Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet alamıyorsak yat alalım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Merhaba,

Motosiklet fiyatlarının euro/dolar kurlarındaki artışa bağlı olarak uçan fiyatlarından sonra hükümetimiz içimizi rahatlatacak bir uygulamaya geçti.

Bakanlar Kurulu gross tonilatoyu geçmeyen gezinti gemileri, yatlar, kotralar ve teknelerden alınan ÖTV'yi herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın sıfırladı.

Motosiklet fiyatlarının yükselmesinden dolayı alamayan arkadaşlar, yat alma fırsatını kaçırmasın.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/son-dakik...arari-40354333

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kesin bi badem biyikli yiyicimiz tersanecik açmiştır. Yat mat üretimine başlamıştır.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin bi badem biyikli yiyicimiz tersanecik açmiştır. Yat mat üretimine başlamıştır.
    Hiç sorma bi badem bıyıklı da motosiklet üretse de şöyle 600'lük ucuza alabilsek.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç sorma bi badem bıyıklı da motosiklet üretse de şöyle 600'lük ucuza alabilsek.
    sadece benim malımda ötv yok denebilir.Ha hakiki türk üretimi kaliteli birşey olur zaten milliyetcilik ruhumuz ağır basıyor alırız.Amerikada olduğu gibi caponlara bi ithalat sınırı koyarız.oh misss

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Sırf göz boyama, ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler hesabı, referandum da evet çıkması için başladılar yine Nisan sonuna kadar ev aletlerinde ötv indirmeler falan, Allah trilyon kez belasını versin bu Allah ile aldatan Allahsız karaktersizlerin. İnsan bu kadar mı aptal yerine konur.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    yorumsuz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf göz boyama, ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler hesabı, referandum da evet çıkması için başladılar yine Nisan sonuna kadar ev aletlerinde ötv indirmeler falan, Allah trilyon kez belasını versin bu Allah ile aldatan Allahsız karaktersizlerin. İnsan bu kadar mı aptal yerine konur.

gelmiş zaten http://finans.mynet.com/haber/detay/...lemesi/127578/
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Bizden bir badem bıyıklı çıkmaz mı bir motosiklet fabrikacığı açsın da bizden de vergi almasalar, tıpkı fakirin ekmeğinden alınan verginin zenginin pırlantasından alınmadığı gibi
    Youtube Channel:
    https://youtube.com/cihankocofficial

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Aklıma geldi de Bir ara da bu vardı.
    doghouse bunu beğendi.

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yerlı mal almıyorum ben. Yerlı araba da cıksa, motor da cıksa, omrum boyunca ıhtıyac duyacagım seylerın tamamı da bu ulkede uretılmıs olsa almam. Memlekete dusmanlıgım yok ama Turk ustalarına guvenmıyorum. Cope atacak para kazanmıyorum.

Gercı bu ulkede yerlı adı altında butun parcaları dıs ulkelerden alınıp toplanan bır suru sey var yerlısını yemek ısteyene. En son yerlı araba yapacagız, elenkturunklu olacak dıye bas bas bagıranlar, yerlı arac uretıyoruz, fıyatlarda buyuk kolaylık saglayacagız dıye haberlere cıkanlar gectıgımız gunlerde bızım yerlı arac uretme gıbı bır amacımız yok demıstı. Sanırım ımam erıgını papaz erıgıne cevırme projelerını basarılı bulan yonetıcılerı ve o yonetıcılerın sectıgı muhendıZcıkler beceremeyecek bu ısı. Japondan sasmayacan arkadas.

