Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yağ değişimi hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bana kitapcik bile vermediler sitesindede yok kitapcigi al bak diye yolluyanlar var bana citanin kitapcigini atiyosun motor xcg150
    bnm kitapçıkta aralığı bile yazmıyor :D 1000km de değiştirildi,4000 kmde değiştirilecekmiş ,servisi öyle diyor. Servisine sorsanız daha iyi olur
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum 1000 km'de bir yað deðiþtirin diye bir þey görmedim ?

Ben otomotiv teknisyeniyim 4 silindir otomobilin 7 - 8k devir çevirirken silindir baþýna düþen iþi - tek silindir motosikletin 7 - 8k çevirirken üzerine düþen iþi gayet iyi bilirim, ayrýca ben '' otomobillerde þöyle ? '' diye bir þey söylediðimi hatýrlamýyorum ? Ybr'nin - Tvs'nin servis manuelini açýp okudunuz'mu ?
    Hiç bir communter'in servis manuelinde ( rodaj dönnemi hariç ) gelin 1000 km'de bir yað deðiþtirelim arkadaþ yazmaz. Bugün gidin ybr'nin servis manuelini açýn 3000 km'de bir yað deðiþtirin diye yazdýðýný görürsünüz, yoksa siz ne yapýyorsunuz hocam yaa 1000 km'de bir yað'mý deðiþirmiþ
    Kardes alinma ama bu ulkede herkez universite mevzunu oluyo nice muhendisler imarlar cikiyo ama bir kopruyu ,metroyu yapmaya yabancilar geliyor .sen eger 1 litre bilr yag almayan arti yag filtresi bulunmayan icerisinde vites kutusu dislisi bulunan sikisik yuksek devirli bir motora 4 silindir 2,5 litre yag alan motorlar gibi 3000 bin 5000 bin kilometre rahat goturur dersen senin o universitene egitimine yaziklar olsn :D
    Mustafa Kemal Atatürk

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinlemeyin kimseyi 14 - 15k devir çeviren aletler değil bindiğimiz motorlar Motul - İphone öldüm dese 3000 gider'ki bu en sağlıklı rakamdır, 5000'den önce hiç bir sıkıntı yapmaz ancak 3000'de değiştirmenizi öneririm. Zaten servis manuelide bu şekildedir
    Çok yanlış bilgi vermişsiniz.
    Kullandığınız makinenin çevirdiği devir yag kullanım süresini belirlemez.
    Eğer öyle olsaydı Otomobillerin yağlarını 50.000 km'den önce değiştirmezdik.
    Arkadaşa iyilik yapmak istiyorsanız Moderatörlerden rica edip bu mesajınızı sildirin.
    Öte yandan 150 cc'lik bi motosikletin selameti açısından 1000 km'de yağın değişmesini tavsiye ederim.
    Hadi en fazla 2000 km olsun.

5000 kilometre nedir ya?

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    yarın 1000km 2. yag değişimim var bu arada motorda vites gecmiyor ayakla vurarak geciriyorum bunuda belirtcem serviste işlh masraf büyümez

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)