Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En çok şu gruptan çekiyorum....

Katılımcı sayısı
73. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Diğer motor sürücüleri

7 9.59%
  • Taksiler

31 42.47%
  • Minibüs, Otobüs

33 45.21%
  • Servis ve diğer özel yolcu araçları (transporter vs.)

22 30.14%
  • Diğer bine araç sürücüleri

17 23.29%
  • Kamyon, tır, iş makineleri

9 12.33%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
2. sayfa BirinciBirinci 12

Trafikte canınıza en çok kimler kast ediyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belediye otobüsü şoförünü koltuğundayken dövsek cezası nedir? Yada aşağı inmesini sağlayıp dövsek?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Şeridimden sollayan SS sürüceleri ve Kuryeler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    1 taksi,2 yayalar.
    Bekozade bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Taksiler,bayan sürücüler,otobüsler,TRANSİT,araba almış genç ahmaklar ve YAYALAR Hepsini geçtim abi o yayalar ne öyle ya niye üzerime geliyon gördüğün halde ?

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Transporter,taksi ve otobüs sürücüleri.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Herkesin şikayetçi olduğu bir sürücü katagorisi var.

Souç olarak tek bir doğru olduğunu düşünüyorum; Ülkemde trafiğe çıkan tüm sürücüler kendisinin uygun kişi olduğunu düünmesi ve ne yaparsa yapsın en doğrusunu yaptığını ve en iyi aracı kendisinin kullandığını ve başkalarının dikkatsiz ve kötü araç kullandığı fikrine sahip olması büyük bir problem.

İğneyi kendisine batırmadan çuvaldızı başkalarına batıran zihniyetten bir an önce kurtulmalı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları.

NOT1: (Bağırarak söylüyorum) Ben bazen çok kurallara uyarak seyahat ettiğimde çok huzurlu oluyorum araba sürerken... VE çok fazla korna sesi duyuyorum yavaş gittiğim için sağ şeritte((90 km hız ile)(Kamyonlar bile bu hızla sellektör yapıyor.))

NOT2: Şuaralar hiç uymadığım hız kuralına uyma çabalarındayım geri kalan kurallara uyarım. Uyamadığım tek kural hız limitleridir.
    Hız limitleri üzerinde seyr ettiğimde nedense daha dikkatli sürdüğümü hissediyorum, hızım düştükçe bir rehavet bir trafiği umursamazlık uyku hali basıyor.Birde üstüne 90 km ile sellektör korna yiyince eski durum yükleniyor hafızaya canavar geri dönüyor.

Hızlı gitmek büyük bir problem ama TRAFİKTE KENDİNİ ÇOK İYİ SANMAK BÜYÜK BİR YALNIŞ!!!

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

trafikte aslında en cok başkasının canını umursamayanlar can yakıyor.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taksilerin ve dolmuşların hareketlerini anlamaya başlayınca, onları da motosikletli kuryeler gibi düşünmeye başlayınca bana en çok yol veren kişilerin dolmuşçular olduğuğnu farkettim. Anlamak lazım, gözlemlemek lazım. Nasıl dururlar,i ne zaman dururlar, en çok nerede yolcu indirip bindirirler, taksiciler nerelerde müşteri bekler, nerelerden yasak u dönüşü yapar... Bol bol gözlem. Hareketlerini kestiremediğim ve hiç bir mantığa sığmayan beni en çok tehlikeye sokanlar ise özel otomobil kullanıcılarından eğitim ve kültür seviyesi düşük, ve özellikle takım elbise giyince kendini küçük beyinlerinde büyük insanlar sanan kekomançi tayfa...

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksilerin ve dolmuşların hareketlerini anlamaya başlayınca, onları da motosikletli kuryeler gibi düşünmeye başlayınca bana en çok yol veren kişilerin dolmuşçular olduğuğnu farkettim. Anlamak lazım, gözlemlemek lazım. Nasıl dururlar,i ne zaman dururlar, en çok nerede yolcu indirip bindirirler, taksiciler nerelerde müşteri bekler, nerelerden yasak u dönüşü yapar... Bol bol gözlem. Hareketlerini kestiremediğim ve hiç bir mantığa sığmayan beni en çok tehlikeye sokanlar ise özel otomobil kullanıcılarından eğitim ve kültür seviyesi düşük, ve özellikle takım elbise giyince kendini küçük beyinlerinde büyük insanlar sanan kekomançi tayfa...
    selamlar dostum dediğinde haklısın taksiciler ve dolmuşçular hakkında sırf bu yüzden henüz hiçbir taksi dolmuş ya da otobüş şoförüne patlatmadım. fakat içimden diyorum ki "bu dingil şerit değiştircek" öyle bir şerit değiştiyor ki o şeritte araba olsa onu dışarı atar. izmirde organizasyon çocuklarını sıralayacak olursak;
    1-taksiciler
    2-dolmuşçular
    3-otobüsçüler

binek araç şoförlerinin BÜYÜK bir kısmı görüyor farkediyor.

