Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Kullanmak Neden Sağlıklıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    1- Sizi daha genç hissettirir ve genç kalmanızı sağlar.
    2- Motosiklet kullananların kasları daha güçlüdür. Rüzgara direnç, motosikleti kontrol etme, frenleme, motosikleti geri hareket etme, binme ve inme sırasında da farkında olmandan egzersiz yapmanızı sağlar ve kalori yakarak daha fit olursunuz.
    3- Stresten kurtarır. Trafik stresinden, park sorunundan ve bir aracın içinde hapis olma hissiyatından kurtulursunuz. Trafikte kaybettiğiniz saatleri kazandığınızda her şeye daha çok vakit ayırabilirsiniz.
    4- 10 yıl ve üzerinde motosiklet kullananlar Alzheimer hastalığına yakalanmaz. Beyin fonksiyonları, denge, yolu okuma, dikkat, korunma ve motosiklet kullanırken beynimizin yaptığı binlerce hesaplama sayesinde beynimiz her zaman dinçtir.
    5- Motosiklet sürenler daha mutludur. Sürüş ve özgürlük hissi endorfin salgılamanıza neden olur. Motosiklet sürerken maruz kalınan güneş ışınları güçlü bir ruh hali için gerekli olan D vitamini seviyenizi arttırır.
    6- Motosiklet kullananların kalp krizi geçirme riski % 2.5 'tir.
    7- Motosiklet kullanan kişilerin kullandığı kasklar boyun kaslarının güçlenmesini sağlar. Boynun rüzgara karşı direnci sırasında kaslar güçlenmektedir.

Daha buna benzer birçok nedenden dolayı motosiklet kullanmak sağlıklıdır. Sizce ?

[IMG][/IMG]
    flush royale, zulu, arslan26 ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Bence, mutluluktur. Mutlu eder,değer verirsiniz-değerinizi boşa çıkartmaz. Yarı yolda koymaz. Bendir,benimle birdir,onunla birimdir, ötesi var mı
    leokaplann ve mehmetenis bunu beğendiler.

carsi139 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Trafikte bazen sinir hastası da edebiliyor :D
    shooter1 bunu beğendi.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    farklı bir bakış açısı bu şekilde düşünmemeiştim bence en büyük faydası ruhuma diğerlerine tam olarak katılamıyorum en azından benim için

ogaakkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    çok güzel teşekkürler...

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    motor kullanmak baslı basına bır terapidir . hayatın verdıgı sıkıntılardan ve sorunlardan dolayı gülmeyi ve iyi vakit gecırmeyi unuttuysan motosiklet kullan ... günde bir kaç km motor kullan iyi gelir... fındık reklamı vardı ya 1 avuc fındık ye iyi gelir derdi reklam onun gıbı ıste , sorunları sıkıntıları dertleri unutturur iyi gelir.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    ben daha aranıza tam olarak katılamadım 13 aralıkta yazılı sınavım var ve her yerde haldır haldır iş arıyorum güzel bir motoru şubata kadar almak için gerçekten okadar güzelmi sürmesi dayanamayıp 1 saat ders alıcam yani yorumlarınızın üstüne bu hafta
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bu habere bir madde daha ekleyeyim 1 saat motor sürmek 441 kalori yaktırır,bu da 1 saat yürüyüşe eşit miktardır,yani motor sürerseniz kilo problemi yaşamazsınız.Daha sağlıklı ve güçlü bir bedeniniz olur
    Murat.K., Ezio41 ve shooter1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Drift
    kilolu biri olarak nekadar sevindim anlatamam bu motorun tek zararı cüzdana oluyor sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:40 ----------

ama o söylediğin olay benim gücümün yeticeği motorlar için geçerli değildir sanırım eğlence kısmıda öyle herhalde o yüzden pek heveslenmeyim
    mehmetenis bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    konu palavra

motorun zararlarından bazıları

1) yüksek DB ses çıkardığı için uzun vadede işitme kaybina neden oluyor

2)maruz kalınan ruzgar nedeniyle özellikle dizlerde soruna neden olabilir ve oluyor

