Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ön Fren Balatasını değiştim Ses gitmedi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kur4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    arkadaşlar ön Fren balatasından ses geliyordu bugün serviste değiştirdiler ses geçmedi hala aynı ses ''gırtt Gırtt'' kollarımda hissediyorum . Ön Frene hafif basınca ses kesiliyor Freni bıraktıgım an Ses Devam ediyor ? yokmu yardımcı olabilecek bir arkadaş ? Frene basınca ses gidiyor Freni bırakınca ses devam ediyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuni servislerinin dediği süreceksin alışacak ses geçecek diyorlar geçtiği falan yok komple fren sistemini garantiden değiştirdiler kuralkana şikayetim üzerine öyle ses kesildi fren mekanizmaları çok dandik böyle sorunlar yapabiliyor

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni servislerinin dediği süreceksin alışacak ses geçecek diyorlar geçtiği falan yok komple fren sistemini garantiden değiştirdiler kuralkana şikayetim üzerine öyle ses kesildi fren mekanizmaları çok dandik böyle sorunlar yapabiliyor
    Balata değişince Diskten şüphelenmeye başladım motor daha 3haftalık . balata değişince ses gider diye düşündüm yanılmışım. Balatada değilse sorun ne Neresinde bir akıl yürütemiyorum
    '' Geleceğini Geçmişinden Çalmayanlar Tamamlar ''

benim alt merkez sorunuydu gar gar gar diye ses çıkıyordu

Motosikleti
    Honda CBR250R
    benim alt merkez sorunuydu gar gar gar diye ses çıkıyordu
    ben ön Frene basınca ses gidiyor ama bunun hakkında bir düşüncen varmı ? balatalar diski sıkıştırdığu içinmi ses kesiliyor ?

Alıntı Kur4y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ön Frene basınca ses gidiyor ama bunun hakkında bir düşüncen varmı ? balatalar diski sıkıştırdığu içinmi ses kesiliyor ?
    büyük ihtimal alttaki pistonların çalışmasında problem var biri düzgün çalışmıyor balatanın bir kenarı sürtüyor diye teorim var ama ne kadar doğru bilmiyorum

Motosikleti
    Honda CBR250R
    büyük ihtimal alttaki pistonların çalışmasında problem var biri düzgün çalışmıyor balatanın bir kenarı sürtüyor diye teorim var ama ne kadar doğru bilmiyorum
    Zımpara falan diyorlar diğer konuları okudumda , Zımparanın bir yararı olurmu ?

zimpara bir miktar sesi keser denemekte fayda var
    Kur4y bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    acaba disktemi sorun var ? yarın 400-800 Bakımına götürücem . Belki fabrika çıkıştan diskte sorun vardır ? yada disk yamuk olduğu için bu Cart Cart sürtünmeyi yapabilirmi ? çok canımı sıkmaya başladı bu ses parçalayacağım motoru

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Öncelikle sesin balatadan geldiğine emin olun,motor çalışmazken bir tornavida yardımı ile balataları diskten uzaklaştırım hiç firene basmadan öyle yol alın

Merkezler kendini içeri çekmiyordur,oksitlenme olabilir,galiba diskinizde biraz yamuk
    Fireni sıktığınızda disk merkezler arasında sıkışarak frenleme sağlanır,freni bıraktığınızda lastiğin birkaç tur dönmesinden sonra balataların diskten uzaklaşması gerekir,herhalde bu durum sizde oluşmuyor,
    Lastiği söküp fireni sıkın,balatalar birbirine değdiği zaman merkeslerin içeri gelen kısımlarını biraz yağlayın ki içeri girip çıkması kolaylaşsın
    Pas varsa önce ince zımpara sonra yağ

Birbirine yapışan balatayıda bir tornavida yardımı ile birbirinden ayırıp lastiğini takabilirsin
    Kur4y ve mahyo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle sesin balatadan geldiğine emin olun,motor çalışmazken bir tornavida yardımı ile balataları diskten uzaklaştırım hiç firene basmadan öyle yol alın

Merkezler kendini içeri çekmiyordur,oksitlenme olabilir,galiba diskinizde biraz yamuk
    Fireni sıktığınızda disk merkezler arasında sıkışarak frenleme sağlanır,freni bıraktığınızda lastiğin birkaç tur dönmesinden sonra balataların diskten uzaklaşması gerekir,herhalde bu durum sizde oluşmuyor,
    Lastiği söküp fireni sıkın,balatalar birbirine değdiği zaman merkeslerin içeri gelen kısımlarını biraz yağlayın ki içeri girip çıkması kolaylaşsın