Duzenleme: Alıntı yapmayı unutmusum :(

Ya birader ne çorba yapıyonuz var ya.
    Biri motor tavsiyesi istiyor ona çocukla motora binilmez tavsiyesinden başka bişey vermiyonuz.
    Dolar yükseliyor siyasete dalıyonuz.
    Şimdi ukalanın biri de kalkıp buralarda dolanma o zaman diyecek. Kısa bilgi verip uzaklaşıcam zaten.
    Denizcilikle ilgili bir bölüm okuyanlar yatçılık sektörünün Türkiye için önemi az çok bilirler. Yunanistan kadar marinamızın olmamasının yanı sıra Antalya ve İstanbul'da güzel marinalar var. Buralardan halk dilinde otopark ücreti alıyorlar. Hiç bir yat marinada bile olsa üzerinde kaptan ehliyeti olmadan duramıyor. Denizciye limanda bile olsa ek gelir ya da sizin tabirinizle badem bıyıklar denizcilik kurslarından para kırmaya çalışıyor. Bunun dışında bodrum, marmaris, kaş gibi yerlere giderseniz bakımsız tekneleri görürsünüz, ya da çağının gerisinde kalmış, turisti cezbeden pek bişeyi olmayan tekneler görürsünüz. Yat her zaman zengin işi değil, üzerinden ekmek yiyenlerin de işidir. Bugün bir gulet almak istesen 21 metre olanları 130.000 TL'ye bulabiliyorsun ve sezonluk sana getirisi 240x500 = 120.000 TL minimum ciro. Sizin zengin tabir ettiğiniz kesim zaten yıllık minimum 1 kaptan 1 denizci maaşı veriyor o yüzden vergisini pek sallamaz bunu da araya sıkıştırayım. Bunun dışında yabancı bandıralı yatları da Türk bandırasına almak gibi bir olasılık doğuyor. Bütün bunların dışında yat sektörü inşaat sektörü gibidir. Sizin dışardan gördüğünüz yatın tekne kısmıdır. İçinde makinesi, radarı, jeneratörü, kamaraları vs. vs. bir sürü şeyi vardır ki bir de şunu düşünün ticari yatların yıllık bakımları, tersaneye çekimleri vardır.

Şimdi gelelim mevzuya:

Beyaz eşyada ÖTV alımını geçici olarak durdurdular.
    İnşaatta 240 ay vade ya da 60 ay 0 faiz uyguladılar.
    Gurbetçiye komşusunu getirme çağrısında bulundular.
    Ruslar Ocak ayında geçen senenin Ocak ayına oranla 5.7 kat daha fazla geldiler.
    Konutta KDV düzenlemesi yaptılar.
    Emeklilere ekstra ikramiye ödemesi yaptılar.

Benim evimin önü de 10 yıldır kaza düze kaza düze b.ka döndü ama bi durun ya. Adamların yaptıklarını niye yaptılar diye soruşturup tekrar dönüş yapın. Belediyeci herif uluslararası açıldı, bütün belediyeler yine sallabaş olmaya, rant kavgası vermeye, kendi ortaklarının yaptıkları inşaatların değer kazanması için şehrin geri kalanını bozmaya yıkmaya yöneldiler.
    Antalya'da bir abimizin işletmesi elektrik sorunu nedeniyle enerji bakanı yandaşı bir elektrik dağıtım şirketi tarafından 1 yıldır yaklaşık 1.000.000 TL bozguna ve zarara uğratılıyor.

Gelecekseniz bunlarla gelin ya. Bu ne böyle ucuz sataşmalar. Sizin bildiğinizi biz bilmiyoz tavırları? Motosiklet sitesini basit siyasete boğdunuz.
    sheriff87 bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizden bir badem bıyıklı çıkmaz mı bir motosiklet fabrikacığı açsın da bizden de vergi almasalar, tıpkı fakirin ekmeğinden alınan verginin zenginin pırlantasından alınmadığı gibi
    Bıyıklarım badem değildir!

