doğrultusunda şu an softail ve fatboy arasında kaldım. sanırım VRod tasarım olarak çok güzel olsada sanırım benim ihtiyaçlarımı çok karşılayamayacak sanırım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)