Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj Ayarı, Zincir Yağı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Merhaba, Hayırlı Akşamlar;

1- DEBRİYAJ;

- Debriyaj ayarını bir türlü tutturamıyorum, kitapçıkta 1-2 mm boşluk olması gerekiyor diyor. 1.5cm kadar bosluk bırakıyorum bu sefer kavramaya alışamıyorum kaldırrken ya titretiyorum ya da zincirin ordan tık diye ses geliyor.

servise gittim servis 2 cm kadar bosluk birakti bu seferde debriyaj mesafesi çok kısaldı

doğrusu nedir bu konuda yardım istiyorum.

---

2-ZİNCİR AYARI & ZİNCİR YAĞI;

1- Zincirimde 1.5cm kadar boşluk var normal oldugu söyleniyor lakin motorda örnegin 50kmh hızla gittigimi düşünürsek gazı bıraktıgımda motor bi an geri atar gibi oluyor. ne demek istediğimi anlamışsınızdır..
    olması gereken nedir?

2- Zincirimin Yeni fiyatı 50TL bu sebepden dolayı 50 60tl verip zincir spreyi almak istemiyorum zincirimi neyle yağlayabilirim sağlıklı olan nedir.

Motosiklet: Mondial Drift Minör
    KM: 2400
    En son bakım: 2000km' de yapıldı.

(Paragraf ve Türkçe karakter, noktalama işareti hataları olabilir, MOBİLİM )

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Güncell....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Debriyajın doğrusu sana uygun olanıdır , nerden ayarlanacağını biliyorsan biraz kurcala.Zincirinle alakalı değilde motorla alakalıdır o geri atma dediğin şey. Gazı kesince yığılma yapıyordur diye düşünüyorum. Yağ konusuna gelecek olursam benim zincir dişli setim 600tl , çok sık temizleyip yağladığım için mondoil diye 20tl lik bi zincir yağı kullanıyorum 😊 Senin yerinde olsam motor bakımında motordan çıkan yağı kullanırım .

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajın doğrusu sana uygun olanıdır , nerden ayarlanacağını biliyorsan biraz kurcala.Zincirinle alakalı değilde motorla alakalıdır o geri atma dediğin şey. Gazı kesince yığılma yapıyordur diye düşünüyorum. Yağ konusuna gelecek olursam benim zincir dişli setim 600tl , çok sık temizleyip yağladığım için mondoil diye 20tl lik bi zincir yağı kullanıyorum 😊 Senin yerinde olsam motor bakımında motordan çıkan yağı kullanırım .
    motorla alakalı ne olabilir. motorum daha yeni , 2400km de

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Güncell.. Debriyaj ayarı hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi? bir türlü debriyaj ayarini tutturamıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)