Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

12 VOLT 11 AMPERLİK AKÜ YERİNE 12 YE 9 TAKSAM NE OLUR?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zangess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa gt 200
    HERKESE SELAM. Arkadaşlar motorun üstünde orrijinal, 12 volt 11 amper akü vardı. ama 12 ye 11 bulamadım. 12 ye 9 taksam ne olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    akü daha çabuk biter ve daha güçsüz olur ama sorun olmaz gibime geliyor

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Takabilirsin farketmez. Güçle ilgili bi sıkıntı olmaz yani marş dinamon normal çevirir. İstersen 12 volt 60 amper tak.

Motosikleti
    vespa gt 200
    walla tamirci taktı zaten. 12ye 11 akü marmariste yok. buyüzden çok pahalı. 1 saat kadar kullandım sanki performansı arttı bu arada motor vespa gt200

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

cevaplar için sağolun

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    peformans psikolojiktir akü sadece marş vermeye motor çalışmıyorken yada rölantideyken far stop ve sinyallere güç verir devri arttırınca da şarj olur 9 amper ile 11 arası çok büyük bi fark değildir biri toplamda 3 dk marş verebiliyorsa (şarj olmadan ) diğeri 2.buçuk dakika verir

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Akü ilk hareket içindir yaw. performansla işi olmaz. Senin kafan rahatlamış olmasın
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    vespa gt 200
    ya şaka yaptım. bende biliyorum akü-performans alakasızlıgını günlerdir sorun yaşıyordum. buji çıkışında elektrik yoktu. onu yaptı bu sefer motor yolda sigorta attırıordu stop ediyordu. beyni yandı zannettim ve sonra sorun flaşör bağlantısındaymış hepsini iptal ettim düzeldi, sonra bu sefer akü ağlamaya başladı. akü belki inanmazsınız,6 yıl oldu hemde sulu akü ama bugün artıkyeter dedi ve yenisini aldım. teşekkürler cevaplar için.

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    merhaba arkdaslar elektrık teknıkerı olarak konuya yorum yazmak ıstedım voltaj calısma aralıgını amper ıse akunun ömrunu belırler bır aku ne kadar buyukse o kadar dayanma gucu artar örneğin bu bır araba olsaydı dıyelım kı arabanızda profesyonel bır ses sıstemı var bu sefer cok akım cekecegı ıcın stadart olan 60 amper aku yetmeyecektı 80 100 120 amper aku baglamak gerekecektı bu motosıklette akım sadece mars anında gerektıgı ıcın 5 A aku bıle takılsa sıkıntı olmaz cunku kuullandıgı bısey yok umarım anlatabılmısımdır saygılar...

Motosikleti
    vespa gt 200
    tamamdır. anlamış bulunmaktayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)