Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Devletten 125cc sınırı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bildiğiniz gibi yeni yasa tasarısında a1 ehliyeti 16 yaşında kalıp sadece motor hacmi yükseltilecekmiş a1 ile 250 lik bir ss kullanılır mı yani bir çevirmede bir kaç ceza yer miyim bir abim kask ve ekipmanlar tam olarak 1,5 sene gezdiğini sadece plakaya baktıklarını zaten seni sadece motorlu polislerin peşinden gelebileceğini söylemişti görüşlerinizi almak isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kusura bakmayındapek anlıyamadım. yani 16 yaşına girenler a 1 ehliyet alcakmış. a1 de 125 cc ye çıkmış gibi anladım açıkcası

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Alıntı gkhantaskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğiniz gibi yeni yasa tasarısında a1 ehliyeti 16 yaşında kalıp sadece motor hacmi yükseltilecekmiş a1 ile 250 lik bir ss kullanılır mı yani bir çevirmede bir kaç ceza yer miyim bir abim kask ve ekipmanlar tam olarak 1,5 sene gezdiğini sadece plakaya baktıklarını zaten seni sadece motorlu polislerin peşinden gelebileceğini söylemişti görüşlerinizi almak isterim.

Tercüme istiyorum anlayan bir arkadaş
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Alıntı sezerh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayındapek anlıyamadım. yani 16 yaşına girenler a 1 ehliyet alcakmış. a1 de 125 cc ye çıkmış gibi anladım açıkcası
    Evet doğru anlamışsınız ben de anlaşılır yazmaya çalışmıştım ama😐

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğiniz gibi yeni yasa tasarısında a1 ehliyeti 16 yaşında kalıp sadece motor hacmi yükseltilecekmiş a1 ile 250 lik bir ss kullanılır mı yani bir çevirmede bir kaç ceza yer miyim bir abim kask ve ekipmanlar tam olarak 1,5 sene gezdiğini sadece plakaya baktıklarını zaten seni sadece motorlu polislerin peşinden gelebileceğini söylemişti görüşlerinizi almak isterim

TÜRKÇE MEALİ: Bildiğimiz üzere yeni yasa tasarısında A1 ehliyetini 16 yaşında alabileceğim. Fakat A1 ehliyeti ile 125 cc motor kullanılabileceği söyleniyor. Bende diyorum ki A1 ehliyeti ile 250 cc'lik supersport motor kullanabilir miyim? Yani polis çevirse ceza yer miyim? Ama bizim mahallede bir abi var kask ve ekipmanları tam olduğu için bir buçuk sene gibi bir süre trafikte rahatla gezdiğini sadece plakaya bakıp bıraktıklarını söylüyor. Zaten bir durum olsa da motorlu polis (şahin ve ya yunus) takip edebilir, devriye polisi yada trafik polisi seni takip etmez sende kaçarsın dedi.
    yavuzk2004, cenkito, beko12345 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğiniz gibi yeni yasa tasarısında a1 ehliyeti 16 yaşında kalıp sadece motor hacmi yükseltilecekmiş a1 ile 250 lik bir ss kullanılır mı yani bir çevirmede bir kaç ceza yer miyim bir abim kask ve ekipmanlar tam olarak 1,5 sene gezdiğini sadece plakaya baktıklarını zaten seni sadece motorlu polislerin peşinden gelebileceğini söylemişti görüşlerinizi almak isterim

TÜRKÇE MEALİ: Bildiğimiz üzere yeni yasa tasarısında A1 ehliyetini 16 yaşında alabileceğim. Fakat A1 ehliyeti ile 125 cc motor kullanılabileceği söyleniyor. Bende diyorum ki A1 ehliyeti ile 250 cc'lik supersport motor kullanabilir miyim? Yani polis çevirse ceza yer miyim? Ama bizim mahallede bir abi var kask ve ekipmanları tam olduğu için bir buçuk sene gibi bir süre trafikte rahatla gezdiğini sadece plakaya bakıp bıraktıklarını söylüyor. Zaten bir durum olsa da motorlu polis (şahin ve ya yunus) takip edebilir, devriye polisi yada trafik polisi seni takip etmez sende kaçarsın dedi.
    Kurallara uymayi dene kardesim, kimse sana buradan garanti veremez, koyulan kurala herkes uyar uymayan cezasini ceker. Birgun polisten kacarken arkadan dur ihtarina uymaz kursunu yersin o zaman hos olmaz....zor donemlerden geciyoruz yil 1980 lerin basi Ankara kizilayda gece 10 sulari ben cocugum o zamanlar bir cevirmede renault tu hic unutmam durmadi bir bagrisma dur ihtarlari dinlemedi gazladi ve araci arkadan takir takir taradilar... o yuzden sen sen ol polisten kacacagin durumlara kendini sokma...
    Maslak ve telike bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Neden kanunun çizdiği sınırların dışına çıkmaya çalışıyorsun ? Niye zorluyorsun ? Sana akıl veren abilere sor bakalım ceza yediğinde karşılayacaklar mı ?
    sadi81 bunu beğendi.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)