Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

İlk Motorum 600RR

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Acikcasi bazi yazilanlara bende sasip kaliyorum. Egitim alinca insanin ayaklari yere basmamaya mi basliyor nedir anladim. Daha once de dedigim gibi ilk motorum, 500km lik ve 3 haftalik bir tecrube ile cekilen bir video. Yani daha ne olsun. Sadece 500km lik bir tecrube. Ss e biniyoruz diye teker mi yapalim, virajda peg mi eritelim. 6 aylik 1 yillik tecrubeden konusuyor olsak kabuldur ogrenememisim diyelim de daha bismillah. Acikcasi bu kadari benim icin yeterli, daha ileriye gitmek gibi bir amacim veya iddiam yok. Halimden memnunum 10dk turluyorum aldigim keyif bana yetiyor. Motora binebildigim zamanim cok kisitli oyle bol vakti olan bir insan degilim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    1–} kask takmayarak özgürlüğünü olan düşkünlüğünü ifade etmişsin.Bu güzel bi şey.
    2–} 600rr alarak bir motorcuda olması gereken cesareti sergilemişsin.
    3–} top speed yapmayarak temkinli davranmışsın.
    3–} düşük ve yüksek devirlerde vites geçişi yaparak motorunu güçlendirmişsin.

Eleştireceğim tek nokta neden 1000değil de 600cc aldın. Boşu boşuna düşük ccde takılıyosun. 600cc hiçbir şey kazandırmaz sana. 1000 kmyi bulur bulmaz 1000rr al derim.
    Ve yağmur yağmadığı müddetçe kask takma. Yağmurda saçlar ıslanıyor sinüzit oluyoruz. Onun dışında özgürüz.
    Tekerin düz bassın.
    Darkin, HamzaGcr, ozkansedef ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    Vurun daha ölmedi. Arkadaşın motorla kaza yapmasına gerek kalmadı zaten burda baya bi linç gerçekleşti

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1–} kask takmayarak özgürlüğünü olan düşkünlüğünü ifade etmişsin.Bu güzel bi şey.
    2–} 600rr alarak bir motorcuda olması gereken cesareti sergilemişsin.
    3–} top speed yapmayarak temkinli davranmışsın.
    3–} düşük ve yüksek devirlerde vites geçişi yaparak motorunu güçlendirmişsin.

Eleştireceğim tek nokta neden 1000değil de 600cc aldın. Boşu boşuna düşük ccde takılıyosun. 600cc hiçbir şey kazandırmaz sana. 1000 kmyi bulur bulmaz 1000rr al derim.
    Ve yağmur yağmadığı müddetçe kask takma. Yağmurda saçlar ıslanıyor sinüzit oluyoruz. Onun dışında özgürüz.
    Tekerin düz bassın.
    ironiye gel :D (umarım ironidir)

