Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazalı Motosiklet Parca Bekleme - HONDA

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    İyi günler arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce ufak bir kaza gecirdim motosikleti yatirdim ve arabanin altına girdim. Diz bölgesinde ufak bir asfalt yanması ile kazayı çok şükür ucuz atlattım. Motosiklette rutin bir görsel kontrol yaptıktan sonra, Gidonun yamuldugunu fark ettim ve motosiklete garip bir hafiften sola kaçma durumu vardı hakimiyet zorlaşmıştır viraja zor giriyordu rot yamulmus ben fark etmemistim rot siparişi de verdik onun haricinde bu olaydan 2 hafta önce siparişini verdiğim sağ gidon topuzu sol ayna ve sol korna muhafaza vardı 10000 km bakimi gelmişti parcalarin gelmesini bekliyordum bakıma vermek için. Parçaları sipariş ettikten sonra bana 3 gün içerisinde geleceğini ve daha önceden siparişini verdiğim gidon topuzu, ayna ve korna muhafazanin sipariş edilmemis olduğunu soylediler servisinden memnun olduğum için ses etmedim sipariş etmelerini istedim ucretini odedim bakım ve yağ ücreti hariç 250 TL para verdim. Aradan bir hafta geçmesine rağmen hic bir şekilde geri dönüş olmadı arayacaklarini söyledikleri halde, neyse kötüye yorumlamadim ben aradım bugun gelecek biz sizi arayacagiz dediler. Bütün gün bekledim geri donen olmadı ertesi gün tekrar aradım parçaların geldiğini söylediler olaylar tamda bu andan sonra başlıyor. Yaklaşık 1 haftadır kazalı ve bakımsız muhtemelen iyice yağ yakmış bir motosikletle geziyordum gidonda yamuk tabi ayni zamanda rot yamuk olunca sürüş hissi berbat hale geldi. O şekilde motosikleti kullanmak can sıkıcıydı bir an önce servise vermek istiyordum parçaların gelmiş olması içimi rahatlatmıştı fakat işlerim yoğun olduğu için İskenderun'a dahi gecemiyordum. Bugün is yerinden izin alarak sabah rezervasyon yaptırdığım saatte motosikleti servise teslim ettim şikayetlerimi bildirdim ve motosiklet bakıma alindi bittiğinde arayacaklardı her zaman ki gibi. Eve geçtim heyecanla beklemeye başladım, sabah 9da bırakmamak ragmen saat 13.00 sularina kadar bekledim arayan soran yoktu çıktım servise gittim motosiklet tezgahın üstünde sokulmuş haldeydi ne durumda olduğunu sordum 1 saate biteceğini soylediler oturdum orda beklemeye başladım usta dk başı yanıma geliyordu bi karin ağrısı vardı ama geveliyordu neyse ağzındaki baklayı çıkardı sonunda benim sol ayna ve gidon topuzu mevcutta olmadığı için gelmemiş bunu yeni söylüyorlar, korna muhafaza da siyah sipariş edilmiş değişime göndermişler kafamdan aşağı kaynar sular döküldü, neyse bakimi yaptılar hava filtresi, buji değişti kirik olan korna muhafazayı ses yapmasın diye yapistirmislar, gidon gelmiş (HAYRET). Balans ayarları yapıldı periyodik bakım yapıldı fren balatalari kontrol edildi arka fren ayarlandi, debriyaj balataları kontrol edildi ve teslimi yapıldı tekrardan 73 lira bakım, yağ, filtre ve buji parası odedim. Gelmeyen parçaların tekrar siparişi gecildi. Bakım suresini geçtiğimiz için 500-1000 km sonra tekrar gelmem gerektiğini söylediler motosiklet hirpalanmis bende parçalar gelince ama hepsi gelince diye bastirdim aramalarını söyledim mahcup bir halde tamam efendim falan dediler motosikleti test ettiler ve teslim aldım kullanırken bir kaç kee lambada stop etti kalkarken. İyice tiksindim bu servisten siz ne diyorsunuz arkadaşlar ne yapmalıyım Hatay'da başka onereceginiz servis var mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    servis falan hikaye kardeşim ben de cb sahibiydim biliyosun, 1 senenin 1,5 ayını motor yatarak geçirmiştir belki. dedim yapacağınız işin ben, kaza mı yaptım gittim kendim aldım parçaları hallettim, bakımları dediğin yağını bujisini değiştiriyosun zaten, zincir hava filtresi falan hepsini kendin yapabilirsin. servise ilk 5-7 bin km boyunca gidilir bir arızası çıkarsa garantiden değiştirirsin. onun dışında servislerden hiç haz etmiyorum.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Hocam sen biliyorsun kaza yaptığım günü o günden bu yana bekliyorum ondan önce siparişini verdiğim parçalar dahi gelmedi bundan sonra servise yanasir miyim bilmiyorum. Kendim yaparım herhalde bakalım. Ama ben yaparsam servis kadar randıman alır miyim temiz is cikarir miyim o da var.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı hayko5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen biliyorsun kaza yaptığım günü o günden bu yana bekliyorum ondan önce siparişini verdiğim parçalar dahi gelmedi bundan sonra servise yanasir miyim bilmiyorum. Kendim yaparım herhalde bakalım. Ama ben yaparsam servis kadar randıman alır miyim temiz is cikarir miyim o da var.
    motor aksamında bi arıza gelirse hondaya götür ona bişey diyemem ama, garanti dışı kazalarda mesela, parça temini yapabilirsin bolca var zaten. haftalarca beklemezsin, kendin sök tak yapacaksın sonuçta çok bir ilim gerekmiyo yani.

serviste çıkan 1000 liralık masrafı 200 liraya kendim yapmıştım. eşşek yükü işçilik alıyolar. daha zor bir işçilik olursa da yine al parçaları götür bi ustaya yaptır. en kötüsü bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

motor sağa çekiyodu, herif bana ön amortisor yamuk demişti, değişmesi gerek hadii küstür ordan 300 lira! halbuki tekerde bi kayma varmış, ayarlanıp sıkılınca düzeldi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Bugün Aradılar, eksik parçalar gelmiş bunun yanı sıra son bakım ardından motosiklet lambada durduğum anda stop ediyor motosiklet sürmek eziyet haline geldi götürdüm servise ayak üstü baksın diye işe gitmem lazımdı hava aldığını söyledi son bakımdan önce böyle bir şey söz konusu değildi bırakmamı söylediler. Büyük ihtimalle benden bir daha bakım ücreti alacaklar bakalım ilk fırsatta gidecem parça değişimi yapılırken onada baktıracam ücret isterlerse büyük olay çıkacak gibi duruyor.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

geçmiş olsun..Üzüldüm,çirkininiz iyileşsin bir an önce de sağlıklı sürüşler yapmanız dileğiyle.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben 50 gündür bekliyorum, Aralıkta parça gelecek diyorlar, lanet olsun sizin yaptığınız işe diyorum ama nafile, yoksa yok. Kusura bakmayından öteye gitmiyorlar.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    suzuki servisi parça konusunda bana tam zaman verdi. o zamanda geldi fakat dezavantajını anlatıcam. fazladan parça değiştirmek ve KİTLEMEK için ellerinden geleni yapıyorlar. o olmazsa bunu da alırsın bu olmazsa şunu da alırsın. e problem burda değilse diyorum değiştirmiş olursun diyorlar. dalga geçer gibi. bu parça elimde fazla kalıcak iade alır mısınız diyorum hayır diyorlar. zaten ebay de bile bulamadığım parçalar için gidiyorum oraya sadece. yoksa kendi ustama götürüyorum yapabildiklerimi ben yapıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)