Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

artçı kask takmazsa ceza yiyor muyuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Senden olmamış dostum fazla zorlama istersen
    telike bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafikteki her unsur ötekileri tehdit eder. kimse adam öldürmeye çıkmıyor trafiğe. ama her gün birileri ölüyor. bu riski göze alamayan trafiğe çıkmasın zaten. ben de bakkala bile gitsem arabadaysam kemeri, motordaysam kaskımı takarım. ama 30 yaşındaki insanlara da zorla kemer taktırmam. dediğim gibi bana göre herkes kendi hareketinden mesuldür.

keşke öyle olsaydı kardeşim..keşke....

arabanda yada motosikletinde (Allah korusun) olası bir kazada....

hiç tanımadan almış olsan bile....

sakatlanan (yada ölen kişinin çoluk çocuğuna)......

eğer kişi isterse...

ömür boyu bakmakla yükümlü olduğunu biliyor musun????
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Tek derdin ceza olsun, ufak bir kaza anında sana bir şey olmazken artcin beyin kanamasından ölebilir

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskı olmayanı alma , hayır diyebilmeli insan , niye almıyorsun dersede senin iyiliğin için almıyorum dersin.

Hocam artçı kaskım yok diyin, almayın.
    Ayrıca abi çok uç örnekler vermişsin ben hergün dershaneye , okula bisikletimle gidiyorum ne için azda olsa trafiği göreyim nedir ne değildir öğrenmek amaçlı.
    Bisiklette kask takıyor muyum ? Hayır neden takmıyorum çünkü 25km hızın üzerine çıkmıyorum yavaş yavaş gidiyorum ayrıca bisiklet hafif alet hız yapmadığın sürece kontrolünü kaybetmezsin bisikletten atlasan elin ile hala tutabilirsin.
    Ama yolda giderken görüyorum dayıları adam afedersin gelmiş 50 60 yaşına ( yaşa lafım yok ) cbr 250 var altında kask zaten yalpalaya yalpalaya sürüyor , 600lük ile kaskı koluna bilezik olarak takan gördüm...

Sonuç olarak, altında yavaş giderken bile kontrolünü çabuk kaybedeceğin bir alet var ve sen artçın kask takmasada alırım diyorsun abi sen ilk sorduğun soruyu gözden geçirdin mi senin amacın polis yakalarsa ceza bana mı artçıya mı...

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Scarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı olmayanı alma , hayır diyebilmeli insan , niye almıyorsun dersede senin iyiliğin için almıyorum dersin.
    senin iyiliğin için demeye bile gerek yok. "Hayır. almıyorum! bitti!"
    Scarty bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Gözlemlediğim kadarıyla aynı konu gibi gözükse de farklı konular mevcut, dolaylı yollardan aynı gözüküyor.

Sen haklısın Abicim, kimseye zorla bir şey yaptıramazsın..
    Sen haklısın Abicim, kimseye zorla kask taktıramazsın..
    Sen haklısın Abicim, kimseye zorla emniyet kemeri taktıramazsın..
    Sen haklısın Abicim, kimseye zorla bir şeyler öğretemezsin..

-- Biz ise şurada haklıyız..!

Kask tak ve taktır ki , Allah korusun bir kazaya rast gelipte canın ve vicdanın zedelenmesin .. ( Sen istediğin kadar dikkat et, kaza bu ! )
    Arkana binen kim olursa olsun şu an dikkat ettiysen, verilen cevaplar artçından çok seni düşündüğümüzden .. ( Ne kadar anlamamak istesen de ! )
    Önlemini evet ilk olarak arkanda ki için al , başınıza bir şey gelmesin diye, Sonra sıra sana geliyor Allah korusun kaza sıyrıklarla atlatılmaz sonu kötü biterse kopma, felç , beyin kanaması, iç kanama '' ÖLÜM '' vs. gibi sonradan vicdanın değil normal hayatın birbirine girmesin, mahkemelerde, nezaretlerde sürünme diye söylenmiş olan bir kaç cümle, nasihat , TECRÜBE ! ( Sizin için ! Biraz bilinçlenmeniz için ! )
    Bu arada 70 km. hızı az bulmuşsunuz, İçinizde o cesareti bulursanız motordan atlayıp başınızı bir kaldırıma vurmanızı isteyeceğim sizden . Kameraya çekin ama bunu yapmadan bir kişi ayarlayın sonra bize bunu sunan olsun. Sizin bu hayatta kalacağınız biraz tartışılır. ( Benim sizden istediğim şey ne kadar saçma buldunuz dimi ? Evet aynı şeyi bizde yazdıklarınız için düşünüyoruz. Ne yazık ki ! )

Saygılarımla..

