Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yağ değişimi hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Merhaba,

Ağustos ayında ilk motorumu almış bulunmaktayım motoru aldıgımda 9900 km deydi şuan 12bin km de.motor yağını hangi aralıklarda kaç km de ve hangi marka motor yağı özellikleri ne olmalı bilgilerinize ihtiyaç duymaktayım motor tvs apache.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    1000 km değişim aralığı en sağlıklısıdır.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    TVS Apache için 1000 km'de bir değişim çok kısa kullanım kitapçığını temin etmeye çalışın orada yazar.

Tahminim 3000 km civarı değişir yağ apache için

Motosikleti
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS Apache için 1000 km'de bir değişim çok kısa kullanım kitapçığını temin etmeye çalışın orada yazar.

Tahminim 3000 km civarı değişir yağ apache için
    tabi tvs ler 4 lt yağ haznesine sahip ye ondan 3000 yazıyordur kitapçıkta herhalde
    1 lt yağ bile almayan motosikletler çok büyük sıcaklıklar altında çalışır motoru koruyan ise yağın yenı olmasıdır isterseniz aynı yağ ile binlerce kmler sorunsuzca yapılır ama yağın özelliği kaybolur .tabi genede size kalmış motorunuzu seviyorsanız yağın markasına değil değişim aralığına dikkat etmeli sevmiyorsanız açık yağda kullanabilirsiniz.
    ahmetersoz1, ahmetunuver ve ferhatkars bunu beğendiler.
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    AT1000Dct
    2000km yaptıktan sonra servis ışığı yandı 1000km banada az geldi sanki 2000km yi 2 3 haftada yapıyorum.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    şimdi bir kere değiştir sonra 3000-4000 km gibi değiştirirsin kafana göre doğru yağı kullanda gerisi önemli değil.. şuana kadar 4000 km de boşalttığım hiç bir yağ kötü çıkmadı.. muhtemelen 10 bin km falan gider ama kitapçığa uyuyoruz biz yinede

Motosikleti
    AT1000Dct
    motul yada ipone düşünüyorum

Motosikleti
    Dinlemeyin kimseyi 14 - 15k devir çeviren aletler değil bindiğimiz motorlar Motul - İphone öldüm dese 3000 gider'ki bu en sağlıklı rakamdır, 5000'den önce hiç bir sıkıntı yapmaz ancak 3000'de değiştirmenizi öneririm. Zaten servis manuelide bu şekildedir

Motosikleti
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinlemeyin kimseyi 14 - 15k devir çeviren aletler değil bindiğimiz motorlar Motul - İphone öldüm dese 3000 gider'ki bu en sağlıklı rakamdır, 5000'den önce hiç bir sıkıntı yapmaz ancak 3000'de değiştirmenizi öneririm. Zaten servis manuelide bu şekildedir
    sana markasını verdiğin yağ markasının sitesinde ne yazdığını okumanı öneririm önce
    https://www.motul.com/tr/tr/community/286
    Motosikletler için yağ değiştirme aralıkları otomobillerle karşılaştırıldığında neden daha kısadır?
    Motosiklet yağ karterlerinin kapasitesi, motosiklet motorunun genel boyutları nedeniyle otomobillerden farklı olarak genellikle sınırlıdır. Bilhassa scooter'larda, karter kapasitesi 1 litreden daha azdır ve bazı uygulamalarda kuru karterler kullanılabilir. (yağ karteri motordan uzakta yer aldığında).

Motosikletlerdeki bu düşük yağ kapasiteleri ve yüksek sıcaklıklar, çoklu yağlama (motor, vites kutusu ve kavrama) ve aşırı devirler gibi yağ üzerinde artan kısıtlamalar nedeniyle, motosikletlerde yağ değişim aralıkları otomobillere göre daha kısadır.

Ancak, doğru yağ değişim aralıkları için, her halükarda, OEM’in talimatlarına uymanızı öneririz.
    sen küçücük motosikletin çevirdiği devrin otomobillerden daha yüksek olduğu zaten nerden bilebilirsin
    5000 bine kadar götürdüğünü evinde labratuar testine mi soktunda anladın
    Mustafa Kemal Atatürk

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar 650cc enduro touring tek silindir motorumda yağ değiştirme sıklığını nasıl tutmalıyım? yağ filtresini ne sıklıkta değiştirmeliyim? çok sıkıştıran yüklenen biri değilim çook nadir gazlarım. yoksa sakinim o konuda.

edit: castrol 10w-40 4t kullanıyorum. önerisi olan var mı?

Motosikleti
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 650cc enduro touring tek silindir motorumda yağ değiştirme sıklığını nasıl tutmalıyım? yağ filtresini ne sıklıkta değiştirmeliyim? çok sıkıştıran yüklenen biri değilim çook nadir gazlarım. yoksa sakinim o konuda.

edit: castrol 10w-40 4t kullanıyorum. önerisi olan var mı?
    telefonunun note yerine değiştirdiğin km'sini yaz(akıllı tel ise birsürü uygulama mevcut) motorunun yağ haznesi ve sentetik kalitesine göre değişim aralıkları değişmektedir
    Mustafa Kemal Atatürk

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küçük cc motorların yağ değişim aralıkları kitapçıklarda genellikle 2000km olarak yazar. Ybr'de 4000km diye biliyorum. Kaliteli bir yağ sağlıklı şekilde kafadan 3000km kullanılabilir diye düşünüyorum.

