Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Çinli motor efsanesinin sonu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Hasan abi tebrikler Çin işiiii, Japooonnn işiiii bunu yapan çingillli binen ise türkişi
    Bir motosiklet çin işi japon işi diye ayırt edilmez, motosiklet dediğiniz aksamlar aynı parçalardan üretilir. Bakımını zamanında yaptıkça sıkıntı çıkartmaz Kullanırsın harala gürele gider Bakalım bizimkinin de bakım zamanı geldi çattı yine Arkadaş bir motosiklet bir ay içinde 2000km yol yapar mı, meret yapıyor ya motoru alalı ortalama 5.000km oldu sadece sigorta attı o kadar
    hasanrs bunu beğendi.
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    çinliye atıp tutuyoruz da malzeme kalitesinin, mühendisliğin, işçiliğin hiçbir önemi yok mu?

hyosungum vardı 0. 3 senede tüm vidaları paslandı. değiştirdim. bir kere zincirini kopardı, bir kerede debriyajı dağıttı. büyük ihtimalle senden iyi bakmıştım motora ipone/castrol yağ kullanıyor ve manuelinde yazandan daha sık değiştiriyordum. 18binde sattım.

10 yaşında bmw ye biniyorum şimdi. üzerindeki her şey orijinal. mayısta aldım henüz tık demedi, büyük ihtimalle de uzun yıllar demeyecek. bilmem anlatabildim mi?

siz bence bunları düşünmeyin gezin tozun, hayat güzel.

edit: düşünüldüğünün aksine arıza çıkarmadıkları için kaliteli motorlar aslında yıllarca kullanıldığında daha ucuza geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

bu arada güzel bir gezi raporu yapın da okuyalım diğer forumlarda en çok tıklananlar genelde gezi yazıları oluyor, burda fazla nitelikli paylaşım olmadığı için sanırım pek revaçta değil.
    hasanrs bunu beğendi.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Arkadaşlar teşekkürler,

Gezi için bir başlık açacağım. Biraz daha fazla foto ve nerelere gittik? Neler yaptık? Maliyet hakkında kısa bilgiler. Bir de klip editlemeye çalışıyorum ama bu iş çok uzun sürüyor yaa :(
    phradrel bunu beğendi.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Özellikle yeni ithal edilen çinlilerbakımını aksatmaz ve zorlamazsan yolda bırakmaz. Haaa, kaliteli bir japonun bakımlarını aksatır ve gereğinden fazla zorlarsan o da yolda bırakabilir.

Mesela mondinin yeni 135 lik (drift gibi) 150 lik motorları özellikle fiyatının karşılığını veriyor.
    oknglr ve hasanrs bunu beğendiler.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yazımın herhangi bir yerinde "toplamda 1750 yapmışsın" gibi bir ibare gördünüz mü? Üye Nisandan beri zaten motor kullandığından bahsetmiş. Kaldı ki motorda ikinci el fotoğraflardan belli yani hamd olsun az çok kafamız basıyor motorun toplamda 1750 km yapmadığına bence ön yargılı olan sizsiniz bir daha okuyun yazdıklarımı ondan sonra karar verin.
    Evet bi daha okudum ve yine aynısı anlaşılıyor. Toplamda 1750 km yapmışsın dememişsin doğru ama '' 1750 km yi bir aydan kısa sürede yapan kuryeler var aramızda '' ve '' sizin motoru 1750 değilde 17500 kmde görmek lazım '' yazdığınız aynen bu ! Motorun sahibi arkadaşın çinli motorla olan tecrübesinden ziyade motorun km siyle alakalı konuşKafandan geçenlerle buraya döktüğün yazı örtüşmüyor belli . her neyse...

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Tebrikler kardeşim. Hep böyle kazasız belasız inşallah.
    Uzun zamandır bu çinli mevzusunu anlatıp duruyoruz. Sizin gibi birilerinin çıkıp destek olması çok güzel oldu. Bizim X-Treme Max sayfasında Dallangıç diye bir dalgıç arkadaşımız var. Tek kalkışta en az 1000 ortalama 2000 km yol yapıyor o motorla. Gidip okunsun yorumları.

Bu önceki yorumlarımdan birisi;
    "Çinliler kendi arasında ikiye hatta üçe ayrılır. Birinci sınıf çinli balansörlü zongshen motor taşıyanlardır. Balansörlü zongshen motor taşıyan motorlar fiyatı ve kalitesi ile alt gelir grubundakilerin ve motora yeni başlayanların bir numaralı ilacıdır. Evet aldıktan sonra tekerleklerini hemen değiştireceksin ve üç beş ay vidası ile civatası ile uğraşırsın ama üç beş ay sonra hava soğutmalı canavar gibi masrafı çok düşük bir motorun olur ve yemini ve suyunu aksatmayıp kullanırken canını çıkarmazsan yıllarca binersin. Kaldı ki motoru patlatsan bile yenisi komple 700 TL civarında."
    oknglr ve hasanrs bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam burada tebrik edilip kutlanmasi gereken o motor degil, yusek cesarete sahip olan sizsiniz.
    hasanrs ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 12 günde 6000 km yaptım, üzerine taktığm ekstra farlar yüzünden olsa gerek sadece konjektör yandı ama o olmasada motor çalışıyor.

Tek marşla 3 kere 1000 km üzeri yol gittim.

