Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

17 Çeşit Ehliyet Sınıfı Geliyor,Ömür Boyu Ehliyete Son...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Evet Değerli Arkadaşlar ,Dediklerimiz bir bir çıkıyor,
    Ve Hayaldi gerçek oldu,

Saygılarımızla
    As Sürücü Kursu
    02125092029
    facebook.com/ASSURUCUKURSU
    ismeter ve flush royale bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    devlete para lazim a.......s.....c.... diye kufur etcrm belki ban terim ama oyle yani nolduda batti ehliyetler degistiriyorsunuz isyan cikarmaknlazim takinda her marka model icinde ayni seyi yaparlar mesela askeriyede clio kullaniosan clio ehliyeti meggane kullaniyosan megane ehliyeti veriyolar aynen onu yapar bu o.c

Motosikleti
    Suzuki gn250
    ne zamandan itibaren geçerli olucak yeğenim daha 3-4 gün önce a2 ye yazıldı
    mehmetenis bunu beğendi.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    A1, A2, A hangi sınıfları kaplayacak?
    Diğer sınıflar ile hangi araçlar kullanılacak. Sadece B1 belirilmiş.
    Aday sürücüler kaç yıl boyunca K kullanacak?
    Ya da K sınıfından normal ehliyete geçiş için puan,yıl falan nasıl olacak?
    Hangi ehliyet 5 yıl hangisi 10 yıl olacak?
    Ehliyet süresi dolduktan sonra yeniletme şartları nelerdir? Sınav falan mı olacak yoksa kaza oranları, ceza puanı falan mı geçerli olacak.
    Diyelim ki bir kişi çok fazla ceza puanı yedi ve çok kaza yaptı. Bu kişi ömür boyu ehliyetten men mi edilecek?
    Kafada bir dünya soru işareti daha var.

Sürücü kursu sahibisiniz.Fotoğraf ekleyip kaçamazsınız. Bunların hepsinin yanıtını bekliyorum
    ismeter, Sinan Aksu, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kadar ehliyete karşılık şu motor vergilerini de düzenleyiversinler

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Aşağıdaki Resimler EGM bizlere Yaptığı Sunumdan Görüntülerdir,

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A1, A2, A hangi sınıfları kaplayacak?
    Diğer sınıflar ile hangi araçlar kullanılacak. Sadece B1 belirilmiş.
    Aday sürücüler kaç yıl boyunca K kullanacak?
    Ya da K sınıfından normal ehliyete geçiş için puan,yıl falan nasıl olacak?
    Hangi ehliyet 5 yıl hangisi 10 yıl olacak?
    Ehliyet süresi dolduktan sonra yeniletme şartları nelerdir? Sınav falan mı olacak yoksa kaza oranları, ceza puanı falan mı geçerli olacak.
    Diyelim ki bir kişi çok fazla ceza puanı yedi ve çok kaza yaptı. Bu kişi ömür boyu ehliyetten men mi edilecek?
    Kafada bir dünya soru işareti daha var.

Sürücü kursu sahibisiniz.Fotoğraf ekleyip kaçamazsınız. Bunların hepsinin yanıtını bekliyorum
    Sorularınızın cevapları üstte
    ismeter, flush royale, [Turan] ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Mehmet Bey, şimdi 20 yaş ve sonrası A2 ehliyetine sahip olanların ehliyeti ''A'' olarak mı değişecek? 15 TL karşılığında?
    mehmetenis bunu beğendi.
    Kakono hakiri sokomoyu tokaji.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    yine yolacaklar hepimizi. bence çok sevinmeyin, zaman ve para kaybınızı düşünün.
    mehmetenis ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayak bastı parası 15 lira oooooh anasını satim.

birine villa birine gemi birine makam arabası çıktı gene .
    mehmetenis, TIGERSHARK ve zaferkarizma bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı flush royale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet Bey, şimdi 20 yaş ve sonrası A2 ehliyetine sahip olanların ehliyeti ''A'' olarak mı değişecek? 15 TL karşılığında?
    Doğrudur, hatta ehliyet değiştirme ücretini eski usul 107 TL üzerinden yapacaklardı ama MHP millet vekilleri bu kanun tasarısı kabul edilirken karşı çıktılar 15TL karar kılındı,

Bu arada şu anda kullandığımız ehliyetler en üst sınıf ehliyet olacak bu konuda şüpheniz olmasın...

