Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorun yan yatması

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motorun ufak yan yatması çok önemli mi? motor alacağım ama motor yan yatmış. bir kaç yerinde ufak tefek çizikler var. bu çok önemli mi? motor aksamında sıkıntılar çıkarır mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bence çokta önemli değil yan yatmayan motormu var hele hele 125-250cc lerde.
    GB79 bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Daha dün akşam sehpa ayaklıga alıcam die beraber yattık
    GB79, flush royale, Being ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Satılık motosikletlerin hiç biri asla ve kata kaza yapmamıştır. Hepsi yan yatmıştır.
    Çizik ezik ve hafiften göçmelere bir açıklama yazmak lazım çünkü.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bigün sehpayı açtım sandım kucağıma yatırdım :D
    tekoklava ve zulu bunu beğendiler.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Motorlar kaza yapınca genellikle yan yatarlar
    07mehmet07 ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Yan yatmak bence doğal karşılanmalı, motordan düşmek de benim için normal şahsen ama kaza yapmak ayrı bir şey. Sonuçta bindiğimiz aletler kendi başlarına dik duramıyorlar bile. Ayrıca giderken sadece crene yanlışlıkla, bilerek fazla bassak yerdeyiz sonuçta. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim için kaza ile düşmek aynı şey değil. Sonuç olarak motorun "sadece yan yattığından" eminseniz bir sıkıntı yoktur.
    GB79, yusufozugenc ve 07mehmet07 bunu beğendiler.
    SONUNA KADAR İZİNDEYİM ATAM!

Dört teker bedenimi, iki teker ruhumu taşır.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bigün sehpayı açtım sandım kucağıma yatırdım :D
    aynen benzinlikte motor üstümde kaldı=)

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı MhmtcnKoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan yatmak bence doğal karşılanmalı, motordan düşmek de benim için normal şahsen ama kaza yapmak ayrı bir şey. Sonuçta bindiğimiz aletler kendi başlarına dik duramıyorlar bile. Ayrıca giderken sadece crene yanlışlıkla, bilerek fazla bassak yerdeyiz sonuçta. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim için kaza ile düşmek aynı şey değil. Sonuç olarak motorun "sadece yan yattığından" eminseniz bir sıkıntı yoktur.
    Kesinlikle katılıyorum. Kaza ile yan yatma (düşük hızda kayarak düşme) ayrı değerlendirilmeli..
    Burada satılan motor için söylenenin gerçek olup olmadığı düşünülmeli. Emin olunur ise yan yatmada sorun yok diye düşünüyorum.
    GB79 bunu beğendi.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bencede yan yatmak onemli degil. Onemli olan motorun surtunmemis olmasi (kazada yerde surtunmek gibi)

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Durduğu yerde yan yatmasından sorun olacağını sanmıyorum. Ve bende çok takılmıyorum motor alıyorken .

Fakat gerçekten sadece dururken yan yattığına eminseniz.
    GB79 bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    3 5 mt sürtmek de kaza sayılmasın SAga dönerken fazla bastım kaydı 2 mt faln kaydı ön fren kolu soyuldu bide ayak koyma yeri okdar

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    yan yatırmak büyük bir ihtimalle şasede kayma yapmaz kesin konuşamazsın herşey olabilir. ama ufak çatlaklar ilerde titreşimle büyük masraflar açabilir. düşme şiddeti vs de önemli düştükten sonra 3-5 metre sürüklenmek için hiç yoktan yine bi yol almış olmak lazım. çarpma ile durmak var sürtme ile durmak var. motosikletin türü var. en basitinden. safkan enduro motorlar antrenman sırasında belki defalarca düşüyor. düşen kalkıyor kick vın vın gazla devam et hiçbir problem yok. ama şimdi her zaman böyle olacak diye bişey de yok.

velhasıl kelam: yan yatmış bu motor iyi de bi bakalım yani. yan da yatsa ters de dönse bi bakalım. bakmadan ustaya göstermeden, usta bile olsak ikinci bi arkadaşımıza tanıdığımıza göstermeden 2. el mi alınırmış
    DusenAdam bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    haftasonu motoru ben de yan yatırdım; daracık bir yerde çevirmeye çalışırken taşıyamayıp yere bıraktım. ayna, artçı ayaklığı kırıldı. bu kaza mı? değil. satarken tabiki söyleyeceğim.

ama arkadaşların da söylediği gibi kazaların neredeyse hepsine otoparkta yan yattı falan deniyor. bir transalp alacaktım; aracı kazasından haberi yoktu tertemiz kazasız makine dedi. sahibine bir şekilde ulaştım. arabanın biri geri geri gelirken otoparkta düşük hızda çarptı ben de yan devrildim dedi kaza tutanağına ulaştım adam arkadan yolda yapıştırmış çıktı

başka bir tanesi de tertemiz dedi serviste sol taraf komple değişmiş çıktı

yan yatmayan motor yok gibidir ama kazaya da yan yatma denmesin artık. onun adı lowsiding'dir

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    aynen öyle lowsiding ile olduğu yerde düşmesi farklıdır

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Katılmıyorum , bugüne kadar ben hariç kimseyle yatmadı Nolduuuu ? acıktınmı

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    ahah :D bende yokuşta durup 4.kattaki arkadaşı selamlarken motorun altında kalmıştım kask ile okadar yukarı bakamayacağımı öğrendim sonra :D

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Nazar diye buna derim ben , az önce cuma namazı çıkışında on frene fazla basıp kaydim Düştüm çok şükür çizik flan yok :((

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Yatar, kalkar, düşer, sürüklenir,orası burası kırılır... Kısacası herşey olur. Motor bu. Ben zaten yan yatmamış motor kelimesine inanmam pek. İyi bir ustaya gösterirsin, Bloğa bakar, contalara falan bakar kaza yapıpta bloktaki hasardan değişmişmi? Ön maşa, mesnet eğikmi bakar, şasede yamukluk varmı bakar. Bence bunlar harici yatmış kalkmış motor alınır.. Tabi şahsi fikrimdir.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Dün bende yattım ışıklarda önüme roket gibi geçen başka bi motorcu yüzünden frenlere asıldım ben ayakta kaldım ama motor yattı baktım aynanın arkası çizilmiş biraz koruma demirinin üstüne düşmüş.

Ben zaten vitesli motor öğrenmek için 150 cc ile başladım tahminim özellikle bu kış mevsiminde daha çok yatırırım ben bu motoru :D seneye satarsam da bu düşmeleri çizikleri 1000 liraya sayarım alıcı ister yaptırsın ister böyle kullansın hayrını görsün

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)