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acikcasi bazi yazilanlara bende sasip kaliyorum. Egitim alinca insanin ayaklari yere basmamaya mi basliyor nedir anladim. Daha once de dedigim gibi ilk motorum, 500km lik ve 3 haftalik bir tecrube ile cekilen bir video. Yani daha ne olsun. Sadece 500km lik bir tecrube. Ss e biniyoruz diye teker mi yapalim, virajda peg mi eritelim. 6 aylik 1 yillik tecrubeden konusuyor olsak kabuldur ogrenememisim diyelim de daha bismillah. Acikcasi bu kadari benim icin yeterli, daha ileriye gitmek gibi bir amacim veya iddiam yok. Halimden memnunum 10dk turluyorum aldigim keyif bana yetiyor. Motora binebildigim zamanim cok kisitli oyle bol vakti olan bir insan degilim.
    teker yap virajda lastikleri pegleri erit dirseğini yere sürt demiyorum sana. çünkü bunlar hayal ürünü. ama altında o motor varken bunları yapamıyorsan komik oluyor. gerçekten
    enduro supermoto motosiklet sürücülerine böyle şeyler çok komik küçük düşürücü geliyor. motordan hiç zevk almayı bilmiyorsun dostum. sen hava atmayı seviyorsun anladık :D
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Acikcasi bazi yazilanlara bende sasip kaliyorum. Egitim alinca insanin ayaklari yere basmamaya mi basliyor nedir anladim
    ayakları değil, beyni basmaya başlıyor. motosikletin ne kadar tehlikeli bir araç olduğunun farkına varıyorsun.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı chcts1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vurun daha ölmedi. Arkadaşın motorla kaza yapmasına gerek kalmadı zaten burda baya bi linç gerçekleşti
    bu kadar tecrübeli adam laf anlatamıyorsa yapcak bişe yok artık.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    600 rr ;
    z1000 gibi azgın bir boğadan , z 750 gibi bir katırdan ,
    vfr 800 gibi bir gorilden , gs 1200 gibi bir fil den ,
    st 1300 pan gibi bir uzaylidan bile
    daha agresif , bir kaplan yada yırtıcı bir aslandir 600 rr .
    Tecrübeli sürücüye eşek gibi gelir orasi ayri mevzu.
    15000 km boyunca 600 luk xj6 kullanıyorum. Bir defa arkadasimin 600 rr ni sürdüm. Vallahi de korktum.
    Sendeki deli cesareti kardeşim,
    3 defa büyük kazadan motosikletimin 600 rr kadar agresif olmaması sayesinde birazda motosikletime olan alismam vs. Kilpayi kurtuldum. Hatta birini ornek verim,
    Hava kapalı tam aksam olmaya yakin ben dalgin ve yorgun aklim başka yerde.isiklardan kalktim. bizim bir anda 80 e kadar cikmiş olan hiz farkında bile olmadigim ilerideki kirmizi isikta duran arabaları o anki dalginlik ve hiz ile son anda kurtuldum. Egerki benim altimda o an 78 hp bir motor değilde 105 hp bir 600 rr olsaydi ve torkuda xj6 ya gore yüksektir. O dalginlikla hizimda daha fazla olabilirdi kirmizi isikta duran araclari ben ilerlediğini saniyorken duramayacak belki de parcalanacaktik.
    Yani 1 saniyelik extra dalginlik o gucteki bir motor için extra risk tasiyor.zaten kazalarda 3 saniye icinde oluyor.
    Allah kaza bela vermesin kimseye. Moral bozma birader yerinde olsam kapali alanda fren ustasi olurdum tek teker ustasi olmaktansa virajda diz deydirme ustasi olmaktansa. Viraja yavaş girerim risk almam . 3 günlük dünyada havan kime güzelim diye bir söz vardirya. Gerisi yalan.
    bilginozi, cenkito ve dmRhn bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 rr ;
    z1000 gibi azgın bir boğadan , z 750 gibi bir katırdan ,
    vfr 800 gibi bir gorilden , gs 1200 gibi bir fil den ,
    st 1300 pan gibi bir uzaylidan bile
    daha agresif , bir kaplan yada yırtıcı bir aslandir 600 rr .
    Tecrübeli sürücüye eşek gibi gelir orasi ayri mevzu.
    15000 km boyunca 600 luk xj6 kullanıyorum. Bir defa arkadasimin 600 rr ni sürdüm. Vallahi de korktum.
    Sendeki deli cesareti kardeşim,
    3 defa büyük kazadan motosikletimin 600 rr kadar agresif olmaması sayesinde birazda motosikletime olan alismam vs. Kilpayi kurtuldum. Hatta birini ornek verim,
    Hava kapalı tam aksam olmaya yakin ben dalgin ve yorgun aklim başka yerde.isiklardan kalktim. bizim bir anda 80 e kadar cikmiş olan hiz farkında bile olmadigim ilerideki kirmizi isikta duran arabaları o anki dalginlik ve hiz ile son anda kurtuldum. Egerki benim altimda o an 78 hp bir motor değilde 105 hp bir 600 rr olsaydi ve torkuda xj6 ya gore yüksektir. O dalginlikla hizimda daha fazla olabilirdi kirmizi isikta duran araclari ben ilerlediğini saniyorken duramayacak belki de parcalanacaktik.
    Yani 1 saniyelik extra dalginlik o gucteki bir motor için extra risk tasiyor.zaten kazalarda 3 saniye icinde oluyor.
    Allah kaza bela vermesin kimseye. Moral bozma birader yerinde olsam kapali alanda fren ustasi olurdum tek teker ustasi olmaktansa virajda diz deydirme ustasi olmaktansa. Viraja yavaş girerim risk almam . 3 günlük dünyada havan kime güzelim diye bir söz vardirya. Gerisi yalan.
    Açık konuşmak gerekirse bu forumda yazılarını en önemsediğim kişilerdensiniz. Yazdıklarınız doğrudur. Ama inanın motosiketin bende hava ile ilgisi yok. Sırf beğendiğim için aldım. Yoksa kız arkadaşlarımla zaten arabamla geziyorum. Yani bu yönde bir katkısı yok. Kızların tümü ss motor hastasıdır diye bir genelleme yapmak doğru değil. Her güzelliği hava atmak ile bağdaştırmayı da doğru bulmuyorum. Zira insanın kendisine güzel gelen sevgiliyi hava atmak için tercih etmediği gibi kendisine güzel gelen motosikleti seçmesi de hava atmak için değildir bana göre. Başkası hava atmak için almış olabilir ona bir yorum yapamam. Diğer konularla ilgili fazla yazmaya gerek yok. Yazılacak şeyler zaten yazıldı aynı şeyleri tekrar etmenin bir mantığı yok.
    barodi ve telike bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Açık konuşmak gerekirse bu forumda yazılarını en önemsediğim kişilerdensiniz. Yazdıklarınız doğrudur. Ama inanın motosiketin bende hava ile ilgisi yok. Sırf beğendiğim için aldım. Yoksa kız arkadaşlarımla zaten arabamla geziyorum. Yani bu yönde bir katkısı yok. Kızların tümü ss motor hastasıdır diye bir genelleme yapmak doğru değil. Her güzelliği hava atmak ile bağdaştırmayı da doğru bulmuyorum. Zira insanın kendisine güzel gelen sevgiliyi hava atmak için tercih etmediği gibi kendisine güzel gelen motosikleti seçmesi de hava atmak için değildir bana göre. Başkası hava atmak için almış olabilir ona bir yorum yapamam. Diğer konularla ilgili fazla yazmaya gerek yok. Yazılacak şeyler zaten yazıldı aynı şeyleri tekrar etmenin bir mantığı yok.
    Yanlis anlama ben genel konuştum orada senlik durum yok. Genç ergenlerin bu şekilde algiladigini kendi muhitimden bizzat biliyorum üstüne alinma senin olgun bir yapida olduğun yorumlardan belli kardeşim. Kimse seni kirmak icin yazmiyor. Sana bisey olmasini daha doğrusu kimseye bisey olmasini istemedikleri için tatli veya acı eleştiri değilde fikir paylasimidir. Yoksa hepimiz ayniyiz ben deniz kendimi asla usta olarak görmüyorum. 100000 km kazasiz yaparsam belki ozaman tecrubelerimizi aktaririz ben sadece kazadan kilpayi kurtulmaninda motorun gücüyle alakali bir nebzede olsa katkisi olduğunu belirtmek istedim.
    Birde çoğu 1000 lik 800 1200 luk motorlardan bile daha guclu olduğunu vurgulamak istedim sifirdan z1000 le basladigini düşünebilirsiniz yani çok daha dikkatli ol demek istedim kendimden verdiğim örnekte en ufak dalginligimin nelere mal olabileceğini anlatmak istedim
    bilginozi bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    yahu arkadaş benimde anlamadığım bir şey var.

