Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Köprü ve otoyol ücretlerinin düşürülmesi için bastıralım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    Hadi gelin Köprü ve otoyol ücretlerinin düşürülmesi için bastıralım. Arkadaşlar sıkı bir bombardımanla istediğimizi koparabileceğimizi düşünüyorum. Bimer'e İsimsiz başvurabileceğiniz gibi e-devlet şifresi ile (ptt'den alarak) kolayca başvurabilirsiniz.

Benim başvurum ve cevabı aşağıdadır. Kullanabilirsiniz.

Bimer'e yazdığım yazı.

Yüce devletimizin bir çok kurumu karbondioksit emisyonundan, trafik sorununa kadar bir çok konuda çalışmalar yürütmektedir. Düşük motor hacimleri teşvik edilmekte vergiler düşürülmektedir. Trafikteki araçların %70'inde tek bir kişi yolculuk etmektedir. Bu şartlar altında dahi köprü ve otoyol geçişlerinde motosikletler, arabalarla aynı ücrete tabidir. Bu adaletsizliğin düzeltilmesi elzemdir. Karayollarının da diğer kurumlarımız gibi düşük motor hacimli trafiği rahatlatan motosikletlere daha uygun bir ücretlendirme yapması gerektiğini düşünüyorum. Gereğini saygılarımla arz ederim.

Cevapları.
    BİMER ÜZERİNDEN ALINAN E-MAİLİNİZ İNCELENMİŞTİR. MOTOSİKLETLERİN OTOYOL VE KÖPRÜ GEÇİŞLERİ KONUSUNDA ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR. BİLGİLERİNİZE RİCA EDERİM.

Alan Kurum Gönderme Tarihi Gönderen Kurum
    BİMER 11.11.2014 www.turkiye.gov.tr
    ULAŞTIRMA,DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI 12.11.2014 BİMER
    KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 13.11.2014 ULAŞTIRMA,DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI
    BAKIM VE İŞLETME ŞB. MD. 13.11.2014 KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    Cuhara ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    30 Yaşında ve çok küçük yaşlardan beri otomobil kullanan bir vatandaş olarak bu yıl motosiklet sürücü belgesi, motosiklet ve yetkin kurumlardan ileri sürüş eğitimleri aldım. Motosikletin trafikteki rahatlatıcı etkisinin bu denli etkili olacağını daha önce tahmin etmemiştim. Bir vatandaş olarak edindiğim deneyimlerle oluşan görüşlerimi belirtmek istedim. Motosiklet trafiğe sorununa çözüm getirecek bir araçtır. Araba kullananların büyük kısmı tek başına seyehat etmektedir. Motosikletin egzost salınımı son derece düşüktür. İşletme maliyeti büyük oranda ithal edilen otomobile göre son derece düşüktür. Yerli imal edilebilme imkanı daha geniştir. En büyük sorun olan yakıt tüketimi konusunda son derece ekonomiktir. Bu meyanda son yıllarda artan bir satış grafiği oluşturan motosikletin alımının ve eğitiminin teşvik edilmesi, gerekiyorsa yollarda bölünmüş alanlar ayrılması ve en önemlisi düşük tüketimli motorların kdv ve ötv oranlarının yüzde 1e çekilmesi ülkemize fayda sağlayacaktır. Bunun haricinde otomobillerle birlikte köprü ve otoyollardan geçiş ücretlerinin de düşürülmesi söz konusu olduğunda bu hem devletimizin cari açığı hem de vatandaşımızın ulaşım ekonomisi adına son derece etkili olacaktır. Saygılarımla arz ederim.
    18/11/2014 bakalım ne zaman yanıt gelecek : )
    Cuhara, RumetCY ve mehmetenis bunu beğendiler.
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    süper olmuş
    böyle böyle kafalarına vurmak lazım.
    mehmetenis ve Cuhara bunu beğendiler.

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de yazdım.

Başvuru Tarihi : 18.11.2014 Başvuru Sayısı : 951682

Başvurunuzu T.C. Kimlik No ve Başvuru Sayısıyla takip edebilirsiniz. Lütfen Kaydediniz.

Motosikleti
    HD VS KTM
    Bilgisayara ulasir ulasmaz ben de atiyorum bi mail. Bi de su cilali tas devrinden kalma cc'ye gore vergilendirme sistemi icin mail atalim. 250 cc ustu motosiklet alamiyoruz arkadas vergi yuzunden

Motosikleti
    Nc750x
    herkese selamlar motosiklet için 6.sınıf hgs kart var birçoğunuzun haberi vardır şuanda otomobiller ile aynı muamele yapılıyor fakat yakın zamanda yeniden düzenlenecek diye ptt de çalışan bi arkadaştan duyum aldım bana birkaç gün evvel bekliyoruz demişti yinede süreci belki bi ihtimal hızlandırmak amaçlı başvurulabilir konuyu açan arkadaşa teşekkürler tüm motosiklet kullanıcıları umarım başvurur güvenli sürüşler
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    ha gayret, bi el atalım şu işe
    Cuhara ve mehmetenis bunu beğendiler.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Boşa zaman kaybı. Duvara laf anlatsan anlar, bunlar anlamaz.
    nikelenjelo, RumetCY ve mehmetenis bunu beğendiler.

