Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tvs Apache 10-50w yağ ve ısınma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Merhaba arkadaşlar, tvs apache rtr150 motorumun yağ değişim vakti gelmişti bende araştırmalar sonucu castrol 10-50w yağ koymaya karar verdim. yaklaşık 2 haftadır bu yağ ile kullanıyorum fakat dikkatimi çeken birşey var, motor normal çalışması gereken sıcaklığa çok yavaş geliyor, yani net en az 10 km kullanıyorumki normal olması gereken sıcaklığa ve rölantideki devire gelsin. bu süre zarfında motor ısınana kadar da motordaki serilik yok gibi, ısındıktan sonra açılıyor. zaten 10 km sonrada gideceğim yere çoktan varmış oluyorum. Bu yağla devam etmemi önerirmisiniz yoksa değiştiip 10-40 mı koymalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Başka bir sıkıntı olabilir 10 40 -- 10 50 tvs için ideal yağ tibi
    Ben 4 sene kullandım yazın 15 50 kış 10 50 kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    10-50 , 10-40a göre daha yavaş inceldiğinden dolayı. Zaten motoru ısıtmadan yola çıkman hata. 10-40 koyayim mi sorusuna cevabım ise, yaşadığın yerin hava sicakligi nedir?
    Ben aydindayim, motoruma 10-40 koyuyordum. Daha gecen hafta hava 35 dereceyi gördü ve motorda vitesler geçmemeye başladi. Şimdi 10-50 koyucam.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    10-40 ile 10-50 arasında pek fark etmiyor. Bende sürekli bi ondan bi ondan kullanıyorum. 20-50 olsa iş değişir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)