Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Uzun zamandır araştırıyorum artık karar vermeliyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar uzun zamandır forumda bol bol dolanıyorum. Gerçekten kaliteli bir forum.

Şimdi ben motora yeni başlayacağım araba kullanmayı biliyorum daha önce scooter azda olsa kullandım. Çoğunlukla şehir içinde 15-20 km lik mesafelerde kullanacağım işe git gel. Onun dışında senede 4 defa istanbul-karabük kafama estiği zamanda ankara yapabilmeliyim.(100 km bir mola vererekte olsa) Hız konusunda sabit bi şekilde 120-130 zorlanmamalı. Ben aklıma takılan ve araştırdığım modelleride yazacağım fakat içlerinden bir tanesi her isteğimi karşılıyor gibi. Bütçemde sadece motor için 7500 ekipman vs dahil değil onlar için bütçem ayrı.

-Bajaj Pulsar 200NS
    -Yamaha WR 125X
    -KTM Duke 125
    -Hyosung GT250 Naked ( Temizini bulmak imkansız gibi geliyor güvenemiyorum)
    -Regal 250 Daytona ( Tipi çok güzel ama tırt bir motor sanırım )
    - CBR 125

Bu kafamdaki modellerden hangisi/hangileri beni üzmez, zırt pırt arıza çıkartmaz, uzun yolda 120km/h ile seyahat ettirir. Bu kriterlerde yeni önerileriniz varmıdır? Bütçe 7500.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Merhaba ,

Benim fikrim ilk önceliğiniz eğer bütçeniz varsa KTM olmalı malzeme kalitesi ve ikinci eli en iyi motor. Daha sonrasında Yamaha WR125X tavsiye ederim bende şu anda WR125R kullanıyorum ve çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim. Eğer bu bütçelere zaten çıkabiliyorsanız bu ikisi arasında gidip deneyin hangisi size uygun olduğunu düşünüyorsanız onu alın derim.

Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Benim fikrim ilk önceliğiniz eğer bütçeniz varsa KTM olmalı malzeme kalitesi ve ikinci eli en iyi motor. Daha sonrasında Yamaha WR125X tavsiye ederim bende şu anda WR125R kullanıyorum ve çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim. Eğer bu bütçelere zaten çıkabiliyorsanız bu ikisi arasında gidip deneyin hangisi size uygun olduğunu düşünüyorsanız onu alın derim.
    Pulsar hariç tüm modelleri 2. el almayı düşünüyorum zaten. WR125x ve KTM Duke 125 çok güzel motorlar fakat 125 cc bana o uzun yolları aldırırmı benim endişem bu.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    motora yeni başlayacaksan seni motordan nefret ettirmeyecek bir marka ile başla derim. bu manada bu liste ktm ve diğerleri diye ayrılır. anlatabildim umarım.

Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora yeni başlayacaksan seni motordan nefret ettirmeyecek bir marka ile başla derim. bu manada bu liste ktm ve diğerleri diye ayrılır. anlatabildim umarım.
    Yazdığım modellerden hiç birinin beni nefret ettireceğini sanmıyorum. Diğer başlıklarda da KTM fanatikliğinizi takip ediyorum ve pek anlamlandırabilmiş değilim. Hepsi kul yapısı sonuç olarak + - leri olacak. KTM ve diğerleri derken bu ayrışmanın sebeplerini açıklasaydınız hem daha yararlı olurdu benim ve benim gibi iyi bir motor alabilecek minimum bütçeye sahip arkadaşlar için hemde KTM ye olan övgülerinizin sebebini anlardık.

Edit : Regal ve HYO hariç

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı kaykayovera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığım modellerden hiç birinin beni nefret ettireceğini sanmıyorum. Diğer başlıklarda da KTM fanatikliğinizi takip ediyorum ve pek anlamlandırabilmiş değilim. Hepsi kul yapısı sonuç olarak + - leri olacak. KTM ve diğerleri derken bu ayrışmanın sebeplerini açıklasaydınız hem daha yararlı olurdu benim ve benim gibi iyi bir motor alabilecek minimum bütçeye sahip arkadaşlar için hemde KTM ye olan övgülerinizin sebebini anlardık.

