Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çalınan Motosikletler Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Merhaba dostlar,

Bu hafta başında motosikletim Şişli Hanımefendi sokakta apartmanımın önünden zincirle bağlı olmasına rağmen zincir kesilerek çalındı. Allah'a bin şükürler olsun ki bu sabah motosikletimin bulunduğu bilgisini aldım ve şu anda trafiğin otoparkında bağlı vaziyette. Darısı diğer motosikleti çalınan arkadaşlarımın başına, motosiklet seven ve zorlukla almış herkes için çok büyük kayıp. Maddi kaybın ötesinde bir şey... Dilerim en yakın zamanda motosikletlerine kavuşsunlar.

Bu olay sürecindeki deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Belki birilerine faydamız dokunur.

Öncelikle şunu gördüm ki zincirle bağlamak kesinlikle çözüm değil. Dünya para verip aldığım zinciri gayet rahat kesmişler. Şişli gibi bir semtte sokak lambasının altında motosikletimi almışlar, bu kadar basit. Demek ki, başına bu tip bir olay gelmesini istemiyorsan ya kapalı otopark, ya kasko ya da çalındığı takdirde bulabilmen için motosikletten sinyal alabileceğin bir takip sistemi kurmak gerekiyor.

Motosiklet Kağıthane, Hamidiye mah. Fazilet cad. Şahit sokakta gayet güzel apt.ların olduğu bir yerde bir tane apt.nın önündeki açık otoparkta bulundu. Sağ olsun apt. yöneticisi 3 gündür plakasız ve düz kontak yapılmış olduğu belli motosikleti görünce polise haber vermiş.

Bugün işlemler sebebiyle bütün günü polislerle geçirdim. Dediklerine göre motosiklet hırsızlarının hemen hemen hepsi amatör. Motosikleti parçalayacak tecrübeye sahip değiller. O işe girecek usta bulmak da zor. Hırsızlar motosikleti çaldıktan sonra 2-3 hafta ortalık sakinleşsin diye bekliyor, bu süre içerisinde de motosikleti sakin ve olağan bir yere park ediyor. Polislerin söylediğine göre bu yer çoğu zaman Kağıthane Hamidiye mah. oluyor.

Polisler çok dosyalarının olduğunu dolayısıyla her işe bakamadıklarını söylüyorlar. Buraları sokak sokak gezsek kim bilir kaç tane çalıntı araba/motosiklet bulunur diyorlar.

Bu arada bütün gün polislerle olduğumdan sadece bugün 3-4 tane motosiklet çalınma ihbarı geldi. Hırsızlar cirit atıyor.

Şüphe duyduğunuz bir güvenlik yöntemi bugüne kadar bir sorun yaşatmadıysa bu onun doğru yöntem olduğu anlamına gelmiyor. İş işten geçtikten sonra pişmanlığı büyük oluyor. Bana iyi bir ders oldu. Allah hepimizi korusun
    Sokollu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebitek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 200 r
    geçmiş olsun.
    Nathan bunu beğendi.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Sen hırsızı yakala, savcı ya da mahkeme serbest bıraksın, hemde hırsız olacak şerefsizlerin suç dosyasi sayfalar olmuşken.

At içeri 15 sene, sonunda piyasada hırsız mirsiz kalmaz. Hacı Hüsrev in ortasına park et, çalacak adam hapiste olduktan sonra kimse dönüp bakmaz.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hırsızı yakala, savcı ya da mahkeme serbest bıraksın, hemde hırsız olacak şerefsizlerin suç dosyasi sayfalar olmuşken.

At içeri 15 sene, sonunda piyasada hırsız mirsiz kalmaz. Hacı Hüsrev in ortasına park et, çalacak adam hapiste olduktan sonra kimse dönüp bakmaz.
    istersen 20 sene at bu kanunlarla olmaz mahkumun bazı hakları var ne alakaysa, odasına televizyon taktıran bile olmuş(tek hücre) adamlar kanunları bizden daha iyi biliyor
    hırsızlık yapanın keseceksin kolunu bak şimdi yapabiliyor mu ibret olsun diye medyaya servis edeceksin üstüne cümle alem görsün

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Caydırıcı cezayı geç herhangi bir cezası bile yokmuş. Geçen hafta iki motosiklet hırsızı yakalamışlar 2'si de serbestmiş ertesi gün. Polis diyo bu ülkede motosikleti koruyan kanun yok diye...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bende hamidiye de oturuyorum fazilet cad. şehit sokak ilk kez duydum ama açtım google earth' ı aradım böyle bi sokak yok :s

Bu arada o çok bilgiç polisler madem biliyorlar hamidiye mahallesi çalıntı motor kaynıyor niye bir tane ekip arabası görevlendirip mahalleyi dolaşmıyorlar? Hamidiye mahallesi ufak tüm sokakalara girip çıksa bi ekip otosu 2-3 saatte mahallede gezmedik sokak bırakmaz, sabahları motorlu zabıtalar bile dolaşıyor sokakları ama polisler zahmet etmiyor.

Valla lafa gelince ülkemin polisi çok bilgili hırsızın nerde olduğunu hep söyler ama emir büyük yerden gelmedikçe zahmet edip de ilgilenmiyorlar maalesef.
    Nathan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)