Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

İlk Motorum 600RR

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Ama arkadaşı tebrik etmek lazım aslında hala yaşıyor mu merak etmiştim de bugün forum a girmiş. 250cc den buyuk motorla başlanmaz ölürsünüz diyenlere ilk örnek. Tecrübelerini yeni bir konuda aktarmasını beklerdim 600cc ile motorabaşlangıç diye. Helal valla cesaretine özgüvenine
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Son buldu mu tartışmalarınız? Hani nerede o savunanlar? Bi fatiha okumayı eksik etmeyin. Başımız sağolsun, herkese bir ders olsun..

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Allah Rahmet eylesin. Genç bir arkadaşı daha kaybettik. Kaza haberini okumaya içim elvermedi. Hele fotoğrafa tam bakamadım. Bu tip kaza haberlerini okudukça insan motordan soğuyor, binmek gelmiyor.
    Her zaman, her fırsatta forumda yazılıyor, çiziliyor, uyarılıyor arkadaşlar. Bazıları ukalalık kabul ediyor, bazıları tecrübelerden istifade ediyor. Küçük cc ile başlayın, motorsikleti, trafiği, motoru tanıyın, tecrübe kazandıkça cc büyütün, eğitim alın deniliyor.
    Bu söylenenlerin ne kadar doğru olduğunu gösteren bir başlık tam burası. İleride yeni başlayanlar okur diye yazıyorum. Hepiniz, hepimiz ailelerimiz, sevdiklerimiz için çok değerli varlıklarız. Lütfen önce emniyet, kurallara uymak, kendimizin ve kullandığımız motorun sınırlarını bilmek, eğitim almak çok önemli. Küçücük bir hatanın telefasi maalesef olmuyor.
    Allah hepimizi sürüş esnasında mantık ve soğukkanlılıktan ayırmasın.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama arkadaşı tebrik etmek lazım aslında hala yaşıyor mu merak etmiştim de bugün forum a girmiş. 250cc den buyuk motorla başlanmaz ölürsünüz diyenlere ilk örnek. Tecrübelerini yeni bir konuda aktarmasını beklerdim 600cc ile motorabaşlangıç diye. Helal valla cesaretine özgüvenine
    artık yaşamıyor :(
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600cc ile baslangic olumden baska bisey degil derlerdi,inanirdim ama hic anlamazdim bu olayi,bugun bi arkadasimin spacy sini surdum,bildigimiz 110 luk scooter,gazi actim,dedim ucuyorum galiba,insanlar duracagi yeri bilmiyor,bi 600cc ile baslangic,kotu bi sekilde son buldu,o anda altindaki motor 250 lik olsa eminimki suan aramizdaydi,belkide forumdaki bir konuya cevap yaziyodu,allah rahmet eylesin,kaskininda kilidini takmamis sanirim,kafasindan cikmis,kask kafasinda olsa kurtarirmiydi acaba demedende edemedim dogrusu

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Şeytan işi bu araba aldığımda her motor görüşümde imrendim tutamadım 1 yıl sonra aldım tekrar. Gazımızı alalım tekrar arabaya geçeceğim. Gazımızı almadan arabaya geçersek yine 3 4 yıl sonra başlarız bu işe.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bu arkadasin facebookta ölüm haberini aldim asiri hizda kontrokunu kaybedip bariyerkere carpmiş muhtemel kaskta kafasinda degildi kan golune dönmüş ortalik allah rahmet eylesin hala param var 600 luk diyip kucumseyen insanlara örnek olsun o anne baba ne haldedir şimdi altta makine var kamera var muhtemel top speed yapicam derken canindan oldu form ahalisi okarak temkinli surersen demek yerine kucuk cc tecrube demek baska canlarin yitip gitmemesi icin hepimize farz oldu ben bile bu tecrubemle mt07 den tirsdim mt09 u dusunemiyorum bile gerek yok abisim yavaş sür keyfini sür

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Kamera kullanıyor du acaba bunu da çekmişmidir rahmetli? Yazık çok yazık...

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Bu konu yeni başlamayı düşünen herkese okutulmalı...