Edit : Regal ve HYO hariç
    ktm nin ne kadar iyi bir marka olduğu anlaman için burada benim anlatmama gerek yok. ayrıca ben ktm fanatiği de değilim, 28 senelik motosiklet hayatımda da ktm motorum olmadı. adamlara çin'liye 9-10 bin vereceğine git ikinci el düşük km. li ktm al diyorum, o kadar. çünkü o paraya alternatifler çok az, ktm gibi bir alternatifin varsa, biraz da mantığın varsa gider ktm alırsın, çin malı almazsın. bunu fanatizm ile adlandırıyorsan o da senin sorunun. sen en iyisi git regal al, yakışır.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Uzun yolda hızı tatmin etsin zırt pırt arıza çıkarmasın diyorsan paraları gözden çıkarmalısın ninja 250 , cbr 250 125 cc nin 120-130 rahat gideceğini hiç sanmıyorum
    tuna_tour bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hyosung gv250 derim ve konuyu kapatırım

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda hızı tatmin etsin zırt pırt arıza çıkarmasın diyorsan paraları gözden çıkarmalısın ninja 250 , cbr 250 125 cc nin 120-130 rahat gideceğini hiç sanmıyorum
    Haklısınız aslında fakat elimdeki bütçe malesef bu. En azından bi 110km/h göremezmi bu listedeki motorlar. Pulsar başlığının neredeyse tamamını okudum 120-130 çok rahat görüyorlarmış. 150 ler ile video çeken arkadaşlar var. Aslında yamaha WR 125X çok güzel bi motosiklet ama onun kullanıcı başlığındada 105 gören var 106 yok :D Bu nedenle kararsızım aslında Yamaha veya KTM'in 120 gibi bi hızla uzun yolda tıkır tıkır gideceğini bilsem gözümü kırpmam. Sanırım şimdilik isteklerimi karşılayan sadece Pulsar gibi duruyor.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 kısa bir süre kullandım. motoru çok güzeldir, sıkıntısız, şıkır şıkır çalışır. pediyodik bakımlarını yaptır, bas marşa devam et. 120 km ye çok rahat çıkar. hafif bayır aşağısını bulunca 140 km ye kadar gider. ama o hızlarda şeridi tutturmak zordur, stabilitesini oldukça kaybeder. tabi gösterge 140 gösterdiği zaman gps ne gösterir onu bilemem? öte yandan frenleri berbattır. honda bu motora ss muamelesi yaptığı için parçaları aşırı derecede pahalıdır. titreşim yok sanırsın ama uzun yol yaptığında ellerinin, kollarının uyuştuğunu görürsün.
    kaykayovera bunu beğendi.

ktm nin ne kadar iyi bir marka olduğu anlaman için burada benim anlatmama gerek yok. ayrıca ben ktm fanatiği de değilim, 28 senelik motosiklet hayatımda da ktm motorum olmadı. adamlara çin'liye 9-10 bin vereceğine git ikinci el düşük km. li ktm al diyorum, o kadar. çünkü o paraya alternatifler çok az, ktm gibi bir alternatifin varsa, biraz da mantığın varsa gider ktm alırsın, çin malı almazsın. bunu fanatizm ile adlandırıyorsan o da senin sorunun. sen en iyisi git regal al, yakışır.
    Bu size neden KTM alayım yazdığım diğer modeller arasında Onu öne çıkaran ne diyorum size Regal yakışır diyorsunuz. Hemde altta Regal Hyo hariç dememe rağmen. Evet gayette yakışır nekadar kalitesizde olsa yakışıklı motor. Ben sizden sebep istiyorum sebepsiz yere savunulan herşeyde fanatizmdir.

Motosikleti
    Hayabusa
    Haklısınız aslında fakat elimdeki bütçe malesef bu. En azından bi 110km/h göremezmi bu listedeki motorlar. Pulsar başlığının neredeyse tamamını okudum 120-130 çok rahat görüyorlarmış. 150 ler ile video çeken arkadaşlar var. Aslında yamaha WR 125X çok güzel bi motosiklet ama onun kullanıcı başlığındada 105 gören var 106 yok :D Bu nedenle kararsızım aslında Yamaha veya KTM'in 120 gibi bi hızla uzun yolda tıkır tıkır gideceğini bilsem gözümü kırpmam. Sanırım şimdilik isteklerimi karşılayan sadece Pulsar gibi duruyor.
    motora yeni başlıyorsun ama tamamen hız odaklısın gördüğüm kadarıyla? 150 filan yapmayı düşünüyorsun? o zaman 5-6 bine srad 750 filan satıyorlar, onlara baksana. hiç 125 lik filan bakma sen boşuna. hey allah'ım yaa.

cbr 125 kısa bir süre kullandım. motoru çok güzeldir, sıkıntısız, şıkır şıkır çalışır. pediyodik bakımlarını yaptır, bas marşa devam et. 120 km ye çok rahat çıkar. hafif bayır aşağısını bulunca 140 km ye kadar gider. ama o hızlarda şeridi tutturmak zordur, stabilitesini oldukça kaybeder. tabi gösterge 140 gösterdiği zaman gps ne gösterir onu bilemem? öte yandan frenleri berbattır. honda bu motora ss muamelesi yaptığı için parçaları aşırı derecede pahalıdır. titreşim yok sanırsın ama uzun yol yaptığında ellerinin, kollarının uyuştuğunu görürsün.
    Teşekkür ederim. Peki 7500 bütçeye temiz bir 125 CBR bulma olasılığım nedir. İstanbuldayım.

