Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merak ettim

Motovento
    REKLAM ALANI
    İllegalRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet bir gün..
    Motosiklet ilk alındığında rodaj yapılıyor, önerilen deviri ve hızı geçmiyor.
    Ancak atacağım videoyu izlerseniz motor yapıldıktan sonra dyno teste sokuluyor zorlanıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Bazı dedikodulara göre rodaj eskide kaldı artık lazer kesimler var mikroskobik fark bile olmuyor deniyor. Ne kadar doğru bilmiyorum, bu konu hem arabalarda hem motosikletlerde tartışılıyor. Bahsi geçen motor da belki bunu karşılıyor olabilir BMW az buz fiyatlı bir motor değil.

Motosikleti
    nc750x
    Rodaj falan kalmadı. Kalmadı derken bir takım sürüş kuralları var. Üretici firmalarda bunları paylaşıyorlar zaten. İlk 1000 km aşırı zorlamamak iyidir. Sonrasında biraz gaz açar devir verirsiniz. Değişken karakterli sürüş vs. yeterli... Motorunuza da iyi baktınız mı ok.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Kısa süreli test olduğu için sıkıntı olmaz.
    İlk 1000 km rodaj herzaman olacaktır...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Geçen yaz sıfır motor topladım. İlk çalıştırmada yağ yakıyordu. 200-250km sakin kullandıktan sonra yağ yakması kalmadı. Motosikletiniz çok kaliteli ve son teknoloji ürünü değilse en azından ilk 700-800km rodaja ihtiyacı vardır.

İllegalRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet bir gün..
    Motor son teknoloji olunca rodaj istemiyor mu?

Bizim bir abi Sinop'ta tanırsınız belki motovlog Bathur1, arkadaşına Yamaha MT-07 2015 model sıfır motor aldılar samsun dostlar yamaha bayiinden ve motoru aldıktan sonra sinopa 150-200 km hızla gittiler.

Bathu abide bilinçsiz sürücü değil 2 tane motoru var biri Yamaha R1 diğeri Yamaha MT-09 Tracer.Motorun donanımı hakkında da çok iyi bilgisi var profesyonel diyebiliriz bu konuda.En az 20 milyarlık ekipmanı var.

Hatta arkadaşına başlangıç motoru olarak 700 CC motor aldılar ve bathu abi sayesinde işi kaptı.Motor alındıktan 1 hafta sonra tekrar samsuna gelip motora egsoz taktılar ve teker yaptılar.

Böyle bişe yaptıklarına şaşırmıştım, meğersem şaşırmamam gerekiyormuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)