ben kendime güvenemediğim için 125 lik bir motor ile başlamayı düşünüyorum, adam kendine güvenmiş ben bu işi kaparım, sürecek anlayacak özgüvenim var demiş. video ya bakıyorum, deli gibi gaz açmamış, tek tekere kalkmamış, viraj dönerken temkinli davranmaya çalışmış. sonra dönmüş arkadaşlar tecrübem çok az bu kadar binebiliyorum buyrun bu da videom demiş. daha yapıcı daha uygun dille eleştirip daha makul bir şekilde yönlendirmek var iken adam direk linç edilmeye kalkılmış. her şeye rağmen yer yer dayak yercesine eleştirildiği halde vatandaş halen efendi efendi "teşekkür ediyor, önerinizi dikkate alacağım, haklısınız" diyor. "600lük kullanıyorum olm ne diyorsun" gibi bir cahil diklenmesi yok.

bundan 6 ay önce istanbulun eski apaçilerinden birini aradım (zamanında arkadaş grubu ile uğur dündar`ın arena programına konu olmuşlar idi köprüde yarışıyorlar diye) durumu anlattım, "motor tutkusu depreşti ne alayım ne bakayım" dedim. forumlarda okuduklarımı anlattım, aklımda oluşan düşünceyi ve marka ve modeli söyledim. Bana verdiği ilk tepki neydi biliyor musunuz? forumlara bakma. oradakilerin çoğu "millete verir talkını kendi yutar salkımı" tadındadır. bilende bilmeyende karalıyor bir şeyler...

