Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

17 Çeşit Ehliyet Sınıfı Geliyor,Ömür Boyu Ehliyete Son...

Motovento
    REKLAM ALANI
    40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Mehmet bey, lütfen kanıtlamak için özel bir çaba sarf etmeyin, sanki sizi sıkıştırıyormuşum gibi algılanmasını istemem. bahsettiğiniz değişiklerin gerçekleşmesini kendi adıma çok isteyen biriyim. Ancak sürücü kursları tarafından o kadar çok istismar edildi ki bu konu artık resmen görmeden inanmıyorum. hani yalancı çoban hikayesi vardır ya, onun gibi belki de gerçekten bu kez değişiyordur ama ben kendi adıma görmeden inanmıyorum. üsküdarda ka....im sürücü kursu var mesela, bir vesileyle arayıp fiyat sormuştum tee yıllar önce. Emin olun her ehliyet döneminde mesaj gelir "stajyer sürücülük öncesi son şans" diye. ilk mesaj geldiğinde ehliyet alanlar emekli olacak nerdeyse adamlar hala mesaj atıyorlar "son şans" diye

Lütfen kişisel olarak algılamayın. Ama ben yönetmeliği/kanunu resmi gazetede görmeden inanmayacağım. Bunun da hakkım olduğuma inanıyorum. Umarım bir an önce değişiklik yapılır da siz de ben de ve en önemlisi üsküdardaki sürücü kursu da rahatlar
    mehmetenis ve mbulut bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    17 yaşında olup a2 ehliyeti olanlara ne olacak ? birde a2 a1 a bu sınıfların yetkisi tek tek hangi güçte motorlara olacak ?
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yaşında olup a2 ehliyeti olanlara ne olacak ? birde a2 a1 a bu sınıfların yetkisi tek tek hangi güçte motorlara olacak ?
    Yok yok bir sıkıntı olmaz merak etmeyin kanun çıkmadan evvel alınan ehliyetler yeni yürürlüğe girecek ehliyetlerin en üstün hali olacak,

Mesela B sınıfı ehliyetiniz var ise çıkacak B1 ehliyet sınıfı sizi bağlamıyor gibi bir örnek verilebilir.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yok bir sıkıntı olmaz merak etmeyin kanun çıkmadan evvel alınan ehliyetler yeni yürürlüğe girecek ehliyetlerin en üstün hali olacak,

Mesela B sınıfı ehliyetiniz var ise çıkacak B1 ehliyet sınıfı sizi bağlamıyor gibi bir örnek verilebilir.
    oh iyi bir yönünden içim rahatladı enazından
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet bey, lütfen kanıtlamak için özel bir çaba sarf etmeyin, sanki sizi sıkıştırıyormuşum gibi algılanmasını istemem. bahsettiğiniz değişiklerin gerçekleşmesini kendi adıma çok isteyen biriyim. Ancak sürücü kursları tarafından o kadar çok istismar edildi ki bu konu artık resmen görmeden inanmıyorum. hani yalancı çoban hikayesi vardır ya, onun gibi belki de gerçekten bu kez değişiyordur ama ben kendi adıma görmeden inanmıyorum. üsküdarda ka....im sürücü kursu var mesela, bir vesileyle arayıp fiyat sormuştum tee yıllar önce. Emin olun her ehliyet döneminde mesaj gelir "stajyer sürücülük öncesi son şans" diye. ilk mesaj geldiğinde ehliyet alanlar emekli olacak nerdeyse adamlar hala mesaj atıyorlar "son şans" diye

Lütfen kişisel olarak algılamayın. Ama ben yönetmeliği/kanunu resmi gazetede görmeden inanmayacağım. Bunun da hakkım olduğuma inanıyorum. Umarım bir an önce değişiklik yapılır da siz de ben de ve en önemlisi üsküdardaki sürücü kursu da rahatlar
    İnan ki çok haklısınız ben size sonuna kadar katılıyorum, maalesef bazı sürücü kursları bu durumları rant meselesi haline dönüştürmede usta.
    40yapar bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    hayabusa kullanmak için ne lazım şimdi ona göre bilelim
    mehmetenis bunu beğendi.