Kadınlar görseler bile umursamıyor makyaj yapanıyla mı kavga etmedim yola atlayanıyla mı, gördüğü halde üstüme kıranıyla mı..

yaşlılar da öyle özellikle yayalar bam diye atlıyor yola. ben bu yaşlıların olaylarını çözdüm ama toplumsal olarak yaşı büyüğe saygımız olan bi toplumuz. trafikte de yaşlı yola atladımı durcaz yol vercez falan sanıyorlar. ulan durmuyor motor sen 60la giden motorun önüne atlıyon dururum ben ama seni de yanıma alırım dururken bunak!
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Daha dün Ducato'lu bi kurye elimde kaliyodu. Yakasından tutup sarsaladım 40-50 yaslarindaydi o yuzden dovmedim. Ne aynaya bakmak ne bisey olduruyodu beni az daha cok sinirlendim, bide gevsek gevsel dikkat et diyo.

muhiddnevrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf 125
    Bayan sürücülerin çoğu motorlara dikkat ediyor.
    kartal,şahin gibi araçları kullananların çoğuda motorcuların önüne kırıyo,sıkıştırıyo insan olduklarından şüpheliyim
    GB79 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    servis soforleri.
    Ankarada "C" plakalilar...
    "ben bi de bunlara cocugumu emanet ediyorum ...ve de ustune para veriyorum" diye icimden geciriyoom her motorla gezintimde...

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Yan yoldan goz goregore önüne atlayan dört tekerli dallamalar.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı muhiddnevrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayan sürücülerin çoğu motorlara dikkat ediyor.
    kartal,şahin gibi araçları kullananların çoğuda motorcuların önüne kırıyo,sıkıştırıyo insan olduklarından şüpheliyim
    Valla bana daha dikkat edeni denk gelmedi, bi de yeni moda oldu hepsinin altında SUV araç ayna nedir bilmiyorlar.

İşin tuhaf tarafı bana yolda daha gıcıklık yapıp yol vermeyen olmadı ben zaten araç arasında yada arkasında da bekliyorum ama bile bile devam etmeyip sen geç diyen yada aracını yana doğru olabildiğince çekmeye çalışıp bana trafikte yol açan çok sürücü denk geldi, tahminim biraz da sürüşle alakalı bu sen efendi sürünce millette efendi davranıyor gerçi benimkisi efendilikte değil acemilikten başkasının aracına zarar vermeyeyim diye aralara girmiyorum fazla :D

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    Araç kullanırken cep telefonuyla delicesine konuşanlar. İster otobüs şöförü olsun ister normal vatandaş. Çok uyuz olduklarıma vizörü açıp kapat şu telefonu diye küfür bile ediyorum, bir gün birisi sıkıştırıp vuracak arkamdan ama hadi hayırlısı

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Elbetteki Kendimiz Kendi Canımıza Kasıtlı Davranışlarda Bulunuyoruz,,,

Kask Yok,
    Mont Yok,
    Bot Yok,
    Eldiven yOK,
    Motorda Bakım Yok,
    Adam Akıllı Lastik Yok,,,,,,

EEE Bunlar Kendiliğinden olmuyor,
    Fakat Yinede DİP GAZ DOLAŞILIYOR,,,

Malesef Düşman Kendi Beynimizde BANA BİŞİY OLMAZ......

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Hayatında hiç hız yapmamış , yaş olmuş 25-35 altına R1 , R6 'nı alıpta Sanayi caddesinde hız yapıpta , ordan yaşlı bi teyzeye çarpıp ölümüne sebeb veren zihniyetsiz insanlardan korkuyorum.Ben caddeden karşı karşıya geçerken 250-300 km hızla gelen bi canavarı görmem mumkün deyil..Yada görsemde geri kaçmam oda mümkün deyil..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)