Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aramıza yeni birini katacağım ama bir kaç sorun var...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Merhabalar. Okuldan bir arkadaşıma bu sevdayı aşıladım. Sadece artçı olarak almıştım oysaki. Beni bu işe bulaştırdın motordan sen sorumlusun, birlikte bakmaya gidelim dedi. Başım belada. Kendi Kütahya'da bir hyo gt250r buldu. Km si 37.000 de. 2007 model . Ancak eksantrik mili değişecekmiş. 500 tl masraf var dedi. Yakın zamanda motoru görmeye gideceğiz. Neylere dikkat etmem gerekir? 5.500tl fiyatı var. Başka sorunu olup olmadığını nasıl anlarım.

Not: Arkadaşın ekipmanlarını tamamladık. An itibarı ile sadece motoru eksik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Böyle seyleri bence sen bakarak anlayamazsın,bu tip satıslarda ya guvendıgın bı ustaya götürmek,yada servise götürüp baktırmak gerekır bence.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Sadece fiyatına bakarak söylüyorum, o motosiklet alınmaz! Sakın almayın, 5.500 TL'yi çöpe atmayın.

Hatta o motosikleti bedava verseler bile almayın. Tamirci tamirci gezip, bozuk motosiklete para harcamanın bir anlamı yok.

Eksantirik mili değiştirmeye gidersin, motor yenilersin ama yine de motosikletten istediğin gibi randıman alamazsın. Bu nedenle hiç bulaşmasın arkadaşın.
    aranel bunu beğendi.

EsesLifan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mcx 150, Lifan tay100
    Hyosung bela bişeydir sağlamdır ama sorun çıkarttımı gerisi gelir ve insanın canını çok sıkar bence almayın hyosung almayın demiyorum o motoru almayın 5500tl verceksiniz 500tlde masraf dahada çıkar eminim yani 6000tl verebiliyorum madem 1-2 daha versin hem daha yüksek model hemde tertemiz hyosung alırsınız şansınız varsa enjeksiyonlu model bile bulursunuz o paralara ama o motoru almayın 2007 model sapasağlam çiziksiz hyosunglar zaten o fiyatta ne diye uğraşasın ayrıca kmside modellerine göre fazla

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2010 - 2011 modelleri 7.000 - 8.000 tl arası gidiyor 3 beş daha birikim yapıp model yılı yüksek olan modellerden alsın

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    o motoru 4000 i verseler bile alma arkadaşınla papaz olursun motor sevdasıda kısa sürer bence
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T 250 R
    2007 hyo alacaksın bide 5500 tl vereceksin ve mil degişecek.. Hiç bulaşma derim dostum onu alacagına diger arkadaşlarında dedigi gbi 2-3 daha koy üstüne hem enjeksiyonlu hem saglam bi hyo al en azından motorun tamiriyle ugraşmaktan motordan sogumazsın hemde yeni başlayan birisi için bu tam bir eziyet olur..

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski hyosung bu 250'lik motora 1000'lik muammelesi gördüğü kesin , bence de hiç girmeyin

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Piyasanın geneli için konuşuyorum bu kilometreler biraz şüpheli değil mi ? İstisnalar tabii ki vardır ama piyasada 40-50 bin üzeri motosiklet yok yersen.Yalnızca haftasonları gazlasan dahi senede ortalama 10 bin yapılır bir de günlük işe filan gidilirse en az 20 bin yapılması lazım 7 senede 140000 .Örneğin bu motor 2007 model senede ortalama 5000 mi yapmış yani öyleyse nedir bu egzantirik problemi.İyi bakılan küçük cc çinli bile ortalama 50 bin km büyük problem çıkarmaz.

2. elde alırken ayrı satarken ayrı problem , piyasada kilometreleri geri sara sara bir algı yaratılmış.Adamlar pert motorları istedikleri fiyata satıyorlar , motoruna senelerce çiçek gibi bakan dürüst adam ölü fiyata satamıyor bile kilometre yüksek diye alıcı bulamıyor

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı realbyshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasanın geneli için konuşuyorum bu kilometreler biraz şüpheli değil mi ? İstisnalar tabii ki vardır ama piyasada 40-50 bin üzeri motosiklet yok yersen.Yalnızca haftasonları gazlasan dahi senede ortalama 10 bin yapılır bir de günlük işe filan gidilirse en az 20 bin yapılması lazım 7 senede 140000 .Örneğin bu motor 2007 model senede ortalama 5000 mi yapmış yani öyleyse nedir bu egzantirik problemi.İyi bakılan küçük cc çinli bile ortalama 50 bin km büyük problem çıkarmaz.