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir başvuru da benden
    Başvuru Tarihi : 18.11.2014 Başvuru Sayısı : 954097
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    DEVLETİMİZİN MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNDE YÜKSELMESİ İÇİN KARAYOLU ULAŞTIRMASINDA BİR ÇOK İŞTİRAKİ MEVCUTTUR.BU HUSUDA MOTORLU TAŞIT ARAÇLARININ YOLLARIMIZI KULLANMASI ELZEM OLMUŞTUR.YALNIZ MOTORLU TAŞITLAR BİR ÇOK KATEGORİYE AYRILMAKTADIR,BUNLAR OTOMOBİLLER,MOTOSİKLETLER,KAMYONLAR,OTOBÜSLER VB.ÖZELLİKLE KÖPRÜ VE OTOYOL GEÇİŞ ÜCRETLERİNDE NASIL BÜYÜK ARAÇLARA(KAMYON,OTOBÜS VB) GEÇİŞ ÜCRETLERİ FARKLI YANSITILIYORSA,KÜÇÜK ARAÇLARA DA FARKLI YANSITILMASI KANATİNDEYİM.ÖZELLİKLE MOBİLET,ELEKTRİKLİ MOTOSİKLET VE MOTOSİKLETLERE KÖPRÜ VE OTOYOL GEÇİŞLERİNDE BU ARAÇLAR TAHAKKUK EDEN ÜCRETLERİN TEKRARDAN BİR ÇALIŞMA YAPILMASI ARTIK ŞART OLMUŞTUR.BU YÜZDEN TRAFİĞİ RAHATLATMAK,KARBONDİOKSİT SALINIMI AZALTMAK VE MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNDE ULAŞIM SAĞLAMAK AÇISINDAN MOTOSİKLET KULLANIMIN ARTMASI GEREKTİĞİNİ VURGULAMADAN EDEMİYECEĞİM.YALNIZ ÜLKEMİZDE MAALESEF MOTOSİKLET ALMANIN OTOMOBİL ALMAKTAN PEK BİR FARKI OLMADIĞI AŞİKARDIR,ÜZERİNDE Kİ KDV YÜKÜNÜN AZALTILMASI VE VERGİ DİLİMİN AB ÜLKELERİNDE Kİ SEVİYELERE ÇEKİLMESİ VATANDAŞLARIMIZI BU ARACI KULLANMAYI TEŞVİK ETMEK EN ÖNEMLİ HUSUTUR.BU HUSUSTA GEREĞİNİ YAPILMASINI SAYGILARMLA ARZ EDERİM.

Sayın MEHMET ENİS ÜSTÜNDAĞ ,

Başbakanlık İletişim Merkezine göndermiş olduğunuz isteğiniz alınmıştır.
    Göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür ederiz. Başvurunuz yasal sürede ilgili Kurum/Kuruluş tarafından değerlendirilip
    sonucu e-posta/posta aracılığıyla tarafınıza bildirilecektir.

İyi günler dileriz.

Başvuru Numaranız :954279
    harung bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bizler zaman kaybi dedikçe bazi şeyler asla değismicek.. biraz hakkimizi aramayi ogrenmeliyiz.. be olucak benim mesajimla demeyip herkes ustune duşeni yaparsa zaten bazi şeyler duzelmeye başlicak.. elleriniz dert görmesin .. böyle duyarli insanlarinda olduğunu bilmek guzel..
    designer79, mehmetenis ve MAOK bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    kesinlikle öyle taş atıp kolun yorulmadı ya sen talep et gerisi gelir..
    designer79 ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Epiktetos

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    forumun moderasyonu bu başlığı en üste tuturabilir miyiz acaba ? (sticky)
    designer79 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bimer Başvuru Numaranız :951578

BİMER üzerinden alınan e-mailiniz incelenmiştir. Motosikletlerin otoyol ve köprü geçişleri konusunda çalışmalar devam etmektedir. Bilgilerinize sunulur.