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    ALLAH RAHMET EYLESİN.

görünüşe göre kafasında kaskı varmış,

Kaza bugün öğle saatlerinde, Darıca kavşağı mevkiinde meydana geldi. Yalova'dan feribotla Eskihisar'a gelen Bilgin Öztürk yönetimindeki 34 PEU 88 plakalı motosikleti ile kavşaktan geçmeye çalışırken aşırı hız nedeniyle kontrolünü kaybettiği aracıyla bariyerlere çarptı. Motosikletle birlikte savrulan Bilgin Öztürk'ün başındaki kask çıkarken, motosikletin parçaları etrafa dağıldı. Bilgin Öztürk yaşamını kaybederken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

--
    bilginozi adlı üyeye ulaşmak için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.
    bilginozi - MSN üzeri Mesaj gönder MSN ozturkbilgin@hotmail.com
    --

allah rahmet eylesin

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görünüşe göre kafasında kaskı varmış,

Kaza bugün öğle saatlerinde, Darıca kavşağı mevkiinde meydana geldi. Yalova'dan feribotla Eskihisar'a gelen Bilgin Öztürk yönetimindeki 34 PEU 88 plakalı motosikleti ile kavşaktan geçmeye çalışırken aşırı hız nedeniyle kontrolünü kaybettiği aracıyla bariyerlere çarptı. Motosikletle birlikte savrulan Bilgin Öztürk'ün başındaki kask çıkarken, motosikletin parçaları etrafa dağıldı. Bilgin Öztürk yaşamını kaybederken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

http://images.bursadabugun.com/haber...575842522f.jpg

--
    bilginozi adlı üyeye ulaşmak için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.
    bilginozi - MSN üzeri Mesaj gönder MSN ozturkbilgin@hotmail.com
    --

allah rahmet eylesin
    kafasina bagli degilmis sanirim yani kafaisndan cikmis kask . Allah rahmet eylesin sakasi yok bu aletlerin

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadasin facebookta ölüm haberini aldim asiri hizda kontrokunu kaybedip bariyerkere carpmiş muhtemel kaskta kafasinda degildi kan golune dönmüş ortalik allah rahmet eylesin hala param var 600 luk diyip kucumseyen insanlara örnek olsun o anne baba ne haldedir şimdi altta makine var kamera var muhtemel top speed yapicam derken canindan oldu form ahalisi okarak temkinli surersen demek yerine kucuk cc tecrube demek baska canlarin yitip gitmemesi icin hepimize farz oldu ben bile bu tecrubemle mt07 den tirsdim mt09 u dusunemiyorum bile gerek yok abisim yavaş sür keyfini sür
    Diger konuda abisinin yapmis oldugu aciklama var,bi okumanizi tavsiye ederim,top speed denemesi falan yok ortada

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Allah rahmet eylesin. Tam da bu konuyu bir arkadaşıma örnek gösterecektim ki sonu korkulan gibi bitmiş. Allah korusun hepimizi.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km'den az tecrüben var gazlıyorsun - gidip ilk motor olarak 600RR almışsın ?

