Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik patlamasına karşı önlem alabilir miyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150
    Selam arkadaşlar.
    Cbf 150 kullanıcısıyım ve lastiklerde 1 ay önce değiştirdiğim michelin pilot street (tubeless). sorunum şu:
    1 hafta içerisinde 2 kere arka lastiğim patladı.birinde en yakın yerleşim birimine 12 km uzaktaydım. birinde Allahtan şehir içerisindeydim.Her ikisindede lastik birden indi ve yanaklardan attı.Bu yüzden köpüğün işe yarayacağını düşünmüyorum.Hal böyle olunca motora binmeye korkar oldum.Lastik patlamadan alabileceğimiz bir önlem var mı? Mesela bu meşhur! köpüklerin lastik patlamadan önce sıkılan bir versiyonu var mı?
    Cevaplarınız için teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Benim motorumdan ornek veriyorum 7 fitil vardi eski lastigimde 7 sindede bende patladi bi kere yanaktan atma veya oldugu yerde inmedi tabi giren seyi icinden cikargmazsaniz bu arada benimkide tubeles ya lastik yanaklara tam oturmadi bence bi sorun var

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Evet var bir ara tv de çıkıyordu reklamları, delinince lastik delik yerden beyaz sıvı lasitiğin içinden dışarıya çıkıyor, sonra donuyor.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'ye gelmedi ki bu :((

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Köpükten bende muzdaribim.Tamam ilk etapta işe yarıyor ama sonra,oksitlenme yapıp yanaklardan kaçırıyor.Ne kadar temizlediysem de oksitlenmenin önüne geçemedim.Ayrıca michelinin hem pilot street hem pilot sporty modelini kullandım.Kayma o biçim.Lastik havalarını değiştirdim,bol bol ısıttım yok arkadaş.Hele ani fren yaptığımda tek bir fren sesi olmadan fısssss diye kaymıyormu 20 yıldır motosiklet tepesindeyim,adı sanı duyulmamış lastiklerde bile bunu yaşamadım.

Aynı şey benimde başıma geldi.20km hız ile giderken ön lastik birden attı.100-120 ile giderken atsa nolurdu bilemiyorum.tubeless lastikten vazgeçmeyi bile düşündüm.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seritlerin kenarina yanasmamak cam, civi vs olur

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı sefasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şey benimde başıma geldi.20km hız ile giderken ön lastik birden attı.100-120 ile giderken atsa nolurdu bilemiyorum.tubeless lastikten vazgeçmeyi bile düşündüm.
    valla bende ciddi ciddi düşünüyorum.Daha bir ay önce aldığım için iç lastik takıp denedim.Sonuç normal olarak Berbat

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seritlerin kenarina yanasmamak cam, civi vs olur
    Haklısın ama ben lastiğin birden inmesini ve yanaklardan hemen atmasını anlamıyorum.Şamrelli de sürüş zevkim daha iyiydi. Şamrelliyken 2,5 yılda 2 kere patladı.Tubelesse geçtik 1 ayda 2 kere patladı :(

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Mişlenin yumuşak hamurlu bu modellerinde aynı şikayeti birkaç kişi daha söylemişti... Yumuşak hamurlu, yol tutuşu iyi fakat aşınması ve patlaması da bir o kadar kolay deniliyordu..

Ben de ilk başta mişlen bakmıştım ama yol tutuşu iyi ve Sağlamlığı bizim kötü yollarımıza daha uygun görünen pirelli duratırakşın lastiklerden aldım.. Ve gayet memnunun.. Bi bakmanızı öneririm...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mişlenin yumuşak hamurlu bu modellerinde aynı şikayeti birkaç kişi daha söylemişti... Yumuşak hamurlu, yol tutuşu iyi fakat aşınması ve patlaması da bir o kadar kolay deniliyordu..

Ben de ilk başta mişlen bakmıştım ama yol tutuşu iyi ve Sağlamlığı bizim kötü yollarımıza daha uygun görünen pirelli duratırakşın lastiklerden aldım.. Ve gayet memnunun.. Bi bakmanızı öneririm...
    Lastikleri yeni aldım. Verdiğim paraya yazık ama aynı zamanda çektiğim eziyete de yazık ...2. el motor değilki bunlar satabileyim

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı whitewind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri yeni aldım. Verdiğim paraya yazık ama aynı zamanda çektiğim eziyete de yazık ...2. el motor değilki bunlar satabileyim
    Doğru diyosun.. ama hem lastik satan ve lastik değişimi yapan bir yer bulursan.. Bu lastikleri ona verip, Yeni lastiklerin fiyatını daha makul hale getirebilirsin.. Ben Ankara da pirellilerin çiftini 180 TL ye almıştım..Sadece bir fikir...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı whitewind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende ciddi ciddi düşünüyorum.Daha bir ay önce aldığım için iç lastik takıp denedim.Sonuç normal olarak Berbat

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Haklısın ama ben lastiğin birden inmesini ve yanaklardan hemen atmasını anlamıyorum.Şamrelli de sürüş zevkim daha iyiydi. Şamrelliyken 2,5 yılda 2 kere patladı.Tubelesse geçtik 1 ayda 2 kere patladı :(
    benimki tubetype 2. seneye yaklasiyor 1 kere teker patladi kopuk basip devam ettik

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Bazı lastik tamircileri tubeless lastiği takarken, lastiğin janta temas eden kısmına siyah kauçuk gibi bir sıvı sürüyor, bu hem kılcal deliklerden hava kaçmasını engelliyor hem de lastiğin janta daha iyi tutunmasını sağlıyor. Tavsiye ederim, kuru kuruya taktırmayın tubeless lastiği

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı lastik tamircileri tubeless lastiği takarken, lastiğin janta temas eden kısmına siyah kauçuk gibi bir sıvı sürüyor, bu hem kılcal deliklerden hava kaçmasını engelliyor hem de lastiğin janta daha iyi tutunmasını sağlıyor. Tavsiye ederim, kuru kuruya taktırmayın tubeless lastiği
    Her ikisindede o siyah kauçuk gibi maddeyi sürdüler ama tek tarafına sürdüler. 2 tarafına da mı sürmeleri gerekiyor?

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Türkiyeye gelen ürünleri gece 12 den sonra tv seyredenler bilir veya 2 den sonra , gündüz çıkmaz o tip malzemenin reklamları...
    mehmetenis bunu beğendi.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)