Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Pompacıların benzini damlatması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Arkadaşlar trafikte , kazalarda , hırsızlıklarda , herşeyde başı en çok ağrıyan biziz bunları öngörüyordum da benzin alırken de mi mağdurmuşuz vay arkadaş bu kadarı aklımın ucundan geçmezdi ne çok dertliyiz arkadaş ( sarkastik değilim burada gerçekten şaşırdım )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Benzin alıcam ,benzin pompasını çat diye çıkarıp motosikletime damlatacak ,bezle felan silecek hangi devirde yaşıyorsunuz .Adamın alnını bizzati karışlarım.Ya siz abartıyorsunuz yada yadası felan yok .Böyle bir şey olabilirmi buna ses bile çıkarmıyorsanız kusura bakmayın artık yuh .İnsanın başına böyle birşey gelmez yahu şaşırmışsınız siz ciddi sıkıyosunuz .İnanmıyorum ben kimse kusura bakmasın.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bigün bir tanıdığımın porsche boxster arabasının üstüne tabancayı koyan pompacıdan haber alınamadı :D

şimdi yok havadan benzin buharı değdi kıldı tüydü önemli değil de bu kadarına da oha ağır ol ayı derim yani :D

bi iki damla damlaması değil de köpürmesi ayar ediyo beni :D ayrıca dodin arkadaşın dediği gibi biraz empati yapalım biz de.. hep bize yapılmasını istiyoruz ya hani.. aslında o zaman bi tık abarttığımızı göreceksiniz :D

ama yine de o benzini köpürtmesin yeter!

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Benzini şelden aklı kelden ;)

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Po dan alıyorum bende çoğu zaman (ara ara shell bikaçkerede opetten aldım), benzını koyduktan sonra 2-3 sn daha tutup içine damlatıyorlar ve havaya doğru çekıyorlar hiç motoruma benzın damlamadı şimdiye kadar gayette başarılılardı sanırım her benzincide farklı bu gittiğim 3 yerdede bi sıkıntı olmadı sizde uyarın veya bu şekilde yaptırın yada kendiniz çekin pompayı (yoğun oldugu zaman bikaç kere ben çıkardım pompayı). Ve motordan inin benzin alırken ihmal etmeyin bunu

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Geçen gün shell e girdim pompacı çocuk dikkatli bir şekilde geldi abi dedi ufak tefek damlıyor bazen sorun olur mu hayırdır dedim yaa dedi az önce bi motor geldi az bi damla taştı adam bi dünya laf etti bende daha dikkat ediyorum ama şu kapağın içindeki demir yüzünden oluyor

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Öncelikle motosikletten ineceksin kardeşim.

Olası bir motosiklet tutuşsa ne yapacaksın. Onun parlamasıyla senin kafa göz de gidecek.
    İzlersin bir ara http://www.youtube.com/watch?v=-cDXjvkHUuw

2.side motosiklete benzin damlatmak, pompacıların cahilliğinden oluyor. Damlayan benzin çok olupta motor bloğuna damladı mı gör sen şenliği ondan sonra. Bir keresinde depodan bloğa akarken son anda çıkan son peçeteyle sildim.
    Kendinde dikkat edeceksin. yanında ulaşılabilir bir yerde bez taşı.
    Her pompacıya öğretemezsin. ama sen bir bezle işi çözebilirsin.

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hep ağzına kadar doldurtuyorum. Her gördüğüm pompaci da son damlayi akitmamak için pompayi çekerken ters çeviriyor. Damlarsa ustupu tarzı birşeyle sıliyorlar. Silmezse soruyorum bez var mi? Hemen efendim deyip o damlayi itina ile siliyorlar. Her istasyonda ayni tavır aşağı yukarı. Sizinkiler ilgincmis

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çocukluğumdan beri motor kullanırım, saydım, en fazla 3 damla damlatan oldu. ben mi öylelerine denk geliyorum acaba. adam iyice süzüyor pompayı, sonra yan çevirip öyle çekiyor depodan. olması gerektiği gibi. ama pompacıların benzin doldururken, motosiklet sürücüsünü motordan indirmesi lazım, onu yapan birkaç kişi oldu sadece, bu kural pek uygulanmıyor.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoya benzin damlamışsa basar gaza gidersiniz ve hareket ettikten sonra ilk saniyelerde benzin buharlaşarak kaybolur.
    Bırakacağı lekeyi de bi ara siliverirsiniz.
    Hayatı ipe sapa gelmez nedenlerle kendine ve etrafındakilere zehir eden kıl adamlardan olmayın kardeşim

Telefonu cebe koyayım derken yere salarsınız, üstünüze bir nedenle çamur sıçrar, saçınız inatçı bir şekilde bozulur ve düzeltemezsiniz, arkadaşınız adres soran birine yol tarif ederken gelir parmağını sizin gözünüze sokar... böyle binlerce şeyle yaşamaya alışmak lazım.