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlemlediğim kadarıyla aynı konu gibi gözükse de farklı konular mevcut, dolaylı yollardan aynı gözüküyor.

Sen haklısın Abicim, kimseye zorla bir şey yaptıramazsın..
    Sen haklısın Abicim, kimseye zorla kask taktıramazsın..
    Sen haklısın Abicim, kimseye zorla emniyet kemeri taktıramazsın..
    Sen haklısın Abicim, kimseye zorla bir şeyler öğretemezsin..

-- Biz ise şurada haklıyız..!

Kask tak ve taktır ki , Allah korusun bir kazaya rast gelipte canın ve vicdanın zedelenmesin .. ( Sen istediğin kadar dikkat et, kaza bu ! )
    Arkana binen kim olursa olsun şu an dikkat ettiysen, verilen cevaplar artçından çok seni düşündüğümüzden .. ( Ne kadar anlamamak istesen de ! )
    Önlemini evet ilk olarak arkanda ki için al , başınıza bir şey gelmesin diye, Sonra sıra sana geliyor Allah korusun kaza sıyrıklarla atlatılmaz sonu kötü biterse kopma, felç , beyin kanaması, iç kanama '' ÖLÜM '' vs. gibi sonradan vicdanın değil normal hayatın birbirine girmesin, mahkemelerde, nezaretlerde sürünme diye söylenmiş olan bir kaç cümle, nasihat , TECRÜBE ! ( Sizin için ! Biraz bilinçlenmeniz için ! )
    Bu arada 70 km. hızı az bulmuşsunuz, İçinizde o cesareti bulursanız motordan atlayıp başınızı bir kaldırıma vurmanızı isteyeceğim sizden . Kameraya çekin ama bunu yapmadan bir kişi ayarlayın sonra bize bunu sunan olsun. Sizin bu hayatta kalacağınız biraz tartışılır. ( Benim sizden istediğim şey ne kadar saçma buldunuz dimi ? Evet aynı şeyi bizde yazdıklarınız için düşünüyoruz. Ne yazık ki ! )

Saygılarımla..
    hocam ağzına sağlık. en makul insanlardan biri senmişsin. ben kask kullanımı konusunda hak veriyorum, dediğim gibi arabada kemer, motorda kask takarım her daim. ama kendi isteğiyle uyarılarıma rağmen, gönlüm razı olmamasına rağmen kasksız arkama binen adama bi şey olursa da elimden bir şey gelmez.

70km'hızı az bulmadım hocam, motorun kapasitesini belirtmek için yazdım. zaten zarar görmek için hız yapmaya gerek yok, çok yakınım olan birini sinyalsiz şerit değiştiren minibüs altına aldı. durumun farkındayım fazlasıyla, ben motoru sat kendine motorcu deme diyenleri anlayamadım. sanki kendileri çok muazzam tedbirli insanlar da bana burada ahkam kesiyorlar. hiç hoş tavırlar değil bunlar. cezai işlem için sorduğum soru apaçi diyenlerle, motorumu satmama kafasına göre karar verenlerle, gereksiz suçlama yapanlarla şirazesinden kaydı.

Motosikleti
    Allah kimseye kaza bela vermesin derim bende bu konunun üzerine.. Bende bir yere kadar alıyordum artçıyı kasksız , şimdi bırak kaskı elimden geldiğince binecek kişiye eldiven mont temin ediyorum.. Sadece başınıza gelince keşke dememeniz için her şey.. Sağlıcakla kalın..

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    bana ehliyetinde yok gibi geldi

Motosikleti
    Alıntı anyhow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye balta vurup duruyorsunuz anlamış değilim. Kazandırmak yerine niye tekmelemeye çalışıyorsunuz ? Hep bir polemik olsun hep bir kargaşa çıksın millet birbirini yesin havaları.. ! Evet bazı yerlerde tartışmak konuyu ayrıntıya döküyor bu bir gerçek ama bu şekil de nereye varmayı planlıyorsunuz ??
    Allah ne verirse hayırlısını versin, İnşallah.

