Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask seçimi nasıl yapılmalı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar kssk almak için araştırma yaptım en iyi kaskın hammaddesi nasıl olması ile alakalı hala araştırıyorum carbon fiber en iyisi ama sharp testlerinden geçmeside önemli bi konu
    sizce bu kask nasıl almalı mıyım
    http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/caberg-duke
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

mehmetenis bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Caberg duke iyi bir kask ama aşırı büyük duruyor kafada, denemeden hiçbirini almayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

[/COLOR]
    Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu videodda polikarbonat kask en kötü kask diyor ama bu kaskta polikarbonat ama sharp testlerşnden 5 yıldız almış sence ne yapmalıyım

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Arkadaşım her şeyden önce güvenlik. Sharp'tan 5 yıldız almışlara bak. 4 yıldıza düşmemeye çalış. Benim için ikinci önemli faktör ise hafif olması. Kask ne kadar hafif olursa o kadar rahat edersin.

Alıntı eymen312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım her şeyden önce güvenlik. Sharp'tan 5 yıldız almışlara bak. 4 yıldıza düşmemeye çalış. Benim için ikinci önemli faktör ise hafif olması. Kask ne kadar hafif olursa o kadar rahat edersin.
    bende öyle düşündüm sharptan 5 yıldız bi kask caberg duke ama dışı polikarbonat ve çene açılır

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Benim bildiğim; Sharp Testi kaskın dış kabuğunun hangi kuvvetlerde çatladığına puan veren bir test. Yani teoride kaskın dışı metal olsa 5 yıldız alabilir. Sharp Testi önemli bir kriter tabi ama daha önemli olan kaskın başı korumayan zayıf bir noktasının olmaması. Cam genişledikçe güvenlik olayı zayıflar genellikle ama dar görüşlü kaskta da güvenlik daha sorunlu olacağından dozunda bir model seçmekte fayda var. Kesinlikle kapalı kask tercih edin çünkü çeneden açılan kasklar çarpmada ek yerinden kopabiliyormuş söylenilene göre. Bir de önemli nokta; bakkala dahi gidecek olsanız kaskı takın ve çene kayışlarını hep kapalı tutun
    blue eye boy bunu beğendi.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    bütçeni ve kask numaranı söyleyebilir misin bana?

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    cebinde ne kadar para var okadarlık kask al zaten düstügümüzde %90 ölüyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    ne tarz bir motosiklet kullanacaksın? çene açılırlar belki biraz pratikler ama aynı zamanda ağırdırlar. ayrıca kullanırken çeneyi kapatacağınıza göre neden full face bakmıyorsunuz.

Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cebinde ne kadar para var okadarlık kask al zaten düstügümüzde %90 ölüyoruz
    600 tl ve 55-56 numara kullanıyorum

öncelikle snell, ECE, DOT gibi damgalara bak bunlar kaskın güvenliği hakkında sana bilgi verir. Bir de açık ve önü açılır kask alma çünkü yüzünü yere çarptınmı o mekanizma fırlayıp gidicek, açık kasklarda zaten asfaltı direk yalıyorsun... Zaten biraz araştırsan ARAİ, İCON vb gibi dünyaca ünlü markalar açık kask ve açılır kask üretmiyor.

http://www.izlesene.com/video/kask-konusu/6888345

Altın Elbiseli Adamı dinle.

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Bütçen Nolan'a yeter. Ben MT marka kask kullanıyorum gayet memnunum içinde ayrıca güneş gözlüğü var gayet pratik oluyor. Naked kullanıcısıyım rüzgarı en çok biz yiyoruz ve bana ağır gelmedi kask.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polikarbon bildiğimiz damacananın yapıldığı plastik malzemedir mt ve nolan polikarbondur
    ls2'de bildiğimiz dönüştürülmüş plastiktir.
    plastik olan kasklar hava şartlarına göre 2-3 senede ömrünü bitirebilir.
    illaki galaksi-evren-yıldız muhabbeti yapacaksak; fabrikadan çıktığında 5 yıldız ise kutusunda/rafında 5-6 ay bekledikten sonra 4 yıldız, siz tepenizde güneşle uzun yol yapıyorsanız bir 5-6 ay sonra 3 yıldız. Sıcakta motosikletin bagajında 2 gün pişerse 2 yıldız şeklinde yaftalayabilirsiniz. En sonunda da jelibon kıvamında iken kaza yapmamaya özen göstermek gerekir.
    fiberglass ve karbon kasklarda bozulma söz konusu değildir.

