Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor satarken bile dolandırıcılar durmuyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkesin bildiği gibi genelde motor satarken kusurlu yerleri saklar insanlar. Ben motorumu satisa koydum, uzun suredir bir alici motosikletim icin evime geliyordu motora bakmaya. Parası yoktu ve kredi çekmek istemis onay alamamis. Borc istemiş herkesten bulamamis. Bende zaten tecrubesizse once kask mont alcak parani ayir daha düşük bir motor al dedim. Aprilia ya takmış fakat butun sahibinden deki motorlarin ciktisini almis, plakalarini sorgulatmis. Anladim bunun bu motora takik oldugunu. İnsanları cokta gorunusune konuşmasına gore yargılamanın dogru olmadığını düşünürüm, fakat yukarıda Allah var, izmirin Kemalpaşa ilçesinde yasiyor bu delikanlı, konuşmasından tekbir kelime anlayamıyorum. Egitimden yoksun birisi açıkçası. Motoru nakit ihtiyacim oldugundan ve kendisine guvendigimden daha uyguna vermeye karar verdim. 500 tl kapora aldim çünkü parası yoktu ama anlastik bulcam dedi. Sonra o sure icinde ben motorumu yatirdim artik ne olduysa çalışmıyor motor. Kirik cikik grenajlar. Aradim dedim ben yakistiramam kendime bu motoru sana satmaya, parani kullandim ama kisa zamanda vericem aklinda kalmasin. Sonra bulgaristanda bir eğitime gittim. Fakat o tarihlerde bulgaristanda olcagimi biliyor vatandaş. Ben yokken alt katimda aileme gidip oglunuz 3000tl para aldi benden onu verebilirmisiniz demis. Babamda yasli, kanmis ama dogrusunu Allaha Şükür bana sordu, sonra adam israrla banada 3000lira verdim sana eşinin yaninda demeye basladi. Ailem tehdid aliyor suan parami vermezseniz basarim kalmaz o para sizde gibi. Cat diye kapimiza geliyor. Esim ve ailem tedirginiz, motoru ver yada parayi diye mesaj atmis. Savciliga gittim, dilekce yazdim fakat saolsun oradaki polis arkadaş basindan savdigi icin beni hicbir islem yapamadim. En kisa surede tekrar sikayetimin gerekli muraacatini yapacağım. Kötü insan yeterki içinde kötülük olsun, bakkaldan sakizda alsaniz, sporda yapsaniz, basinizi illaki belaya sokuyor. Bir motor uğruna belki gun gelcek bu adam benim hamile esimin, yada benim yolumu kesecek. Bu yazriklarimda gun gelir başıma birşey gelirse delil olsun. Kimseye evinizi acik acik gostermeyin. Bakti araba guzel ev guzel, motor var, oh varlikli kopartirim ben burdan 2500. Nasil bir dunyada yaşıyorlar bu insanlar ya.
    agrasiwe, TEMBEL, GB79 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ülkede polis, savcı, hakim kalmadığı için derdini kendin çözmen lazım. Maalesef.
    solmyr, GB79 ve motorcu adam bunu beğendiler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru ver, satışı verme, hemen ardından çalındı diye polise git. öyle popoya böyle pipi.
    TEMBEL, MotorKafa, cousinecruis ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Demek ki herkese güvenmemek gerekiyor.
    Bu arada kardeşim kusura bakma da bütün uzun süredir takip ediyorum bütün ilginç işler hep senin başına geliyor
    Bu internetten tanıştığın insanlara çok da güvenmesen mi artık diye düşünüyorum.
    40yapar ve agrasiwe bunu beğendiler.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Ya kardeşim aranızda bir sözleşme vs yaptınız mı neye göre 3 bin almış vatandaş önce bunu kanıtlasın sonra gelsin istesin.Yani sen ne para ne motor ver

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    böyle yaptı ya kaporasını da verme pezeyengin..
    ozgurcakici, fz6_fazer, agrasiwe ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Verdigi kaporanın parasını kuruşu kuruşuna ver kaybolsun gitsin .
    shooter1 bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ver, satışı verme, hemen ardından çalındı diye polise git. öyle popoya böyle pipi.
    Güzel fikir
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Polise git şahsın adını soyadını söyle bir ticaret yaptığınızı ve tehdit aldığını söyle bi sorguya alsınlar arkadaşı , böyle insanları yasatmicaksin arkadaş aldığı nefes zarar yahu

Motosikleti
    TVS APACHE
    Allah Kuran ında ne güzel açıklamış. Her yıl kaç kavga kaç cinayet çıkıyor biz bu kuralı uygulamadığımız için.