2. elde alırken ayrı satarken ayrı problem , piyasada kilometreleri geri sara sara bir algı yaratılmış.Adamlar pert motorları istedikleri fiyata satıyorlar , motoruna senelerce çiçek gibi bakan dürüst adam ölü fiyata satamıyor bile kilometre yüksek diye alıcı bulamıyor
    dostum şu hesabı sallamayın benim motosiklete başladığım ilk sene yaptığım km 2500

Motosikleti
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum şu hesabı sallamayın benim motosiklete başladığım ilk sene yaptığım km 2500
    Hesap sallamasyon değil bende ilk scooterimle 4500 km yapmıştım , zaten söyledim istisnalar vardır diye sende bu grupta olabilirsin ve motorun zaten orjinal kmdeyse kendini belli eder.Benim bahsettiğim 5 yaşında 15 bin , 10 yaşında 26 bin, 15 hatta 20 yaşında motorları bile 40-50 bin km diye pazarlıyorlar.Hadi sen senede 2500 yapıyorsun öbürü 3000 , peki bu ülkede senede 3-5 bini geçen yok mu ?

Motosikleti
    Mondial 200kt
    Tamam hyodan vazgeçtik. Zaten bu hyo için 7.000 lira bütçe bırakmıştık( masraflar dahil ). Motoru Kütahya dan almamız lazım . Çünkü şehir dışına derslerden dolayı çıkamayacağız. Bir tanede megelli 250r var. 2013 model 3900 km de. Tam 7000 tl istiyor. Titreşim çok önemli değil. Bu motor da alternatifler arasındaydı. Gösterge ve titreşimden başka sorunu var mı?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hesap sallamasyon değil bende ilk scooterimle 4500 km yapmıştım , zaten söyledim istisnalar vardır diye sende bu grupta olabilirsin ve motorun zaten orjinal kmdeyse kendini belli eder.Benim bahsettiğim 5 yaşında 15 bin , 10 yaşında 26 bin, 15 hatta 20 yaşında motorları bile 40-50 bin km diye pazarlıyorlar.Hadi sen senede 2500 yapıyorsun öbürü 3000 , peki bu ülkede senede 3-5 bini geçen yok mu ?
    tabiki vardır fakat 140 bin demen uçuk bir rakam oldu o yüzden diyorum
    @Dash_1905 bu yardımcı olur mu yerden yere vuruyor ama megelli topiğini incelemeni öneririm

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Adamı bu sevdadan soğutmak istiyosun anlaşıldı. cbr125 veya cbr250 bakın derim illa racing olacak diyorsa yoksa ybr,cbf,pulsar.

Motosikleti
    Mondial 200kt
    tabiki vardır fakat 140 bin demen uçuk bir rakam oldu o yüzden diyorum
    @Dash_1905 bu yardımcı olur mu yerden yere vuruyor ama megelli topiğini incelemeni öneririm
    http://www.youtube.com/watch?v=4cBdM0AcVKY
    Altın elbiseli adamı tabiki çok severek izliyorum bu videosunu da biliyorum. Barkın patron motora bence çok ön yargılı davranarak yaklaşmış. Ömer abi miz ise yeni başlayacak insana olacağını savunuyor. Tamam titreşim var. Ama benim mondial deki kadar olduğunu düşünmüyorum. Ayna işi biraz sakat geliyor bana o kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamı bu sevdadan soğutmak istiyosun anlaşıldı. cbr125 veya cbr250 bakın derim illa racing olacak diyorsa yoksa ybr,cbf,pulsar.
    Cbr istemiyor. Çünkü neredeyse herkeste var. Fabrika herkese dağıtmış gibi. Tabiki motorları müthiş ki kendim de cbr125 kullanıyorum.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Hesabı sallamak mı? Motoru alınca ilk 3 haftada 2000 km gördüm. 5.5 ay oldu 10000 kmdeyim. Ayda 1-2 kere hafta içi işe gidiyorum.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP

15 ay da 3000 km hesaba göre bende 9500 km geri almışım
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 ay da 3000 km hesaba göre bende 9500 km geri almışım
    Mantık süpermiş. Arkadaşımında geçen sene sıfır aldığı motoru şuan 25000 km de, 15000 km ileri sarmış demekki.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Öyle deme.

2013 Şubat'ta 800 Km'de aldığım CBR250'yi 2014 Mart'ta sattığımda 27.480 Km'deydi. Yani 13 ayda 26.680 KM!

Benim "herkes yılda 20.000 - 25.000 KM sürüyordur" demem ne kadar yanlış olursa, seninki de o kadar yanlış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)