Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kış Aylarına Girerken İlk Motosiklet Tecrübesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 500R
    Merhaba. Kendimi bildim bileli motosiklet hayalim vardı. Geçen sene arabamı satıp motosiklet almaya karar verdim. Honda cbr 125 modeli motor beğendim ve motora bakmaya gittim. Alacağım motorun sahibi atla arkama bi tur atalım dedi, atladım arkaya ve yol almaya başladık. Hatalı sollamaya çıktı hız da vardı. Önümüzdeki aracın sola manevrası sonucu kamyonetin kasaya çarptık ve dizimden darbe aldım. 1 ay yatakta ayağım alçıda çok çileler çektim. Çevremdekiler biz sana demedik mi bu bi işaret alma motor diye bana öğütler vermeye başladılar ama kazayı ben yapmamıştım, öyle de bir hatalı sollamaya kalkışacağımı düşünmüyordum.

Aradan yaklaşık 1 sene geçti. Dizimde de çok ciddi bir kalıcı hasar oluşmadı. Ailem özellikte malum kazadan sonra motor almama karşı çıkıyor. Yine içimdeki motorcu çocuk ağır basıyor. Asya 200 gy 2 enduro tipi bir motor beğendim. Şehir içinde ve işime gidip gelirken kullanmak istiyorum. Alırsam bu benim ilk motorum olacak. Haliyle kış aylarına giriyoruz. Sizce alırsam ilk motor tecrübesi kış ayları için uygun mudur? Kış ayları için önerileriniz nelerdir? Sizin tavsiyelerinize çok ihtiyacım var ne yapmalıyım? Ailem özellikte malum kazadan sonra motor almama karşı çıkıyor. Şimdiden tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Kazasız sürüşler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    kışın yağmur yağarken veya yerler ıslakken mecbur kalmadıkça sürmeyen (aslında süremeyen )biri olarak ilk km ler kesinlikle yağmurda ve ıslakta yapılmamalı bence (yolların pisliği belli zaten jilet oluyor çoğu yer ) vakit vermek lazım kendimize
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Motorun kışı yazı olmaz. Sadece yagıslı ve karlı havalarda ekstra ekstra dikkat ister. Ben de motorumu kış vakti aldim ve egitimlerimi de. Size soyleyecegim tek sey; once ailenizi ikna edin yumusatın yoksa her motora binmeden dunya laf isiteceginiz icin sakin kafa kullanamaz ve kazaya daha acık olursunuz...

ufucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 500R
    teşekkürler ilk adıma ailemi ikna ederek başlamayı düşünüyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)