3) saçın islak bindiysen sinuzit olma riski var

4) yağmur a tutulacaksiniz

5)kaza halinde sakat kalma boyun kırılması koprucuk kemigi kirilmasi vs. bir sürü riski arabadan kat kat fazla
    direkt darbeye maruz kalinabiliyor

6)hirsizlarin gozdesi ve kolay yem

7) her 1000 km de yag degismezsen garanti kapsami disinda kalıyor (mondial) zirt pirt yag degisim ihtiyacı

8) frenleme yetersizliği
    ani frende kayip düşme riskleri

9) heryere motorla gide gide yeterince yuruyus yapilamiyor
    bunun sonucu kilo alma ve çalışmayan kaslarda da zayiflama oluyor

ohh yat yat sağlıklı de mualla ne ala
    sigara icip saglikli demeye benzedi bu is de

motorun artıları

1)sehiricinde arabaya göre bariz az yakmasi
    misal araba 6 litre yakiyorsa 25 kuruş de
    motor 12 kurus yakiyir 2.5 litre

2)park sorunu yok cek kaldirima parket

3)hizlanmasi aralardan gecmesi gibi avantajlari

4)fiyati arabaya gore ucuz
    parca fiyatlari düşük

5 vs vs
    mehmetenis bunu beğendi.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    alt takımları soğuktan koruyun ki daha mutlu yaşlanasınız :p

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    titresimlerin böbrek uzerindeki tahribatı
    ve sert çukurlara girince kut kut diye bele vurmasi da zararlarindan sadece birkaçı
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu palavra

2)maruz kalınan ruzgar nedeniyle özellikle dizlerde soruna neden olabilir ve oluyor

5)kaza halinde sakat kalma boyun kırılması koprucuk kemigi kirilmasi vs. bir sürü riski arabadan kat kat fazla

7) her 1000 km de yag degismezsen garanti kapsami disinda kalıyor (mondial) zirt pirt yag degisim ihtiyacı

8) frenleme yetersizliği

motorun artıları

parca fiyatlari düşük

5 vs vs
    Gülünde dikeni var

1-) kulak tıkaçları kullanmak duyu kaybına karşı bir önlemdir. kullanırsanız duyu kaybı yaşamazsınız.
    2-) Motor kullanımı sırasında mevsim şartlarına uygun koruyucu elbise giymeniz; diz ve diğer bölgelerde rüzgar ve soğuğa karşı gerekli önlemi almanızı sağlayacaktır.
    3-) Kask ve kask altı maskeler sizi sinüzit ve benzeri rahatsızlıklardan koruyacaktır
    4-) ister motorlu olun ister yaya yağmur yağdığında kaçma şansınız zaten yok. şeker değiliz ki yağmurda eriyelim.
    5-) Kaza ve benzeri felaketlerden korunmak için güvenli sürüş eğitimi almanız ve yine koruyucu elbiselerinizi olması gereken kalitede eksiksiz olarak giymeniz gerekecektir. kask altına boyun destek ünitesi (yada diğer adı ile Neck Brace) kaskın yanı sıra boyun bölgenizi olası hasarlara karşı koruyacaktır.
    6-) hırsızlık ve benzeri olaylar evinize arabanıza hatta yolda yürürken çantanıza veya cebinizdeki cüzdana kadar her konuda başınıza gelebilir. önlemi tedbir almaktır...
    7-) yağ değişimi konusunun kişisel sağlık ile alakası yoktur. motorunuzun sağlığı ile alakalıdır. malınıza nasıl bakacağınız sizin bileceğiniz iştir.. isterseniz hiç değiştirmeyin ama motorunuz elinizde kalınca kimseye kızmaya hakkınız olmaz.
    8-) Frenleme, araç takip mesafesi vs konular yine güvenli sürüş eğitimi konusudur.
    9-) her yere motorla gitmek insan sağlığını olumsuz yönde etkilemez. aksine motoru kullanmak, dengede tutmak ve trafiği takip etmek için çalıştıracağınız kas grupları ve dikkatli olmak için harcayacağınız efor hem akıl sağlığında hemde fiziki sağlınızda pozitif etkenlere sebep olur.

