Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaç KM'de bir bakım-değişim? Galeri İlyas tavsiye eder misiniz? Sorular Sorular.

Motovento
    REKLAM ALANI
    melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar selam. RKS Titanic 150, 2013 model motorum var. 7400 km'de aldım. Mutlu mesut gazlıyoruz

8000 km'ye gelmiş bulunmaktayım. Subap ayarı, debriyaj ayarı, rölanti ayarı, gidon düzeltme(minik bir düşüş ) yapılması gerekiyor. Balata ve filtreleri de değiştirmek istiyorum. Hatta lastikleri de tubeless yaptırıp kaliteli birşeyle değiştirme niyetim var. Ve 1 tane amortisör somunu değişecek. Sizce böylesi bir bakım için vakit gelmiş midir? Son bakım yanılmıyorsam 6000'den sonra yapılmış, ikinci el aldığım için net bir bilgim yok. Ama düzenli yaptırdığını söylemişti arkadaş.

Son olarak 2 soru daha sıkıştırayım, motor garantide. Bu bakımlar bana tahmini kaça patlar?

Bir de maltepedeki galeri ilyas'ta yaptırmayı düşünüyorum en yakın rks yetkili servisi onlar. Tavsiye eder misiniz? Ya da etmezseniz niye?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Subap ayarına subap sesi gelmiyorsa motorun performansı değişmediyse gerek yok
    debriyaj ayarı nerde kavramasını istiyorsan ustan yapar
    rölanti ayarı kitapçığında belirtilen değerler arasındaysa hiç ellemeyin
    Balatadan kastınız debriyaj balatasıysa değiştirmeye gerek yoktur diye düşünüyorum anormal şeyler yapmadıysanız motorla
    yağ ve yağ filtresi varsa onlarıda değiştirin

benim yorlamam bu kadar

ahtand123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-BAJAJ PULSAR RS 200
    S.a yazıyı görünce yazmak istedim pek aktif değilimdir sitede Bende 2013 rks 150 titanic kulanıcısıyım 25.000 km de motor saolsun beni hiç üzmedi bahsetiğin bakımlar bence tamamen fantazi bakımları ben 10 bin km de hava filitresi ve yağ filitresini değiştirdim 15 bin km de zinciri değiştirdim bunun dışında zaten motor parça kalitesi olarak çok iyi hatta şaşırtacak derecede iyi. ama ben özelikle en dikat etiğim nokta her 2 bin km de bir yağını değiştirdim castrol 10/40 motorsiklet yağı kulandım motorum 25 bin km bu sayede geldi ve hava şartalrından dolayı şuan kulanamıyorum keşke biraz cc yüksek olsa artık yetmiyor bana 250 cc bir makineye geçmeyi düşünüyorum ama piyasadaki mallara bakınca kendi motoruma daha çok sarılıyorum .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)