Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Selamlar.Supersport Başlangıç Ve sağlık sorunları üzerine...

Motovento
    REKLAM ALANI
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Bel fıtığı + boyun Fıtığı olan bir abinin tavsiyeleri;

1) SS'i unut
    2) Hemen fitness'a başla. Çok faydasını goreceksin.
    3) Salona motorla gidip gelmeyi aklından bile geçirme. Isınmış kaslar rüzgarı yiyi ce kilitlenir kalırsın. Başka bir yöntem bul ulaşım için.
    4) Yaza kadar kasların güçlenir. Sonra 125-150 cc bir commuter ile motora baslarsın.
    Rüzgardan korunmaya ve terlememeye dikkat et.
    5) SS defterini tümden kapattın. Enduro veya naked ile devam.Sporumuzu da düzenli olarak yapıyoruz.
    adonis84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    önce iyi bir ortapedi doktoruna gidiyorsun , sonra fizik tedavi uzmanıyla tedaviye başlıyorsun , daha sonra eğer uygun görürlerse fitness a başla çünkü vucudunun bütün kaslarının güçlenmesi demek sırt ve bel bölgene gidecek yükün diğer kaslar tarafından paylaşılması demek , hem yaşam kaliten artar hemde ağrıların azalır , sonra kendine commuter alırsın bi tane iyi bi tecrübeden sonra uysal bi enduro ile motosikletin keyfine bakarsın . hiçbir sağlık sorunu olmayan insanları bile sslerin hasta ettiğini bilirim .

Sahip olduğum fıtık ile ilgili birden fazla hekimle görüştüm.biri sorun yok derken bir diğeri sen nerden düştün? gibisinden tepkiler verdi.Açıkçası kafam baya karıştı çünkü görüştüğüm hekimlerden her biri farklı şeyler söylüyor.En son gittiğim doktorsa fizik tedavi önerdi.3 haftalık fizik tedavinin ardından ağrılarım azalmak yerine diz,dirsek gibi alakasız yerlerde de ağrılar başladı.Doktora bu durumu belirttiğimde belki vücudun alışma sürecinden kaynaklı olabileceğini söyledi.3 hafta bekle olmazsa farklı bir tedavi uygularız dedi.Bense pek sıcak bakmıyorum fizik tedavinin ötesine açıkçası.Fitness ile belli bir oranda aşabileceğimi biliyorum bu durumu.Asıl merak ettiğim fitness sayesinde motosiklet kullanabilecek seviyeye gelebilir miyim.Fıtığa sahip olanlara ilk olarak belli egzersiz hareketleri verirler ki sırt kasları güçlensin,iskelet sistemi üzerine düşen yük azalsın.Sanıyorum her şeye rağmen pek fazla uzak kalamıyıcam ben bu motosiklet sevdasından.Özellikle supersport'tan.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    dizleein dirseklerinin agrimasi kisa girip havanin nemlenmesinden yani bir nevi romatizmal... bende de ayni sekilde..fitness ile beldeki iki ana kasi usenme giclendir bak bak hayat konforun nasil artacak... bu arada daha oncede bahsettigim commuter e beklemeden gecebilirsin.. motosiklet uzerinde cok bir efor sarfetmezsin, gidonu zaten tuy gibi tuyacaksin e oturdugun yerde seyahat ediyor olacaksin sadece iner binerken dikkar edersin o kadar...

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizleein dirseklerinin agrimasi kisa girip havanin nemlenmesinden yani bir nevi romatizmal... bende de ayni sekilde..fitness ile beldeki iki ana kasi usenme giclendir bak bak hayat konforun nasil artacak... bu arada daha oncede bahsettigim commuter e beklemeden gecebilirsin.. motosiklet uzerinde cok bir efor sarfetmezsin, gidonu zaten tuy gibi tuyacaksin e oturdugun yerde seyahat ediyor olacaksin sadece iner binerken dikkar edersin o kadar...
    Daha önce hiç böyle ağrılarım olmuyordu.Ne zaman ki fizik tedaviye başladım ağrılarda daha 3. gününden geldi.Tedaviden sonuç alamayınca proloteraphy yapılacağı söylendi.Son durumla ilgili 2. bir hekimle görüşmek istiyorum.Özellike bu konularda tavsiye edeceğiniz bir hekim varmı?

