Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hiç motosikleti olmamış forum sakinleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şahsi motosikleti yok..
    Sakin sakin oturuyoruz ama hepimiz o anın gelmesini bekliyoruz... Şahsi motosikletimize kavuşma anını.. İstediğimiz tarafa, istediğimiz kadar gitmeyi.. motosiklet görünce içi cız edenler paylaşın dertlerinizi.. Hiç şehirler arası motosiklet kullanmadım ben yanarım ona yanarım.. Siz?
    alijian ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Evdeyken dışarıdayken duyduğum her seste sabırsızlığım bir tık daha ilerliyor, damla damla biriktirdiğim ve her seferinde "ulan bir Çinli motor alırdım bu paraya ben" dediğim ekipman parasına mı yanayım, yoksa giden paranın beni bu hayalimden biraz daha uzaklaştırdığına mı? Hevesimi gidermek için arada ybr videosu izleyen, foruma girip insanlara da yardımcı olayım bari diyen, ikide bir artık tamamladığı ekipmanlarını evde giyip dolaşan ve takvimi gördükçe sırıtan ben, uzunca bir süredir aradığım bir uğraşı bulduğum için de sizleri tanıdığım için de çok mutluyum. Bahara anca birikecek paramla yollara çıkacağım günü bekliyorum, zevkli sürüşler hepinize
    mehmetenis, cece89, maktama ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Café Racer
    Bu konuyu açman iyi oldu, kusayım biraz içimdekileri.

21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim, kıt kanaat geçiniyorum. İçimde de bitmek bilmeyen bir motosiklet aşkı var.
    Ne zaman sesini duysam başımı istemsiz çevirir oldum yıllardır.
    Çoğu motosiklet kullanıcısından daha bilinçli olmama rağmen bir motosiklete sahip değilim maalesef.
    Gördüğüm her kurye ve şahsi motorcuyu kask takması konusunda uyarıyorum, dikkatli olmasını söylüyorum.
    Ne zaman bir sipariş versem 20 dakikadan önce gelmemesini yavaşça gelmesini söylüyorum, mesafe 10 dakika bile olmamasına rağmen.
    Yüksek hacimli motosiklet kullanan çok fazla kişi var yaşadığım yerde ancak hepsi kasksız, ekipmansız ve bilinçsiz.

İşçi emeklisi bir babanın oğluyum, bende istiyorum bineyim, gezeyim, geziler yapayım ama olmuyor maddi imkansızlıklar yüzünden.
    Hak etmeyen kişilerin altlarında milyarlık makineler gelip geçerken uzaktan bakmaktan, kursağımda kalmasından bıktım tükendim.

Elimden hiç bir şey de gelmiyor. Hiç bir şey yapamamak çok koyuyor.

Tek tesellim ne zaman tam korumalı, bilinçli bir motorcu görsem verdiğim selamı alıp kafasını sallaması. O an o kadar mutlu oluyorum ki kelimelerle ifade edemiyorum şu an.

Sizleri seviyorum, lütfen bilinçli kullanın şu aletleri ve çevreye saygınız olsun, güzel örnek olun.

Tekeriniz düz bassın, sağlıcakla kalın.
    drfettah, nofearyns, Mamba09 ve 21 diğerleri bunu beğendiler..

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu açman iyi oldu, kusayım biraz içimdekileri.

21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim, kıt kanaat geçiniyorum. İçimde de bitmek bilmeyen bir motosiklet aşkı var.
    Ne zaman sesini duysam başımı istemsiz çevirir oldum yıllardır.
    Çoğu motosiklet kullanıcısından daha bilinçli olmama rağmen bir motosiklete sahip değilim maalesef.
    Gördüğüm her kurye ve şahsi motorcuyu kask takması konusunda uyarıyorum, dikkatli olmasını söylüyorum.
    Ne zaman bir sipariş versem 20 dakikadan önce gelmemesini yavaşça gelmesini söylüyorum, mesafe 10 dakika bile olmamasına rağmen.
    Yüksek hacimli motosiklet kullanan çok fazla kişi var yaşadığım yerde ancak hepsi kasksız, ekipmansız ve bilinçsiz.

İşçi emeklisi bir babanın oğluyum, bende istiyorum bineyim, gezeyim, geziler yapayım ama olmuyor maddi imkansızlıklar yüzünden.
    Hak etmeyen kişilerin altlarında milyarlık makineler gelip geçerken uzaktan bakmaktan, kursağımda kalmasından bıktım tükendim.

