Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafikte motosiklet sürmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    arkadaşlar sizede oluyor mu yoksa bu sadece istanbuldaki magandalarda mi var merak ettim. trafikte solladiginiz yada geçtiğiniz araçlar inatla sizi sıkıstırıyor mu? özellikle kamyoncular sellektor yaparak gözünüzü kör ediyor mu? aynaya bakıcam derken küt diye çukura girer taklaya gideriz mazallah.
    mehmetenis bunu beğendi.
    zzzzz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    istanbulda motor sürüyosan 1 arabalarla aynı hızla gitme ya gazı kes onlar geçsin yada gazı aç sen geç hiç bi araca güvenme sıkıştırıyomu bekle abi bırak gitsin yada açıcan gazı arkana bile bakmican
    Karalı, barodi, arcticbambi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Sag seritte sakin sakin giderken ayni duruma benzer bir olay yasadim. E5'te kamyon da degil bildigimiz tir neredeyse ustumden gecicek sekilde kornasiyla uzaklariyla suursuzca baski kurmaya basladi, basip gecmek durumunda kaldim rodaj seviyesindeki motorumla. Durum icler acisi, empati fukarasi bir vatan burasi...
    bpk bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Ozellikle otomobillerde sık rastliyorum. Motor cbr250 olunca goruntusunden dolayi sanirim sidik yarisi yapmak isteyen otomobil cok oluyor. Hic umrumda olmuyor hemen yol veriyorum.

Survivalsyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar
    Bazen trafikte sıkıştıran araç sahiplerine motoru iki elimle kaldırıp kafasına vurasım geliyor.Tabi bu hep hayalde kalıyor.Mazallah bir gün bunu yapar osem motoru adamın bityerinden amilyat ile çıkarmaları gerekicek. Anlıyacağınız o kadar doluyum.Ülkemizde birebir tanıdığım motor düşmanları var.Zamanında artık ne yapmışsa onlara motorlular.Adam resmen düşman ya.Trafikte sürmesin diyor ya.Varmı böyle bir kafa.Hadi neyse biraz daha konuşursa başlıyacam saydırmaya.
    Bilg.
    Sayg.

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Onlar benim motorumun 3-5 katı ödedikleri araçları ile trafikte beklerken benim aralarından geçip gitmeme öyle bozuluyorlar ki başka yerde beni yakaladıklarında korna, sellektör yada üzerine kırma gibi hareketler oluyor.. Güzel ülkemin cahil insanları diyor gülüyorum yapacak birşey yok...
    Otomobil kullanırken trafikte motorcu varsa hele ki acemiyse hızımı yavaşlatır geçmesini ilerlemesini beklerim

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    tır lar cok silme geciyorlar motoruda savuruyor gerçi hep düşündügüm bişey var araçlar sıkıstıgı zaman trafikte yanlarından gecerken bazı vatandaslarıda korkutur gibi oluyorum magandamı sayılırım ben bu durumda

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    hepimize oluyo önümde 50 ile giden aracı uzun süre takip ediyorum sonra sıkılıp dur şunu geçeyim diyorum , herif yanında beni görünce gazı açıyor. Yahu kardeşim madem daha hızlı gidiyodu o araba beni niye bekliyosun :D

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Otomobil kullandığım durumlarda oluyor aracın etrafında motor gördümmü kollamaya çalşıyorum . Olay tamamen saygı meselesi
    barodi bunu beğendi.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    sakin sakin kullanın motosikletinizi, ön görülerde bulunarak sürün sıkıntı olmuyor, boşuna germeyin kendinizi.
    Mr.Kowalski ve otopsici bunu beğendiler.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Sıkıştıran, selektörle taciz eden de var, sıkışık trafikte motosikleti farkedince arabasını kenara kaydırıp yol veren de. Ama ne yazık ki kötüler çoğunlukta. :(