Bütün bunları benim gibi motoru olmayan ancak almak için fuarı bekleyen biri biliyorken sizin gibi motor kullanan birinin bilmemesi enteresan geldi
    xawa, hkn34, The-Rock ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-25
    Okula motorunuzla mı gittiniz, sınavınız da kötü mu geçti,sınav çıkışı motorunuza binip gitmek ve iki tur atmak, kaçmış keyfinizi yerine getirecektir
    mehmetenis bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Mondinin frenler tutmuyor, kitliyor diye aklımdan geçirdim ama sabah da bir arkadaşın 600rr la 25km hızla giderken düştüğünü okudum.

Ayaklardan özellikle dizlerden korumayı eksik etme, kask vs koruma ekipmanın ne varsa tak.

Motosikletten kaç defa düştüm, kaç defa ufak yollu kaza geçirdim tam bilmiyorum ama araba ile yaptığım ilk kazamda (takla attım) emniyet kemerinin olmaması sebebi ile belimi kırdım. Ben de araba tehlikelidir desem ne kadar inandırıcı olur.

Yukarıda motosikletin faydaları okuyunca Namaz ın maddi faydaları aklıma geldi. Tlf dan girdigimden Google dan bakip paylasamadim. Birisi bulup paylasabilir mi acaba.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    ön arka kampana'ise hiç korkma :D

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu palavra

8) frenleme yetersizliği

motorun artıları

parca fiyatlari düşük

5 vs vs
    Senin tüm bu saydıkların korumasız önlemini almamis motosikletciler için geçerli yağ degisimini falan da katmissin arabaların bakımından bir habersin belli ki farkindaysan burası motosiklet forumu ve motosikletin kültürü bambaşkadır başka hic bir şeyin insana boyle getirisi yoktur bakimi yaptır kendine baktığından hatta kendinden daha candan bakan lazim motosikletine çünkü o sendir sende osundur sen ona ne kadar güzel bakarsak o da sana o kadar çok keyif verir o kadar çok yol götürür ve seni yolda bırakıp pişman ettirmez ama sen o na demir parçası gibi bakarsan motoaikletinin üstüne bindiginde yagmurlu havada bir şişme yelek giyip kask takmazsan zaten şuraya gidecem diye düşünüp hic bir önlem almazsan motosiklet ten felçli inersin ama takarsin çantanı yağmur yağacak dersin atarsin cantana yagmurlugunu kışlık ekipmanları kusanirsin şövalye edasiyla binerain motosikleti ne sağlam lastik takarsin isitmadan basmassin dikkatli surersin o da seni değil surdan suraya fizana kadar götürür düşünce yapın değişik motoaiklet forumunda bu kadar yakinani görmek sasirtti beni.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön arka kampana'ise hiç korkma :D
    maalesef ön disk

panik fren olunca disk kampana farketmiyor zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Alıntı hayko5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin tüm bu saydıkların korumasız önlemini almamis motosikletciler için geçerli yağ degisimini falan da katmissin arabaların bakımından bir habersin belli ki farkindaysan burası motosiklet forumu ve motosikletin kültürü bambaşkadır başka hic bir şeyin insana boyle getirisi yoktur bakimi yaptır kendine baktığından hatta kendinden daha candan bakan lazim motosikletine çünkü o sendir sende osundur sen ona ne kadar güzel bakarsak o da sana o kadar çok keyif verir o kadar çok yol götürür ve seni yolda bırakıp pişman ettirmez ama sen o na demir parçası gibi bakarsan motoaikletinin üstüne bindiginde yagmurlu havada bir şişme yelek giyip kask takmazsan zaten şuraya gidecem diye düşünüp hic bir önlem almazsan motosiklet ten felçli inersin ama takarsin çantanı yağmur yağacak dersin atarsin cantana yagmurlugunu kışlık ekipmanları kusanirsin şövalye edasiyla binerain motosikleti ne sağlam lastik takarsin isitmadan basmassin dikkatli surersin o da seni değil surdan suraya fizana kadar götürür düşünce yapın değişik motoaiklet forumunda bu kadar yakinani görmek sasirtti beni.
    dost acı söyler

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1989 model doğan bakıma girdi 110 tl
    2013 model kanuni motosiklet bakıma girdi 50 tl
    EKONOMİ bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Bir soru sormustum ama alabilicegim dusuk meblali bir motor muhtemelen scooter gercekten okadar keyiflimidir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)