Yinede foruma gelip bilgi almak istemene sevindim, umarım kazasız belasız bir motosiklet yaşamı geçirirsin ancak yinede ilk motor olarak 600 CC almak, ölmek için güzel bir yol..
    üzerinden 1 yıl geçti, gerçekleşti :( üzücü, çok üzücü..
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    50 kere yazildi 1500 kere her sorana söylendi nasihat edildi ama kimse dinlemedi!!!
    Mutlaka kendileri gibi birileri çikip onlarin ve kendilerinin duymak istedigini söyledi durdu ve kendi dediklerine kendi inandilar,sonuç nemi oldu ben,sen,baskasi yardimci olmaya calisan aman gençsin diyen yapma egitim al diyen sadece bosa konustu cebine parayi koyan gitti aldi,aldi,aldi 5000 km sonra 150 cc begenilmedi çünkü usta olmuştu o motorcu artık 600rr -MT 07 -MT 09- hatta Hayabusa bile kullanırdı bunların bile mesajlarını gördük MT 07 çok hızlı zaptedemem 600rr alıyım daha yavaş diyen insanları okuduk bu forumda!!!
    Bukadar annatılmaya çalışılan yazılan çizilen şeyin sonucu biraz bile dinlenmeyince sonuçlar çok acı oldu ve inşallah dahada acı haberler olmaz,ailesine ve tanıdıklarına sabır dilerim ama hep büyük motorları kullananlar bu foruma bişeyler yazmıyorlar deniyorya yazsa ne fayda yazmasa ne fayda,aynı hamam aynı tas bilen bildiğini okuyor..
    Shadow_2005 ve krd bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben küçük cc ile başlanmasınıda tavsiye etmiyorum yada önermiyorum hiç kimseye başlıyosan önce bi scoter ile başla durmayı kalkmayı dengeyi öğren trafiği rahat oku tek derdin gaz fren olsun ki trafiğe bak ne oluyo ne bitiyo bunun akabinde git başlangıç eğitimi al sonrasında ileri sürüş yol eğitimleri al ondan sonra al bir 250 cc öğrendiklerini teoriden pratiğe aktar. 250 cc motosiklette 100km nin üzerine çıkıyo ve bu hızlar kim ne derse desin ülkemiz bariyerlerinde ölümcül hızlardır. eğitim almadan ekipman kullanmadan motora binmek intihardır ekonomik durumun yoksa bu işi de hobi olarak istiyosan ekonomini düzelttikten sonra yapacaksın adı üstünde hobi bu eğlence amaçlı olmalı can almamalı. eğitime ekipmana harcanan para canınıza harcanan paradır canınız ne kadar eder onu hesaplayın önce. bilginin daha önceki kaza videolarınıda izledim ve umarım ileride bir sıkıntı yaşamaz altındaki makine hata kabul etmez dedim kendi kendime ve bugün haberi gördüğümde gerçekten üzüldüm çok iyi niyetli bir arkadaşımızdı
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorun üzerine sünger koymuştum. Yumuşak yumuşak otursunlar diye. Kimsesiz ve evsiz hayvanlar sonuçta. Bir tekme de ben vurmayayım.
    ve çok saygılıydı diğer üyelere karşı çok sert eleştiriler aldı ama yinede saygıda kusur etmedi böyle olunca daha çok üzülüyor insan mekanı cennet olsun allah rahmet eylesin. bu konu başından sonuna ders niteliğindedir diye düşünüyorum.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    benim şahsi görüşüm; büyük makineye binmek doğuştan gelen bir yetenek ister.
    eğitimle sadece bakkala gider gelirsin.
    Allah rahmet eylesin. vakti zamanı geldiği zaman saniye bile değişmez.
    Arkadaş için tüm şartlar oluşmuş ve olay gerçekleşmiş. birer fatiha okuyalım...
    Levent, keremkrmn, Selcuk89 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Ölen arkadaşa çok yüklenmissiniz resimden görüldüğü üzere istanbulda yaşayan birisi bu yolun neresi oldugunu bilir feribottan çıktıktan sonra gebzeye giden yol , 3 ay önce ben burdan geçerken kaza riski atlattıp önde giden büyük tır yolun görüşünü engelliyor yol 2 şeritli birden beton bariyerlerle daracık tek şerit oluyot öndeki tır oldugundan bariylerleri de görmüyorsunuz birden tır önünüze kırıyor yol hatalı. Allah rahmet eylesin

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence paran varsa css den eğitim al madem o motoru kullanmaya heveslisin. ABS falan hikaye, fren mesafesini kisaltmiyor zaten, sadece kaymasin diye devreye giriyor, aksine mesafe devreye girerse uzuyor. En az 4-5 bin TL gider o işe.
    Kesinlikle katılmıyorum, çok yanlış bir tavsiye. Eğitim ile ABS çok farklı şeyler. "Kaska para vermeyin, onun yerine eğitim alın" der gibi birşey.

Eğitim mutlaka alın, ama böyle bir alette ABS kesinlikle şart, özellikle eğitimi kısıtlı insan için. Panik anında freni doğru modüle edip modern ABS'den kısa durabilecek kaç babayiğit var burada? Bu eğitim düşmeden alınmıyor malesef. Yarış kurslarında (sağına soluna geniş metal tekerlekler kaynaklanmış) özel düşmeyen motorsikletlerde limitleri zorlayarak değil geçerek veriyorlar bu eğitimi.

Kardeş, eğer durumun müsaitse 4-5 bin para değil, mümkünse al taktir ABS'ni, mümkün değilse ABS'li motorsiklet al. Başına gelebilecek ilk kazada çıkarır parasını.

On sene önce 900cc naked kullanırken geçirdiğim ilk kaza sonrası bu motosikletlerin daha öncesinde kullandığım cruiser tipi motosikletlerden çok farklı olduğunu, sadece bildiğin motorsiklet eğitiminin hiç yeterli olmadığını anladım.

Özel eğitim mutlaka al. Birinci de ingilizcen varsa Keith Code'un "twist of the Wrist" kitabını mutlaka oku. ABS'li motorsiklet mutlaka al. Zaten AB şart koşuyor seneye 125cc üstü tüm motorsikletlere.

Yirmi kez yazdım, bir daha yazayım. Şu an sahip olduğum motorsiklete yirmi sene önce sahip olsaydım şu an muhtemelen yaşamıyor olurdum. Sen benzeri birşeye sahip olmuşsun. Oğlum olsan önce satmaya ikna eder, olmazsa deli gibi eğitim aldırıp mutlaka ABS'li bir modele geçirirdim.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)