Bu vergisiz, avantajlı işler yatları ülkeye sokmaya, bayraklarını değirtirene kadardır. Sonrasında artırırlar her birşeylerini.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı ÖmersizOlmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri motor tavsiyesi istiyor ona çocukla motora binilmez tavsiyesinden başka bişey vermiyonuz.
    Şimdi ukalanın biri de kalkıp buralarda dolanma o zaman diyecek. Kısa bilgi verip uzaklaşıcam zaten.
    Denizcilikle ilgili bir bölüm okuyanlar yatçılık sektörünün Türkiye için önemi az çok bilirler. Yunanistan kadar marinamızın olmamasının yanı sıra Antalya ve İstanbul'da güzel marinalar var. Buralardan halk dilinde otopark ücreti alıyorlar. Hiç bir yat marinada bile olsa üzerinde kaptan ehliyeti olmadan duramıyor. Denizciye limanda bile olsa ek gelir ya da sizin tabirinizle badem bıyıklar denizcilik kurslarından para kırmaya çalışıyor. Bunun dışında bodrum, marmaris, kaş gibi yerlere giderseniz bakımsız tekneleri görürsünüz, ya da çağının gerisinde kalmış, turisti cezbeden pek bişeyi olmayan tekneler görürsünüz. Yat her zaman zengin işi değil, üzerinden ekmek yiyenlerin de işidir. Bugün bir gulet almak istesen 21 metre olanları 130.000 TL'ye bulabiliyorsun ve sezonluk sana getirisi 240x500 = 120.000 TL minimum ciro. Sizin zengin tabir ettiğiniz kesim zaten yıllık minimum 1 kaptan 1 denizci maaşı veriyor o yüzden vergisini pek sallamaz bunu da araya sıkıştırayım. Bunun dışında yabancı bandıralı yatları da Türk bandırasına almak gibi bir olasılık doğuyor. Bütün bunların dışında yat sektörü inşaat sektörü gibidir. Sizin dışardan gördüğünüz yatın tekne kısmıdır. İçinde makinesi, radarı, jeneratörü, kamaraları vs. vs. bir sürü şeyi vardır ki bir de şunu düşünün ticari yatların yıllık bakımları, tersaneye çekimleri vardır.

Şimdi gelelim mevzuya:

Benim evimin önü de 10 yıldır kaza düze kaza düze b.ka döndü ama bi durun ya. Adamların yaptıklarını niye yaptılar diye soruşturup tekrar dönüş yapın. Belediyeci herif uluslararası açıldı, bütün belediyeler yine sallabaş olmaya, rant kavgası vermeye, kendi ortaklarının yaptıkları inşaatların değer kazanması için şehrin geri kalanını bozmaya yıkmaya yöneldiler.
    Antalya'da bir abimizin işletmesi elektrik sorunu nedeniyle enerji bakanı yandaşı bir elektrik dağıtım şirketi tarafından 1 yıldır yaklaşık 1.000.000 TL bozguna ve zarara uğratılıyor.

Gelecekseniz bunlarla gelin ya. Bu ne böyle ucuz sataşmalar. Sizin bildiğinizi biz bilmiyoz tavırları? Motosiklet sitesini basit siyasete boğdunuz.
    Motosiklet ekipmanlarına ek vergi gelmesi bunun karşılığında yatlara ÖTV indirimi uygulanması seni rahatsız etmiyorsa senin açından sorun yok. Çık bu başlıktan git yat forumlarında takıl, senin yerin zenginlerin yanıdır, burada biz pis fakirlerle vakit kaybetme.

Şunu da ekleyelim, 10-15 sene önce olmayan ÖTV'yi hayatımıza sok, sonra bu ÖTV'yi indir, vatandaş mutluluktan uçsun. Ne güzel milletiz biz ya, mutlu olacak o kadar çok şey bulabiliyoruz ki kendimize.
    rebirth bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ortaklaşa yata girelim
    doghouse bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    milyonlarca insan işi için ulaşımı için araba ve motosiklet kullanıyor.
    bu bağlamda bir arabadan 1.5 ila 2 araba ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ ALINIYOR.

YAT ALANDAN ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ ALINMIYOR. MAZOTU DA VERGİSİZ KULLANIYORLAR.

mantıklı mı?
    okuluna giden öğrenciden ÖTV yi dibine kadar al
    iş yapan esnafın motorundan ÖTV yi dibine kadar al
    YATTAN ALMA
    mantıklı mı?

motosiklet özel bir tüketim , araba özel bir tüketim , cep telefonu özel bir tüketim.
    ama YAT DEĞİL!

çok mantıklı.
    Osm@n bunu beğendi.

Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninle aynı duygular içerisindeyim, insanlar hak ettiği gibi yönetilir diye düşünüyorum. Hak ettiğimiz ülke yönetimi bu, gayet de güzel yönetiyorlar bizi.
    Hacı kusura bakma ya. Valla bir an şişiverdim. Boyna aynı mevzuları görüp duruyoruz. Bıktım valla, tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok.
    Bu işin derneği kooperatifi yok, organizesi yok. Anca fuardan fuara görüşülür, sonra herkes vine çeker, youtube'a video atar.
    Ben mesela, 2017 yeni sezon malları gelsin alıcam diyodum, şimdi tarihim uzadı. Onun da stresi var, bilgisayarda bir sayfa da anlık döviz kurları açık. Ötekinde ekonomi/finans haberleri. Bekliyoruz yani. Ama bu demek değildir ki yat sektöründeki verginin indirilmesi zengine yaradı. Memlekette 100 tane zengin varsa 1.000.000 tane ticari yatlar var.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    milyonlarca insan işi için ulaşımı için araba ve motosiklet kullanıyor.
    bu bağlamda bir arabadan 1.5 ila 2 araba ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ ALINIYOR.

YAT ALANDAN ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ ALINMIYOR. MAZOTU DA VERGİSİZ KULLANIYORLAR.

mantıklı mı?
    okuluna giden öğrenciden ÖTV yi dibine kadar al
    iş yapan esnafın motorundan ÖTV yi dibine kadar al
    YATTAN ALMA
    mantıklı mı?

motosiklet özel bir tüketim , araba özel bir tüketim , cep telefonu özel bir tüketim.
    ama YAT DEĞİL!

çok mantıklı.
    Aradaki farkı görmedin mi?

Motosikleti, arabayı vatandaş kullanır, Yat'ı zenginler kullanır. Sen vatandaş olarak oyunu doğru kullanmazsan, sen motosiklet alacağım diye kırk takla atarken, yandaş inşaatçı zenginler yeni yatlarında sefasını sürer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Hacı kusura bakma ya. Valla bir an şişiverdim. Boyna aynı mevzuları görüp duruyoruz. Bıktım valla, tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok.
    Bu işin derneği kooperatifi yok, organizesi yok. Anca fuardan fuara görüşülür, sonra herkes vine çeker, youtube'a video atar.
    Ben mesela, 2017 yeni sezon malları gelsin alıcam diyodum, şimdi tarihim uzadı. Onun da stresi var, bilgisayarda bir sayfa da anlık döviz kurları açık. Ötekinde ekonomi/finans haberleri. Bekliyoruz yani. Ama bu demek değildir ki yat sektöründeki verginin indirilmesi zengine yaradı. Memlekette 100 tane zengin varsa 1.000.000 tane ticari yatlar var.
    Ben de contayı yaktım, ÖTV'siz yat haberine çok sevindirik oldum, forumda paylaştım.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    zengin olan, "vatandaş" değil mi ?

servet düşmanı fakirler.

bizim her günümüz böyle ...

Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS

Şimdi gelelim mevzuya:

Yapmaları gerek şey sıkıştıklarında bir şeylerin vergisini sıfırlayıp birilerini ihya etmek değil, her şeyden az miktarda vergi alarak hem kendilerini kurtarmak hem de milletin yüzünü güldürmek olmalı. Bu ülkede hedefi vergileri düşürmek olan hangi parti gelecekse gelsin oyum onundur. Bana göre halkından yüksek vergi almak vatan hainliğiyle eşdeğerdir.

Turizm üzerine tez yazdım. Eğer tezi yanlış yazmadıysam, turist sayıları ile ilgili resmi verileri TÜİK açıklar. Daha değil 2017 verileri, 2016 IV. çeyrek verileri dahi 4 gün önce açıklandı:

http://tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=24590

2017 Ocak ayında gelen rus vatandaş sayısının, 2016 yılı ocak ayında gelen rus vatandaş sayılarına göre 5,7 kat artış gösterdiğini yazan resmi kaynağı gösterir misin?

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    ÖTV kararını çok yerinde buluyorum.
    Günümüzde, yatlar / tekneler artık halkın temel bir ihtiyacı haline gelmiştir. Bu taşıtlar olmadan günlük yaşamı idame ettirmek mümkün değildir.

Motosikletler ise hep olduğu gibi bundan böyle de, lüks tüketim malı olarak kalacaktır. Motosiklet alan kişiler genelde multi milyoner olduklarından, ÖTV onlara hiç koymaz.
    svastika94 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)