Motorun değilde kullanıcının çin malı olmaması lazım.
    AttilaXtreme ve hasanrs bunu beğendiler.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çinli minli ama o kadar da değil be! Çok var 50 60 bin km bir şey değişmeden yol yapan motorlar.
    hasanrs bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 15000 de tek marşta çalışıyor. Ne hikmetse istanbula gelince 105 km yapmaya başladı...
    Üzerindeki yük azalınca hızının artması normal. Biraz kilo versen 110 da görebilirsin
    Güzel gezi olmuş, tebrik ederim.
    hasanrs bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Şimdi herşey çinde üretiliyor, çine laf söyleyenler utansın" demek, olaya çok dar bi açıdan bakmaktır.
    Herkes biliyor herşeyin çinde üretildiğini.Ama neden herşey çinde üretiliyor, daha kaliteli olduğu için mi, yoksa ucuz işçilik ucuz hammadde olduğu için mi? Bmw de çinde üretiliyor diye o acayip markalı çin malı arabalarla Bmw'yi aynı kefeye mi koyacağız şimdi ?
    Çin markası araçlar daha ucuz olsun, durumu olmayanlar da araç kullanabilsin diye düşük maliyetlerle, ar-ge falan olmaksızın üretilmiş araçlardır. Çin markası bi araç 20bin km gitti patlamadı diye daha fazla para ödeyip kaliteli marka alanlar enayi, çin malı alanlar akıllı mı oldu şimdi.
    hasanrs bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yahu lamı cimi yok,
    "çin malı motosikletler düşük kalitelidir"
    ben de kullandım, yine de kullanırım,
    ama "bunlar yüksek kaliteli ürünlerdir" iddiası pek yersiz.
    almışındır, iyi çıkmıştır, iyi bakmışındır, falandır filandır, ayrı mesele.

çinli-capon polemiği açılmayalı epeyi olduydu,
    biraz biberleyelim
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim amacım Çin Japon kıyaslaması değildi zaten... Örneğin Hondanın fanatiğiyim. Ana fikrimiz bakımlı bir Çinli motor ile ege turu yapabilirsiniz. Şimdi bir xciting yada GTS evo almayı düşünüyorum. Arkasında DCT vitesli honda hayalim var. GTS EVO olursa avrupa gezisi yapacağım. Gelecek yazı bekleyelim.
    tinerci bunu beğendi.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Çinli-Japon polemiği yapmayın be abicim.Veya ybr-cbf polemiği. :D Bunlar fikir meselesi, tamam japonun parça kalitesi daha iyidir, ama çinliyide kullanan adam gibi severek bakarsa sorun çıkartmayacağına inanıyorum.Ben mesela param olsaydı da cbf'e 6000tl vermezdim.Yine bu motoru alırdım.Hem cc daha yüksek, hem çok yakışıklı vb. Kimi vardır 4000 tl 'si olsa 2000 borca girer cbf alır.Herkesin fikirleri başkadır, kimsede kimsenin fikrini değiştiremez, boşverin bence.
    hasanrs bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim amacım Çin Japon kıyaslaması değildi zaten... Örneğin Hondanın fanatiğiyim. Ana fikrimiz bakımlı bir Çinli motor ile ege turu yapabilirsiniz. Şimdi bir xciting yada GTS evo almayı düşünüyorum. Arkasında DCT vitesli honda hayalim var. GTS EVO olursa avrupa gezisi yapacağım. Gelecek yazı bekleyelim.
    vay arkadaş, ağız tadıynan iki polemik çevirtmediniz.
    eyi hadi öyle olsun
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    sizlere tek bir soru arkadaşlar KALİTE nin manası nı bilen var mı? hadi size polimik konusu
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    memer otomotiv sektöründe kalite yönetimi konusunda çalışıyorum. Bu muhabbete ben hiç girmeyeyim istersen? :D
    cenkito, Bozüyüksporl ve memer bunu beğendiler.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    tam adamı cevapladı abi büyüksün, ama arkadaşlar; verdiğin değer ölçüsünde, aldığın tatminin karşılığı olduğunu biliyorlardır diye sormuştum her lafı enayilik ve akıllılık ile değerlendriyorlar ya 4000 tl lik motorla 14000 tl lik motoru karşılaştırmanın ne derece zekilik olduğu tartışılır lakin ego ön planda ya kendini kanıtlamak istiyor fakir ler ( maddi değer olarak kullanmadım) ne anlamak istiyorsa anlasın arkadaşlar.
    hasanrs bunu beğendi.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Polemiğe girmeyi çok seven bi milletiz, bence foruma polemik adlı bölüm açılsın
    hasanrs bunu beğendi.

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Çinli bir scooter için 15 bin hiç bir şey demektir.Keza 2 tane örnek vermek istiyorum arkadaşımın bisan pasafic i 70 binde hala orjinal silindir piston ve egzantirik zinciri.Ve bu parçalarda hala gram ses yok.Benim scooter'inde öyle şuan 20 bin kilometre de daha tazecik.Ki ben o scooteri zevk amaçlı kullanıyorum sürekli yanlıyorum ediyorum.Sanayide mal al getir götür gibi işlemlerde kullanıyorum.Hala kemik gibi maşallah.Daha ne rengi soldu ne de camı sarardı ki hep güneş altında kalmasına rağmen.
    hasanrs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)