Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr125r mı duke 200 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba.1-2 hafta içinde motor alacağım ama kafamda bazı soru işaretleri var.ehliyetimi aldım ekipmanlarımı da yavaş yavaş tamamlıyorum.cbr125r mi yoksa duke 200 mü karar veremedim.daha önce honda pcx ve 1-2 gün de olsa cb125e kullandım cb125e de ayaklarım parmak ucundan biraz daha fazla yere değiyordu.bir bayan olarak boyum 1.60 olduğundan cbr125r kullanırken boy ve motorun ağırlığı konusunda sıkıntı çekebiliceğimi düşünüyorum.bu 2 motorun bildiğiniz kadarıyla eksilerinden artılarından bahsedip tavsiye de bulunabilir misiniz? Herkese iyi forumlar
    abeciMotoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Ortalık cbr kayniyor hondaci olmama rağmen cbr 125 almam büyük konusmayayim yine de ama artik kızılay dağıtır gibi oldu varsa alma şansın KTM al 200cc bin tadını çıkar sonra 125ccle uğraşma sürüş pozisyonu olarakta KTM daha rahat
    ucanteneke5 bunu beğendi.

temurlenk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf 250
    ehliyetiniz hayırlı olsun anladığım kadarıyla tecrübe biraz az gibi,duke 200 kendi sınıfında agresif atak bir motordur bence biraz daha tecrübeyle binilmesi güvenli olur,cbr 125.de bu cc.deki motorlara göre daha seridir ve yüksek devirlidir,duke.ye göre daha az tecrübeyle hatta ilk motor olarak binilebilir,ama benim tavsiyem vitesli motora alışmak için ybr 125.le başlamak,boy 1.60 demişsiniz öz amortisörleri azbirşey bastırmakla tam boyunuza görebir motor olur,cüsse olarak ta hafiftir,bu motorda vitese alıştıktan sonra cbr veya duke.ye güvenli bir şekilde geçersiniz,saygılar iyi forumlar dilerim.
    Cuhara bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF 125R
    tamamen katiliyorum duke fazlasiyla agresif kaliyor baslangic motoru olarak cbr 125 en uygunu gaza gelip duke alip kendine zarar vermeni istemeyiz...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Valla Forumda ktm 200 bujisi arayanini, 6 aydir parca bekleyeni goruyoruz Honda da olmaz mi olabilir ama bu buji olmaz...

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    ybr 125 al ya napıcan duke muke tutmaz o bizde

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Ben ybr öneririm, ben de almayı düşünüyorum. CBR 125 yeni kullanıcı için kullanım olarak kolay ama devrildiği zaman çok masraf çıkarır ve gidon turu olarak ss olduğu için zayıf. Duke 200 ben hiç tavsiye etmem çünkü yeni başlayan için uygun olduğunu düşünmüyorum, şöyle bir genelleme yapabiliriz sanırım; 125cc ve 250cc arasındaki fark,yeni başlayan için 75bg ve 140bg iki araba arasındaki fark gibi (tekrar söylüyorum,yeni başlayan için).

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Zor bir soru, motor kullanmayı öğrenmek için ucuz ve düşük güçlü motorlar en idealdir. Gücü kontol etmek daha kolaydır ve düşme kalkmalarda motorsikletin onarımı daha ucuz olur ve motor daha az değer kaybeder. Motorların farklı tarzları var, Biri supersport, diğeri naked. Sürüş pozisyonları biraz farklı, buna karar vermek lazım. Motora daha çok yatarak kullanmak ve rüzgardan daha az etkilenmek için supersport, ben daha dik, rahat oturayım, rüzgarı da yerim denirse naked. Bu iki motor arasında kalsam muhtemelen CBR125'i seçerdim yeni başlayan olarak ama sen bir git, üstünde sürer gibi ve durur gibi otur motorsikletin üstünde Damla, hangisinde kendini rahat hissediyorsan onu al. Paran bolsa Duke 200 ABS al, eğitimleri de eksik etme.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ohooo yeni başlayana 200cc fazlaysa hiç başlamasın. 200cc ile patlayacaksa zaten patlasın, yarın 600cc ile patlamaktan iyidir. Para varsa duşunmeden duke.
    RumetCY bunu beğendi.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Pardon ben deneyim kısmını atladım hocam yeteri kadar deneyiminiz yoksa dukeyi zapt etmek biraz zor olur sizin için YBR alın yeteri deneyimi kazanınca 200cc veya 250ccye geçersiniz . koruma ekipmanlarına bütçe ayırmayı unutmayın

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinden is gelen bir ablamizsaniz her turlu duke sizin icin iyidir. Cunku cb125 le vites gecislerini vs ogrenmissinizdir 2 gun bindiginize gore ayrica scooterla trafik tecrubenizde var. E akli basinda birisiyseniz pek bisey farketmeyecek ara hizlanmalar haric. Yedek parca isini dusunun ama maddi acidan sorun yok diyosaniz kesinlikle ktm. En azindan birisi itlik yaptiginda biraz daha uzama sansiniz olur.
    RumetCY bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Eğer tarz takıntın yoksa ki CBR125'in bir tarzı olmadığını düşünen biri olarak muhakkak Duke tavsiye ederim.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    bütçe uygunsa hiç düşünmeden duke 200 al derim. yeni başlayanlar için uygun değil filan diyenleri de dinleme. 200cc motor alacaksın, neyin yeni başlamasıymış bu allah aşkına?
    RumetCY bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ağırlık ve boy olarak olur mu olmaz mı onu üzerine oturunca anlarsınız zaten. Güç olarak aralarında uçurum var. Motosiklet sürmeye yeterince ısınmadan Duke 200 biraz fazla gelebilir. Onun dışında bence CBR125R ile Duke 200'un kıyaslaması olmaz. Her ne kadar Duke 200'den hoşlanmasam da...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    honda'da falan eğitim al, sonra istediğini al. ama cbr 125 de duke de şık motorlar. duke'un abs'si artısı. bence daha rahat sürebileceğin (şık olmayan ucuz motor) al. hatta 2. el temiz bişe al. düşsen de üzülmezsin. arızala olursa aylarca beklemezsin.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Forumda ktm 200 bujisi arayanini, 6 aydir parca bekleyeni goruyoruz Honda da olmaz mi olabilir ama bu buji olmaz...
    Kim o altı ay parca bekleyen?
    Buji var gidiyorsun Spormoto ya veriyorsun 30 tl alıyorsun .spormoto da yoksa varsayalım piyasada var zaten .

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Motordan düşersen en fazla deponun sol tarafı hafiften sıyrılıyor o kadar cbr düşersen granaj kırılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Duke de ilk başta gaz tepkisini ayarlamak senin için zor olabilir onada alışırsın.
    umurcan ve RumetCY bunu beğendiler.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    her yöncen bence ktm duke

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ben şehir içi 2nci motor olarak duke alıcam

Senin için ise Duke 125 yada 200 derim. ABSli.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Valla ktm alanlara hayatta basarilar dilerim bende aksini iddia edenlerdendim ama durum farkli...

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    pulsar 200ns=)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)