Ama biz motosiklet kullanıcılarında da çok fazla hatalı kullanan / art niyetli kişiler var bence.
    Arkamda bir motosikletli belirdiğinde ben daha fazla tedirgin oluyorum. Sağımdan solumdan dibime kadar girip, hiç bir uyarı vermeden geçmeye çalışıp, kendini de beni de tehlikeye sokanlar da az değil...
    barodi bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bmw araç sürücülerine ve 90 model araca 5-6 kişi doluşmuş apaçi gençlere apaçilik yapıyorum. Diblerine kadar girip ısrarla yol istiyorum. Verene kadar başka yere gitmiyorum.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw araç sürücülerine ve 90 model araca 5-6 kişi doluşmuş apaçi gençlere apaçilik yapıyorum. Diblerine kadar girip ısrarla yol istiyorum. Verene kadar başka yere gitmiyorum.
    bravo bu tarzda sürüşedevam edin, bakalım nereye kadar gidebileceksiniz

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece İstanbulda değil; izmir, Manisada da çok bunlar.
    Özellikle uzun mesafe sürüş yapmadan önce kendime telkinlerde bulunuyorum,'efendi efendi sür,ne olursa olsun sinirlenme,ritmini bozma, agresif sürme'.Çok da işe yarar.Çok sakin çıkarım yola, ama 15-20dk geçmeden etmediğim küfür kalmamış olur, bi bakmışım ki dipgaz gitmeler, sol şeritteki arabayı da solundan geçmeler,sollayacağım arabanın rüzgar tüneline girmek için tamponuna kadar yanaşıp öyle sollamalar falan...
    Motosikletten indikden de aşağı yukarı 15-20dk sonra, adrenalin minumuma indiğinde; 'ben miydim az önce motor süren' diye kendime inanamam.
    Muhtemelen çok benzer şeylerden şikayetçiyiz, hatta ben de benzer serzenişlerle bir konu açmıştım http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/136057-nedir-bu-kompleks.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Araç özelliklede Bmw gibi pahalı bir araçsa muhtemelen yol vermez, ya sen onu geçemede diye gaza yüklenir yada yol hızlanmak için müsait değilse sıkıştırmaya çalışır. Fakat o dediğin apaçilerden olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum, kasıtlı olarak üstüne kırmalar çok oluyor bunlarda, bu denyolar zaten arabayı ulaşım aracı olarak değilde kendileri gibi abuk bişey olarak algıladıkları için trafik kuralı falan bilmezler, bi bakmışın sinyal falan vermeden pat diye manevra yapmış, aniden yolun ortasında yavaşlamış...
    Dediğim gibi bunlaradan özellikle uzak durmaya çalışıyorum , aman sen de dikkat et kardeş. Motosikletli bi kardeşimizin böyle yaratıklar yüzünden kaza yapmasını istemem
    barodi bunu beğendi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    bu magandalar genelde çita motor kullanır nerde gorsem aynı manzara ara gazlar verme egzoz bagırtma onda olan hava 1000cc motorcuda yok 1 günde aynı sokaktan 100kere gecene küfür etmeye basladım ne kask ne bişey var uzerlerinde arkandaki artcına yazık düşsen onun yuzune nasıl bakıcan

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    yatın kalkın trafiğinize dua edin ben 1.5 ay istanbul trafiğinde sürdüm bir kere tek kaza atlattım o da herifin tekeri patladı yola savruldu
    hele bi gelin VAN ın tarafik adı altındaki işkencesini görün sonra tekrar konuşuruz

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Hatay'da İskenderun-Dörtyol arası dediğin olayların aynısını uyguluyorlar.

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    bugun polonezkoy yaptım, 125cc alışkanlığı ikinci köprüden sonra sagdan gidiyordum, sonra dedim artık sağdan gitmek zorunda değilim, soldan gidiyorum, herkes yol veriyor, sonra arkadan bentley geldi, çektim sağa, geçince takıldım arkasına çok gidemedik trafiğe takıldı o

maganda gördüm mü, ya birkaç araç sollayıp arayı açarım, ya da yavaşlayıp geçsin dallama diye bakarım. maganda gördün mü bir şekilde kaçmak en iyisi. ilk motora başladığımda trafikte çok sinirleniyordum, galiba zamanla düzelir gibi oluyor ama arada yine bir iki dallama çıkıyor ama yine de ilk zamanlar kadar sık sinirlenmiyorum.
    fish does not think, cause fish knows everything

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Sakin ol şampiyon yapma böyle şeyler; )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)