Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Stop etme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    oğuzhankaçar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mondial 100 loyal motorumu çalıştırıyorum soğuk olmasına rağmen tek marşta çalışıyor. Isındıktan sonra yola çıkıyorum fakat ışıklarda durunca sorun çıkıyor. Sorun şu ; yeşil yanınca yavaşça gaz açıyorum motor stop ediyor. Bu her zamanda olmuyor arada oluyor. Sorun ne olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Düşük rölanti'den ötürü bende yaşamıştım buna benzer bir olay, rölantiyi yükseltmeyi/tirmeyi deneyin, motorun stabil rölanti değeri servis manuleinde yazıyor olmalı.

oğuzhankaçar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rölantiden olsa ısınırken de stop etmesi gerekmez miydi ?

Alıntı oğuzhankaçar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 Puanlık uzman sorusu Bilemiyorum, sadece başımdan geçen durumu fikir olsun diye yazdım, motorunuz otomatikmi-yarı otomatikmi, inmidir cinmidir bilemiyorum.

Benimki debriyajlı, küçük debriyaj hatasını/hatamı rölanti yüksek iken / daha doğrusu olması gereken devir aralığında iken, 1300-1600 arası olduğunu tahmin ediyorum, kapatmakta ve bu sorunu yaşatmamakta , aksi olduğunda yani düşük iken debriyajı kavramaya başlar başlamaz birde gaz/debriyaj kombinasyonu mikron seviyede hatalı oluduğunda tolere edemeyip yazdığınız şekilde motor stop etmkte idi.

Sorunu/problemi rölanti değerini olması gereken devirlere getirerek çözdüm..

Benim öneri / tavsiyem ancak bu seviyede olur, profesyonel yardım için lütfen " 8 " 'i tuşlayın
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı oğuzhankaçar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor sogukken normal calısmadan daha fazla gaza ihtiyac duyar,

gerek yagın katı-az akıskan olmasından, gerekse silindir piston içindeki sıcaklıgın düşük olmasından vs vs..

bundan ötürü ısınınca stop etmeyecektir.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Rölantini aç , bas gaza devam et

zangess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa gt 200
    rolantiyle alakası yok. bende de vardı mondial ve aynı sorun. canavar gibi giderken lambalara geldiğimde gaz vermeyi kestiğim an stop ediyordu. karbüratörümüş vs hepsi değişti yine aynı sonra sübap piston ayarı ve benzin pompası değişince düzeldi. sorun benzin pompasında

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

5 ay motora binme para biriktir vespa al

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    bende de aynı sıkıntı var. servis supablar sıkı dedi ama. bir müdahale yapmadı bakımda getir biraz açalım sübapları dedi doğrumudur sizce

Motosikleti
    vespa gt 200
    DOĞRUDUR.ama değişim yaptırma çok para istersübap ayarı önemli. ama mutlaka benzin pompasına baktırın.

Motosikleti
    Alıntı zangess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOĞRUDUR.ama değişim yaptırma çok para istersübap ayarı önemli. ama mutlaka benzin pompasına baktırın.
    şuan motor 2700 km de. bakımıda 5000 de. subap ayarını hemen yaptırayım o zaman. benzin pompası dediğin karbüratör değil değilmi?

Motosikleti
    vespa gt 200
    karbüratör değil tabiki karbüratörüde temizlesin ama benzin pompası yuvarlak bir kutu genelde kaportaya yapışık solda durur. onu kontol etsin.

Motosikleti
    karbüratör değil tabiki karbüratörüde temizlesin ama benzin pompası yuvarlak bir kutu genelde kaportaya yapışık solda durur. onu kontol etsin.
    Du bakalım. yarın bir daha gideceğim. Bu sefer ben diyeceğim şunu yap bunu yap diye

Motosikleti
    vespa gt 200
    yani, çok net biliyormuş gibi konuşma,sonuçta ustadır çok biliyorduysan niye geldin der ama sen burdan olduğunu düşünüyorum de.

Motosikleti
    yani, çok net biliyormuş gibi konuşma,sonuçta ustadır çok biliyorduysan niye geldin der ama sen burdan olduğunu düşünüyorum de.
    Adam üçtür geçiştiriyor beni sorma dostum ya. sübap ayarı yapacaktı bugün vaktim yoktu. motor soğuyacak falan bir sürü bekleyiş ondan sonra. subap sıkıymış ona göre de. ne alaka. motorun gidişinde, rolantide çalışmasında bir sorun yok. sorun sadece. mesela motoru çalıştırdım ısındı 3-5 dakika yola çıktım. 2 km sonra ışıklarda durdum 20 saniye yavaşca gaz versem bile bi boğulma ve devamında stop etme oluyor, stop edincede tek marşta alıyor sonra bir daha bekleyişe kadar sıkıntı yok. sence neden böyle?

Motosikleti
    vespa gt 200
    birebir aynısı vardı. usta bir türlü çözemiyordu. taa ki satana kadar. satacağım zaman alacak kişiyle başka tamirciye gittik. usta direk benzin pompasına baktınız mı dedi. bizde hayır dedik yani olay ordan çözüldü. seninki aynı sorunmu onu bilemem. benim zn 125 im vardı. anlattıgın sorunun 1e1 aynıydı. inşallah çözülür sorun.

Motosikleti
    Hımmmm... Valla sana denkgeldiğim iyi oldu. yarın bir gideyim bakayım. ne çıkacak. sonucu paylaşırım gelince

Motosikleti
    vespa gt 200
    tamam hatta bugun vespayı bakıma götürdüm. usta bir baktım mondial zn125 le uğraşıyor. nesi varmış dedim, lambalarda durunca stop ediyormuş dedim sorun neden peki?? kesinlikle benzin pompası dedi motor sıcakta soğukta olsa bu sorunu yapan o dur dedi. ha bide şamandranada baktır unutma şamandra ve benzin pompası. hadi inşallah yapılır yarın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)