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Rabbim gönlüne göre versin inş. Gönlünü de ss den kaydırsın inş. motorda oturus pozisyonundan , manevralara kadar değişen bazı durumlarda , unutma motorun ağırlığını da karşılaman gereken pozisyonlar olabiliyor, mesela itmek zorunda kalabilirsin, dalgınlığına gelir durduğu yerde düşürmemek için beden gücünle dengelemek gerekir, sağlığın bunlara nekadar müsade edecek, bence hafif siklet birşer bakmayı hatırla.

cky35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    kardeşim öncelikle geçmiş olsun bende yaklaşık 3 ay önce bel fıtıgı denen (Allah düşmanımın başına vermesin)hastalıkla karşılastım bir sabah ansızın gelen bir yanma hissi ve yere kapaklanma sonrası biraz hastane biraz rapor derken çok şükür geçti ama korkum tekararlaması budurumu hiç göz önüne almadan cbr 125r ile tanıştım şuan için işe gidip gelme ve arada şehir içi turlamada kullanıyorum ve fıtıgımla ilgili bir sıkıntı yaşamadım ama yaşamıyacagım anlamına gelmez korka korka biniyorum çünki motor üstünde tutulma olursa ne yapacagımı inan bilmiyorum eger durumun cidden agırsa bence daha dik oturuş pozisyonu olan bir motorsiklet ile tanışıp ona aşık olup güzel vakit geçirmen tekrar geçmiş olsun.

Alıntı cky35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim öncelikle geçmiş olsun bende yaklaşık 3 ay önce bel fıtıgı denen (Allah düşmanımın başına vermesin)hastalıkla karşılastım bir sabah ansızın gelen bir yanma hissi ve yere kapaklanma sonrası biraz hastane biraz rapor derken çok şükür geçti ama korkum tekararlaması budurumu hiç göz önüne almadan cbr 125r ile tanıştım şuan için işe gidip gelme ve arada şehir içi turlamada kullanıyorum ve fıtıgımla ilgili bir sıkıntı yaşamadım ama yaşamıyacagım anlamına gelmez korka korka biniyorum çünki motor üstünde tutulma olursa ne yapacagımı inan bilmiyorum eger durumun cidden agırsa bence daha dik oturuş pozisyonu olan bir motorsiklet ile tanışıp ona aşık olup güzel vakit geçirmen tekrar geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim size de geçmiş olsun.Peki siz fıtığı nasıl tedavi ettiniz?Ağrılarınızdan tamamen kurtuldunuz mu?Bildiğin kadarıyla fıtıkta tam anlamıyla iyileşme söz konusu değil,yani deforme olan doku hiçbir zaman ilk zamanki kadar sağlıklı olmuyormuş malesef.

Arkadaşlar tekrar merhaba.Yorumlarınızı değerlendirdim ve şu aşamada 250cc'lik racing almaktan vaz geçtim.Hem sağlık problemleri,hem de tecrübe yetersizliğinden ilk olarak CBF 150 düşünüyorum.Sizce mevcut koşulları göz önünde bulundurursak,ne kadar doğru bir seçim olur?Özellikle sırttaki fıtık faktörü ile birlikte.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Guzel secim, YBR 125 de olur, TVS Apache RTR 150 de olur. bunlar seni uzmez..

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel secim, YBR 125 de olur, TVS Apache RTR 150 de olur. bunlar seni uzmez..
    Basamak basamak gitmeyi planlıyorum.İlk olarak Fitness'a başladım.Antrenmandan sonraki gün sırt ağrılarım hala devam ediyor ancak normal zamandakinden farklı değil.Sırtı yeterince güçlendirip motosiklet ile yeterli tecrübeyi kazanınınca sonraki adım olarak naked 600 cc düşünüyorum.Tabi bu sürece kadar epey bir zaman ve mesai harcayacağım.Sonraki adımı da vücudumun racing kullanabilecek kadar iyileşme kaydedeceğini umarak şekillendirmeyi planlıyorum.

FretB selam, sakincasi yoksa boy/ kilonuz kaç?

Alıntı hakina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FretB selam, sakincasi yoksa boy/ kilonuz kaç?
    1.84 boyum 76 kilom.

Cok rahat spor yapabilirsiniz. Sonrasinda da duzelir istediginiz tipte motosikletle baslar-buyutursunuz. Internette benzer problemi olanlar icin epey kaynak var. Bence birkac ay ya da iyilesene kadar mucadele edin, sonrasi kolay

Alıntı hakina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok rahat spor yapabilirsiniz. Sonrasinda da duzelir istediginiz tipte motosikletle baslar-buyutursunuz. Internette benzer problemi olanlar icin epey kaynak var. Bence birkac ay ya da iyilesene kadar mucadele edin, sonrasi kolay
    Daha önce de araştırdım.Var olan kaynaklar genelde bel fıtığı üzerine.Bende bel fıtığı ve sırt fıtığı var.Ayrıca bir sürpriz daha yaşadım.Bugün doktora gittim boyundan bi film çekelim dedi.Boyunda da fıtık çıktı...Sonrasında boyundan MR çektirdim.Cuma günü tekrar boyun için fizik tedaviye başlayacağım.Kendisine fitness yapabilir miyim diye sordumda ağırlıktan uzak dur,yürüyüş yap dedi.Ancak ben Fitness dışında bu soruna bir çözüm yolu göremiyorum.Sanırım en sağlıklısı bir spor hekimine görünmek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)