Ayrıca kusura bakma ama benzin alırken motordan inmemek cahilce bir davranıştır. Buna izin veren pompacıya da iyi bir sopa lazım. Yoksa bak neler oluyor.
    Ben motorun devresini kesen tuşu kapatıyorum, sonra kontağı kapatıp anahtarı çekiyorum.Çoğu zaman motorun selesinden inmiyorum. Ben kontak kapattığım için sorun olmaz diye düşünüyordum. Kimseden de böyle bir bilgi duymadım. Cahillik ile alası yok. Hatta benzini bazen fazlasıyla taşırdıklarını söyledim, motora akıp akmadığını görmem lazım, sürekli silmem lazım.

Birde motora benzin koyarken neden alev alıyor, kontak mı açık bırakıyorlar? Yoksa başka bir olaydan mı ibaret...
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba arkadaşlar ,

Aklıma birşey takıldı, benzini köpürterek doldurursa ne oluyor ki ?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    5 aydır motoru yıkatmadım şuan heryeri pislik içerisinde ama bazende diyorum ulan sana pislik yakışıyo diye :D :D :D yanlış anlamayın her 400 km zinciri yağlanır wd40 butun hareketli parçalara sıkılır yürüyen aksama ve motorun butun parçalarını tek tek kontrol ederim yağını suyuna bakarım. vs vs yürüyen aksamında gram sıkıntı bulamazsınız. ama pislik içinde şuan motor heryeri toz toprak :D :D :D takılma bu kadar boşver benzin bu 2 sanıye sonra uçar gider silersin biter :D:D:D

Abartıyorsun diyenler olmuş.Hiçte abarttığımı düşünmüyorum. Gözüm gibi baktığım motoruma gelipte pompayı tak tuk atarak sokamazlar. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi şamandırayı kıracaklar neredeyse. Ayrıca yukarıda dedikleri gibi motoru alev alan varmış, benzinin sıcak motora damlaması facia'ya yol açabilir demiş ki benim motorun gün geliyor grenajdan akıyor diyorum. Ben bu konuyu açınca abartma oluyorum, ama insanlar ön nasıl kaldırılır, kaldırımdan geçerken yayalar çekilmiyor diye konu açınca aynen kardeşim diye cevaplar atıyorlar. İnsanlar çok garip...
    braveguy ve caferacer21 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    benzini kendimizin doldurduğu benzin istasyonları gelir inşallah amin.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartıyorsun diyenler olmuş.Hiçte abarttığımı düşünmüyorum. Gözüm gibi baktığım motoruma gelipte pompayı tak tuk atarak sokamazlar. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi şamandırayı kıracaklar neredeyse. Ayrıca yukarıda dedikleri gibi motoru alev alan varmış, benzinin sıcak motora damlaması facia'ya yol açabilir demiş ki benim motorun gün geliyor grenajdan akıyor diyorum. Ben bu konuyu açınca abartma oluyorum, ama insanlar ön nasıl kaldırılır, kaldırımdan geçerken yayalar çekilmiyor diye konu açınca aynen kardeşim diye cevaplar atıyorlar. İnsanlar çok garip...
    Haklısın kardeşim. Haklısın.
    Senin alınterinle biriktirdiğin paranla aldığın motora benzin damlatıp boyanın kalkmasını sağlayan adama ne denir.
    Kimse de burada diyemez aman sen pimpiriklisin diye.
    Bazı pompacılar depoya öyle bir sokuyor ki sanırsın depo bağlantı noktalarından kopacak.
    Eliyle tutmayıp tüm ağırlığı depoya koyanlarda oluyor. Tabanca + o koca hortumun ağırlığı binince depo yamuluyor anasını satayım.
    Ama dediğim gibi kardeşim. gözünü seveyim in motosikletin üstünden. Genelde pompacılar uyarması lazım, onlara tembihleniyor bunlar. Tabi bilmeyen de çoklukta.

Pimpiriklisin diyen adamlar, kendi depolarına hafifçe bir tiner veya vernik damlatsın ve yoluna devam etsin ne oluyor görelim. Bunlarn hepsi petrol ürünü tepkimeye girdikçe bozacaktır boyayı.

