Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yazlik deri montlar bahar aylarinda üşütür mü???

Motovento
    REKLAM ALANI
    yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar dainese marka yazlik bir deri mont alabilirim ama özellikle bahar aylarinda üsütür mü diye korkuyorum o kadar para verdikten sonra üsümek istemiyorum ılık havalarda. Kullanan var mi düşünceleriniz nedir? ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    dainese nin termal içlikli deri montları var on numara. onlardan alırsan daha uzun süre giyebilirsin. bunda var mesala http://www.mototas.com.tr/urunlistel...=50&g=581&o=73

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Ben kendi deneyimimi paylaşayım Dainese ceket bunu kullanıyorum http://www.mototas.com.tr/ThumbImage...480&height=480
    Ceket içine uzun kollu biraz kalın bir tişort giyiyorum.Tişörtümün altındada yazlık termal içlik var (terleyip tişörtü ıslatmamak için) https://www.google.com.tr/search?q=A...w=1536&bih=749 bu kombinasyonla henüz bu mevsimde üşümedim. Daha yeni Bodrum - İstanbul yolculuğu yaptım bol rüzgarlıydı.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Bir deri ci olarak üşütmez bende yaz kış aynı modeli kullandığım oldu haa motor üstündemi hayır. Normal şartlarda deri ierdeki ısıyı hapseder kolay kolay terletmemesi lazım. Bende dükkandan ayarladım kendime bitane 1 haftadır giyiyorum motor üstünde gayt iyi koruyor. Kuzu derisi ince deriden bide. Motorcu montları genelde dana derisinden yapılır kalın pilot montlar ı gibi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Üşütür. Motorcunun en hassas yerleri 1-Böbrekleri 2-Göğsü 3-Dizleridir. Motorcuyu üşüten havada ki nemdir. 20-30 kilometre hızdan sonra havadaki nem sürekli bir buzhanenin içinde gidiyormuşsun etkisi göstermeye başlar. Ha gençlik heyecanı ile önceleri pek umursamazsın ama sonradan böbreklerini eline verir.

Siz siz olun havalar serinlemeye başlar başlamaz kışlık montları giymeye başlayın ve günler ilerledikçe giysi adedini çoğaltmaya bakın. Yazın bile o nemin etkisinden böbreklerinizi korunmak için bellik ve kuşak kullanmayı ihmal etmeyin. Havalar serinlemeye başlayınca en etkili şeylerden biriside göğüse konulan ve en az dört yapraktan oluşan gazetedir. İçliğinide giyersen Alaskada bile bir şey olmaz adama.
    Adventure58 bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    üzerine bi yağmurluk çekersin mis olur...rüzgarı kesmek faydalı oluyor

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar (yazlık deri mont) demiş yanlış bilmiyorsam yazlık deri montları'nın ön yüzleri minik minik delikcik'ler ile kaplı

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Teşekkür ederim yorumlariniz icin. Arkadaşın dediği gibi üzerinde küçük delikler var hava alması için ben zaten kışın binmiyorum bahar aylarinda ve yazın sadece. O küçük delikler baharda biraz serin havalarda problem.yapar mi acaba onu asıl merak ediyorum çok rüzgar alir mi acaba içine pişman olmayim montu alinca

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Sanirim en iyisi bi tane de termal içlik almak serin havalar için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Bu arada gerçekten teşekkür ederim yorumlariniz için birçok kişi boş geyik muhabbetlerine sayfalarca yazıyor ama gerçekten yardım isteyen biri olunca nedense millet pek önemsemiyor bu yüzden sağolun hepiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)