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur, hatta ehliyet değiştirme ücretini eski usul 107 TL üzerinden yapacaklardı ama MHP millet vekilleri bu kanun tasarısı kabul edilirken karşı çıktılar 15TL karar kılındı,

Bu arada şu anda kullandığımız ehliyetler en üst sınıf ehliyet olacak bu konuda şüpheniz olmasın...
    Kimlik değiştirmeye 18TL, ehliyet değiştirmeye 15TL. Hayır anlamadığım bu fiyatları neye göre belirliyorlar. Maliyeti kaç para, kökü kaç para şu kartların. Yazık vallahi yazık.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Kakono hakiri sokomoyu tokaji.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Anladığım kadarıyla mevcut A2 belge sahipleri doğrudan A sınıfı belge alacaklar. Peki 10 yıl sonra tekrar sınava girme olayı yeni ehliyetin tesliminden sonra mı başlayacak?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    e ehliyet ne olacak?

benim 10 yıllık a2 14 yıllık b ehliyetim var,direkt olarak a sınıfı ehliyet mi verecekler?

Ben sürücü kursundan lisansımı aldım ama emniyet müdürlüğünde ehliyet kalmadığından dolayı ehliyete dönüştüremedim.
    Bu yeni kanun beni ve benim gibi olanaları da etkileyecek mi ?
    Yani stajyer sürücü mü olacaz?

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Burada biraz eleştir ecem neden derseniz, şu anda sadece mevzu 15TL değil ben size şöyle bir örnek anlatayım, Biz As Sürücü Kursu olarak İstanbul/Avcılar ilçesindeki 20 Tane Sürücü Kursunun dernek başkanıyız ve bu foruma reklam veren tüm sürücü kurslarını tanırım, facebook ta Türkiye de bulunan tüm sürücü kursları ile arkadaşız birbirimizi takip ediyoruz, Türkiye'de sadece belli başlı sürücü kurslarının davet edildiği çalış taylar yapılmaktadır, bu çalış taylar da sürücü kurslarının geleceği yeni çıkacak yönetmelikler kanunlar falan konuşulur ortalama 3-4 gün sürer ve yapıldığı İl'in en lüks otelinde kalınır ve devlet karşılar.

Hatırlarsınız sürücü kurslarına kayıt olurken direkt parmak izi belgesi isteniyordu, Antalya çalıştayın da EGM yetkilerinden çıktılar dediler ki bundan sonra sürücü kurslarına kayıt olacaklar parmak izi belgelerini emniyetten alacaklar ardından sürücü kurslarına kayıt olacaklar dendi,

Ben söz hakkı alarak EGM Yetkilisine(adını unuttuğum için adını yazamıyorum)bu iş olamaz çünkü il ve ilçe emniyetlerin alt yapıları buna uygun değil belli bir süre sonrasında aksaklıklar muhakkak yaşanacaktır, çünkü emniyetlerin ehliyet birimleri hafta içi mesai saatlerinde çalıştıklarını hafta sonu kayıt olan adayların hele ki dönem açılış zamanları bazen hafta sonlarına denk geldiğinden kayıt olacak adayların emniyetten parmak izi alamayacaklarını ve bu adaylarda infial yaratacağını söyledim hatta genel başkan bana dönerek sus gibi işaretler yapsa da susmadım EGM yetkilisi bozuldu, sonrasında EGM yetkilisinin söylediği söz şu şekilde oldu ''biz bu şekilde uygun gördük bundan sonra böyle olacak''...

2 yada 3 ay sonra sistem aksaklığından dolayı parmak izini iptal ettiler, ne oldu bizim dediklerimize geldiler,

Burada bizleri dinlemeyip bu gereksiz sistemi devreye sokanlar sonrasında evet yürümüyor deyip iptal edenlerin suçu olduğu kadar 15TL ücreti almaları da o kadar suçludur.