'neden sharp testinde 2,500TL'lik shoei 4 yıldızda, 200TL'lik ls2 aynı 4 yıldızda ,mt 300tl 5 yıldız ' diye soranlar varsa cevabı budur. Plastik ilk üretildiğinde sapasağlam ve mukavemetlidir ancak zamanla pörsür. Shoei arai schubert marushin gibi firmalar ise prensip gereği fabrikalarından 10+ yıldır plastikten imal edilmiş kask çıkartmazlar. Nolan'ın fiberglass kaskı vardır ama X-lite markası olarak üretir.

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Arkadaş haklı fiberglass ve karbon bir kaskta kullanılabilecek en kaliteli malzemelerdir. Fakat cebindeki 500TL ile bunları almak imkansızdır. Cebindeki parayla alabileceğin en iyi markaları ben sana tavsiye ettim. Ryangt parasını ödeyecekse tabiki git bir tane Shoei al. Ayrıca Sharp testi sadece dış kabuk ile ilgili bir şey değil. Sharp testi, darbe mankenin kafasına kask geçirip kaza anını yaşatarak mankenin aldığı hasarı değerlendirme sonrasındaki puanlama testidir. Normal bir test olsa evde elime çekici alıp bende size puanlama sunarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    biraz abartmışsınız rafta 6 ay bekleyince yıldız düşer mi? yıldız konusu zaten tartışılıyor. Ama 4-5 yıldız almış kasklardan bütçenize uygun bir tanesini alabilirsiniz. Herkesin carbon fiber almaya gücü yetmez. 600TL ya alınabilecek en iyi kask bence de Nolan N86 'dır. Gidin inceleyin deneyin.

imkansız mı? elinizin altında internet var azıcık araştırın yahu azıcık
    blue eye boy bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Arkadaşım burda kendini dünya çapında kanıtlamış kasklardan bahsediyoruz. Çoğu insanın kullandığı. Nolan N86 jelibon olacaksa, güneşte bekleyip çürüyecekse bu kaskı bırakın ülkede dünyada bir kişi almaz. Bu kasklar dünyada kapış kapış gidiyor. Türk motorcuların kaska 1000TL verecek parası bile yok ki 2000TL ve üzeri nerde. Keşke para olsa da herkes alsa. Arkadaş burda belirli bir bütçe sunuyor sen tutmuş 2500TL lik karbon fiberglass kasklardan bahsediyorsun onlarıda Nolan ve MT markalarla kıyaslıyorsun. Madem çok biliyorsun, paran var git al kendine. Adamın parası olsa niye bize burda gelsin sorsun gider dükkana alır en iyisini.

ikili tartışmalara meraklısınız anladım sizi, biraz daha fakir edebiyatı yaparsanız ağlamaya da başlayabilirim
    burada ki klavye performansınızı google'da sarfederseniz eminim ki 500-600 civarı bir bütçeyle,fiberglass alaşımlı aktif kampanyalı kasklardan bulup herkese yol gösterebilirsiniz.

nolan jelibon olur demedim, polikarbon malzemenin özelliğinden bahsettim. 600TL'lik michelin lastik nasıl bozuluyorsa termoplastikte aynı şekilde zamanla bozulamaz mı? düz mantık?

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    başkan içimden sana bir iyilik yapmak geldi.evde SHARK Speed-r Sauer kırmızı-siyah(S beden,55-56cm) kask var.motoru satınca boşa çıktı.25 gün falan kullandım.yeni alacağım motorda en erken mart gibi gözüküyor.ben bunu evde rafta tutuyorum ama böyle boş boş durarak kalitesini yitirirmi bilmiyorum.temmuzda anes motordan aldım 960tl idi.internet sitesinin birinde 775tl'ye var ama bizim beden kalmamış haliyle.sen şimdi kafanda bi fiyat belirle.350 de 400 de kafana göre biç fiyatı.gel yanıma ümraniyeye vereyim sana kaskı.

NOT:bu yazı kesinlikle ticari bir amaç için yazılmadı.31 yaşındayım ve genç bir arkadaşıma yardım babında ucuz bir alternatif teklif ettim.bu teklif başkasına geçerli değildir.
    omur.38, hakikiteker ve blue eye boy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)