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    Niye balta vurup duruyorsunuz anlamış değilim. Kazandırmak yerine niye tekmelemeye çalışıyorsunuz ? Hep bir polemik olsun hep bir kargaşa çıksın millet birbirini yesin havaları.. ! Evet bazı yerlerde tartışmak konuyu ayrıntıya döküyor bu bir gerçek ama bu şekil de nereye varmayı planlıyorsunuz ??
    tmm kazandıralım arkadaşı ilk fırsat gidip ehliyet alsın

Motosikleti
    Hayırlı akşamlar dilerim size..
    Allah ne verirse hayırlısını versin, İnşallah.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    ehliyetim var hocam. b ve a2. dediğim gibi arabayla en az 10.000km, motorla da 500 km yol yaptım(şimdilik). kaskım da var. eldiven mont falan da var. ama biraz önyargım ve kötü niyetim eksik sanırım. sayenizde öğreniyorum, eksik olmayın.
    burakragaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Son söylediklerimin ben hala arkasındayım.. !! Bunlar yüzünden bir yere varamıyoruz ya zaten..!!!
    kordinaryus bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    birini artçı alır kaza yaparsanız ssk tedavi ve o adamın çalışmadığı zamanda raporlu mesai ücretini sana kitleye biliyor aklınızda olsun.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Yok onlara cezayı Azrail kesiyormuş biz öyle duyduk

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    yahu bir hata var düzeltmek için adım atmaya çalışıyor arkadaşlar, bu dostumuz da inatla ısrar ederse balta da vururlar. kasksız alman doğru değil diyor herkes. cevaben ölürse ölsün diyor arkadaş da.. ee buna ne cevap verilir siz söyleyin sayın burakragaa

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    kısaca artçıda kask yoksa ceza kesilir.. ceza direk artcının Tc kimliğine de kesilebilir bunuda bilmenizde fayda var..

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    hatayı düzeltelim tamam ama konuyu açan arkadaş nuh diyor peygamber demiyor.

öncelikle kardeşim mevzu kask takmama mevzusu değil. mevzu senin arkana yanına oturan kişiden ben mesul değilim deme anlayışın. direksiyonda sen varken gaz pedalına sen dokunuyorken aşırı hızdan ya da hatalı sollamadan kaynaklı bir kazada yanındakinin suçu ne? tüm ipler yani kontrol senin elinde. yani yanındakinin arkandakinin ölüp ölmeyeceği kararını aldığın emniyet tedbirleriyle gayet rahat verebiliyorsun.

ilk önce bu anlayışı değiştir lütfen; yarın öbür gün çok sevdiğin bir insan arkanda otururken zarar görür zor yoldan öğrenirsin. burdaki arkadaşların da çok da umrunda değil yoksa senin ya da bir yakınının ölüp ölmemesi.

sen bunu önce bir düşün; kullandığın araçtaki ve trafikteki her unsur için sorumlululuğun olduğunu bil. sonra kask takıp takmamanın gerekli olup olmadığına kendin karar ver.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Biz Avrupalı değiliz.

Bizim kafamıza yolda yürürken klima düşer; ölürüz.
    Kahvede otururken inek düşer; ölürüz.
    Boştaki elektrik kablosunu tutar; ölürüz.
    Hastanede mikrop kapar; ölürüz.
    Kırmızıda geçip çarpar; ölürüz.
    Yaya geçidinden geçerken öküzün biri çarpar; ölürüz.
    Daracık sokakta karşıdan karşıya geçerken hızlı gelen aracı görmeyiz; ölürüz.
    Kask takmayız; ölürüz.
    Emniyet kemeri takmayız, yara almadan kurtaracağımız kazada ölürüz.
    30 ile girilecek kavşaktan 100 le geçen kamyon dönüş sinyali verdiğimizi görmez, ezilip ölürüz. (Daha dün gördüm, kamyon son saniyede çarpmaktan kurtuldu dönüş yapan arabaya. Ve eminim o arabaya kızmıştır hız limitlerine uymak gibi bir kaygısı olmadığı için)
    Geçen gün içinde bulunduğum araba karşıdan motor geldiğini gördüğü halde öndeki arabayı sollamaya çıktı, motorcu da kenara kaçtı ve kurtuldu. çok sinirlendim ve sürekli başıma geldiği için, şoföre baya bir söylendim. "Motora dikkat bile etmedim ben ne var" diye kaşılık verdi. Motorun kaçtığı o boşlukta insanlar yürüyor (kaldırım yok), çocuklar dolmuş bekliyor, bebek arabalarıyla anneler yürüyor, falan filan. Ama kimsenin umurunda değil. Herkes haklı. Kimse biz bir şeyleri yanlış yapıyor muyuz acaba diye düşünmüyor. Bir gerçek var ki, sinek gibi ölüyoruz! Doğru bildiklerimize körü körüne sarılmak yerine biraz düşünmekten zarar gelmez. Ha benim kapasitem budur, bana bunlar öğretildi, dedemi, babamı ezip geçmem aynı kafayla devam ediyorum diyen de devam etsin, zaten binmişiz bir alamete, gidiyoruz kıyamete.
    C.Kaan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)