Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Alınabilelecek 500cc motosikletler yada beygiri yüksek 250 cc tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xj6
    Öncelikle herkese meraba şuan 150cclik bir motosiklet kullanıyorum ama uzun yolda yeterli gelmiyor bana 250 cc ilede yola çıktım onunda 150 cc çok farkı yok sadece 20km hız farkı oluyor bana önerebileceğiniz modeli yüksek dediğim gibi motosikletler nelerdir yardımcı olursanız sevinirim. İşiniz rast gitsin tekeriniz düz bassın. Teşükkerler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ninja 300 derim. Şimdi çanakkaleden geldim. 2 saat 55 dakika
    rüzgar almaması beni cezbeden olay

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    20 km farkediyor diyorsan sen 150 ile falan seyahat ediyorsun sanırım. seni 500 cc paklar dostum, limitlerde sürerek canına okuma 250cc lerin
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 km farkediyor diyorsan sen 150 ile falan seyahat ediyorsun sanırım. seni 500 cc paklar dostum, limitlerde sürerek canına okuma 250cc lerin
    Beygiri ve tork'u yüksek 250cc Sm kullanıcısı olarak(ki uzun yolda rahat etsin hanzo gibi böğürmesin diye, dişlide küçültüldü buna rağmen), yukarıda yazılan yoruma İmza.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Honda 500 f. O paraya alınabilecek en iyi motor.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    HD VS KTM
    Canakkalenin neresinden geldiniz bi de istanbula mi bu surede geldin

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Çanakkale'den istanbul'a mı üç saatte geldin?

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    maalesef 250cc üstü motosikletlerin ötv'si çok yüksek olduğundan, bu tip motosikletler çok pahalıya satılıyor.

ancak, 20.000 civarı bir para gözden çıkarılırsa, CB 500F, CBR 500R, NC 750, Ninja 300 ve Duke/RC 390 modelleriyle, düşünürseniz güzel maksi scooterlar var. 20.000 değil de 15.000 TL civarı olsalar hiç düşünmeden alınabilecek bu aletler maalesef 250cc üstüne uygulanan %37 ÖTV sebebiyle (ötv dahil fiyatın üstüne bir de %18 KDV de biniyor, verginin vergisi olarak) 4 silindir 600cc+ motosikletlerin fiyatına yaklaşıyor.

Bir ihtimal, Suzuki Inazuma mantıklı bir alternatif sunabilir fiyat/performans açından.

Motosikleti
    Xj6
    Suzuki inazuma dusunuyorum bende hem cok rahat kullanimi var hem yol tutus hem yakit hemen hemen hersey var cokta parasi yok zaten. Ben yazlari uzun yol yapiyorum istanbuldan canakkale bursa angara kocaeli gidiyorum yetmiyor motorum. Inazuma guzel bir tercih olabilir yada honda cbf 500 olacak eski model ama canavardir. Cok fazlada secenek yok zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Hocam zaten otobus 4-4bucuk saatte gidiyor molayla arabayla 3-3bucuk saat yardira yardira gitsen ki ben d nemek amacli yaptim 1saat 50dkya gumusyakaya geldim ordanda istanbuldaki evime gitmem yarim saatimi buldu.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Bajaj 400SS bir araştırın derim. türkiyey egelmesi 2015 te bekleniyor.
    İnzuma parasına denk gelecek nerdeyse.. (13-14 bin arası beklenti var)
    Bence araçtırın derim.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    500cc sınıfında çok farklı motosikletler yok. Bütçeni yazmadığın için cevap vermemiştim fakat yukarıda CBF500'ü görünce fikir belirtmek istedim. ER-5, GS500 ya da CBF500 tercih edeceksin. Bunların içerisinden GS500 kullanmamış ER-5 sahibi olmuş biri olarak yazıyorum ki CBF500 bu sınıfta çok iyi diyebileceğim bir model olmasa da iyidir. Niye dersen, ER-5 ve GS500 oldukça köklü modeller teknoloji ve donanım açısından biraz sıkıntılılar bu sebeple. ER-5'in yakıt tüketimi biraz fazladır, aksine GS500 bu konuda oldukça başarılı fakat bunların içerisinde en güçsüzüdür fakat sana her türlü yeter. CBF500 bu iki modelin arasında bir yakıt tüketimine sahiptir, süspansiyon sistemi ve frenleme açısından bu iki modelden öndedir. ER-5'in frenlerini özellikle artçıyla çok yetersiz buluyordum. Güvenliği tehlikeye düşürecek seviyede... GS500 de aynı şekilde ER-5'ten pek farklı değil fakat CBF500 bu konuda başarılı ve yeterli bir model. Bunların arasında en güçlüsü, nispeten daha yakışıklı. Fiyatı biraz fazla olsa da bunlar arasından tercihim olurdu. Düşük cc bakma madem fikrin bu yönde bu modelleri tercih edebilirsin. Her şey beygir gücü demek değildir, hacim trafikte sana çok şey katar olumlu yönde. Bütçeyi artırabilirim, kendime güveniyorum diyorsan model çok.

Konu açarken ne istediğinizi ve sınırlarınızı açıkça yazın da biz de burada yardımcı olmak için kıvranmayalım olur mu...

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Honda cbr 500r yada yamaha mt 07, 20 bin tl ye çıkarım diyorsan ikiside güzel bence, ama para olsa da bi cbr 650f olsa fena olmazdı hani

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    500cc motorlar eskiden vardı; modeli yüksek sadece 500f var. o da çıtıpıtı güzel bir motor. ve hepsi de çıplak modeller. uzun yolda kullanacaksan karenajlı rüzgar siperlikli modellere bir de dik oturuş pozisyonlu modellere bakmanı öneririm.

bu tipte türkiyede de çok tercih yok aslında. çoğu 4 silindir 600-650cc

bence sen enduro/touringlere bir bak

v-strom
    versys
    transalp
    f650
    ...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sahibini tanımam etmem ama bu motor 9750 ye alınır

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-safkan-enduru-kle-500-183986448/detay

Motosikleti
    Xj6
    15.000 tlye kadar çıkabilirim. Aklımda olan şu racıng ıstemıyorum oturuş pozıyonunu sevmedıgım ıcın ama GS500, CFB500, MT-07 yada ER-5 dusundugum modeller.Uzun yolada dayanacak bırsey olması lazım almama bır ay var ama sımdıden karar verıp almam gerek. Yorumlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    15 e çıkarsan yakıt ta sıkıntı olmazsa cbf 600 bak

Motosikleti
    Xj6
    CBF 600 hakkında çok fazla bilgim yok araştırmadım yani yakıt tüketimi titreşimi nasıl?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fz6 fazer

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    2 saat 20 dk olduğu da oldu. Radarlara ve gece karanlığına dikkat ede ede öyle oluyor. Evimden çıkıp evime kapıyı açmamla ölçülen bir zaman bu. İstanbul il sınırlarına daha önceden giriliyor yoksa.

demek istediğim Ninja 300 düşünürsen 140 rahat stabil gidersin. 188e kadar çıkar zorlarsan

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Arkadaş yazısının neresinde 20 bin tl bütçe belirtmiş?
    Ben göremedim:D
    20 km hiz farkını 20bintl diye okudunuz sanrm.

15.000 tl ye ben olsam 2.el xmax 400 alrdm.
    250cc motor da bir yere kadar.
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)