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzini kendimizin doldurduğu benzin istasyonları gelir inşallah amin.
    Gelmesi lazım kardeşim gelmesi lazım. Bizim millet ve işletmeciler enayilik yapıyor, o kadar adam boşuna istihdam ediyorlar.
    Hatta açsan ayrı bi rağbet bile görür, pompacısız petroller.
    Hee şöyle bişey de var bizim millet de kendi doldurur mu doldurmazmı . doldurabilir mi bilinmez.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400

Birde motora benzin koyarken neden alev alıyor, kontak mı açık bırakıyorlar? Yoksa başka bir olaydan mı ibaret...
    Statik elektrik nedeniyle çıkacak bir kıvılcım genelde tüm araçların benzin alırken tutuşmasına yetiyor. Video sitelerinde çok örnekleri var. Statik elektriğin oluşmasının da cep telefonu başta olmak üzere baya bir nedeni vardır
    telike ve estelik bunu beğendiler.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Statik elektrik nedeniyle çıkacak bir kıvılcım genelde tüm araçların benzin alırken tutuşmasına yetiyor. Video sitelerinde çok örnekleri var. Statik elektriğin oluşmasının da cep telefonu başta olmak üzere baya bir nedeni vardır
    Bundan sonra motoru koyar sonra uzağa bir yere kaçarım valla :D yada tuvalete falan girerim her benzin alışımda.
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Opete gidiyorum adam pompayı sokuyor gerisini bana bırakıyor zaten depoyu fullediğim için sürekli ben gerisini hallediyorum benim benzin alışım abartısız söylüyorum 5 dakikayı geçiyordur 10 dakikayı da buluyordur, sürekli benzin harvama oranını ölçtüğüm için silme dolduruyorum benzini bu da bayaa vakit alıyor üstüne depoyu kapatıp kartla ödeme yapmaya içeri gidiyorum, yolda dönerken eldivenleri giyip yada motorun yanında giyip öyle yola çıkıyorum.

Şimdiye kadar hiç sıkıştıran olmadı beni şükür, olmasın da zaten benzin alıyoruz kız kaçırmıyoruz :D

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merkezi ve çok işlek yerlerdeki istasyonlarda pompacılar haliyle biraz bezgin oluyor. Daha çok şehir dışına yakın veya fazla işlek olmayan bir istasyondan doldurursanız büyük ihtimal daha hoşgörülü pompacılarla karşılaşırsınız. Yani benim bu olaya çözümüm bu oldu. Genelde seyrek istasyonlardan dolduruyorum, bir tahammülsüzlük ve boşvermişlikle karşılaşmadım.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Ben motorun devresini kesen tuşu kapatıyorum, sonra kontağı kapatıp anahtarı çekiyorum.Çoğu zaman motorun selesinden inmiyorum. Ben kontak kapattığım için sorun olmaz diye düşünüyordum. Kimseden de böyle bir bilgi duymadım. Cahillik ile alası yok. Hatta benzini bazen fazlasıyla taşırdıklarını söyledim, motora akıp akmadığını görmem lazım, sürekli silmem lazım.

kıyafetlerinin yaptığı statik enerji bile alev aldırır.. cep telefonu vs. özellikle cep telefonunun şarjı çok az iken gelen veya yapılan aramalarda sıkıntı ile karşılaşılabilir. Myht ini yaptılar da

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın kardeşim. Haklısın.
    Senin alınterinle biriktirdiğin paranla aldığın motora benzin damlatıp boyanın kalkmasını sağlayan adama ne denir.
    Kimse de burada diyemez aman sen pimpiriklisin diye.
    Bazı pompacılar depoya öyle bir sokuyor ki sanırsın depo bağlantı noktalarından kopacak.
    Eliyle tutmayıp tüm ağırlığı depoya koyanlarda oluyor. Tabanca + o koca hortumun ağırlığı binince depo yamuluyor anasını satayım.
    Ama dediğim gibi kardeşim. gözünü seveyim in motosikletin üstünden. Genelde pompacılar uyarması lazım, onlara tembihleniyor bunlar. Tabi bilmeyen de çoklukta.

Pimpiriklisin diyen adamlar, kendi depolarına hafifçe bir tiner veya vernik damlatsın ve yoluna devam etsin ne oluyor görelim. Bunlarn hepsi petrol ürünü tepkimeye girdikçe bozacaktır boyayı.
    ney?? pompa tabancası depoyu mu yamultuyor?? (kusura bakmayın) YUUUHH!! kartondan motora mı biniyorsunuz siz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)