Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ufak bir dizlik çıkmaz ve sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Baştan söyleyeyim, yok efendim neden arama yapmadan konu açıyorsunuz diyeni oyarım Şaka bir yana arama yaptım fakat forum içerisindeki kaynaklar çok eskiydi.

Arkadaşlar şuanda kullandığım ekipmanlarım;
    Astone Full Face kask
    Armode full korumalı 4 mevsimlik mont
    Armode yazlık eldiven

Elbette bu ekipmanların kalitesi belli ve orta halli ürünler, fakat öğrencilik hali malumunuzdur bu nedenle öncelikle bu seti tamamlayıp daha sonra kendime daha kaliteli bir ekipman seti hazırlayacağım. Şimdi alınacak listemde sıra dizliğe geldi. Ben Armode ve Venom'un bazı dizliklerine baktım öyle çok pahalı bir şey değilmiş 40 - 65 TL arası fiyatları değişiyor. Fakat bu konuda sizlerinde önerisini almak istedim. Hem yakın tarihli bir konu olduğu için diğer arkadaşlara da rehber olur. Gönül ister ki kaliteli bir dizlik alayım fakat düşük kaliteli dahi olması hiç olmamasından kat be kat iyidir diye düşünüyorum. sizden cevaplarınızda belirtmenizi istediğim şeyler;

1- Siz hangi dizliği önerirsiniz? Sizce neden?
    2- Kot üzerine giyilen dizlik ne kadar sağlıklı sonuçlar verir?
    3- Dizlik kot altına mı giyilmelidir, üstüne mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dizlik kot altına giyilmelidir, fakat kot üstüne giyilmesi için tasarlanan 1-2 dizlik modeli var, kot üstüne giymelikler genellikle kışlık dizlik oluyor,kalın kumaşlı falan, ben okula giderken kışlık(kot üstü) dizlik kullanıyorum( spidi snug) fakat kot altına giymek için de 1 adet alıcam fakat bir türlü seçemedim güzel birşey, sanırım dainese veya knox marka dizlik alıcam eleye eleye bu ikisi arasında kaldım,knox 120 lira falan dainese de 160 lira falan, bence hiç venom menom onlara bulaşmadan bilinen iyi markalardan al.

ayrıca,kot içi dizlikleri kot pantolonun üzerine giydiğiniz zaman çok çirkin görüntü oluyor ya
    bisiklet kullanmayı yeni öğrenen çocuklar gibi

acaba şu pantolon üstü mü?
    http://www.brnmotor.com.tr/Alpinestars-Fluid-Tech-Carbon-Dizlik-Seti,PR-1528.html

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    dizliğe bin liramı vereceksin.Aylık 1milyon gelir var sanırım
    MD.Murat bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Paran varsa neden korumali.pantolon almiyorsun

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Benim dizliklerim böyle, tavsiye ederim. Linke tıkla

kadango ve ellaksakir bunu beğendiler.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Dizinde icinde koruma olan Kevlar kot tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizinde icinde koruma olan Kevlar kot tavsiye ederim.
    Aynısından kendime bende tavsiye ederim ama alamam :D

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bende Venom dizlik var 40 tl'ye almıştım geçen sene . Soğuk aylarda giyilebilir ama yazın giyemezsin . Hava alma delikleri olmadığı için çok fazla terletiyor . Kotun etrafını beyaz beyaz ter izi yapıyor . O yüzden bende para biriktirip Korumalı pantolon aldım . Dizlikten çok daha iyi Venomun birde yan kısımlarında vida olan yerleri demir olduğu için depoyu çizme ihtimalin yüksek
    mehmetenis bunu beğendi.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korumalı pantolan hangisini tercih ettiniz ? Birde fermuarlı kotunuzun üzerine giydiğiniz ürünler var tavsiye edermisiniz, hem koruma hem reflektif özellikli
    Passionately in love with Motorcycle

Motosikleti
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korumalı pantolan hangisini tercih ettiniz ? Birde fermuarlı kotunuzun üzerine giydiğiniz ürünler var tavsiye edermisiniz, hem koruma hem reflektif özellikli
    Korumalı pantolon olarak bunu aldım . Yazlık fileli . Püfür püfür içersi Ve diz koruması normal bir dizlik kadar büyük neredeyse gayet güzel tavsiye ederim

http://www.motoplus.com.tr/urun/1170...IRSTREAM-PANTS

paran varsa en kralını al. aynı sitede Alpinestars Vapor Elbow Dizlik Seti ' de var 150 tl'ye. Ufak ve ergonomik duruyor giyince varlığı bile hissedilmeyecek gibi. Ben çift mafsallı reflex dizlik kullanıyordum fakat okadar uzunlarki, motosiklet çizmelerimin içine kadar giriyorlardı.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Cevap veren herkese teşekkürler arkadaşlar düşünme aşamam devam ediyor