Ben biraz da zevkinde olduğum için yağ fazla kararmadan 1000-1500km arası değiştiriyorum. Ama 6000km de 1 yağ değiştirip 50.000km'de saat gibi çalışan Ybr gördüm. Kullanıcısı yağ yakmadığını ve bir problemle karşılaşmadığını söylemişti.

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana markasını verdiğin yağ markasının sitesinde ne yazdığını okumanı öneririm önce
    https://www.motul.com/tr/tr/community/286

sen küçücük motosikletin çevirdiği devrin otomobillerden daha yüksek olduğu zaten nerden bilebilirsin
    5000 bine kadar götürdüğünü evinde labratuar testine mi soktunda anladın
    Okudum 1000 km'de bir yağ değiştirin diye bir şey görmedim ?

Ben otomotiv teknisyeniyim 4 silindir otomobilin 7 - 8k devir çevirirken silindir başına düşen işi - tek silindir motosikletin 7 - 8k çevirirken üzerine düşen işi gayet iyi bilirim, ayrıca ben '' otomobillerde şöyle ? '' diye bir şey söylediğimi hatırlamıyorum ? Ybr'nin - Tvs'nin servis manuelini açıp okudunuz'mu ?
    Hiç bir communter'in servis manuelinde ( rodaj dönnemi hariç ) gelin 1000 km'de bir yağ değiştirelim arkadaş yazmaz. Bugün gidin ybr'nin servis manuelini açın 3000 km'de bir yağ değiştirin diye yazdığını görürsünüz, yoksa siz ne yapıyorsunuz hocam yaa 1000 km'de bir yağ'mı değişirmiş

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Benim çin çan con un kitapçığında 3.000 de yazıyor.O kadar değişmese neler olur kim bilir

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefonunun note yerine değiştirdiğin km'sini yaz(akıllı tel ise birsürü uygulama mevcut) motorunun yağ haznesi ve sentetik kalitesine göre değişim aralıkları değişmektedir
    dostum km yi aklımda tutarım manyak gibi en ince detayları aklımda tutabilmek gibi yeteneğim var :D castrol 10w40 veya 10w50 tam sentetik yağ alıcam akşam eve dönerken. daha önceki yağım da 10 50 tam sentetikti. 2.3 lt yağ alıyor haznem.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Bana da 1000km de bir yag değiştir,hangi marka yagı kullandıysan onla devam et dediler.Doğrusu,kitapcıkta yazıyor demek,kitapcığa bakayım bende bi ara.1000km bakımında değişti en son yag,şimdi 2300 kmye geldim.Bu sefer kendim değiştireceğim yağını ilk defa,çok heyecanlı.

Motosikleti
    10 gün önce falan motorun yağını değiştirdi usta motorun eski sahibi 1lt açık yağ almış ne olduğu belirsiz diye onu götürmedim ustada kadoil ın 15*40 yağından koymuş işim gereği başında duramadım.Motor ilk günler güzeldi sesi azalmışdı falan fakat bu ara bi sesler geliyor motordan çır çır bi tuhaf biraz hız yapınca daha da tuhaf oluyor.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    motosikletlerin yağ ömürleri kısadır çünkü içine koyduğunuz yağ aynı zamanda debriyaj ve şanzımanın içindede dolaşmakta.bu nedenle arablara göre ömürleri daha kısadır.benim motorum 4 lt yağ alır. bir arabada oyle .ama arabalar 10.000km de ir değiştirir. çünku arabaların şanzıman yağı ayrıdır.ben yağı 3500km de düzenli olarak değiştirmekteyim.fazer kullanan arkadaşım var 5000binde bir değiştiriyor ama yağı boşalttığında yağ su gibi çıkıyor.benim ise muhallebi gibi yağın kıvamı.yani 5000binde dğiştiren birinin yağı akişkanlığını kaybetmiş bir yağ oluyor.kimi cüzdanını sever kimi motorunu .benim motosikletime yapacağım masraf hiç gözüme batmaz.çünku motosiklet benim hayatım. bazı motosikletlerdede şanzıman yağı ayrı konuluyor diye bilyorum bmw lerde. bunlar da yağlarını 7bin km de bir değiştire biliyorlar. sonuç olarak motosikletinizin yağını erken değiştirmekte fayda var.pahalı bir motosiklet kullaniyosanız mutlaka erken değiştirmeli.ileride arıza çıkarmmamas ve mtr un omrünun uzun olması için.

Motosikleti
    Bu kadoil yağ nasıl kullanan varmı ?
    Bir daha kullanmayı düşünmüyorum önerisi olan varmı motul yada castrol hangisi daha iyidir.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    abi bana kitapcik bile vermediler sitesindede yok kitapcigi al bak diye yolluyanlar var bana citanin kitapcigini atiyosun motor xcg150

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)