-------------------------------
    Arkadaşlar bastıralım bence daha çabuk çözülür..
    mehmetenis, MAOK ve Cuhara bunu beğendiler.
    Epiktetos

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    mesajınız başarı ile iletilmiştir. Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

LAfa gelince o olmuyor bu olmuyor diyenler 1 dk ayırıp sesinizi duyurmaya çalışmazsanız yaptığınız iki yüzlülükten öteye geçmez. Şimdiye kadar motorla hiç otoyol yada köprüden geçmemiş biri olarak yine de ben isteğimi yaptım en azından görevimi yerine getirdiğim için içim rahat.
    designer79, mehmetenis, Cuhara ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Başvuruma gelen yanıt,

Bimer Başvuru Numaranız :954279

BİMER üzerinden alınan e-mailiniz incelenmiştir.
    Motosikletlerin otoyol ve köprü geçişleri konusunda çalışmalar devam etmektedir. Bilgilerinize sunulur.
    BAKIM VE İŞLETME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

NOT : Lütfen bu mesajı cevaplamayınız. Bu e-posta adresi sadece sistem tarafından gönderimler için kullanılmaktadır. Yeni mesajınız olursa http://www.bimer.gov.tr adresinden Başvuru Formunu kullanarak gönderebilirsiniz.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    ya ben yıllardır motor kullanıyorum benım bı arkadasım geçen şunu söyledi ve denedim :D ne kadar doğru bılmıyorum tabı ama belki sizde denersiniz :D gayet kurallara uygun bır sekılde devlet babamıza para ödeyerek köprüden geçiyoruz. arkadasımın sölediği oda yeni farketmiş denemiş :D dikkat edin kuryeler falan gişenin en sağından veya en solundan geçiyorlar. meğersem yerde sensör tarzı birşey varmış :D motorlar ise o sensörlerin sagından oraya temas etmeden geçebildikleri için sistem bizi görmüyor ve ücretsiz geçiyorsunuz :D :D :D ben bunu 3 kere falan denedım 2 tanesınde geçebildim birinde beceremedım ya sımdı bunu yapmak ne kadar dogrudur bılmıyorum ama ben bıldıgım halde hala normal bı sekılde 3,75 ciğimi ödeyip geçiyorum :D
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc750x
    başvuru sonrası gelen mesaj sanırım birçoğumuza aynı cevabı yollamaktalar kimi arkadaşlar gönderilen mesajları yersiz yada gereksiz bulsada yetkililere motosiklet kullanıcıları olarak bizde buradayız diye hatırlatmış oluruz bence mesajlara devam herkese güvenli sürüşler

Bimer Başvuru Numaranız :952063

BİMER üzerinden alınan e-mailiniz incelenmiştir. Motosikletlerin otoyol ve köprü geçişleri konusunda çalışmalar devam etmektedir. Bilgilerinize sunulur.
    designer79 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başvuruma gelen yanıt,

BİMER üzerinden alınan e-mailiniz incelenmiştir.
    Motosikletlerin otoyol ve köprü geçişleri konusunda çalışmalar devam etmektedir. Bilgilerinize sunulur.
    BAKIM VE İŞLETME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

NOT : Lütfen bu mesajı cevaplamayınız. Bu e-posta adresi sadece sistem tarafından gönderimler için kullanılmaktadır. Yeni mesajınız olursa http://www.bimer.gov.tr adresinden Başvuru Formunu kullanarak gönderebilirsiniz.
    Bugün BİMER'DEN-28.11.2014

Şu yazıma istinaden tekrardan cevap geldi,

YALNIZ ÜLKEMİZDE MAALESEF MOTOSİKLET ALMANIN OTOMOBİL ALMAKTAN PEK BİR FARKI OLMADIĞI AŞİKARDIR,ÜZERİNDE Kİ KDV YÜKÜNÜN AZALTILMASI VE VERGİ DİLİMİN AB ÜLKELERİNDE Kİ SEVİYELERE ÇEKİLMESİ VATANDAŞLARIMIZI BU ARACI KULLANMAYI TEŞVİK ETMEK EN ÖNEMLİ HUSUTUR.BU HUSUSTA GEREĞİNİ YAPILMASINI SAYGILARMLA ARZ EDERİM.

954279 nolu başvurunuz hakkında.

T.C. MALİYE BAKANLIĞI Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü Sayı : 44147364-622-01-696 28/11/2014 Konu : BİMER’e başvurunuz. Sayın Mehmet Enis ÜSTÜNDAĞ (mehmetenis@msn.com) İlgi: 18.11.2014 tarih ve 954279 sayılı başvurunuz. Başbakanlık İletişim Merkezi aracılığıyla Genel Müdürlüğümüze ulaşan başvurunuz incelenmiş ve bu çerçevede yapılacak mevzuat çalışmalarında değerlendirilmek üzere not edilmiştir. Bilgi edinilmesini rica ederim. Ersin TAYFUR Bakan a. Daire Başkanı * Bu mail adresi yalnızca BİMER yolu ile gelen istek ve talepleri yanıtlamak için kullanılmaktadır. Yapacağınız başvurular için www.basbakanlik.gov.tr adresini veya alo 150 hattını kullanınız

MALİYE-GEP

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Burasi serbest bir ülke..(özgür değil) ya giselerin en ucundan geçin yada plakanızı katlayın..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)