Hocam ben seneye 16 yaşını dolduracağım kaç cc kullanabileceğim yeni yasaya göre?

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı gkhantaskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben seneye 16 yaşını dolduracağım kaç cc kullanabileceğim yeni yasaya göre?
    Paşam sen 16 yaşında A1 18 yaşında A2 ve 20 yaşında ise A ehliyeti alabilirsin, ama kaç cc kaç kW bunun hesabını bilmiyorum
    hsk bunu beğendi.

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana sordunmu sen düzenleme yaparken? 3-5 kendini bişey sanan makam sahibi, dernek başkanı oturup bunu konuşuyor bide şu kadar para vereceksin diyor. Ben mi dedim değiştir diye? Yeni alandan ekstra 15tl al ama benim var olan hakkımı güncelliyorsan bu senin sorunun parasını neden benden almaya kalkıyorsun?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Aksaray , aksaray , aksaray , aksaray

brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    80 milyon insanin en fazla 500 bini yurtdisina gidip arac kullaniyordur. Niye herkesinkini degistiriyorsunuz. Ihtiyaci olan degistirsin. Devlet nereden para durtukleyecegini iyi biliyor.!!
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150KT
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla tamam para verecez bende memnun değilim tamam devlete para lazım yoksa yeni alınan uçakları bilmemneleri başbakanlık cumhurbaşkanlığı köşklerini nasıl ödeyecekler bizi yolacaklar böyle işte. Ama şöylede bir durum var adam bi ehliyet alıyor abi 20 yaşında olmuş 50 yaşında gözler gitmiş belki kolu sakat ayağı sakat belki refleks yok adamda adam hala aynı eliyetle sürüyor aslında olması gereken böyle detaylı çalışmalar fakat bu işlem yine bizim ülkemizde para yolma ve parayı veren düdüğü çalar şeklinde olacağından ve düzgün işlemeyeceğinden dolayı bir işe yaramayacak tabi o ayrı konu.
    Valla 20 yaşında alınan ehliyetin 30 sene kullanıması konusuna bende katılıyorum. Ancak ben şuna inanmıyorum Türkiye'de her 5 yada 10 senede bir yapılacak ehliyet yenilemelerin teste tabii olması imkansız. farzedelim ki 75 milyonluk nufusun 3/1 i ehliyetli olsun 25 milyon kişiyi teste tabii tutacak dünya üzerinde hiçbir ülke yok.
    Ehliyetler genellikle hep aynı aylarda verildiği için her ehliyet alınan ayda yığılmalar olacak. Yine sadece ver parayı yenileyelim ehliyetini sistemine geçilir. Artık bu ülkenin düzene girmesi imkansız... Batan gemiyi yamalayıp yamalayıp devam ediyoruz. Ver 15 lira köşkün dış cephesi boyanacak ver 15 lire 5000 tane cumhurbaşkanı koruması doyacak.
    Bizzat kendim kaptanlık yapıyorum kişisel bir teknenin Türk vergi sisteminde yıllık 375 tl vergisi var. Amerika kayıtlı teknelerin yıllık 10$ Türk bayraklı tekne sayısı giderek azalıyor. Hep amerikan bayraklı içerisi Türk dolu tekneler var. Bizde bi TUTKU (Motorsiklet araba tekne v.b) yaşamak imkansız hale sokuluyor. Diğer ülkeler tam tersi teşfik ediyor.
    En basit örneğine bakacak olursak Amerika da 0 km Harley Davidson ne kadar Türkiyede ne kadar.
    Amerikada 7.000 DOLAR olan motorsiklet Türkiyede 14.000 EURO Hem vergi geçiriyorlar hemde kur farkı.
    ergün1968, Cronos, murad13 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Olması gereken uygulama tamamda,eğitimlerde ve sınavlarda yapılacak bir değişiklik varmı? Aynı sistemle ehliyet verilmeye devam ederse değişecek birşey olmayacak.Önüne gelen bilinçsizce trafiğe çıkmaya devam edecek ve biz yine bu elemanlarla trafikte boğuşmaya devam edeceğiz.
    murad13 ve mehmetenis bunu beğendiler.