Elimden hiç bir şey de gelmiyor. Hiç bir şey yapamamak çok koyuyor.

Tek tesellim ne zaman tam korumalı, bilinçli bir motorcu görsem verdiğim selamı alıp kafasını sallaması. O an o kadar mutlu oluyorum ki kelimelerle ifade edemiyorum şu an.

Sizleri seviyorum, lütfen bilinçli kullanın şu aletleri ve çevreye saygınız olsun, güzel örnek olun.

Tekeriniz düz bassın, sağlıcakla kalın.
    Ne güzel insanlar varmiş aramizda. Belki (simdilik) motorun yok ama 1300 cc yüreğin var! Ve hep oyle kalir umarim!

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben de 21 yaşındayım,erzurumda oturduğumuz lise 1 yıllarında yani yaklaşık 7 yıldır motosiklet
    hevesiyle yanıp tutuştum hem yaş küçük hemde kendi kendime ya buranın zaten % 70 i kış motor
    doğru düzgün sürülmez burada diyip avutuyodum lise sondayken antalyaya taşındık,hava şartlarından
    mı dersiniz ne dersiniz bilmiyorum heralde türkiyeinin en çok motosiklet bulunan kenti sadece bizim
    sınıfta 4 kişide motosiklet vardı düşünün.O kadar özeniyodum ki anlatamam nasip diyodum nasip sonra
    bir zelzeniş ahh ahh çekiyodum derinden bana sadece kullananları izlemek sesinde huzur bulmak kalıyodu.
    Kasksız sürenler mi dersiniz şortla parmak arası terlikle 600rr kullananlar mı dersiniz bunları görünce
    de içimden saydıklarımı bilemezsiniz.Ama bir yandan da kendimi geliştiriyodum saatlerce araştırıyodum
    saatlerce motola ilgili ne varsa a dan z ye kadar.Sonra 3 yıl önce izmire taşındık maddi durumumuz
    Allaha şükür baya düzeldi ve bana hayatıma resmen bi güneş doğdu küllerimden yeniden doğmuş gibiydim,
    ama sonrada aile karşı çıktı buyur
    burdan yak bu kadar sene özenmişliğime mi yanayım yoksa tam hayalime kavuşacağım derken önüme çıkan
    ikinci engele mi yanayım bilemedim ama vazgeçmedim 2 yıl uğraştım ne yaptıysam olmadı en sonun da bigün tüm aile sofrada
    açtım ağzımı yumdum gözümü
    neler neler ben bilinçliyim eğitim alıcam önce ekipman tamamlıcam derken şimdi kendime ekipman araştırmasına
    girdim inşallah az kaldı motoru almama.Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın
    aslında içimdekileri özetleyip yazdım yoksa daha yazacak çok şey vardı.
    Hayallerinizle kalın hayallerinizin arkasından koşun yılmayın
    dünya çok tuhaf ne olacağı ne zaman ve nasıl olacağı hiç belli olmuyor.
    alijian, jackonbir, ake ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    2011 senesinde arora 150'lik bir scooter'ım vardı 1 sene kullandım sonra 2012'de Honda CBR125R turuncu kasayı gördüm. Gel zaman git zaman iş güç dükkan borç harç derken bu sene alabildim.

Bu yazın ortasında aldım. Gece çalıştığım için sürekli buradan CBR hakkında yazılar okuyordum sahibinden de fiyatlara bakıyordum 3 ay falan bu böyle devam etti. Para biriktirmeye başladım ama fiyatlar sürekli yükseliyor Ben geceleri çıldırıyorum duvarları tırmalıyorum öyle böyle değil. Sonra dedim CBR'dan vazgeçeyim Apache alayım o ara devreye sağolsun abim girdi üstünü tamamladık.

Bu seferde satan bulamadık Çok çektim valla. Umarım sizlerede en kısa sürede nasip olur.
    mehmetenis bunu beğendi.

17 Yaşıma yeni girdim :D Motorları İlk gördüğümden beri dikkatimi çeken bir aractı motor.. sonra zamanla arada bir noel baba gibi karşıma çıkan büyük motorların(1000cc) lerin Egzozuna kaptırdım gönlümü :D ve dedim ki bende birgün böyle bi motor alıp sürcem :D Motor diye yanıp duruyorum halen..Kısa zamanda alıcam inş..Bi yerden başlamak lazım :D
    mehmetenis bunu beğendi.