Ehliyet için parmak izi veren ilçe emniyetler de genelde 1 adet parmak izi makinası bulunuyor ve bu makinadan günde maksimum 50 kişi yararlanabiliyor bunlar pasaport, ehliyet, yabancı şube hepsi bu makinadan faydalanıyor du ve çoğu sürücü kursundan ilçe emniyetler bu makinaların alınmasını talep ettiler.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    ohhhh ne güzel. hani tüm kimlikler tek kimlikte toplanacatı? neyse 1 sene sonra onun icin tekrar para veririz.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    valla tamam para verecez bende memnun değilim tamam devlete para lazım yoksa yeni alınan uçakları bilmemneleri başbakanlık cumhurbaşkanlığı köşklerini nasıl ödeyecekler bizi yolacaklar böyle işte. Ama şöylede bir durum var adam bi ehliyet alıyor abi 20 yaşında olmuş 50 yaşında gözler gitmiş belki kolu sakat ayağı sakat belki refleks yok adamda adam hala aynı eliyetle sürüyor aslında olması gereken böyle detaylı çalışmalar fakat bu işlem yine bizim ülkemizde para yolma ve parayı veren düdüğü çalar şeklinde olacağından ve düzgün işlemeyeceğinden dolayı bir işe yaramayacak tabi o ayrı konu.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Arkadaslar, resmi gazete tarih ve sayisi olmadan paylasilan kanun/yonetmelige inanmayin. Eger bir kanun veya bir yonetmelik varsa mutlaka resmi gazetede yayinlanmasi gerekir. O halde resmi gazete tarih ve sayisini isteme hakkimiz dogar. Tarih/sayi yoksa kanun/yonetmelik de 'yoktur'.

Henuz yasalasmamis,tasari/teklif asamasinda bir kanunlastirma girisimi varsa onun da mutlaka tbmm genel kurul gundeminde olmasi gerekir. Aksi taktirde 'tasari/teklif'ten soz edilemez. Bu durumda Gundem sira no'su veya tbmm gundem sayfasindaki linki paylasmak herkes icin daha aydinlatici olacaktir.

Eger kanun degil yonetmelik taslagi var ise, yine o yonetmeligi cikaracak olan kamu tuzel kisisinin internet sayfasindaki taslak linki paylasilabilir.

Sahsen bahsi gecen yonde bir degisiklik olmasini arzu edenlerdenim. Umarim gerceklesir. Ama kendimi bildim bileli surucu kurslari 'falanca tarihte kanun degisecek bu son sans' diye 'kampanya' yaptiklari icin, resmi platformlarda ilan edilmis soz konusu degisiklik taslaklarini gormeden inanmama taraftariyim. Sistemi daha da iyilestirmek adina calistaylar yapilmis olabilir. Ama bu calistaydaki onerileri/planlari sanki kabul edilmis bir kanun varmis gibi yansitmak, ve hatta '1 ocak'ta yururluge girecek olan yeni yonetmelik'ten bahsetmek bana pek etik gelmiyor.

Saglicakla kalin!
    zulu, mehmetenis ve shooter1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, resmi gazete tarih ve sayisi olmadan paylasilan kanun/yonetmelige inanmayin. Eger bir kanun veya bir yonetmelik varsa mutlaka resmi gazetede yayinlanmasi gerekir. O halde resmi gazete tarih ve sayisini isteme hakkimiz dogar. Tarih/sayi yoksa kanun/yonetmelik de 'yoktur'.

Henuz yasalasmamis,tasari/teklif asamasinda bir kanunlastirma girisimi varsa onun da mutlaka tbmm genel kurul gundeminde olmasi gerekir. Aksi taktirde 'tasari/teklif'ten soz edilemez. Bu durumda Gundem sira no'su veya tbmm gundem sayfasindaki linki paylasmak herkes icin daha aydinlatici olacaktir.

Eger kanun degil yonetmelik taslagi var ise, yine o yonetmeligi cikaracak olan kamu tuzel kisisinin internet sayfasindaki taslak linki paylasilabilir.

Sahsen bahsi gecen yonde bir degisiklik olmasini arzu edenlerdenim. Umarim gerceklesir. Ama kendimi bildim bileli surucu kurslari 'falanca tarihte kanun degisecek bu son sans' diye 'kampanya' yaptiklari icin, resmi platformlarda ilan edilmis soz konusu degisiklik taslaklarini gormeden inanmama taraftariyim. Sistemi daha da iyilestirmek adina calistaylar yapilmis olabilir. Ama bu calistaydaki onerileri/planlari sanki kabul edilmis bir kanun varmis gibi yansitmak, ve hatta '1 ocak'ta yururluge girecek olan yeni yonetmelik'ten bahsetmek bana pek etik gelmiyor.

Saglicakla kalin!
    Siz haklısınız ama konuştuklarımız havada değil,sizlerin bu dediklerinize belge ve evraklarla kanıtlayacağım
    40yapar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)