Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bw's125 kullanıcıları yakıt sarfiyatı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Merhaba arkadaslar. Daha once koyde, tarla yolunda v.s. Kullanmak için scooter tavsiyesi istemiştim buna istinaden 2. bir motor olarak bw's125 aldım 2008 model. Aldığım günden itibaren hiç yakıt ölçümü yapmadım fakat bir tedirginlik hissetmeye başladım zaten, neyse geçenlerde motorun benzini bitip stop edince yedek olarak aldığım 20tl lik benzini ilave ettim (yaklaşık 4lt) ve tam 72 km sonunda benzin bitti hiç tahmin etmediğim bir anda. 2 defa 2 ayrı ustaya götürdüm hiç bir düzelme yok sorun ne olabilirki. Bu gidişle motoru satmayı düşünüyorum benim için hiç ekonomik değil inazuma bile bu kadar yakmıyor, tek kıyamadığım nokta motor gerçekten çok temiz ilk sahibi çok özenmiş tertemiz kullanmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Bw's cok yaktigini duymustum ama bu kadarini beklemiyordum..

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Kilometrede 15 kuruş yaktığını duymuştum birinden güncel benzin fiyatları ile.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Depoda sızıntı olabilme ihtimalini benzin hortum giriş çıkışlarını dahi kontrol ettim bir sıkıntı gözükmüyor normal otomobil gibi yakıt sarfiyatı??? Bu normal değil ama hiç bir anlamda veremedim açıkçası

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    sanki motora fazla benzin giriyor bir servise şunun ayarı varsa ayarlattırınız belkide bu ayarları ezbere yapıyorlardır.hava ayarı neresindeyse birazcık daha açabilirsiniz bws 125 enjeksiyonlu galiba karbüratörlü olsa iş kolaydı :D benim çinlide hava ayarını açıyorum biraz hem titreşim azalıyor çünkü motor güçden düşüyor sonra yavaş yavaş gidiyorum yakıta etkisi oluyor tam ölçmedim ama uzun yolda farkediyor

sweetblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Bw's 125 2013 modeli vardı bende, 6 litreye fulleniyordu, rodajda olduğundan mıdır bilmem 60 km hızı hiç gelmediğim halde katettiğim yol 170 kilometreyi geçmiyordu yani 100 kilometrede 3,5-4 litre benzin tüketiyordu 2.000 küsur kilometrede de aynı devam edince sattım

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Unutmadan eski Bmw s'ler 2 zamanlı yani biraz fazla yakması normal

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unutmadan eski Bmw s'ler 2 zamanlı yani biraz fazla yakması normal
    Bu model 4 zamalı sanırım ilk çıkan 4 zamanlı Bw's ler.. Vakit bulabilirsem iyi bir ustaya götürmek istiyorum baktım olmadı mecburen satıcam.. İmkanım olsa garajda saklayıp yıllar sonra bir klasik niyetine kullanmak isterdim çok temiz ve titizlikle kullanılmış

İyi bir ustanın bu sorunu kesinlikle çözeceğine eminim ama iyi bir usta? Hani nerede?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)