Birbirine yapışan balatayıda bir tornavida yardımı ile birbirinden ayırıp lastiğini takabilirsin
    Sesin diskten geldiğini tahmin ediyorum Çünkü Ön Freni çok az sıktığım zaman ses geçiyor sonra yeniden başlıyor . bu gün serviste balatayı değiştirdiler sorun yine aynı ama ön freni sıkınca çok az ses kesiliyor bıraktıgım an gart gurt gart gurt acayip değişik bir ses sanki balatayla diskin arasına kurbağa kaçmış gibi , belkide fabrika çıkışlı diskte bir sorun var ¿ Diski değiştirsem Değişik bir taktırsam serviste olurmu ?

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynı şeyleri ben söyleyecektim

Bu arada lastiği sökme alt merkezi sök daha basit. Allen (Muhtemelen 6) ya da 12-13 anahtarla sökülüyordur.
    Kur4y bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    disk tede egiklik olabilir shooter1 in dediği gibi merkezdeki pistonlardada sorun olabilir.

bence de önce fren merkezini kontrol ettirin, sorunlu ise onu değişsinler
    Kur4y bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    şimdi öncelikle motorum Kanuni 150 cc leopard , Balatalar sürekli diskle temas halinde , bazı motorlarda hep balatalar diskle temas halindemidir ? yani şimdi tam olarak yarın servise gittiğim zaman 400-800 km bakımı için tam olarak ne demeliyim adamlar balataları değiştirdi geçmedi Kamyon gibi ses çıktı çıkıcak nerdeyse özellikle 1ve2inci viteslerde yavaş giderken daha çok bu ses geliyor garc mı desem gurcmu desem agresif kulağa sinir bozucu gelen bir ses sesten ziyade kollarımdada titreme hissediyorum gart gart gart gart , yarın serviste tam olarak ustaya ne demeliyim bu ön ses hakkında ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    şimdi öncelikle motorum Kanuni 150 cc leopard , Balatalar sürekli diskle temas halinde , bazı motorlarda hep balatalar diskle temas halindemidir ? yani şimdi tam olarak yarın servise gittiğim zaman 400-800 km bakımı için tam olarak ne demeliyim adamlar balataları değiştirdi geçmedi Kamyon gibi ses çıktı çıkıcak nerdeyse özellikle 1ve2inci viteslerde yavaş giderken daha çok bu ses geliyor garc mı desem gurcmu desem agresif kulağa sinir bozucu gelen bir ses sesten ziyade kollarımdada titreme hissediyorum gart gart gart gart , yarın serviste tam olarak ustaya ne demeliyim bu ön ses hakkında ?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...r-misiniz.html
    shooter1 bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Motoru servise götürmekten bıktım umarım yarın bir çaresini bulurlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Diskten olduğuna eminmisin? Motoru ön teker boşa gelecek şekilde askıya alabilirsen, boşta tekeri çevirip anlayabilirsin sesin kaynağını. Fren balata diskten gart gurt ses hiç duymadım. Jant göbek rulmanlar belki bozulmuştur.
    Kur4y bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diskten olduğuna eminmisin? Motoru ön teker boşa gelecek şekilde askıya alabilirsen, boşta tekeri çevirip anlayabilirsin sesin kaynağını. Fren balata diskten gart gurt ses hiç duymadım. Jant göbek rulmanlar belki bozulmuştur.
    disk - balata ilişkisinde bir sorun diye düşünüyorum . Çünkü ön Freni çok az sıktığım zaman Ses kayboluyor , Freni bıraktığım an ses yeniden başlıyor , Rulmandan olma ihitmali varmı ? Freni sıktığımda ses geçiyor çünkü ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    disk - balata ilişkisinde bir sorun diye düşünüyorum . Çünkü ön Freni çok az sıktığım zaman Ses kayboluyor , Freni bıraktığım an ses yeniden başlıyor , Rulmandan olma ihitmali varmı ? Freni sıktığımda ses geçiyor çünkü ?
    rulmandan değildir.

siz yarın dediklerimize baktırın
    Kur4y bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rulmandan değildir.

siz yarın dediklerimize baktırın
    sağol cenkito yarın zaten motorun ilk bakımı 400-800 bakımına götürüceğim ustalara böle böle dediklerinizi anlatacağım , inş iyi güzel haberlerle dönerim yarın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)