"eee ne yapmak lazım, ne dersin" dedim. 600 lük motor tavsiye etmeye başladı. "nasıl olacak bu dedim ok gibi fırlar o makine nasıl hakim olacağız?" "üzerinde oynarız hızını vs düşürürüz sonra sen alıştıkça makineyi normale çeviririz" şeklinde yorum yaptı. bu adam 18 yaşında motorun üstüne çıkmış 41 yaşına kadar sürmüş biri. şimdi bunları okuyan bazı arkadaşlar saldırıya geçecekler...

1 saniye arkadaşım sakin ol hemen saldırma!

bunlar bana söylendi diye bu şekilde davranacak değilim. belki o bana tavsiye ettiklerini yapabilecek ve kavrayacak kadar kendine güveniyordu motorun üzerine çıktığında. o yüzden 23 sene sıkıntısız motor kullandı. ama ben o kapasite de olmadığıma inanıyorum o yüzden 600 lük makine ile başlamaya niyetim yok. ama bu konuyu açan arkadaşta kendinde o potansiyeli gördü? belki gerçekten ham bir kabiliyeti var ve her motorun üstüne çıktığında kendini geliştirmeye devam ediyor...

yahu bir çoğunuz her gün motor kullanıyor. hepiniz yola çıkar çıkmaz altınızdaki motoru son gücüne kadar kullanıyor musunuz? aranızda 1000lik makine sahibi olanlar var. motora biner binmez 180-190 ile mi gidiyorsunuz her yere? yoksa trafiğin, hava şartlarının ve asfaltın durumuna göre mi gaz kontrol yapıyorsunuz? kısacası hepiniz motorunuzun gücü neyse sonuna kadar mı kullanıyorsunuz çalıştırıp park edene kadar? HAYIR ! kontrollü gitmeye çalışıyorsunuz...

şimdi gelelim BARODİ nickli arkadaşımıza.

Sevgili kardeşim;

Özgüveninden dolayı seni tebrik ederim. Lakin seninde bildiğin gibi insan hayatı veya trafik şakaya gelecek hususlar değil. Sana tavsiyem (ki eminim bu konuda tavsiyeye ihtiyacın yoktur çünkü canın, ailen, sevdiklerin ve geleceğin senin için önemlidir) dikkatli ol. Trafiğe çıktığımız her gün (araba, motor vs fark etmez) hem kendi canımızı ve hemde başkalarının canlarını ve ailelerini riske atıyoruz. ister 30 ile ister 180 ile git bu risk faktörü hep aynı seviyede kalacaktır.

Trafikte seyir halinde iken sen hata yapmasan bile başka sürücülerin hata yapabileceklerini unutma. Mutlaka tam ve eksiksiz korumalarını giy. Onlar sadece seni değil aileni de koruyacaklar. Allah göstermesin sana bir şey olursa annen, baban, varsa sevdiğin, yavuklun, nişanlın, eşin ne yapar?

Özellikle ara yollarda her zaman bir çocuğun yola atlayabileceğini unutma. Etrafta insan dahi olmasa mutlaka bizimle aynı çevreyi paylaşan hayvancağızlar yola çıkabilir bu ihtimali göz ardı etme.

Mümkün mertebe pizzacı motorlarının yaptığı slalomları yapma. yada 5 dakika erken gitmek için gaz açma. 5 dakika geç ulaş gitmek istediğin yere bir şey olmaz.

en önemlisi: Direksiyonun veya Gidonun kontrolünü eline alıp aracını çalıştırdığında seni senden başkası düşünmeyecektir. Önce kendi güvenliğini düşünerek kullan. En ufak bir hatanın hayatını karartabileceğini unutma. Eğer şartların uygun ise hangi seviyede olursan ol Eğitim Alınması Gerektiğini es geçme... Malum bu eğitimlerin de seviyeleri var. Maddi olanakların var ise bütün seviyeleri tamamlamaya çalış.

Son olarak bütün bu yazılanlar ben dahil bütün motorlu araç sürücüleri için geçerlidir. sadece sana özel değil. Trafik Hiç Birimiz İçin Şakaya Alınabilecek Bir Konu Değildir.

Sevgi ve saygılarımla
    bilginozi, barodi ve cenkito bunu beğendiler.

Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdaki hoca tipli adamların öğütlerine de hep ayar olmuşumdur

telike ve sokamarukun bunu beğendiler.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Yok Hocam estahfurullah

Geri vites
    zaferce bunu beğendi.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    herkese selamlar,kardeşim yaşın kaç bilmiyorum kardeşim dedim kusura bakma,şunu söyleyim kaza vidounu izlediğimde ilk söylediğim şey tereddütlü motosiklet kullandığın idi,bence biraz tereddüt var,temkinli ama tereddütsüz sürmelisin bence,gerisini milletin söylediklerini boşver,boş bi yer bul orda sürekli çalış,ne bileyim pazar yeri falan,aynen gymkhana gibi,motora alış,gaz tepkimesine alış,bol antreman gerisi hikaye,ahanda pulsar aldım güzel makine falan ama 25 beygir şimdiden yetmiyor bana,bu arada artçısız kullanamadım hiç,artçılarımdan biri eşim ki bisiklete binmemiş daha,dizler yerde viraj alıyorum şu an,sen milleti boşver şöyleydi böyleydi,çok iyi sürücü olup 600 lük kullananlar büyük çoğunluğu hayatlarını hiç mi riske atmıyo sanki,hepte şunu duyoyorum eğitim al;he alayımda nasıl,kütahya gibi bi yerde ehliyet aldığım kursun hocası bile düzgün kullanamıyodu,haftanın hergünü işe giden hiç tatili olmayan ben nerden nasıl eğitim alayım?onu da geç klasiktir işte 150 likle 15000 km yap sonra biraz büyüt 300 cc 500cc ile 15000km daha yap sonra 600 lüğe geç,ulan yaşım 31,13 yıldır ehliyetim var 15 yıldır araç kullanırım 8yıldır kendi aracım var hem araba hem motor hepsini topla Kütahya gibi küçük bi şehirde yaptığım yol 40000km kırk bin,eee şimdi ben 600 lüğe geçmek için toplam 30 bin kilometre yapacam ya nasıl olcak,600 lük motora 40 yaşımda mı bineyim yani? son olarak kendi bildiğini yap bulaabilirsen bol video izle eğitim videoları var,sonra git boş bi yerde bunları pratiğe dök,ama ne olursa olsun video falan yükleme,şu siteye kenan Sofuoğlu başka bi isimle video yükleyip ilk motorum desin en az 10 kişi sürüşünde kusur bulur etmedikleri laf kalmaz,

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama bu konuyu açan arkadaşta kendinde o potansiyeli gördü? belki gerçekten ham bir kabiliyeti var ve her motorun üstüne çıktığında kendini geliştirmeye devam ediyor...

Dostum, denen şu ki, bu olayın kabiliyetle de potansiyelle de çok az ilgisi var. Başlığı açan arkadaşın kaza videosunu izledin mi bilmiyorum, düz yolda kendi kendine düşüyor. Düşemez mi peki bu motorcu? Düşemez hocam. Bu adam bu motorun üzerinde anca süs olarak durabilir. 10 sene forum okuyarak motorsiklete binmek öğrenilmez. Öğrenmişse de böyle düşülmez. Bu başlıktaki kafa yapısı normal değil. Adam bunun normal olmadığını da kabul etmiyor.

O yüzden ben bu tarz hareketlere pek prim vermemekten yanayım, zaten dinlemiyor, ne hali varsa görsün bence.

He bunları da sadece sevdiği insanlardan birinin parçalarını otoyoldan toplamış, amatör ve uzun süre amatör kalmayı planlayan bir motorcu olarak yazıyorum. Sağduyu denen bir şey var, olmadığı ortamda naçizane ben de yokum.
    There are seven days in a week. And `one day` is not one of them.

Motosikleti
    Alıntı Darkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesaj çok uzun olduğu için sildim
    Sevgili dostum

Şimdi siz söylüyorsunuz diye bu adam motorunu bırakmayacak. O zaman ne yapmak lazım ?

O zaman bu Arkadaşı hem canı yanmasın hemde başkalarının canının yanmasına sebep olmaması için seçtiği yolda daha sağlıklı ilerlemesi için deneyimli arkadaşların yönlendirmesi lazım.

