Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Öncelikle herkese iyi forumlar.
    Virajlara girerken arka lastik çok kayma yapıyor motoru 2. el almıştım acaba lastik eskimiş olabilirmi bu konular hakkında fazla bi fikrim yok 160lık arka lastik arıyorum Bi arkadaş pirelli rosso 2 en iyisi dedi bunu alsam aynı sıkıntıyı yaşarmıyım ?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Üzerindeki üretim tarihine bakın, hafta-yıl şeklinde yazar. 4 yıl olmuşsa genelde iş işten geçer, kullanım ve muhafaza şartlarına göre değişkenlik gösterir.

mehmetenis bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    lastiklerin raf ömrü 4-5 yıl. motosiklete taktiktan sonra kullanım ömrü 2 yıldır.
    Ayrıca lastigin diş kısımları fazla erimiş yani lastik kabaklasmis olabilir. yada sert hamurludur o yüzden kayabilir mesela irc lastikler gibi

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba;

Yeni konu açmak istemedim, motosikletimin lastikleri 90/90/17, 110/80/17 ve bu ölçülerde iyi marka lastik maalesef yok.
    Rks 150, apache, mondial zone hep bu ölçülerde..
    Dün akşam iki derece ve sağanak yağmur altında onbeş km yol yapınca lastikleri değiştirmek şart oldu.
    Arka lastik ölçüsünü değiştirmeden (110/80/17); sadece ön lastik ölçüsünü değiştirek takım lastik almak istiyorum. Öne 100/80/17 mi(çap aynı kalıp taban genişleyecek), 90/80/17 mi (yanaklardan dolayı çap küçülecek) teknik olarak sağlıklı olur.Çapı küçültmenin ne gibi olumsuz etkileri olabilr? Pirelli Mt 75 ya da Dunlop Street smart ölçü olarak uyabilir gibi görünüyor.( maalesef michelin, arkayı 130 yapma falan jant için uygun değil)
    Lütfen bilginizi esirgemeyin motosiklet fena 'gezinti' yapıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

güncelleme için..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)