Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Mcx 150 - 125 mh Drift mi Honda CB 125 Ace mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese hayırlı akşamlar.
    Arkadaşlar bayadır araştırma yapıyorum. Gönlümdeki Cbf 150 di ama maddiyat olanak sağlamadı.
    İkinci el'de almak istemiyorum. Paket motoru olarak kullancam ama aynı anda şahsi motorum olcak. Tabiri caizse eşşege biner gibi kullanılmış bir motor istemiyorum. Daha önceden cbr125r ve skygo250 i kullandım. Hondanın farkını biliyorum
    150 MCX Roadracer 3.200 Tl
    125 Mh Drift 2850 TL
    125 CB Ace 3320 Tl
    Cb 125 Ace 124 CC Ön Disk Arka Kampana Fren
    125 Mh Drift 135 CC Ön Disk Arka Kampana Fren
    150 Mcx RoadRacer 162 CC Önd Disk Arka Disk Fren

Bu üçü arasında kaldım ve kısmetse yarın üçünden birini alcam.Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
    Kararımda etkili olmanız dileğiyle, iyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Hocam yalnız yazdığınız mondial fiyatları geçen seneden.

Düzelteyim ben; Drift- 3.493 Mcx 3,917 TL

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    bu 3 motor içinden tabikide honda derim . bu arada hiç birini kullanmadım.şu şöyle güzel bu böyle kötü diyemem. ama honda mı mondial mi sorusuna göre cevap verdim.

Sahibinden de kampanyalı fiyatları bunlar gözüküyor.

temurlenk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf 250
    sıfır alınacaksa bu yadığınız motorları kullanmış biri olarak honda ilk tercihim olurdu,ama biraz şartları zorlayabilirseniz ybr 125 hondadan az biraz daha neşeli benceşimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kullanmış olarak drift seni üzmez honda kullanmadım kötüleyemem şuanki motorum 26-27 binde civarı birşey daha yolda kalmadım çinli die dökülcek değil

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    sıfır alacaksan honda bakımını aksatmadığın sürece seni üzmez

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Benim tavsiyem Mondial MCX 150 Roadracer hem motor,güç, tork olarak hemde boyut olarak diyerlerinden üstün.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    bu saydığın 3 motordan tasarım olarak mcx benim hoşuma gidiyor, ama honda mı mondial mi dersen honda tabiki, saydığın mondial modellerinden memnun kalan çok insanda var, işe güce kullanacaksan dayanıklı olmalı bu noktada honda, servis bakım yedek parça fiyatının uygun olması açısından mondial, düzgün servis hizmeti alabilmek istiyrsan honda ... şöyle bi sayım yapalım ; mondiali 2 kere önermişim, honda 3 kere ... benc3e honda ;)

Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu saydığın 3 motordan tasarım olarak mcx benim hoşuma gidiyor, ama honda mı mondial mi dersen honda tabiki, saydığın mondial modellerinden memnun kalan çok insanda var, işe güce kullanacaksan dayanıklı olmalı bu noktada honda, servis bakım yedek parça fiyatının uygun olması açısından mondial, düzgün servis hizmeti alabilmek istiyrsan honda ... şöyle bi sayım yapalım ; mondiali 2 kere önermişim, honda 3 kere ... benc3e honda ;)
    Aynen.Zaten Cbr125 kullanmışsın japonun farkını anlamışsındır.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Paket motoru kullanacaksan, honda muhtemelen sana az arıza çıkaracaktır. Diğer yandan mh drift ile mcx'in şeklide gücüde cb125den iyi. Drift ile mcx de sorunsuz motorlar tabi şişme falan yapmıyormuş benim motor zaten mcxin motor blooğunun aynısı. 15 kuruş yakıyor ortalama agrasif şehir içinde ama baya muadillerine nal toplatıyor emin olabilirsin. Cb 125 de çin malı diye duymuştum çindeki bir fabrikasında üretiyorlar diye(yanlışım varsa affola) ama mühendislik tabi ki japondur. Üretime kadar sorun yok üçüde çin sanırım. CB şehir içinde yetersiz kalabilir sanırım hız sınırının 70 olduğu yerde arkadan selektörle 100 ile araçların üstüne çıkmaya çalıştığını düşünürsen. Sollamalarda özellikle. Mondialin parçası ucuz bol. 20 bin 30 bin de düzgün bakımı yaptın mı hayli hayli götürür. 100 bin götürür mü bilmem ama seni baya idare eder. Bence mcx al, 1 yıla yakın temiz kullanıp 500 700 zararla satıp üstüne CBF alırsın.

Şu konuya da bak iyi denk gelmiş arkadaş yorumlarıda oku mümkünse.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sikintisi.html

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    tabiki honda kardeşim japondan şaşma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)