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otomatik olunca tehlikeli değilmi bu araçlar 16 yaşında arabaya motora binsinlerde bakın neler oluyor hergün :D

ayrıca sorum olacaktı, benim A2 ve B dosyalarım elimde çıkarttıracaktım fakat bu yeni uygulamayı beklememe gerek varmı
    murad13 ve mehmetenis bunu beğendiler.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Elektronik kimlik de çıkacakt güya ,e yapsanza be adam ehliyeti de içinde .bu ne ya .bide biz istemediğimiz halde değişiyor ,15 lira zaten her türlü kağıt masrafı ödedigmiz kartı tekrar parayla almak nedir ya. ....lı sözleri kullanan arkadaşlar pek de haksız değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı İbrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomatik olunca tehlikeli değilmi bu araçlar 16 yaşında arabaya motora binsinlerde bakın neler oluyor hergün :D

ayrıca sorum olacaktı, benim A2 ve B dosyalarım elimde çıkarttıracaktım fakat bu yeni uygulamayı beklememe gerek varmı
    Bence bekleme bu tasarı 1 yıldır konuşuluyor. Bide o kadar saçma ki illa bi patlak verecek. Öyle görünüyor. İnş da gerçekleSmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Bu konuda bi hukukçu arkadaşımız yazı yazsın biz de destek verelim bimer vs ne yolu olursa artık.bu saçmalık bitecek gibi değil.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olması gereken uygulama tamamda,eğitimlerde ve sınavlarda yapılacak bir değişiklik varmı? Aynı sistemle ehliyet verilmeye devam ederse değişecek birşey olmayacak.Önüne gelen bilinçsizce trafiğe çıkmaya devam edecek ve biz yine bu elemanlarla trafikte boğuşmaya devam edeceğiz.
    Şu anda trafikte boğuştuğunuz insanlar bilin ki yeni ehliyetini almış olanlar değil,
    Şu anki direksiyon sınavları oldukça zor 30 DK boyunca sınav yapılıyor ve aday emniyet kemerini dahi takmasa sınavdan kalır hatta ben bu konuda bir video yayınladım hem A2 hemde B için,
    Hadi kemerini taktı sınava başladı farzetki dönerken sinyal vermedi veya yokuşta aracı kaldıramadı yine sınavdan kalıyor,
    Yani sizin anlıyacağınız sistem oldukça zorlaştı,

Bu arada bir arkadaşımız A2 ve B ehliyetlerini dosya halinde olduğunu yazmış bunları 31 aralık tarihine kadar ehliyete çevrilmesi gerekir alsi takdirde aday sürücü belgesine kalacaksınız.
    ergün1968 bunu beğendi.

meTege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    B sınıfı ehliyetim var . Önümüzdeki ilk a2 ehliyetine yazılsam bu kanun daha çıkmadı sanırım yırtar mıyım ?
    mehmetenis bunu beğendi.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bu 30 dk.lık sınav süresi,motosiklet sınavıı içinde geçerlimi?
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda trafikte boğuştuğunuz insanlar bilin ki yeni ehliyetini almış olanlar değil,
    Şu anki direksiyon sınavları oldukça zor 30 DK boyunca sınav yapılıyor ve aday emniyet kemerini dahi takmasa sınavdan kalır hatta ben bu konuda bir video yayınladım hem A2 hemde B için,
    Hadi kemerini taktı sınava başladı farzetki dönerken sinyal vermedi veya yokuşta aracı kaldıramadı yine sınavdan kalıyor,
    Yani sizin anlıyacağınız sistem oldukça zorlaştı,

Bu arada bir arkadaşımız A2 ve B ehliyetlerini dosya halinde olduğunu yazmış bunları 31 aralık tarihine kadar ehliyete çevrilmesi gerekir alsi takdirde aday sürücü belgesine kalacaksınız.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 30 dk.lık sınav süresi,motosiklet sınavıı içinde geçerlimi?
    Tabiki geçerli aynı şartlarda aynı kurallar motosiklet içinde geçerli
    ergün1968 bunu beğendi.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    A1 11Kw 15 beygir a2'yi tam bilmiyorum ama 40 küsür beygir a zaten hepsini kullanıyor

Bende tasarının taslağı var isteyen olursa link atabilirim
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)