Ey âmenû olanlar! Birbirinize belirli bir süreye kadar borç verdiğiniz zaman onu yazın (senet yapın). Aranızda bir kâtip onu adaletle yazsın. Ve kâtip, Allah'ın kendisine öğrettiği gibi yazmaktan çekinmesin, aynı şekilde yazsın. Üzerinde hak bulunan (borçlu) da yazdırsın. Ve Rabbi olan Allah'a karşı takva sahibi olsun (ve emirlerinden sakınsın) ve ondan bir şey eksiltmesin. Fakat, eğer üzerinde hak olan (borçlu) olan kişi, sefih (aklı ermeyen) veya zayıf (küçük, güçsüz) ise veya kendisi onu (söyleyip) yazdıramayacak bir durumda ise o taktirde velisi onu adaletle yazdırsın. Ve erkeklerinizden iki kişiyi şahit tutun. Fakat eğer iki erkek bulunamıyorsa, o zaman şahitlerden razı olacağınız bir erkek ve iki kadını (şahit) tutun ki ikisinden biri unutursa o taktirde, diğeri ona hatırlatır. Şahitler çağrıldıkları zaman (şahitlikten) kaçınmasınlar. Borç büyük olsun, küçük olsun vadesine kadar onu yazmaktan usanmayın. İşte bu, Allah'ın katında en adil ve şahitlik için en sağlam, şüphe etmemeniz için en yakın olandır. Ancak aranızda devretmeye hazır olan peşin bir ticaret (alım-satım) ise, o zaman bunu yazmamanızdan dolayı sizin üzerinize bir günah yoktur. alım-satım yaptığınız zaman da şahit tutun. Kâtibe (yazıcıya) ve şahitlere bir zarar verilmesin. eğer bunu yaparsanız (bir zarar verirseniz) bundan sonra o mutlaka sizin için bir fısk olur. Allah'a karşı takva sahibi olun. Allah size öğretiyor. Ve Allah, herşeyi en iyi bilendir. Bakara 282.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    dış görünüşe konuşmaya önem vermiyceksin ama netten tanıştığın bu tipte biriylede fazla muhatap olmuycaksın. hele evine gelip durması ne demek. düzgün biri olsa zaten ilk seferde kredi alırdı. kusura bakma kardeşim ama sende de hata yok değil.
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Ev var, Araba var, Motor var. eeee bir tanede silah al. İşine yarar.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bildiğin gasp. Görevini keyfen yapmayan memur için savcılığa gideceksin dostum. Savcılık gideceğin tek adres. Görevini yapmayan memuru ve seni tehdit edip gasp etmeye çalışan şahsiyeti şikayet edeceksin. Her şey yoluna girer.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    insanın bu gibi durumlarda sakin olması çok zor gerçekten.
    Alıcan levyeyi 3000 liralık hasarı bırakıcan o adamın üstünde ama yapmamak lazım

Hümanist düşünce ve guru felsefesine ters
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ev var, Araba var, Motor var. eeee bir tanede silah al. İşine yarar.
    yanlış düşünce doğru olan @Tİme_shİft42 dediği gibi ver 500 lirasını gitsin ama sıkıntı çıkarırsa savcılığa şikayette bulun rahatsız ediliyorum tarzında

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    bundan sonra aklınızda olsun herşeyi mutlaka kayıt altına alın. kapora mı alıyorsunuz. 2 şahit bulup tutanak tutun. şahitlerin soy isimleri sizinkinden farklı olsun mümkünse bir şahitler sizin tanıdıklarınız olsun. vatandaşta tutanağın altına "okudum kabul ediyorum ibaresi mutlak suretle olacak" imzasını atsın. resmiyette pek önemi olmayan bir şeydir ama yeri gelir delil olarak kabul görür.

vatandaş sizi tehdit ediyorsa da polise giderek beni öldürmek ile tehdit ediyor demeniz lazım ki direk işlem başlatsınlar.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    kesinlikle ne kapora kabul ederim ne de başka bişey. gelsin beğensin bana müddet söylesin 2 gün mü 1 hafta mı? o zamana kadar bekletirim malımı. bu müddet sırasında yine talipleri çıkarsa bu şekilde bilgilendiririm. müddet geçti ses çıkmadı direk başkalarına satarım.
    geçmiş olsun mı denir ne denir bilmiyorum fakat allah sabır versin.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    birincisi; ben de bu kapora isini anlamam.
    ne kapora veririm, ne de alirim.
    mal bi yana , paranin tumu bi yanadir. her zaman her alisveriste.
    zaten bir taraf -alici veya satici- kapora ile alim satim yapiyorsa suphe duyma gerekir.
    satmayi veya almayi cok fazla istiyor demektir!
    mal da bi kusur veya isin icinde baska bir sey olabilir.
    tabii ki her zmaan boyle degildir, ancak yine de isin icinde bit yenigi olma olasiligi artar.

her turlu para alisverisini mumkun oldugunca banka uzerinde yap.
    kapora veriyorsan/aliyorsan mutlaka kagit uzerinde aldim/verdim diye 2 taraf da imzalasin.
    kapora haricindeki diger sartlari da kagitta imza altina al.
    mumkunse kagit uzerine 3.bir kisinin sahit olarak imzasini al.
    TC no.lar, adresler mutlaka yazilsin.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birincisi; ben de bu kapora isini anlamam.
    ne kapora veririm, ne de alirim.
    mal bi yana , paranin tumu bi yanadir. her zaman her alisveriste.
    zaten bir taraf -alici veya satici- kapora ile alim satim yapiyorsa suphe duyma gerekir.
    satmayi veya almayi cok fazla istiyor demektir!
    mal da bi kusur veya isin icinde baska bir sey olabilir.
    tabii ki her zmaan boyle degildir, ancak yine de isin icinde bit yenigi olma olasiligi artar.

her turlu para alisverisini mumkun oldugunca banka uzerinde yap.
    kapora veriyorsan/aliyorsan mutlaka kagit uzerinde aldim/verdim diye 2 taraf da imzalasin.
    kapora haricindeki diger sartlari da kagitta imza altina al.
    mumkunse kagit uzerine 3.bir kisinin sahit olarak imzasini al.
    TC no.lar, adresler mutlaka yazilsin.
    merhabalar. herhangi bir sıradışı durumda savcılığın mahkemenin noter tasdiksiz bu tür şeyleri kabul etmediğine dair bişeyler duymuştum doğru mu?
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Şahitsiz olursa kabul edilmez. Ama gayri resmi tutanak gibi hazırlanır ve Şartları uygun 2 Şahit tarafından imzalanır ise adi sözleşme yerine geçer her ne kadar hali hazırda adi sözleşmeler resmi olarak kabul Görmüyor olsa bile belirttiğim gibi şahitli olursa tutanak olarak kabul görür

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)