Motosikleti
    Hayabusa
    Bu size neden KTM alayım yazdığım diğer modeller arasında Onu öne çıkaran ne diyorum size Regal yakışır diyorsunuz. Hemde altta Regal Hyo hariç dememe rağmen. Evet gayette yakışır nekadar kalitesizde olsa yakışıklı motor. Ben sizden sebep istiyorum sebepsiz yere savunulan herşeyde fanatizmdir.
    sende motorum şekil, önümden çekil kabilesindensin. onu anlamış olduk. sana verecek başka önerim yok. selametle.

motora yeni başlıyorsun ama tamamen hız odaklısın gördüğüm kadarıyla? 150 filan yapmayı düşünüyorsun? o zaman 5-6 bine srad 750 filan satıyorlar, onlara baksana. hiç 125 lik filan bakma sen boşuna. hey allah'ım yaa.
    Dediklerimden bunu nasıl çıkarttınız istediğim hızın 150 olduğunu hele nasıl çıkardınız anlayamadım. Forumda bu hızları test amaçlı yapan arkadaşlar varmış bunu örnek alıp istediğim 120-130 gibi uzun yolda rahat gidebileceğim hızları yapabileceğim çıkar buradan. O dediğim 150 bir referanstır. Lütfen dikkatli okuyun.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    120 li hızlarda kaç bin devir çeviriyor acaba sağlam yokuş aşağılar bulacakda , rüzgarı arkasına alacakda geriden kaptırıp gelecekde 140 ları görecek arkdş 120-130 stabil hızlar istiyor karşıdan rüzgarda esiyorsa emin o hızlarıda göremeyecekdir önemli olan o hızları görmesi değil o hızlarda rahat gitmesi yokuşları 125 cc ye göre rahat çıkması hızlanma avantajı sollamalarda verdiği güvendir

sende motorum şekil, önümden çekil kabilesindensin. onu anlamış olduk. sana verecek başka önerim yok. selametle.
    İnsanları etiketlemeye nekadar meraklısınız hayret doğrusu. İletişim problemleriniz olduğu kesin. Ayrıca sizde zaten herhangi bir öneri yok. Bu forumda çok fayalı yorumlar yapan arkadaşlar var 28 değil 10 yıllık 5 yıllık tecrübeleri ile ellerinden geldikleri kadar açıklayıcı bir şekilde yol gösteriyorlar. Biraz o mesajları okuyun sonra kendinizinkileri Önerinin ne demek olduğunu anlayacaksınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung gv250 derim ve konuyu kapatırım
    Merhaba,

Sanırım sizde GV 250 kullanıcısısınız uzun yol tecrübeniz varsa biraz aktarırmısınız ve diğer önemi bir konu olan yakıtta nasıl kendisi. Hyo ların sahibinden ilanlar pek güven verici gelmiyor bana. Motor konusunda tecrübeli olsam gider bakar anlar alırım ama tecrübesizlikten kazıklanıp sanayilerde uğraşmak istemiyorum.
    tuna_tour bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    kardeşim sen öneri istedin, ben ktm al arkana bakma dedim. sonra bana neden ktm alayım, sen fanatiksin dedin. ben sana şimdi ne önereyim? gidip çok yakışıklı diye beş para etmez regal'i bana savunuyorsun. ben de derim ki ee madem yakışıklı motora önem veriyorsun, o zaman git regal al.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    7500 bütçe sadece motor içinse (koruma ekipmanlarına ayrı bir bütçen vardır umarım) muhtemelen CBR 125R düşünürdüm ben bunların arasından.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Anladığım kadarı ile sadece stabil sürate odaklanmışınız ama uzun yolda rahatlıkta aranabilir.. Cross, naked, cruiser her model var..

Benim 7.500 TL olsa diye başlayayım; Cruiser ve naked severim. Cross şehir içinde zor olur.. ama belki süpermoto şeklinde kullanırsınız..boyum 1.82, kilo 86

-Bajaj Pulsar 200NS (bende olsam sıfır bu motoru ilk sıraya koyardım..)
    -Yamaha WR 125X 2.EL( cross, şekli güzel, koltuk yapısı benim totoya uymadı, küçük yapılı bir motor.)
    -KTM Duke 125 2.EL(şekli güzel küçük yapılı, arıza pek çıkarmayabilir belki ama çıkarırsa parçaları pahalı)
    -Hyosung GT250 Naked 2.EL(Tipi, sesi, görüntüsü güzel temizini bulsam alırım.)
    -Regal 250 Daytona 2.EL(Cruiser severim Tipi güzel ama nedense pek ısınamadım.Almam)
    -CBR 125 2.EL (ss pek sevmiyorum. küçük yapılı ve hafif 120 km de stabil biraz zorlar belki.Almam)

Bu fiyata yani 7.500 TL ile sınırlandırırsak galiba bende ya naked olarak sıfır pulsar... yada cruiser olarak 2.El gv250 yada sıfır rks cruiser, lifan lf 250b alırdım.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)