Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

motorcu bunlara deli oluyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Sizler neden bu kadar kızıyorsunuz anlamıyorum,acemi sürücüler heryerde karşımıza çıkabilir bu çok doğal bir durum bizlerin bu tip durumlarda neler yapılacağını tespit etmemiz önceden hazırlık olmamız gerekiyor.
    konuyu baştan sona dikkatlice okudum ve bir drks usta öğreticisi olarak yorumlamak isterim,
    1-Bayan Sürücüler,
    Bayan sürücüler teknik olarak kullandıkları aracı kendi parçası olarak görmedikleri için her an kontrolden çıkabilirmişcesine hem temkinli giderler hemde iki elleriyle direksiyona sarılırlar.
    Motor süren bayan sürücülerde bu şekilde dikkatli ve temkinli olurlar bu kullandıkları araç ile ilgili değil tamamen sürücü ile ilgili bir durumdur.
    Peki bizlerin ne yapması gerekiyor bu tip araç kullananlar kendilerini çok kolay belli ederler bu tip sürücülere çok yaklaşmıyacaz özellikle takip mesafesini korumamız gerekiyor(iki direk arası 88-89 sayılarak takip mesafesi çok rahat korunur)gerekirse sağlayıp geçip gideceğiz,dibine girmeyecez.
    2-sinyal vermeden şerit değiştirenler,
    Kaçınız motorda sinyal veriyorsunuz?
    Çok nadir,araç sürücüleri bu konuda daha fazla çünkü günümüzde artık duyarlı sürücüler yetiştiriyoruz,bu bir gerçek,
    Eğer siz şeridinizde giderken bir araç sağa veya sola dönecekse lastiğinden şoförün aynalara bakmadından veya el hareketlerinden çok rahat anlaşılır.
    Eğer sokak-cadde çıkışları ise muhakkak bizlerin yol vermesi gereklidir,geçiş hakkı bizim olabilir ama sonuçta 2 teker üstündeyiz hem o kişinin bize saygısı artar hemde bu şekilde oto kontrol sistemiyle daha dikkatli motorlarımızı süreriz.
    3-Araçlardan tükürenler,sigara atanlar,çer çöp atanlar,ben kaç tane kurye gördüm ağzında sigara motor üstünde bunlar ne oldu o sigaraları yutmuyorlar sokağa atıyorlar,araç sahipleri de genelde araç içi küllük olmasına karşın sokağa atarız ama ben motor kullanırken kaç kere atıldığına şahit oldum beni ve motoru zora sokacak bir durum oluşturmadı,
    Sonuçta çer çöp atabilirler ama sizlerde bu tip hareketleri önceden sezip kaçış menavralarınızı yapmanız gerekmektedir.
    4-Diğer Motor sürücüleri,
    Bunlar sizi emniyet şeridinde sıkıştırabilir arkanızdan korna selektör tarzı veya siz normal seyir halindeyken yanınızdan geçebilir veya kaldırımlatdan gidebilirler yaya şeritlerinden u dönüşü yapabilirler bu tip şeyleri yadırgamak gerekiyor nedeni ise inanın araçta olsalar yola ilk sigarayı veya pet şişeyi onlar atar bu insanlara karşı mümkün olduğunca sakin ve alttan davranmanız sizin menfatinize geçenlerde kurye motor eldiveni ile otobüsün camını kırdı mesela o yumruk size gelse ???
    5-Yayalar,
    Yayalar eğitilmesi en zor insan tipidir çünkü ehliyeti almadıklarını varsayıyorum ne okulda nede kurslarda bu tip trafik eğitimlerini görmemişlerdir.
    Mesela kırmızı ışıkta geçen araçlara çok kızarlar ama kendileri araçlar için yeşil yandığında illa ki karşıya geçicez diye uğraşırlar.
    Bunlara çok dikkat etmeliyiz hem araba kullanırken hemde motor kullanırken.

Bu analiz uzar gider siz siz olun trafik şakaya gelmez ne araç sürücüsü için nede motor sürücüleri için.
    Her zaman dikkatli ve sakin olmak zorundayız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Cg ile yanina gelip ara gazı veren ergenlere... Isiklarda kalkerken bjrde motorun üstüne yatar lar ya.. .otordan soguyorum resmen..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

Sen trafikte motosiklet disinda herseye sinir oluyormuş sun ya
    mehmetenis bunu beğendi.

Trafikte iken karşıdan karşıya yaya ışığını umursamayan yayalara arabadaysam cami açıp motordaysam vizör ü kaldırıp bağırıyorum genelde de çileden cikarttiklari için üstlerine sürüyorum. Ben trafik ışıklarına aracimla uyuyorsam sende yaya olarak yaya ışığına uyacaksin bu kadar basit. O yaya ışığı oraya süs olsun diye konulmuyor neticesinde

Motosikleti
    YBR
    Bu konunun birde tersini açın motorcuların sevdiği durumlar diye

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    o konu yıkılr usta

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Özellikle hızlı giderken dibime kadar giren dört tekerler.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    umursamıyorlar 2 tekeriz diye
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

Uslu Gezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    250 cc ile aracı geçiyorum adam bu sefer gaza gelip beni solayıp gidiyorr havasınıda basıyo ozaman sinir oluyom cc büyütmem mi lazım ne
    Uyarsan trafik ışıklarına, levhalarına, sağ salim gidersin yoluna.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    o konu adamı deli ediyor bide yanından geçerken illa bi aragaz verir uzar sonra

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)