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    3 ay once yasimi doldurup ehliyete yazildim bugun direksiyon sinavim vardi cok sukur gectim. Carsamba allahin izniyle cikarticagim. Bu motor aski tam 4 bucuk senedir icimde var. Bu zamana kadar en fazla 10 kere motor kullanmisimdir. Insallah yaza parami biriktirim mondial drift almayi dusunuyorum. Ilk zamanlarda ailem arkamda deildi ehliyete bile izinsiz yazildim ve okudugum halde parasini kenara ayirdigim paralarla odedim bi ehliyetimin basimi kaldi. Annem ve babam izinsiz yazilmamdan oturu bana kustuler uzun zaman boyunca ama bugun sinava giderken babamda annemde heycanliydi babam benimle birlikte geldi hatta boyle olmaliki babamda da galiba bir motor sevdasi basladigini hissetim b sinifi ehliyetle motor kullaniliyomu diye sormaya basladi normalde bana ne manevi ne de maddi bir yardim yapmayan ailemin boyle davranmasi inanin cok guzel bir duygu babam ehliyet basim ucretini kendisi vericekmis .Benim oncelikli hayalimdi ehliyet ve motor almak ben hayallerime ulasiyorum allah isteyince ve ugrasinca gercekten veriyor. Ama şuda var emeksiz yapilan bir is insana zevk vermiyor kendi emeklerimle aldigim ehliyetimden okadar cok gurur duyuyorum ki annem veya babam bana motor almaya kalkarlarsa galiba isteyemem cunku insanin kendi emegi gibisi yok.
    mehmetenis bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Allah herkese gönlündekini versin...
    muzoooo ve *Heka bunu beğendiler.

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah herkese gönlündekini versin...
    Amin cumlemize
    *Heka bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Sabırlı olun. 2009da üye oldum bu sene motorumu aldım.
    alijian, mehmetenis, *Heka ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    TVS Apache 150 Hyper Edge 2014
    14 yaşımda başladı bu tutku, yaşım 21.o zamanlar nedense motosikletlere bi haz duymaya başladım, arabalardan soğumaya başladım.o zamanlar İstanbulda yaşıyordum malum ailem hani karşıydı yok tehlikeli istanbulda izin Vermeyiz, napcan motoru fln filan.Şimdi ise aydına geldik zaten burda baya kullanan var motorsiklet.20 gün önce ehliyete yazıldım.Allah kısmet ederse seneyede apache 150 yeni kasa almayı düşünüyorum.İlk motorum olcak birazda piyasayı takip edip 4000 4500 tl ikinci ele gircem.gönlüm 0 almak ama korkuyorum ilk motor olduğu için.Araba aldı babam arabamız güzel ehliyetini al kullanırsın dio ama ben yine vazgeçmem.Allah herkese nasip etsin inşallah kazasız belasız tekerimiz düz bassın arkadaşlar Bide giyinirken reflektörlü giyinmeye özen gösterin
    *Heka ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    sabır erdemdir, yürekleriniz gibi makineler alırsınız inşallah. duygulandım heeee :D
    *Heka ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR500R
    bu siteyi çoktandır takip ediyordum ama bu konuyu görünce dayanamayıp üye oldum. Evet arkadaşlar bende sizden biriyim motosiklet sevdam lise 3 de arkadaşımın arkasında motora binmekle başladı şu an 20 yaşındayım ve o sevda öyle büyüdü ki her motor sesinde içimden birşeyler kopup gidiyor sanki. Kampüste motora binen arkadaşları görüyorum kasksız tecrübesiz onlara içten o kadar kızıyorum ki ellerinde motorları var ve bence bunun değerini anlamıyorlar. İnşallah bu yaz bi motora kavuşacağım benim gibi bu sevdaya tutulmuş arkadaşlarıma da Allah nasip etsin. Selam size motorsuz motor tutkunları
    mehmetenis ve *Heka bunu beğendiler.

dnndbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :((
    Konu harika olmuş, öncelikle teşekkür ederiz..
    Bende bu konuya halay başı olabilecek durumdayım. Öğrencilik hayatım boyunca hayalini kurduğum ama bir türlü sahip olamadığım motosikleti mezun olalı 2 yıl olmasına rağmen hala alabilmiş değilim. Malumunuz işsizlik, maddi durum vs. sürekli erteleniyor.. Orda burda çalıştığımız ufak tefek işlerde ancak çerez parası oluyor bize. Bu durum daha ne kadar devam eder, ne zaman ekmeğimizi doğru düzgün elimize alırız da bizde motor beğenmeye başlarız tam kestiremiyorum. Umarım o günler uzak değildir ve her şey herkesin gönlüne göre olur...
    alijian ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı drfettah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabır erdemdir, yürekleriniz gibi makineler alırsınız inşallah. duygulandım heeee :D
    18 yasinda araba ehliyeti ile birlikte motor ehliyeti de aldim.
    her turlu motor sesi duydugumda donup baktim.
    saglik, para, zaman ...ucu birden olmadi...
    yas 40 oldu.
    6 aydir motorum (YBR125) var.
    2.yi uzaktan (MT07) aldim. daha gormedim.

Allah, buyuk cc yurekli kardeslerimin, herkesin gonlune gore versin.

selamlarimla
    alijian, cece89 ve mehmetenis bunu beğendiler.

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cesitli sebeplerle ertelenen hayalleri olan arkadaslar umarim en kisa zamanda hayallerinize ulasirsiniz. Ne zaman ne olacagi belli degil bi an kendinizi motor ustunde bulabilirsiniz. Ben burda ehliyet sisteminin degisiminden dolayi maalesef magdur oldum. Sistem aciklaninca piyasada motor bulamadim ve herseyi onumuzdeki subat mart ayindan sonraya atmistim ki daha onceden motorunu satmak isteyen ve mesaj atip cevap alamadigim arkadas bana ulasti. Gittim 1yasinda 4bin kmdeki kiz arkadasi icin aldigi motoru satin aldim. Herseyi seneye atmistim.

motorula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motor sevdam geçen sene bu zamanlar başlamıştı, hatta bi hışımla gittim ehliyetime birde A2 ekledim baya heycanlıydım kursta hayatımda ilk defa motora bindim ve bu neymiş ya böyle dedim :D ee ehliyeti aldık motoru nasıl alıcaz okul yeni bitmiş, iş güç yok, para yok. Babaya A2 dedik kavga ettik gizlice aldık, motor desek evlatlıktan reddedicek heralde. Neyse o gün bugündür hayalini kurarım ama artık çok takmıyorum kafama ızdırap veriyodu çünkü.
    Peki şimdi ne mi yapıyorum, motor alıcak paramız yok ama taksitle iyi bi bisiklet alabilirim diye düşündüm, hep tur bisikletçilerine filan özenirdim gittim ikinci el eski bi çinli parasına sağlam kaliteli bi şehir-tur bisikleti aldım 3-4 aydır bisiklet sürüyorum uzun turlar yapıyorum gerçekten buda ayrı bi tutku oldu benim için benzin yok, hız yok, gideceğin yeri kafana koy ve gerisini bacaklarına bırak. Hem spor yapıyorum hem stres atıyorum, sigarayıda bıraktırdı bana, araba kullanmayıda bıraktım. Maddi imkanım yok ama bi tutkum olsun diyenlere tavsiye ederim en azından iki tekerli :D
    Tabi ki düzgün bi işe girip para kazanmaya başlayınca kesinlikle motosiklet kullanmaya başlıcam ve hayatımda hep yeri olucak...
    mehmetenis, Mamba09 ve fusuy364 bunu beğendiler.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    bu gün rüyasını gördüm başka şehirden alıp getiriyordum motoru. kahretsin rüyası bile güzel

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    2008'den beri motosiklete ilgim arttıkça artıyor. foruma 2009'da üye olmuşum. o zaman bu zaman motorum yok. sonunda ayağımızı bu dünyaya atalım deyip ehliyet kursuna yazıldım. bugün kursta sürüş eğitimim vardı. aldığım tadı ben bilirim. eninde sonunda gerçekleştireceğimi bildiğim bir hayalim var. bu da güzel! motosiklet alana kadar forum okumaya, motorcuları seyretmeye devam. bu sayede bilinçli motosiklet sürücüsü olacağımız da garanti..yavaş ama sağlam adımlarla yaklaşıyorum. başlık da güzel başlık bu arada!
    Darkin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)