Ama her önüne gelen Arkadaşı fütursuzca eleştirir ise bu arkadaş mutlaka yanlış yapar.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Olay tek taraflı değil gençler. Bu arkadaş sadece otomobillerin olduğu bir trafiğe çıkmıyor.
    Yayaların ve binlerce başka motosikletlinin olduğu trafiğe çıkıyor. Bu yüzden " tekere kalkmamış, gaz açmamış, efendi kullanmış işte ne var bunda" gibi garip garip cümleler kurmayın.

Belli ki heves etmiş, almış. Burada biz eleştirdikçe vazgeçip de 250'lik almayacak onu da biliyoruz. Hatta inadına devam edecek sinirlenip. Ben de bir video paylaştığımda "öyle sürmemelisin hocam" dendiği zaman sinir oluyorum. Bu arkadaş da olur doğal olarak.
    Madem kendisini düşünmüyor, bizi de ilgilendirmez kendi sağlığı. Ama o kaza videosunda, kaza anında karşısına çıkan araba değil de motosikletli ya da bir yaya olabilirdi. Başkalarının da canı önemli burada. Adam saatte 25 km süratle giderken frene asılıp düşüyor. Bunu küçümsemek için söylemiyorum. O motorla öğreneceğim derken kendisi ölmese bile başkasını öldürebilir.
    Ne kadar temkinli kullanırsa kullansın 1. viteste uçak moduna geçen bi motordan bahsediyoruz. Tepkileri, ivmelenmesi, aynı şekilde yavaşlaması serttir daima. 600rr'ın numarası top speed 250 basması değil, düşük hızlardaki tepkileridir.
    Umarım ne kendi canı yanar, ne başkasının canını yakar. Öğrenene kadar benden uzak olsun da.

Motosikleti
    Olay tek taraflı değil gençler. Bu yüzden " tekere kalkmamış, gaz açmamış, efendi kullanmış işte ne var bunda" gibi garip garip cümleler kurmayın.

Öğrenene kadar benden uzak olsun da.
    Tamam millet, Atarlı Abimiz son noktayı koydu. Dağılın şimdi....

Sende sat bakayım o 600 lük motoru Sıkma abimizi daha fazla...

Büyük abim sende Trafiğe çıktığın gün ve saatleri buradan ilan et. Et ki yeni alacak olanlar veya almış olanlar ne zamanlar İstanbul'da Trafiğe çıkmamaları gerektiğini bilsinler. Kimse haddini aşıp senin yoluna çıkma gafletinde bulunmasın. Ne büyük edepsizlik yahu. Abi'miz trafiğe çıkacak acemilerde aynı saatte motora binecek. Hadiszliğin kralı....,

Bende hemen arabamı satıştan kaldırıyorum. Motor Almaktan vaz geçiyorum sen izin verene kadar.

abim benim saygılar hürmetler. Biz kim senin kadar trafik bilgisine sahip olmak kim.
    bilginozi bunu beğendi.

Motosikleti
    Tamam millet, Atarlý Abimiz son noktayý koydu. Daðýlýn þimdi....

Sende sat bakayým o 600 lük motoru Sýkma abimizi daha fazla...

Büyük abim sende Trafiðe çýktýðýn gün ve saatleri buradan ilan et. Et ki yeni alacak olanlar veya almýþ olanlar ne zamanlar Ýstanbul'da Trafiðe çýkmamalarý gerektiðini bilsinler. Kimse haddini aþýp senin yoluna çýkma gafletinde bulunmasýn. Ne büyük edepsizlik yahu. Abi'miz trafiðe çýkacak acemilerde ayný saatte motora binecek. Hadiszliðin kralý....,

Bende hemen arabamý satýþtan kaldýrýyorum. Motor Almaktan vaz geçiyorum sen izin verene kadar.

abim benim saygýlar hürmetler. Biz kim senin kadar trafik bilgisine sahip olmak kim.
    Estafurullah hürmet bizden. Büyük sözü dinle canımı ye. Aferin.

Motosikleti
    Estafurullah hürmet bizden. Büyük sözü dinle canımı ye. Aferin.
    Sağol abilerin en atarlısı en bigumbisi (80lerde çocuk olanlar bu Lafı hatırlarlar belki) ben bu aferini aldım ya sırtım yere gelmez artık.

Motosikleti
    Sağol abilerin en atarlısı en bigumbisi (80lerde çocuk olanlar bu Lafı hatırlarlar belki) ben bu aferini aldım ya sırtım yere gelmez artık.

Kimse sırtını yere getiremez senin. Abin var burda. Birisi karışırsa hemen bana geliyosun. Unutma.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)