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    http://www.motoplus.com.tr/urun/9905...VN-07-MAVSALLI

Ben bunu aldım forumda bir arkadaşın tavsiyesi üzerine. Koruması çok iyi (motor olduğu yerde bacağım ve dizim altta kalacak şekilde devrildi dizimde hiçbir şey hissetmedim), ama depoyu çiziyor. Ona bir önlem alman gerekiyor. CBF 150'ler için ucuz ve şık depo kılıfları var, o açıdan şanslısın. Bi de biraz kalın oldukları için dizlerle depoyu kavramayı zorlaştırıyorlar. Cırt cırtları da bazen bacaklarımı rahatsız ediyor. Gerçi benim motorda bacaklarım baya bir bükülüyor, sende oturuş pozisyonu itibarıyla böyle bir sıkıntı yaşanmayabilir. Üstteki bağlantıdaki fiyatı bana biraz pahalı gibi geldi. Sağa sola bak, daha uygununu bulma ihtimalin var.

Slang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Bütçe açısından aşarmı bilmiyorum ama ben bunu kullanıyorum çokta memnunum.Tek sıkıntısı sağ ve sol cırt cırt yerleri yürürken birbirine yapışıyor
    http://www.mototas.com.tr/urunlistel...=50&g=601&o=77
    Akmina bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motoplus.com.tr/urun/9905...VN-07-MAVSALLI

Ben bunu aldım forumda bir arkadaşın tavsiyesi üzerine. Koruması çok iyi (motor olduğu yerde bacağım ve dizim altta kalacak şekilde devrildi dizimde hiçbir şey hissetmedim), ama depoyu çiziyor. Ona bir önlem alman gerekiyor. CBF 150'ler için ucuz ve şık depo kılıfları var, o açıdan şanslısın. Bi de biraz kalın oldukları için dizlerle depoyu kavramayı zorlaştırıyorlar. Cırt cırtları da bazen bacaklarımı rahatsız ediyor. Gerçi benim motorda bacaklarım baya bir bükülüyor, sende oturuş pozisyonu itibarıyla böyle bir sıkıntı yaşanmayabilir. Üstteki bağlantıdaki fiyatı bana biraz pahalı gibi geldi. Sağa sola bak, daha uygununu bulma ihtimalin var.
    Ben de bundan almayı planlıyorum açıkçası. Hem fiyatı açısından uygun hem de kaliteli görünüyor. Peki kot üzerine mi altına mı giyiyorsunuz?

Motosikleti
    Alıntı Being adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bundan almayı planlıyorum açıkçası. Hem fiyatı açısından uygun hem de kaliteli görünüyor. Peki kot üzerine mi altına mı giyiyorsunuz?
    Bende de var bu dizlikten . Korumalı pantolon almadan önce , normal kotun üstüne giyiyordum . Altına olumuyor kalın baya

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Evet aynen arkadaşın söylediği gibi kotun altına biraz zor olur Üstüne giyiyorum ben de. Bu aralar kevlarlı bir kot edinmeyi de düşünüyorum. Bunca sene nasıl motosiklet pantolonu olmadan bindiğime de şaşırıyorum açıkçası. 70-80'le düşüp sürüklensen leğen kemiği/g.t - kalça olacak kebap... Kevlarlı kot alsam da, onun kendi diz korumasını söküp dıştan venom dizliği takmaya devam ederim diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aynen arkadaşın söylediği gibi kotun altına biraz zor olur Üstüne giyiyorum ben de. Bu aralar kevlarlı bir kot edinmeyi de düşünüyorum. Bunca sene nasıl motosiklet pantolonu olmadan bindiğime de şaşırıyorum açıkçası. 70-80'le düşüp sürüklensen leğen kemiği/g.t - kalça olacak kebap... Kevlarlı kot alsam da, onun kendi diz korumasını söküp dıştan venom dizliği takmaya devam ederim diye düşünüyorum.

Bende kevlar kot alacaktım ama vazgeçtim . Onun yerine Hein Gericke yazlık fileli pantolon aldım çok daha iyi kevlar kottan

http://www.motoplus.com.tr/urun/1170...IRSTREAM-PANTS

Motosikleti
    pcx
    Arkadaşlar kevlar pantalonla dizliği aynı kefeye koymayalım ikisininde kullanım alanı farklı bence. sürtünmelerde kevlar iyi olabilir ama dizliğin artısı bence darbelere karşıda koruma yapması

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)